fbpx
Zobacz więcej

Trekking pod K2 i Broad Peak – przełęcz Gondogoro La + opcja Khosar Gang 6400 m

Atrakcje

➡️ Trekking pod K2, Broad Peak, Gasherbrumy I i II
➡️ najwyższy punkt na trasie przełęcz Gondogoro La 5680m
➡️ base camp pod K2 5135 m
➡️ base camp pod Broad Peak 5100 m
➡️ lodowiec Baltoro
➡️Kopiec Gilkeya – symboliczny cmentarz poległych na K2
➡️ wschód słońca z widokiem na ośmiotysięczniki Broad Peak i Gaszerbrum
➡️ podróż legendarną Karakorum Highway
➡️ Islamabad
➡️ Skardu
➡️ Opcjonalnie: Wspinaczka na sześciotysięcznik doliny Shigar – Khosar Gang 6400 m

 

O wyprawie

Trekking pod K2 – górę najwyższej próby

Wyjedź z nami na trekking pod K2 – na wyprawę do krainy bogów – Karakorum – najbardziej niedostępnych i surowych gór na Ziemi. Czekają Cię tylko surowe góry i my – przeprawy przez rwące rzeki, niezapomniane oderwane od siedzib ludzkich krajobrazy, kultowe miejsca, nieprzetarte szlaki i… pokonanie 62 km po obecnie najdłuższej lodowej rzece na naszej planecie – lodowcu Baltoro.  Jeżeli będziesz żądny dalszych przygód w Karakorum, mamy dla ciebie specjalną propozycję! Wznieś się ponad lodowce i rozległe płaskowyże Karakorum i zdobądź jeden ze szczytów leżących w rejonie doliny Shigar – sześciotysięcznik Khosar Gang 6400 m. Zobacz przepiękne K2, Gasherbrumy, Broad Peak i Nanga Parbat z zupełnie innej perspektywy!

Najznamienitsza góra świata

Nie musisz być alpinistą by poczuć potęgę K2. Wystarczy tylko, że zechcesz podjąć wyzwanie… K2 8611 m to marzenie każdego himalaisty. Góra leżąca na terenie Pakistanu zbudowana ze skał krystalicznych, gdzie przeważa gnejs i granit, a jej szczyt uważany jest za jeden z najtrudniejszych oraz najbardziej spektakularnych ośmiotysięczników do zdobycia.  Może o tym świadczyć fakt, że zimowego wejścia na K2 udało się dokonać dopiero w styczniu 2021, choć wielu wytrawnych himalaistów już próbowało tego znacznie wcześniej. Powodem jest to, że na samej górze panują bardzo trudne warunki wspinaczkowe. I mimo, że statystyki sugerują, że trudniejsza może być Annapurna, to K2 najbardziej przyciąga uwagę świata wspinaczkowego. Swoją sławę zawdzięcza swojej doskonałej, stożkowatej architekturze. Poza tym, wyższy jest tylko Everest…

Podczas trekkingu pod K2 zobaczysz jeszcze trzy inne ośmiotysięczniki – Gasherbrum I 8068 m, Gasherbrum II 8035 m oraz Broad Peak 8051 m. Zobaczymy również inne symbole ekstremalnego wspinania: turnie Trango, ogromną Rakaposhi, doskonałe piramidy Masherbrum czy Gasherbrum IV z prawdopodobnie najtrudniejszą ścianą wysokogórską na świecie zdobytą do dzisiaj tylko przez dwa zespoły, a po raz pierwszy w 1985 roku przez Wojtka Kurtykę i Roberta Schauera.

Karakorum Highlights

Podczas trekkingu pod K2 zobaczysz nie tylko znaną na cały świat lodową piramidę, ale też całą plejadę kultowych szczytów Karakorum! Poza K2 zobaczysz jeszcze trzy inne ośmiotysięczniki. Są to Gasherbrum I 8068 m i jego nieco niższy brat Gasherbrum II 8035 m oraz potężny masyw Broad Peaku z najwyższym punktem na wysokości 8051 m. Góra ta jest szczególnie znana ze względu na tragiczną historię pierwszego zdobycia jej przez polskich himalaistów – Adama Bieleckiego, Artura Małka (nota bene jednego z naszych liderów!), Macieja Berbekę i Tomka Kowalskiego. Dwóch ostatnich niestety zostało na górze na zawsze. Miejsce to jest zatem szczególnie ważne dla polskich wspinaczy… Poza ośmiotysięcznikami zobaczymy również inne symbole ekstremalnej wspinaczki w Karakorum. Podczas trekkingu ujrzymy wspaniałe skalne turnie Trango Towers z największą Great Trango Tower posiadającą najwyższe pionowe urwisko na świecie – ponad 1200 metrów wysokosci! Oprócz tego zobaczyć możemy też potężny masyw Rakaposhi 7788 m, której nazwa w lokalnym języku oznacza dosłownie „pokryta śniegiem”. W zasięgu naszego wzroku będą również doskonałe i potężne piramidy Masherbrum 7821 m i Gasherbrum IV 7925 m. Pierwsza z nich zachwyca swoją niezdobytą po dziś dzień, potężną 3,5 kilometrową północno wschodnią ścianą. Druga zaś jest prawdziwym symbolem Karakorum. Jej potężna „Świetlista Ściana” uznawana jest za najtrudniejszą ścianę wysokogórską kiedykolwiek zdobytą przez człowieka. Do dzisiaj pokonały ją tylko dwa zespoły, a po raz pierwszy w 1985 roku przeszedł ją dwójkowy zespół Wojtek Kurtyka i Robert Schauer. Widok promieni słonecznych oświetlających ścianę wprawi w osłupienie każdego, który będzie znajdował się w pobliżu tej pięknej góry. Nie możemy zapomnieć również o wspaniałej i wdzięcznej Laila Peak 6200 m, która dzięki swojej pięknej, lekko pochylonej figurze należy do najbardziej „fotogenicznych” gór w Karakorum.

