fbpx
Zobacz więcej

Trekking w Zakazanym Królestwie Mustang

Atrakcje

➡️ Odkryjesz tajemnice zapomnianego Królestwa Lo
➡️ Będziesz wędrował przez klimatyczną dolinę i napawał się widokiem pięknych klifów iglic skalnych
➡️ Doświadczysz bliskości himalajskich kolosów
➡️ Ujrzysz jedne z najwyższych szczytów na świecie – Annapurnę 8091m i Dhaulagiri 8167m.
➡️ Poczujesz klimat Tybetańskiej kultury podziwiając lokalne świątynie, czorteny oraz flagi modlitewne i doświadczając Tybetańskich rytuałów.
➡️ Wejdziesz na Przełęcz Nyi La o wysokości 4010m i ujrzysz z góry piękną Dolinę Mustang oraz szczyty Annapurny i Dhaulagiri.
➡️ Będziesz przechadzał się uliczkami dawnej stolicy królestwa – Lo Manthang

 

O wyprawie

Trekking na Upper Mustang to niesamowita podróż do niegdyś zakazanego królestwa Tybetańskiego. Upper Mustang oferuje piękne widoki na Himalaje, ziemię Nomadów, tybetańskie klasztory oraz pałac króla Mustangów. Jeśli szukasz trekkingu „poza utartym szlakiem” w Nepalu, Upper Mustang to świetny wybór, gwarantuje wyjątkowe wrażenia. Otoczony surowymi, górskimi krajobrazami z ośnieżonymi szczytami, przyciąga ludzi ze wszystkich zakątków świata, aby doświadczyć tego niesamowitego miejsca, które zachowuje tradycyjny styl życia i kulturę sprzed wieków.
Jest to podróż oparta na odkrywaniu i poznawaniu cywilizacji w regionie Upper Mustang w Nepalu. Podczas tej wyprawy czeka Cię wiele fascynujących miejsc. Ze względu na umiarkowany poziom trudności jest to również odpowiednia opcja dla początkujących wędrowców planujących wędrówki w wysokich Himalajach.
Górny Mustang to eksploracja doliny Kali Gandaki, Mustang Lo Manthang, jaskiń i najlepszych górskich widoków. Trekking Upper Mustang prowadzi również do trasy trekkingowej Annapurna z pięknymi widokami Himalajów na 2 góry powyżej 8000 m (Mt. Dhaualgiri 8167 m i Mt. Annapurna 8091 m).

Zobacz nasze pozostałe wyprawy do Nepalu:

https://4challenge.org/wyprawy/dookola-annapurny-trekking/
https://4challenge.org/wyprawy/trekking-wokol-manaslu/
https://4challenge.org/wyprawy/everest-trekking-trzy-przelecze/
https://4challenge.org/wyprawy/annapurna-sanktuarium-trekking/

Wymagania

Terminy (6) i ceny

    Jesteś zainteresowany?

    Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy się resztą spraw!

    Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

    lub zadzwoń Tel.: +48 507 176 285
    Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
    Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

    Dzień 1: Wylot z Polski

    Dzień 2: Lądowanie w Katmandu

    Przylot do Katmandu na międzynarodowe lotnisko Tribhuvan i transfer do hotelu. W
    przypadku dolotu samodzielnego, odbiór z lotniska przez naszą agencję partnerską – krótkie powitanie i przedstawienie informacji o programie podróży i planie wyprawy. W tym dniu w zależności od godziny przylotu odpoczynek, bądź zwiedzanie okolicy.

    Dzień 3: Katmandu

    Jest to dzień na ostatnie przygotowania i zakupy przed trekkingiem. Jeżeli będziemy mieli ochotę możemy skorzystać z lokalnego przewodnika i zwiedzić dolinę Katmandu.

