fbpx
Zobacz więcej

Trekking na Sardynii – Selvaggio Blu

Atrakcje

➡️ Najtrudniejszy trekking Europy
➡️ Wędrówka wzdłuż przepięknego wybrzeża Sardynii
➡️ Wspinaczka via ferrata nad błękitnymi wodami Morza Tyrreńskiego
➡️ Emocjonujące zjazdy na linach w dół klifów
➡️ Obcowanie z dziką przyrodą Sardynii
➡️ Rejs łodzią wzdłuż wybrzeża wyspy

O wyprawie

Selvaggio Blu – Najtrudniejszy Europejski trekking – Błękitne Szaleństwo u wybrzeży Sardynii

Zasmakuj dzikiej przygody na terenie pięknej Sardynii. Zmierz się z najtrudniejszą trasą trekkingową we Włoszech – Selvaggio Blu. Nazwa szlaku oznacza „Dziki Błękit”, co doskonale odwzorowuje niezwykły charakter drogi, która przyjdzie nam przemierzać. Trasa treku poprowadzi cię przez najdziksze i wciąż mało odkryte wybrzeża Sardynii pośród potężnych skalnych klifów i mieniącymi się poniżej błękitnymi wodami morza Tyrreńskiego. Przejście Selvaggio Blu to 5 dni wymagającej przygody, która jest połączeniem trekkingu, wspinaczki na via ferratach i emocjonujących zjazdów bo bajkowych skalnych klifach. Wędrujemy z dala od cywilizacji i osad ludzkich. Jesteśmy tylko my i natura! Podejmij wyzwanie i zmierz się z Dzikim Błękitem – najtrudniejszym trekiem we Włoszech, a może nawet i w całej Europie!

Selvaggio Blu – opis atrakcji:

 • Najtrudniejszy trekking w Europie
 • Wspinaczka nad błękitnymi wodami Morza Tyrreńskiego
 • Emocjonujące zjazdy na linie
 • Kąpiel w przepięknych morskich zatokach
 • Rejs łodzią wzdłuż wybrzeża
 • Zjazd do jaskini Grotta del Fico

Wymagania

 • dobra kondycja fizyczna i sprawność
 • podręczna apteczka

Terminy (9) i ceny

  Jesteś zainteresowany?

  Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy się resztą spraw!

  Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

  lub zadzwoń Tel.: +48 507 176 285
  Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
  Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

  Dla osób dolatujących indywidualnie:
  Rozpoczęcie wyprawy: BASTIA
  Zakończenie wyprawy: BASTIA

  Dzień 1: Przylot na Sardynię

  Przelot z Polski na Sardynię. Lądowanie w Cagliari, a następnie transfer do miejscowości Santa Maria. Będzie to nasza baza wypadowa na emocjonujący trekking Selvaggio Blu. Na miejscu transfer do hotelu i odpoczynek po podróży.

  Dzień 2: Trekking Santa Maria – Pedralonga – Cuile Us’piggius

  Rozpoczynamy naszą przygodę z pięknym szlakiem Selvaggio Blu. Trekking rozpoczynamy od hotelu, wędrując piękną i łatwą ścieżką wzdłuż wybrzeża, na północ od wybrzeża Nawarry. Po przekroczeniu Piana di Forrola, u podnóża iglicy Pedralonga zakładamy po raz pierwszy uprzęże i wspinamy się po wspaniałej półce skalnej przecinającej południową ścianę Punta Giradili niemal pionowo w kierunku Iscala Sos Oggiastros, który piękną i łatwą wspinaczką prowadzi nas najpierw na grań, a następnie na szczyt Punta Giradilli. Stąd w krótkim czasie na płaskowyż na wysokości około 700 m dotrzemy do Cuile Su Idileddu, gdzie będzie nasz pierwszy obóz.

  dystans 10 km, przewyższenia 890 m, czas trekkingu 6h

  Dzień 3: Trekking Cuile Su Idileddu – Portu Cuau

  Dzisiaj wznosimy się na Bacu Tenadiliwe by dotrzeć najpierw do pięknej zatoki Portu Pedrosu, a następnie do Porto Quau. Czeka nas pierwszy etap „techniczny”, zatem podniesione tętno podczas wędrówki jest gwarantowane 🙂 Zwięzłość i skumulowanie trudności na krótkim odcinku pozwoli nam bardziej cieszyć się widokiem na błękit Morza Tyrreńskiego. Po pokonaniu tego etapu docieramy do Porto Quau. Po przybyciu na miejsce spotkania zostaną nam dostarczone bagaże przewiezione przez obsługę w gumowej łódce. Kolacja i biwak w Portu Cuau.

