fbpx
Zobacz więcej

Himlung Himal 7126 m – Z pogranicza Nepalu i Tybetu

Atrakcje

➡️ Zdobycie siedmiotysięcznika Himlung Himal 7126 m
➡️ Trekking przez przepiękną dolinę Nar Phu
➡️ Wspaniałe widoki na masywy Annapurny i Manaslu, kontakt z gościnną ludnością tubylczą, brak nadmiaru turystów, różnorodność krajobrazu
➡️ Wizyta w barwnej stolicy Nepalu – Katmandu

O wyprawie

Twój Pierwszy Himalajski Siedmiotysięcznik! Wyprawa na Himlung Himal 7126 m

Weź udział w prawdziwej himalajskiej ekspedycji wysokogórskiej i zdobądź majestatyczny Himlung Himal! Ten mierzący 7126 metrów szczyt jest uznawany za jeden z bardziej przystępnych siedmiotysięczników do zdobycia w Nepalu. Może to być więc idealny cel na rozpoczęcie Twojej przygody z górami najwyższymi!

Himlung Himal przez wielu jest uważany za najłatwiejszy technicznie siedmiotysięcznik do zdobycia w Nepalu. Potwierdzają to również statystyki, wedle których szczyt ten ma najwyższy odsetek wejścia spośród wszystkich gór powyżej 7000 metrów na terenie Nepalu. Często jest wymieniany obok Piku Lenina 7134 m i Baruntse 7129 m, jako ten, od którego powinno się zaczynać przygody z siedmiotysięcznikami. Podczas wspinaczki nie doświadczymy trudnych odcinków technicznych, ani nagromadzenia szczelin. Ewentualne trudności będą niwelowane przez liczne poręczówki. Nachylenie stoków w najtrudniejszych momentach nie będzie przekraczało 35 stopni. Warunki na drodze klasycznej przez północno – zachodnią grań sprawiają, że szczyt ten jest jednym z bezpieczniejszych 7000 metrowych szczytów do zdobycia. Jednak nie można go lekceważyć, w myśl zasady, że żaden szczyt powyżej 7000 metrów nie należy do łatwych.

Jeżeli jesteś osobą, która w swoim życiu zdobyła już szczyty powyżej 6000 metrów, to być może właśnie Himlung Himal jest naturalnym kierunkiem Twojego dalszego rozwoju górskiego? Nie zwlekaj i podejmij wyzwanie razem z nami! Majestatyczne szczyty Himalajów czekają!

Podczas wyprawy zobaczysz jak niezwykłym i pełnym kontrastów miastem jest nepalska stolica – Katmandu. Za to w trakcie trekkingu przejdziesz przez usłaną czortenami, malowniczą dolinę Nar Phu i doświadczysz gościnności, a także niezwykłej kultury lokalnych mieszkańców doliny – Gurungów. Punktem kulminacyjnym ekspedycji będzie oczywiście akcja górska w masywie Himlung Himal, gdzie zasmakujesz prawdziwego himalaizmu, pokonując swoje własne ograniczenia i z dnia na dzień przybliżając się do szczytu. Nagrodą za włożony czas i trud przygotowań będzie jedyne w swoim rodzaju uczucie szczęścia po zdobyciu honornego siedmiotysięcznika. I oczywiście nie zapominajmy o pięknych widokach, jakie czekają na Ciebie na szczycie góry 😉 Z wierzchołka Himlung Himal pięknie prezentują się Annapurna 8091 m, Manaslu 8163 m i w oddali masyw Dhaulagiri 8167 m.