Khosar Gang 6400 m – zdobądź sześciotysięcznik w Karakorum!

Położony na terenie doliny Shigar Khosar Gang wznosi się na wysokość 6401 metrów. Jest to technicznie łatwy szczyt, co sprawia, że jest bardzo często i chętnie odwiedzany przez wspinaczy, czy nieco mniej obeznanych we wspinaczce wędrowców. Wejście na niego to ciekawa propozycja dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił i zdobyć sześciotysięczny szczyt w Karakorum. Mała ciekawostka – nazwa Khosar Gang w języku Balti oznacza dosłownie “Lodowa Dynia”. Jak więc widać nazwa góry jest niezwykle oryginalna😉 Podczas akcji górskiej spędzimy 4-5 dni w masywie Khosar Gang, zdobywając kolejne obozy i podziwiając wspaniałą panoramę Karakorum. Jako, że podczas wspinaczki będziemy świeżo po trekkingu pod K2, nasza aklimatyzacja będzie na bardzo dobrym poziomie. To też sprawia, że przy odrobinie szczęścia do pogody możemy zdobyć szczyt ze Skardu w niecałe 4 dni! Wspinaczka na Khosar Gang to wspaniała propozycja dla tych, którzy nie są w pełni nasyceni trekkingiem pod majestatyczne K2 i chce spróbować czegoś więcej w przepięknym Karakorum.

K2 to Czogori

Brytyjski badacz, T.G. Montgomerie, pracujący w 1856 roku  w indyjskim urzędzie mierniczym dokonał pomiaru szczytu, który znalazł się na liście 35 najwyższych szczytów świata i który idealnie wpasował się w drugie miejsce. W czasie sporządzania siatki pomiarowej przyjęto wówczas do oznaczenia szczytów literę K (od Karakorum) oraz liczby dla oznaczenia kolejnych od zachodu ku wschodowi wierzchołków. Dzięki temu powstała nazwa K2. Poszukiwano również innych nazw w językach lokalnej ludności. Większość miejscowych z pobliskich miast i wiosek nie zdawała sobie nawet sprawy z istnienia szczytu. Nie mniej w lokalnym języku K2 jest znane jako Czogori co oznacza po prostu Dużą Górę. Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat nazwa K2 dla tubylców brzmiała na tyle dźwięcznie, że wyparła tą tradycyjną.

Pamiętaj Nie tworzymy sztucznych i sztywnych rozwiązań. Każdy program powstaje i zmienia się przy Twoim udziale!

 

Wymagania

Zalecane szczepienia:
tężec, żółtaczka A i B, BTP – błonnica, tężec, polio
✅ żółta książeczka WHO
✅ paszport ważny co najmniej 6-mcy

 

Terminy (4) i ceny

  Jesteś zainteresowany?

  Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy się resztą spraw!

  Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

  lub zadzwoń Tel.: +48 507 176 285
  Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
  Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

  Dla osób dolatujących indywidualnie:
  Rozpoczęcie wyprawy: Islamabad
  Zakończenie wyprawy: Islamabad

  Dzień 1: Wylot z Polski

  Spotkanie na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Przelot do Islamabadu, stolicy Pakistanu. Początek wyprawy pod K2.

  Dzień 2: Przylot do Islamabadu

  Po wylądowaniu w stolicy Pakistanu rzucać się będą nam w oczy niezwykle piękne i niepowtarzalne krajobrazy. Otaczać nas będą góry, stare rzeki polodowcowe, a położone gdzie nie gdzie gaje oraz trawy będą nadawały piękny kontrast. Warto dodać, że Islamabad jest dziewiątym i największym miastem w Pakistanie. Zostało ono zbudowane od podstaw w latach sześćdziesiątych.  Tego dnia również załatwiamy formalności w Ministerstwie Turystyki i jeśli czas pozwoli zwiedzamy miasto. W Islamabadzie można odwiedzić między innymi Shah Faisal. Jest to największy meczet w Azji południowej, który został zbudowany w hołdzie dla zmarłego króla Arabii Saudyjskiej – Fajsala ibn Abd al-Aziza. Kolejną atrakcją może być Park Szekspira, a dzięki wszelkim targom ulicznym, które napotkamy na swojej drodze, będziemy w stanie poczuć wyjątkową atmosferę Pakistanu.