    Dzisiejszy dzień przeznaczymy na zwiedzanie nepalskiej stolicy. Odwiedzimy między
    innymi Pałac Królewski, Durbar Square oraz wzgórze ze świątynią Swayambhunath, skąd
    będziemy mogli podziwiać całą dolinę Katmandu. Zobaczymy również kompleks świątyń w
    Pashupatinah gdzie nad świętą rzeką dokonuje się rytuału spalania ciał zmarłych. Jeżeli czas
    nam pozwoli, odwiedzimy także starożytną stolicę doliny Katmandu – Bakhtapuru. Pobyt w
    Katmandu będzie również dobrą okazją do przechadzki wąskimi uliczkami i zrobienia
    zakupów na jednym z lokalnych targów. Pozwoli nam to zaznajomić się z niepowtarzalnym
    klimatem Nepalu. Odkryjemy również, że życie nocne w Katmandu należy do bardzo
    intensywnych. Jeżeli czas pozwoli, część z atrakcji stolicy możemy zobaczyć po powrocie z
    trekkingu. Tego dnia załatwimy również ostatnie formalności przed rozpoczęciem trekkingu.

    Wieczorem po kolacji krótki briefing z liderem.

    Dzień 4: Pokhara

    Przejazd lub lot z Katmandu do Pokhary

    Wczesnym rankiem przejazd autobusem do Pokhary. Po około siedmiu godzinach jazdy docieramy do pięknego turystycznego centrum Nepalu – Pokhary. Po zameldowaniu się w hotelu, szybkim odświeżeniu, chętni szykują się na eksplorację nad jeziorem Pokhara. Wieczorem wracamy do naszego hotelu

    Dzień 5: Jomsom 2743 m – Kagbeni 2810 m

    Przelot z Pokhary do Jomsom (2743m/899ft, 20min), a następnie trekking do Kagbeni (2810m/9219ft, 3-4 godziny)

    Po przybyciu do Jomsom rozpoczniemy trekking. Jest to łatwy dzień spacerowy ze spektakularnymi widokami na szczyty Nilgiri, Dhaulagiri, Tukuche Peak i Dhampus. Wędrujemy aż do Kagbeni – tybetańskiej wioski, a także bramy do Upper Mustang

    Dzień 6: Kagbeni – Chaile 3050 m

    Trekking z Kagbeni  2810 m do Chaqile 3050 m 05-06h

    Dzisiejszy trekking rozpoczynamy wzdłuż brzegów rzeki Kali Ghandaki. W kilku miejscach przewidziane są krótkie przerwy, aby nacieszyć się otoczeniem i pięknymi widokami. Będziemy mijać wioskę Tangbe z wąskimi uliczkami i białymi domami. Dalej nasza droga prowadzić będzie przez Chhusang aż do Chele, gdzie spędzimy noc.

    Dzień 7: Chaile – Shyangboche 3475 m

    Tego dnia po raz pierwszy wędrować będziemy przez stromy i suchy teren oraz przez spektakularny głęboki wąwóz. Po osiągnięciu 3540 metrów ścieżka powoli schodzić będzie w dół do kilku czortenów na grzbiecie górskim. Następnie zejdziemy dalej do łatwiejszej ścieżki w kierunku Samar. Daleko na południe ujrzymy pasmo górskie Annapurna z gigantyczną górą Nilgiri.

    Po Samar czeka nas zejście w dół i przejście przez wąwóz. Ścieżka prowadzić będzie nas w kolejną dolinę porośniętą krzewami jałowca. Po drodze do Shyangboche czeka nas jeszcze zwiedzanie jaskini Ramchung.

    Dzień 8: Shyangboche – Ghami 3520 m

    Po śniadaniu wyruszamy na kolejny dzień trekkingu. Zmierzać będziemy do przełęczy Yamda La (3.850m). Dzisiaj również miniemy kilka chortenów i przejdziemy przez urocze wioski z tybetańskimi białymi domami. Przekroczymy przełęcz Nyi La (4010m) i zejdziemy dalej do Ghami (3520m). Po południu zobaczymy najbardziej wyczekiwaną część Górnego Mustangu, gdzie czekać na nas będą niesamowite i przepiękne widok