  dystans 7 km, przewyższenia 410 m, czas trekkingu 6-7h

  Dzień 4: Cuau – Cala Goloritze – Altipiano S’Arcu e Su Tasaru

  Przed nami najdłuższy etap do pokonania. Z Cuau kontynuujemy trekking na płaskowyżu z widokiem na morze w trudnym terenie aż do Punta Iltiera, gdzie zaczyna się Bacu Sonnuli i  spektakularna zawieszona nad przepaścią ścieżka. Po kolejnym odcinku na krawędzi klifów można mozolnie wspiąć się na Punta Salinas, która oferuje wspaniały widok na Cala Goloritzé. Zejście przez kopalnie żwiru i węgla prowadzi nas do zatoki i jej niesamowitej Aguglia – jednej z najpiękniejszych plaż we Włoszech z charakterystyczną iglicą wznoszącą się nad błękitną wodą. W tym pięknym miejscu nieco odpoczniemy od wspinaczki, a następnie ruszymy w dalszą drogę, aby wspiąć się na Boladina, jeden z najbardziej technicznych przejść trekkingowych. Po tym trudnym etapie teren staje się łatwiejszy, a my kontynuujemy naszą drogę szlakiem mułów na płaskowyż S’Arcu i Su Tasaru. Tutaj rozbijamy namioty i spędzamy noc.

  dystans 9 km, przewyższenia 1100 m, czas trekkingu 9h

  Dzień 5: S’Arcu e Su Tasaru – Ololbizzi

  Wspinamy się na grzbiet Lattone by dotrzeć do Punta Mudaloru, gdzie czeka na nas zapierający dech w piersiach widok na zatokę i otaczające ją klify skalne. Następnie czeka nas emocjonujący zjazd w dół, po którym docieramy do Bacu Mudaloru. Na miejscu będziemy mieli odrobinę wolnego czasu i dla chętnych możliwość kąpieli w krystalicznie czystej wodzie. Po relaksie kontynuujemy wspinaczkę w stromym terenie z kilkoma eksponowanymi fragmentami trasy i prowizorycznymi drewnianymi kładkami. Docieramy do przepięknego łuku skalnego znajdującego się tuż nad Grotta del Fico (dla chętnych możliwość zejścia do jaskini). Stąd czekają nas jeszcze dwa zjazdy ze wspaniałymi widokami za plecami. Lądujemy w Bacu Filau, z którego długim podejściem osiągamy płaskowyż Ololbizzi, gdzie spędzamy noc.

  dystans 7 km, przewyższenia 800 m, czas trekkingu 8h

  Dzień 6: Ololbizzi – Cala Sisine

  Ostatni dzień trekkingu zaczyna się ścieżką dla mułów do Cuile Piddi, a następnie schodzi „tajnym przejściem” (Sa Nurca). Kontynuujemy wędrówkę w buszu Biriola i Oronnoro u podnóża najbardziej imponujących ścian wybrzeża, a następnie stajemy przed skalistymi wałami, które blokują dostęp do Cala Sisine przez skomplikowany system półek i tajemniczych korytarzy wspinaczkowych (dziś częściowo wyposażonych w łańcuchy). Po długim zjeździe na linie dotrzemy na plażę Sisine. Selvaggio Blu kończy się tutaj! W nagrodę za kilka dni wymagającej wspinaczki i wędrówki, odpoczniemy na plaży Cala Sisine, a następnie wrócimy do Santa Maria Navarrese gumową łódką.

  dystans 7 km, przewyższenia 600 m, czas trekkingu 7 h

  Dzień 7: Wylot do Polski

  Ostatni dzień na Sardynii. Z hotelu wyruszamy z powrotem do Cagliari, a następnie udajemy się w podróż powrotną do Polski.

  Wyżywienie

  Podczas trekkingu posiłki (śniadania i kolacje) będą dostarczane na miejsce naszych noclegów przez członków ekipy i personel wraz z bagażami. W trakcie trekkingu każdy z uczestników w formie lunchu otrzyma zapas suchego prowiantu.

  W Santa Maria Navarrese na początku trasy raczej nie ma problemu z zakupem podstawowej żywności makaron, żywności w puszkach itp., ale warto zabrać trochę jedzenia np. 'liofilizaty’ z Polski.

  Cena wyprawy

  1380 € + przelot 1500-3000zł

  Obejmuje

  ✅ organizację i logistykę wyprawy
  ✅ dwóch w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych przewodników górskich
  ✅ 1 i 6 nocleg z wyżywieniem HB
  ✅ grupowe transfery lotniskowe do i z Santa Maria Navarrese (w jedną stronę ok 2h)
  ✅ po trekkingu powrót łodzią z Cala Sisine do Santa Maria Navarrese
  ✅ na dni trekkingowe zapewnione śniadania, suchy prowiant oraz kolacje
  ✅ transfery ekwipunku
  ✅ cały transport wyszczególniony w planie podróży
  ✅ opiekę polskiego lidera 4Challenge
  ✅ Ubezpieczenie KL i NNW

  Nie obejmuje

  ❌ przelot tam i z powrotem
  ❌ wyżywienia/ napojów innego niż w programie
  ❌ ewentualnych napiwków
  ❌ wynajęcia namiotu (15€/os/ dzień)
  ❌ własnych wydatków

  Zainteresują Cię także