fbpx
Zobacz więcej

Trekking w Alpach Berneńskich – Eiger trial

Atrakcje

 • trekking słynnym szlakiem Eiger trial
 • podróż najwyżej położoną w Europie koleją szynową na przełęcz Jungfraujoch 3454 m
 • stancja badawcza Jungfrau 3454 m
 • obserwatorium astronomiczne Sphinx
 • największy alpejski lodowiec Aletsch – 24 km długości
 • wodospady Trummelbachfalle
 • jezioro Oeschinesse – wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO

O wyprawie

Szlakiem Eiger trial

Trekking w jednym z najpiękniejszych rejonów Alp – Alpach Berneńskich zapewni nam niezapomniane wrażenia i widoki. Zdecydowanie najwięcej adrenaliny dostarczy nam, krótka ok 2 godzinna wędrówka szlakiem Eiger trial pod znaną wspinaczom z całego świata północną ścianą Eiger. To właśnie tutaj wspinacze próbują swoich sił bez żadnych specjalnych zabezpieczeń! Przy odrobinie szczęścia i pomocy lornetki może uda nam się dostrzec jakiś śmiałków na ścianie.

Wędrówka odbywać się będzie w niezwykłej scenerii zielonych łąk i pastwisk połączonych z ośnieżonymi szczytami górskimi. W trakcie trekkingu przechodzić będziemy przez liczne rejony i miejsca wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 🙂

 

Szlakiem Eiger trial – Jungfraujoch – najwyższa kolej zębata w Europie

Niezwykła podróż najwyżej poprowadzoną koleją szynową w Europie na przełęcz Jungfraujoch 3454 m  i znajdującą się tam na tej samej wysokości najwyższą stację badawczą w Europie – Jungfrau.  Podróż zajmuje niecała godzinę, podczas której poza odcinkami w tunelach napawać się można pięknymi widokami. W końcowym odcinku trasy czekać nas będzie ostatni 10 km tunel wydrążony w masywie Mnicha oraz Eigera, by po chwili dotrzeć do podziemnej stacji potężnego szczytu Jungfrau 4158 m. Na ten niezwykły kompleks wydrążony w litej skale składa się: schronisko, dworzec, restauracja, lodowy pałac, stacja badawcza, taras widokowy oraz obserwatorium astronomiczne Sphinx.  Widoki z tego miejsca pozostaną w naszej pamięci już na zawsze- zwłaszcza widok największego alpejskiego lodowca Aletsch mierzącego, aż 24 km długości.

Terminy (7) i ceny

  Jesteś zainteresowany?

  Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy się resztą spraw!

  Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

  lub zadzwoń Tel.: +48 507 176 285
  Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
  Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

  Dzień 1: Przelot do Zurichu

  Spotkanie na lotnisku 2 godzinny przed planowanym lotem. Bezpośredni przelot do Zurichu, a następnie transfer do miejscowości Wilderswil.  Nocleg w hotelu.

  Dzień 2: Schynige Platte

  Dzień rozpoczynamy od wjazdu zębatą kolejką na Schynige Platte. Podczas tej 50 minutowej podróży przeniesiemy się w XIX wiek. To właśnie z tego okresu pochodzi tabor oraz odnowione drewniane ławki w wagonach kolejowych. Podczas pokonywania tej 7 km trasy podziwiać będziemy wspaniałe widoki na Eiger, Monch oraz Jungfrau  skąd rozpoczniemy trekking do hotelu Wettehorn, położonego malowniczo w rynnie lodowca  Upper Grindelwald.

  Dzień 3: Kleine Scheidegg

  Trekking pod słynną na cały świat północną ścianą Eigeru 3970 m. To właśnie tutaj przyjeżdżają wspinacze z całego świata, aby zmierzyć się ze ścianą bez lin i specjalnych zabezpieczeń.  Trekking zajmie ok 3h, a do pokonania będzie niecałe 10 km, w jednej z najpiękniejszych alpejskich panoram wysokogórskich. Nocleg w legendarnym hotelu przy słynnej stacji Kleine Scheidegg, która została wybudowana w 1892 roku.