    Dzień 9: Ghami – Tsarang 3500 m

    Wyruszamy od razu po śniadaniu. Dzisiejsza wędrówka nie będzie zbyt długa. Celem dzisiejszego trekkingu jest Tsarang, gdzie również spędzimy noc.
    Do Tsarang powinniśmy dotrzeć na obiad, po którym udamy się na zwiedzanie drugiej, co do wielkości osady w Upper Mustang, po Lo Manthang. Na szczycie wzgórza dawnej stolicy ujrzeć można dawny pałac królewski. Odwiedzimy ównież pobliski XVI-wieczny klasztor Thubten Shedrup Dhagyeling, jedena z najbardziej imponujących budowli w Upper Mustang.

    Dzień 10: Tsarang – Manthang 3700 m

    Nasza dzisiejsza trasa z Tsarang (3560 m) do Lo Manthang (3810 m) to nie więcej niż pół dnia marszu. Po zejściu w dół i przeprawie szlakiem przez rzekę, trasa przez większą część biegnie łagodnie. Na naszym szlaku znajduje się również kilka wyjątkowo interesujących miejsc, których będziemy mogli doświadczyć.

    Dzień 11: Manthang 3700m

    Na dzisiejszy dzień zaplanowany jest ciekawy spacer po Lo Manthang.
    Będziemy mogli zobaczyć zachodnią dolinę Tingkhar, miejsce letniego pałacu Radży i przepiękne panoramiczne widoki na góry. Odwiedzimy również pobliskie wioski Kimling i Phuwa. We wschodniej dolinie zwiedzimy Chosar, wioskę znaną ze słynnej Gompy. W tej dolinie przebiega również wielowiekowy szlak handlowy do stolicy Tybetu, Lhasy. Po dniu pełnym wrażeń wracamy do hotelu.

    Dzień 12: Manthang – Tamar 3515 m

    Początek dzisiejszej drogi prowadzić będzie przez pastwiska porośnięte jałowcem. Pojawi się również okazja by spojrzeć z oddali na Lo Manthang. Stopniowo będziemy się żegnać z równiną Lo Manthang. Czeka nas również przeprawa przez najwyższą przełęcz Lugri La (4200m) oraz krótki, ale stromy spacer kanionem do Tamar. Nad wioską znajdują się liczne jaskinie, ale ich wejścia są dostępne tylko dla wspinaczy.

    Dzień 13: Tamar – Shyangboche 3475 m

    Podczas dzisiejszego trekkingu będziemy mijać liczne jaskinie w drodze na południe. Czekają na nas również wspaniałe widoki na pasmo Annapurna. Szlakiem będziemy zmierzać ku Shyangboche, gdzie spędzimy noc.

    Dzień 14: Shyangboche – Tetang 3590 m

    Bezpośredni szlak do Samar biegnie wysoko nad kanionami. Pierwsza część dzisiejszego trekkingu jest dość ciężka i wymagająca, ale rekompensatą będą wspaniałe widoki na Tilicho i Nilgiri. Druga część dnia po przewie w Samarze to stosunkowo łatwy trekking w dół. Docelowo będziemy zmierzać do Tetang.

    Dzień 15: Tetang – Muktinath 3710 m

    Dzięki wczesnemu wyruszeniu na szlak będziemy mieć dobry widok na wioskę Tetang, która składa się z dwóch oddzielnych osad otoczonych wysokimi murami iz daleka wygląda jak wielki fort. Czeka nas dość strome podejście na płaskowyż. Jednak po około trzech godzinach stromego marszu pod górę trasa będzie stawała się nieco łagodniejsza. Po przejściu przez dolinę nasz szlak skręca w prawo, a naszym oczom ukaże się przełęcz. Na przełęczy góry wydają się niesamowicie blisko, a Thorung, choć jest to najniższy szczyt, wygląda szczególnie imponująco, z dużymi lodowcami przylegającymi do jego stromych zboczy.
    Dzisiejszy trekking to umiarkowany spacer do Muktinath, z przepięknymi widokami na Dhaulagiri i Annapurnę. Ich szczyty są oddalone od siebie zaledwie o 34 km. Im bliżej do Muktinath tym coraz liczniej krajobraz wypełniają lokalne domy. Z Celem naszego dzisiejszego trekkingu wiąże się również kilka ciekawostek. Podobno kąpiele w tutejszych wodach przynoszą szczęście. Wiele osób odwiedzających Muktinath zaopatruje się w wodę źródlaną w butelkach, aby zabrać ją do domu do krewnych. W Muktinath znajduje się również legendarny płomień wydobywający się ze skały, wokół której stworzono buddyjską świątynię