Zobacz nasze pozostałe wyprawy w Himalaje:

21 DNI NEPAL – TREKKING EVEREST BASE CAMP – HIGH TRAIL
22 DNI NEPAL – TREKKING EVEREST BASE CAMP – TRZY PRZEŁĘCZE
18 DNI NEPAL – TREKKING WOKÓŁ MANASLU – MANASLU BASE CAMP 4800 m – LARKYA LA PASS 5106 m
20 DNI NEPAL – EVEREST BASE CAMP – ISLAND PEAK 6189 m
19 DNI NEPAL – WSPINACZKA MERA PEAK 6476 m
32 DNI NEPAL – WYPRAWA NA ISLAND PEAK 6189 M I AMA DABLAM 6812 M

Wymagania

✅ paszport ważny co najmniej 6 miesięcy
✅ zalecane szczepienia: żółtaczka typu A i B, BTP – błonnica, tężec, polio
✅ zdobyty 6 tys np. Mera Peak, Island Peak, Aconcagua, itp
✅ bardzo dobra kondycja i sprawność ruchowa

Terminy (3) i ceny

    Jesteś zainteresowany?

    Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy się resztą spraw!

    Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

    lub zadzwoń Tel.: +48 507 176 285
    Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
    Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

    Dzień 1: Wylot z Polski

    Spotkanie na lotnisku i wylot do Nepalu.

    Dzień 2: Lądowanie w Katmandu

    W godzinach porannych przylot do Katmandu na międzynarodowe lotnisko Tribhuvan i transfer do hotelu. Na miejscu czeka nas krótkie powitanie i przedstawienie informacji o programie podróży i planie wyprawy. Dzień ten jest przeznaczony na odpoczynek po podróży i pierwsze rozejrzenie się po niezwykle barwnym Katmandu.

    Dzień 3: Katmandu

    Dzień przeznaczony na ostatnie przygotowania przed wyruszeniem w góry. Załatwiamy ostatnie formalności i wypożyczamy brakujący sprzęt. Poza tym, będziemy mieli okazję do zwiedzania Katmandu oraz jego licznych atrakcji.

    Miasto zachwyci nas swoim klimatem i wystrojem ulic. Przemierzać będziemy wąskie alejki i odwiedzać targi uliczne, które pozwolą poczuć wyjątkową atmosferę stolicy Nepalu. Dookoła pędzą we wszystkich kierunkach kierowcy na skuterach, wozach, samochodach, we wszystko to wmieszani są piesi próbujący przejść na drugą stronę zatłoczonych ulic. Ta kolorowa mozaika barw i dźwięków daje niezwykłe wrażenia zwiedzającym! A wszystko to z myślą o górach, wyprawach, trekkerach i alpinistach. W końcu to tutaj zaczyna się każda wyprawa w Nepalskie Himalaje, niezależnie od tego czy wyrusza się zdobyć południową ścianę Lhotse, czy może przejść się pod Everest Base Camp. Nie ma to znaczenia. Wszyscy wspinacze i wędrowcy spotykają się właśnie tutaj, w Katmandu. Podczas zwiedzania nepalskiej stolicy zobaczymy wszystkie ważne miejsca, jakie ma ona nam do zaoferowania.

    Przejdziemy się oczywiście pod znany na całym świecie Durbar Square, niezwykle fotogeniczny plac królewski wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Było to centrum dawnego Katmandu, które otaczało obszar gdzie znajduje się dawny Pałac Królewski. Odwiedzimy także słynące ze wspaniałych widoków wzgórze ze świątynią – stupą Swayambhunath, skąd roztacza się panorama na całą dolinę Katmandu. Świątynia jest również znana z grasujących w jej okolicy całych stad ciekawskich makaków, warto mieć w tym miejscu wszystkie ważne przedmioty przy sobie 😉 Stupa według legendy powstała z kwiatu lotosu, który wyrósł tutaj w miejscu dawnego jeziora. Sama nazwa Stupy oznacza „Samoistna” lub też „Powstała sama z siebie”. Dodatkowo, jeżeli starczy nam czasu i sił, zwiedzimy także kompleks świątyń hinduistycznych w Pashupatinath gdzie nad świętą rzeką dokonuje się rytualnego spalania zwłok zmarłych. Przekonamy się również, że nocne życie w Katmandu jest bardzo intensywne. Część z zaplanowanych w Katmandu atrakcji możemy przenieść na dzień ostatni przed wylotem z Nepalu.