  Dzień 4: Jungfraujoch – Stechelberg

  Wjazd koleją z Kleine Stechelberg na Jungfraujoch 3464 m – najwyżej położonej stacji koleji w Europie. Z jeden strony widok będzie się rozpościerał od Mittelland, aż do Vosges, natomiast z drugiej na lodowiec Aletsch. Po wjechaniu koleją znajdziemy się w innym świecie, gdzie czeka nas 45 minutowy trekking do schroniska Monchjochshuette- najwyżej położonej górskiej chaty w Szwajcarii i z powrotem. Trasa wieść będzie po lodowcu na ponad 3500 m przez świat wysokogórskich lodowców w krainie światowego dziedzictwa UNESCO (Alpy Szwajcarskie Jungfrau- Aletsch. Przygotuj się na lodowate powietrze drażniące Twoją twarz i śnieg pod stopami.W schronisku będzie czas na chwilę przerwy i ogrzanie się ciepłymi płynami delektując się widokiem na środkową i wschodnia Szwajcarię oraz góry Valais. Po małej przerwie schodzimy do Stechelberg przez malownicze wodospady Trummelbachfall – seria 10 wodospadów zasialnych wodami lodowcowymi z wnętrza góry, do których można się dostać tylko kolejką bądź schodami. Nazwa wodospadów pochodzi od słowa „Trommelbach” co oznacza strumień wody, który brzmi jak bęben.

  Dzień 5: Gimmelwald – Rotstockhutte – Bundalp

  Wychodzimy w kierunku jednej z niewielu tego typu wiosek z Szwajcarii, do której nie można się dostać samochodem – Gimmelwald 1367 m , a następnie kierujemy się przez schronisko  Rostockhuette 2039 m do Bundalp, gdzie spędzimy nocleg w rustykalnej i klimatycznej chacie.

  Dzień 6: Jezioro  Oeschinen 1578 m

  Trekking do jeziora Oeschinen, leżącego w dolinie Oeschinen na wysokości 1578 m i zasilanego przez szereg górskich potoków. To urokliwe miejsce otoczone jest kilkoma 3 tysięcznymi szczytami i od 2007 roku jest częścią światowego dziedzictwa UNESCO Jungfrau- Aletstch- Bietschhorn. Noc w schronisku nad jeziorem.

  Dzień 7: Kandersteg – Engstligenalp

  Trekking do wioski Kandersteg 1174 m, a następnie przez Sunnbuel do Engstligenalp.

  Dzień 8: Ammertengrat – Iffigenalp

  Trekking przez przełęcz Ammarten 2443 m, widoki na strome stoki i lodowce na północnym boku Wildstrubel.

  Dzień 9: Lodowiec Aletschgletscher

  Transfer samochodem z Iffigenalp do kolejki Bettmerhorn 2647 m, następnie trekking  wzdłuż lodowca Aletschgletscher do schroniska Marjelen. Zejście do Fischertal i nocleg w okolicy.

  Dzień 10: Powrót do Polski

  Przejazd do Zurichu i wylot do Polski.

  Noclegi

  Podczas trekkingu śpimy w schroniskach. W zależności od dostępności miejsc mogą to być pokoje 2-3 osobowe, bądź wieloosobowe dormitoria.

  Wyżywienie

  Podczas wyprawy w większość dni stołować się będziemy w schroniskach. Zapewniamy śniadania i obiado- kolacje, dlatego warto pomyślę o zabraniu ze sobą przekąsem np. kabanosów, suchych owoców i orzechów, itp. Będzie również możliwość kupienia na miejscu dodatkowego posiłku.

  Cena wyprawy

  5170 + przelot 800 - 1300 zł

  Obejmuje

  • zakwaterowanie wg programu w hotelach i schroniskach
  • lokalne przejazdy: Zurich- Wilderswail, Iffigenalp- stacja kolejki na Bettmerhorn, Fischertal – Zurich
  • transfer bagaży w połowie trekkingu celem uzupełnienia zapasów
  • wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)
  • ubezpieczenie KL i NNW uwzględniające trekking
  • opiekę polskiego lidera z wieloletnim doświadczeniem górskim

  Nie obejmuje

  • przelotu do i z Zurichu
  • własnych wydatków
  • opcjonalnych i programowych przejazdów kolejkami linowymi i torowymi: Schynige Platte, K. Scheidgg- Jungrfraujoch, Trummelbachfalle, Bettmerhorn, Kandersteg – Sunnbuel ( ok 150 euro)

  Zainteresują Cię także