    Dzień 16: Muktinath – Jomsom 2743 m

    Przed nami ostatni dzień trekkingu. Będziemy mogli obserwować, jak w porannym słońcu imponująca Dhaulagiri zmienia kolor na pomarańczowy i żółty. Ze szlaku w oddali towarzyszyć nam będzie również widok na wioskę Kagbeni. Ostatni odcinek dzisiejszej drogi wieść wzdłuż rzeki. Resztę dnia spędzamy już w Jomsom. Będzie to czas na odpoczynek i relaks.

    Dzień 17: Pokhara

    Na dzisiejszy dzień przewidziany jest powrotny lot krajowy do Jomsom. Podczas lotu nadal możemy podziwiać ośnieżone szczyty Himalajów. Reszta dnia w Pokharze jest wolna. Czas ten można poświęcić na odpoczynek i relaks lub na spacer po okolicy.

    Dzień 18: Katmandu

    Przejazd autobusem turystycznym z Pokhary do Katmandu, który również zajmuje około siedmiu godzin. Wieczorem przewidziane jest uroczyste zakończenie w hotelu oraz pożegnalna kolacja.

    Dzień 19: Wylot do Polski

    W zależności od lotu lądowanie jeszcze w tym samym dniu, bądź w godzinach porannych następnego dnia.

    Noclegi

    W Kathmandu i Pokharze kilmatyczny 3* hotel.
    Podczas trekkingu śpimy w guest house

    Wyżywienie

    Podczas wyprawy w cenie gwarantowane są śniadania. Lunche i obiadokolacje kupujemy na miejscu podczas trekkingu w guest hause będzie normalnie możliwość wyboru z karty menu.

    Cena wyprawy

    2800$ + przelot 3500 - 4500 zł

    Obejmuje

    ✅ przelot do Katmandu i z powrotem (trasa przelotu jest ustalana tak, by zminimalizować koszty a jednocześnie nie zmęczyć uczestników)
    ✅ organizację i logistykę wyprawy
    ✅ wszystkie lokalne przejazdy
    ✅ przelot z Pokhary do Jomsom i z powrotem
    ✅ zakwaterowanie w hotelu w Katmandu wraz ze śniadaniami ( 3 noce)
    ✅ zakwaterowanie w hotelu w Pokhara wraz ze śniadaniami (2 noce)
    ✅ wszystkie noclegi podczas trekkingu wg programu w guest hause
    ✅ wynajęcie tragarzy (limit 15kg/os)
    ✅ wsparcie lokalnych przewodników podczas trekkingu
    ✅ uroczystą kolację pożegnalną w Katmandu przed wylotem
    ✅ niezbędne pozwolenia na trekking w rejonie Górnego Mustangu i obszaru chronionego Annapurny- permit
    ✅ lokalny podatek na wjazd do Górnego Mustangu (500$)
    ✅ kartę rejestracyjną TIMS (Trekkers Information Management System)
    ✅ ubezpieczenie KL i NNW odpowiednie na tą wyprawę
    ✅ opiekę lidera 4challenge z wieloletnim górskim doświadczeniem

    Nie obejmuje

    ❌ wizy nepalskiej 30 dniowej (50$)
    ❌ wyżywienia poza śniadaniami (~300$ na cały wyjazd)
    ❌ napiwków dla tragarzy (~70$ na cały wyjazd)
    ❌ atrakcji dodatkowych nie ujętych w programie
    ❌ własnych wydatków

    Zainteresują Cię także