    Dzień 4: Przejazd do Besisahar 823m

    Z samego rana pakujemy nasz ekwipunek do samochodów i ruszamy w długą drogę na podbój potężnego szczytu Himlung Himal 7126 m. Pierwszy etap podróży obejmuje przejazd z Katmandu do miasta Besisahar 823 m. Po około 7 – 8 godzinach jazdy docieramy na miejsce. Miasto leży u stóp Himalajów, już z tego miejsca możemy podziwiać prawdziwy amfiteatr ośnieżonych szczytów górskich z potężnym Manaslu 8163 m na czele. Na miejscu zakwaterujemy się w lodży. Nocleg w Besisahar.

    Dzień 5: Przejazd do Koto 2610m

    Jedziemy  w dalszą drogę – naszym dzisiejszym celem jest osiągnięcie wioski Koto 2610 m. Będzie to punkt startowy naszej ekspedycji na Himlung Himal. Przejazd powinien nam zająć od 5 do 6 godzin w zależności od warunków na himalajskich drogach. Po drodze będziemy mogli podziwiać iście spektakularne panoramy na okoliczne szczyty Himalajów. Wjeżdżamy pomiędzy dwa potężne masywy ośmiotysięczników. Po stronie północno – wschodniej będziemy mogli podziwiać olbrzymi masyw Manaslu 8163 m, wraz z sąsiadującymi szczytami Himalchuli 7893 m oraz Thulagi Chuli 7059 m. Z kolei po stronie południowo – zachodniej zobaczymy masyw słynnej Annapurny 8091 m z jej pozostałymi wierzchołkami: Annapurna II 7937 m, Annapurna III 7555 m, Annapurna IV 7525 m i Lamjung Kajlas 6983 m. Po długiej drodze docieramy do Koto, gdzie otoczeni przez ośnieżone olbrzymy odpoczniemy po dwudniowej przeprawie autami 🙂 Nocleg w lodży w wiosce.

    Dzień 6: Trekking do Meta 3560m

    Żegnamy się z naszymi samochodami, czas na rozpoczęcie zasadniczej części ekspedycji 🙂 Przed nami pierwszy dzień trekkingu pod Himlung Himal. Dzisiaj wyruszamy z Koto i kierujemy się do położonej na wysokości 3560 metrów wioski Meta. Po drodze pokonujemy kilka spektakularnych mostów zwodzonych ponad rwącą rzeką Seti Khola. Jej szum będzie nam towarzyszył przez niemal całą dzisiejszą wędrówkę. Trekking odbywa się dnem kanionu górskiego w pobliżu koryta rzeki. W niektórych momentach będziemy mogli podziwiać przepiękne górskie strumienie spływające po skałach, imitujące kaskady wodospadów. Pod koniec trasy pniemy się nieco w górę po zboczu kanionu i osiągamy wioskę Meta. Z jej poziomu mamy spektakularne widoki na szczyty masywu Annapurny – a konkretniej na Annapurnę II i Lamjung Himal. Panorama wręcz idealna do rozkoszowania się nią podczas popołudniowego odpoczynku 🙂 Na noc zostajemy w lodży na terenie wioski.

    Dzień 7: Trekking do Phu-Gaon 4200m

    Ruszamy w dalszą drogę. Wychodzimy ponad kanion rzeki Seti Khola i umiarkowanie stromą ścieżką pniemy się coraz wyżej. Po drodze mijamy liczne czorteny przyzdobione flagami modlitewnymi. Mniej więcej w połowie drogi docieramy do wioski Kyang, gdzie zatrzymamy się na lunch i chwilę odpoczynku. Po relaksie ruszamy dalej w kierunku wioski Phu-Gaon 4200 m, w której spędzimy dzisiejszą noc. Po drodze mijamy osady zamieszkiwane przez lokalne grupy etniczne Gurungów, Ghale oraz Lama. Podczas wędrówki mamy widoki na rozległą dolinę Seti Khola oraz ośnieżony masyw Annapurny z wyrastającymi powyżej rozległe plateau poszczególnymi wierzchołkami. Po 7 godzinach wędrówki docieramy do wysokogórskiej wioski Phu. Na miejscu zatrzymujemy się na noc w lokalnej lodży.

    Dzień 8: Aklimatyzacja Phu-Gaon 4200m

    Dzisiejszy dzień przeznaczymy na aklimatyzację i lepsze przygotowanie do akcji górskiej na szczyt Himlung Himal. Odkryjemy tajemnice, jakie skrywa Phu oraz odbędziemy krótki marsz na jeden z okolicznych punktów widokowych w celu poprawy aklimatyzacji. Wioska Phu jest uznawana za jedną z najstarszych osad w regionie Mustang. Przypuszcza się, że ta złożona z szeregu kamiennych domków osada istnieje od ponad 800 lat. W wiosce znajdziemy stary monastyr Tashi Lakhang, który jest znany z bycia ostatnim tego typu monastyrem wzniesionym przez Karmapa Rinpoche. Po spacerze w wiosce i lunchu wyjdziemy nieco wyżej rozruszać kości 😉 osiągając po 1,5 godzinnym trekkingu punkt widokowy Gurusangbo 4746 m, z którego po raz pierwszy na naszej ekspedycji zobaczymy masyw Himlung Himal. Z pewnością widok wierzchołka nakręci nas na następne dni akcji górskiej 😉 Po chwili aklimatyzacji na wzgórzu schodzimy do Phu i spędzamy czas wolny eksplorując wioskę. Gwarantujemy, że wieczorne wędrówki po wąskich uliczkach Phu w świetle zachodzącego słońca sprawią , że poczujemy się, jakbyśmy cofnęli się w czasie o kilkaset lat 🙂 Po spacerze wracamy do naszej lodży na kolację i nocleg.

    Dzień 9: Trekking do Himlung Himal BC 4850m

    Ruszamy z Phu w kierunku lodowca Pangri i znajdującego się na jego południowej stronie Himlung Himal Base Camp. Poruszamy się po skalistej ścieżce, wkraczając do pokrytej wiecznym śniegiem Doliny Himlung. Następnie przechodzimy przez morenę lodowca i osiągamy po około 7 godzinach wymagającej wędrówki Himlung Base Camp 4850 m. Na miejscu rozbijamy namioty i udajemy się na zasłużony odpoczynek. Baza pod Himlung Himal stanie się naszym drugim domem przez najbliższe dwa tygodnie. W krótkim czasie zaprzyjaźnimy się z pozostałymi ekipami. Czas w obozie z pewnością będzie nam urozmaicał widok na nasz cel – Himlung Himal jawi się z tej strony niczym skalna piramida przysypana śniegiem. Profil góry jest bez wątpienia przedniej urody! W następnych dniach rozpoczynamy akcję górską.

    Dzień 10 – 25:  Zdobywanie Himlung Himal 7126m

    Dni przeznaczone na akcje górską a masywie Himlung Himal. Po wzięciu udziału w tradycyjnej ceremonii Puji, zaczynamy okres zdobywania szczytu i zakładania obozów pośrednich. Nasza wspinaczka będzie zależała od pogody oraz naszego samopoczucia. Od tej pory nie da się co do dnia zaplanować przebiegu akcji górskiej, a decyzje podejmowane będą z dnia na dzień, a nawet z godziny na godzinę.

    Obóz C1 5450 m: Podejście z Himlung Base Camp do Obozu I na wysokości  5450 m nie sprawia w zasadzie żadnych trudności technicznych. Wędrujemy przez rozległą morenę lodowca, pnąc się stopniowo w górę po gruzowisku skalnym. W kilku momentach natrafimy na nieco bardziej strome fragmenty podejścia. Nie są one jednak czymś, co mogłoby nam sprawić większy problem. Po dotarciu na skraj lodowca, tak zwanego Crampon Point, zakładamy raki i wkraczamy na lodowiec. W dalszej części trasa wiedzie lodowym stokiem i wyprowadza na grzbiet górski, na krańcu którego znajduje się Obóz I.

    Obóz C2 6000 m: Odcinek, jaki mamy do pokonania w drodze do Obozu II 6000 m obfituje w więcej stromych i eksponowanych fragmentów, co z pewnością niejednokrotnie podniesie nam poziom adrenaliny 😉 Od razu od niewielkiego plateau, znajdującego się za Obozem I trasa zaczyna piąć się stromo w górę, a jej kulminacją jest śnieżno – skalisty żleb wyprowadzający na lodową półkę. Trudności techniczne na tym odcinku są niwelowane przez rozwieszone liny poręczowe. Dla wielu wspinaczy to właśnie ten moment jest najtrudniejszym fragmentem całej trasy na Himlung Himal. Nachylenie terenu w tym miejscu osiąga 35 stopni – największe na całej trasie na szczyt. Po pokonaniu tego odcinka teren staje się łatwiejszy, choć wciąż eksponowany i będzie taki aż do momentu osiągnięcia Obozu II, leżącego na rozległym plateau.

    Obóz C3 6350 m: Droga do Obozu III 6350 m – ostatniego na trasie rozpoczyna się eksponowanym trawersem zbocza górskiego. Następnie podchodzimy stromym lodowym stokiem na łagodną grań, na której założony jest obóz. Trudniejsze fragmenty są ubezpieczone w liny poręczowe. Obóz III znajduje się na wypłaszczeniu w górskiej grani. Camp III będzie naszym obozem szturmowym, to z niego rozpoczniemy atak szczytowy na wierzchołek Himlung Himal. Z jego poziomu doskonale widzimy całą dalszą drogę na szczyt siedmiotysięcznika, która prowadzi po rozległym lodowym zboczu.

    Himlung Himal 7126 m: Atak szczytowy rozpoczyna się pomiędzy godziną 2 a 4 rano. Ruszamy w górę z obozu po lodowym stoku. Nachylenie terenu osiąga tutaj maksymalnie 35 stopni. Droga na wierzchołek w zasadzie pozbawiona jest jakichkolwiek trudności technicznych. To kilkugodzinne podejście po dość stromym, lodowym zboczu góry. Po około 6 – 7 godzinach akcji górskiej stajemy na wierzchołku Himlung Himal. Możemy stąd podziwiać przepiękne widoki na dwa ośmiotysięczniki znajdujące się w bliskim sąsiedztwie. Masywy Manaslu 8163 m i Annapurny 8091 m są ze szczytu doskonale widoczne. Z kolei w oddali możemy bez problemu rozpoznać potężną Dhaulagiri 8167 m. Spektakularnie prezentuje się również cała dolina Nar Phu, którą mamy pod swoimi stopami. Po chwili na szczycie rozpoczynamy zejście w dół. Tego dnia schodzimy w dół do Obozu C2 na nocleg. Następnego dnia schodzimy już do samego Base Campu.

    Dzień 26: Trekking do Phu-Gaon 4200m

    Ostatni etap naszej ekspedycji. Opuszczamy sąsiedztwo potężnych szczytów i lodowców, kierując się powoli w kierunku dolin. Dzisiaj schodzimy z Himlung Base Camp do wioski Phu. Po dwóch tygodniach akcji górskiej, miło będzie rozłożyć się w wygodnej lodży 😉

    Dzień 27: Trekking do Meta 3560m

    Ciąg dalszy trekkingu. Dzisiaj osiągamy wioskę Meta. Po drodze mamy wciąż piękne widoki na otaczające szczyty. Pokonując kolejne metry w dół, mijamy niewielkie zabudowania zamieszkiwane przez lokalną społeczność Gurungów. Popołudniu docieramy do Meta. Nocleg w lodży.

    Dzień 28: Trekking do Koto

    Ostatni dzień trekkingu. Przekraczamy rozległy kanion rzeczny, pokonując po raz kolejny liczne mosty zwodzone i kładki rozwieszone nad sunącą pod nami rzeką. Wkraczamy dzisiaj w górski las, na skraju którego znajduje się Koto. Tutaj ostatecznie żegnamy się z naszymi portierami i przewodnikami górskimi. Akcja górska na Himlung Himal została zakończona! Teraz zostaje nam jedynie przejazd do Katmandu i świętowanie wielkiego sukcesu. Nocleg w Koto w lodży.

    Dzień 29: Przejazd do Besisahar 823m

    Przejeżdżamy z Koto do Besisahar. Po całodniowej jeździe docieramy do miasta, gdzie spędzimy noc przed drugim dniem podróży do stolicy Nepalu.

    Dzień 30: Powrót do Katmandu

    Przejazd do Katmandu. Późnym popołudniem dojeżdżamy do nepalskiej stolicy i zakwaterujemy się w hotelu.

    Dzień 31: Katmandu

    Ostatni dzień w Nepalu. Warto przeznaczyć ten czas na ostatnie zakupy, zwiedzanie, czy po prostu przechadzanie się klimatycznymi uliczkami Katmandu. Wieczorem weźmiemy udział w uroczystej kolacji pożegnalnej, podczas której będziemy mieli okazję świętować wielki sukces jakim niewątpliwie jest zdobycie himalajskiego siedmiotysięcznika!

    Dzień 32: Wylot do Polski

    Transfer na lotnisko w Katmandu i przelot do Polski. Na miejscu zakończenie wyprawy.

    Noclegi

    Podczas pobytu w Katmandu noclegi w hotelu w turystycznej dzielnicy Thamel. Zakwaterowanie wraz ze śniadaniami. Podczas trekkingu do bazy pod Himlung Himal śpimy w klimatycznych himalajskich lodżach.

    Przez czas trwania akcji górskiej nocleg w namiotach dwuosobowych.

    Wyżywienie

    Wszystkie posiłki podczas akcji górskiej są wliczone w koszt wyprawy, natomiast posiłki podczas pobytu w Katmandu są we własnym zakresie z pominięciem śniadań.  Jedzenie jest ogólnie dość tanie w Nepalu i jest wiele atrakcyjnych miejsc pod względem żywieniowym w pobliżu naszego hotelu. Jest to również okolica bardzo przyjazna turystom. Podczas trekkingu będziemy się żywić w guest house, natomiast podczas wspinaczki posiłki przygotuje nasz utalentowany personel kucharski. Obejmują one gorące śniadanie składające się z: płatków śniadaniowych, kawy i porannej herbaty oraz rozszerzonego menu mięs, makaronów, dań z ryżu, kurczaka, steki, pizze, świeże pieczywo, owoce i warzywa, desery i wiele innych. Jedzenie jest bardzo dobre, a nasz personel szczyci się serwowaniem doskonałej kuchni. Zapewniamy posiłki na dużej wysokości w namiotach. Proszę mieć dodatkowo – indywidualne przekąski pod ręką. Oczekiwany sprzęt, który warto byłoby zabrać na dużą wysokość powinien zawierać: światło, plastikową miskę z pokrywką, kubek do gorących napojów z pokrywką i łyżeczką. Jeśli ktoś ma wyjątkowe upodobania to zapewnia je we własnym zakresie, przykładowo – zupki błyskawiczne, gorąca czekolada, jeśli ktoś lubi, ważne, żeby uczestnik miał komfort. W zakres podręcznych przekąsek mogą wpisywać się: batony, owoce i orzechy lub słone przekąski. Batony energetyczne są doskonałym dodatkiem do uzupełnienia kalorii.

    Zaplanuj około 10 – 15 kg różnorodnych przekąsek. Dostępnych jest wiele przekąsek do kupienia już w samym Katmandu.

    Uwagi

    Informacje o pakowaniu i limicie bagażu:

    Najlepszą metodą transportu sprzętu i odzieży osobistej jest użycie 2 zamykanych i wytrzymałych plecaków bądź toreb typu duffel bag. Dodatkowo powinieneś zabrać ze sobą małą prostą torbę do przechowywania czystych ubrań miejskich i innych przedmiotów niepotrzebnych w górach, którą możesz zostawić w Katmandu. Można łatwo kupić taką torbę tanio w Katmandu. Zabierz ze sobą mały plecak do wspinaczki górskiej. W nim będziesz nosić swoje warstwy przeciwdeszczowe, wodę na cały dzień, przekąski, dodatkowe cieplejsze warstwy i ciepłą czapkę, aparat itp. Masz 40 kg całkowitego limitu rozłożonego między twoimi torbami. Proszę nie przekraczać limitu, dodatkowe kilogramy są utrudnieniem w transporcie i w kwestii bezpieczeństwa naszych tragarzy niosących ciężary do bazy. Jeśli masz ochotę na dodatkowy bagaż, zorganizujemy dla ciebie dodatkowe usługi przy dodatkowych kosztach.

    Cena wyprawy

    7090 $ + przelot 4000-5500zł

    Obejmuje

    ✅ Organizację i logistykę wyprawy
    ✅ Fachową pomoc przy zakupie biletów lotniczych – doradztwo/ pośrednictwo w zakupie
    ✅ Zniżki do sklepów górskich i nie tylko
    ✅ Pomoc i wsparcie w przygotowaniu do wyprawy
    ✅ Wszystkie lokalne transfery w ramach programu
    ✅ Transfery lotniskowe
    ✅ Zakwaterowanie w hotelu w Katmandu ze śniadaniami
    ✅ Opiekę licencjonowanych przewodników podczas trekkingu i akcji górskiej
    ✅ Wynajęcie tylu tragarzy ile jest potrzebne dla komfortu uczestnika (limit bagażu – 40 kg)
    ✅ Zapewnienie sprzętu obozowego: namioty, namiot kuchenny, namiot mesa, namiot toaletowy, stoły, krzesła, utensylia kuchenne
    ✅ Zapewnienie sprzętu na czas wspinaczki: liny poręczowe stałe i dynamiczne i wszelkie ich mocowania, śruby, szable etc.
    ✅ 3 posiłki dziennie w trakcie trekkingu i akcji górskiej
    ✅ Zakwaterowanie w lodżach podczas trekkingu
    ✅ Nocleg w namiotach podczas akcji górskiej
    ✅ Zapewnienie jedzenia wysokogórskiego podczas pobytu w obozach pośrednich
    ✅ Zapewnienie gazu do kuchenek na czas akcji górskiej
    ✅ Pozwolenie (permit) na trekking w rejonie Nar Phu i Obszaru Chronionego Annapurny
    ✅ Pozwolenie (permit) na prowadzenie akcji górskiej na Himlung Himal
    ✅ Kartę rejestracyjną TIMS (Trekkers Information Management System)
    ✅ Podczas akcji górskiej opiekę doświadczonego Szerpy (1 przewodnik na 1 osobę)
    ✅ Ubezpieczenie KL i NNW odpowiednie na tą wyprawę
    ✅ Dostęp do telefonów satelitarnych
    ✅ Zapewnienie kucharza, zastępców kucharza i obsługi obozu na czas trwania akcji górskiej
    ✅ Zapewnienie butli z tlenem i masek
    ✅ Organizację pożegnalnej kolacji w Katmandu
    ✅ Opiekę lidera 4challenge z wieloletnim górskim doświadczeniem

    Nie obejmuje

    ❌ Obiadów i kolacji w Katmandu (nie licząc pożegnalnej kolacji ostatniego dnia pobytu)
    ❌ Opłat wizowych
    ❌ Napiwków dla tragarzy (200 USD)
    ❌ Bonus za zdobycie szczytu dla przewodnika (700 USD)
    ❌ Atrakcji niewymienionych w programie
    ❌ Własnych wydatków
    ❌ Kosztów poniesionych podczas rozmów przez telefon satelitarny (3 USD za minutę)
    ❌ Nieprzewidzianych zdarzeń

    Zainteresują Cię także