  Dzień 3 – 4: Przejazd do Skardu (opcjonalnie przelot)

  Przejazd do Skardu słynną Karakorum Highway. Odległości jakie mamy do pokonania są bardzo duże, ponieważ do samego Skardu jest to 800 km. Długa podróż ma jednak swoje dobre strony – poznamy Pakistan. Przez dłuższy czas droga wije się doliną Indusu – Jedwabnym Szlakiem. Nocleg po drodze w hotelu, najprawdopodobniej  w Chilas, które jest znane głównie z petroglifów przedstawiających  życie Buddy.

  opcjonalnie przelot: ze względów bezpieczeństwa warto wybrać opcję przelotu, dzięki czemu skrócimy również podróż. W trakcie lotu podziwiać będziemy niezliczoną liczbę sześcio- oraz siedmiotysięczników w cieniu owianego mroczną sławą Nanga Parbat 8126 m. Jedyną wadą tutejszych lotów jest częste ich odwoływanie oraz zmiany lotów, dlatego w zapasie dobrze jest mieć ten dodatkowy dzień na podróż drogą lądową.

  Dzień 5: Skardu

  Dzień wolny w Skardu. Skardu samo w sobie jest malowniczym miejscem i  można tutaj podziwiać m.in Jezioro Kachura, czy przepiękny wodospad Manthokha i Park Narodowy Deosai.

  Dzień 6: Przejazd jeepami do Askole

  Kończy się asfalt, zaczyna się prawdziwa ekspedycyjna droga. 🙂 Kontynuujemy podróż jeepami przez dziką Dolinę Shigar. Po drodze mijamy zbocza wyglądające jak zryte przez krety. Są to jaskinie wydrążone przez poszukiwaczy kamieni szlachetnych, diamentów i legendarnego aleksandrytu (odmiana topazu). Aksole jest ostatnią zamieszkałą wioską na naszej trasie, położoną nad rzeką Braldu na 3000 m. Rzeka ta wypływa z lodowca Baltoro, który jest drugim pod względem długości lodowcem świata. W wiosce tej spotykają się niemal wszyscy uczestnicy wypraw i trekkingów robiąc ostatnie przygotowania do wyruszenia w drogę. Tutaj również spotkamy się z naszą ekipą przewodników, tragarzy i kucharzy. Pierwsza kolacja we wspólnej mesie oraz pierwszy nocleg w namiotach.

  Dzień 7 – 18: Trekking pod K2

  Dzień 7: Askole – Jhula 3000 m

  Dzień na rozruch. Początkowo podchodzimy łagodnie, by następnie stromym odcinkiem pomiędzy urwistymi brzegami rzek Dumodoro i Biaho dojść do obozu Jhula 3000 m 

  Dzień 8: Jhula – Paiju 3450 m

  Szlak początkowo będzie prowadził ukośnie wzdłuż zbocza góry. Dotrzemy nim do Lodowca Panamskiego, a następnie pnąc się dalej w górę przekroczymy rzekę Damordo i podążając do Paijju miniemy camp Bardumal 3253 m, gdzie zrobimy krótką przerwę na lunch. 

  Dzień 9: Paijiu 3450 m- dzień aklimatyzacyjny

  W ten dzień zrobimy sobie odpoczynek gdzie zregenerujemy siły na dalszą podróż. Jest to czas na leniuchowanie w namiotach oraz podziwianie widoków. 

  Dzień 10: Paijiu – Urdukas 4130 m

  Po godzinie trekkingu wchodzimy na lodowiec Baltoro i podążamy w kierunku pokrytej głazami legendarnej łąki w Urdukas, gdzie zobaczymy ostatnie zielone miejsca na szlaku. Stąd rozpościera się widok na słynne Turnie Trango 6286m i Cathedral Tower. Alpiniści uważają Turnie Trango za jedne z najpiękniejszych krajobrazów i zarazem najtrudniejszych do zdobycia. Dla takich widoków zawsze warto wspinać się wyżej i wyżej. Szlak przez lodowiec czasem znika przez osypujący się gruz i pył. 

  Dzień 11: Urdukas – Gore 4500 m

  Po drodze podziwiamy widoki na Masherbrum 7821 m, Gaherbrum IV 7925 m i Muztagh Tower 7273 m. Noc spędzamy już na lodowcu Baltoro. 

  Dzień 12: Gore – Concordia 4720 m

  Idziemy w kierunku najsłynniejszego w Karakorum ujścia lodowych rzek zwanego Concordią. Tu schodzą się lodowce Wigni, Godwin Austen i Baltoro. Niektórzy nazywają to miejsce ’salą tronową bogów’. Stąd roztacza się najsłynniejszy widok na K2 8611 m, w najbliższym otoczeniu wznoszą się również ściany pozostałych ośmiotysięczników – Gasherbrumów I i II 8080 m i 8035 m oraz  Broad Peak’u  8051 m , czyli wszystkie najwyższe szczyty Karakorum. 

  Dzień 13: Concordia 4720 m (odpoczynek)

  Po kilku dniach wymagającego trekkingu czeka nas tutaj wymarzony odpoczynek przy malowniczych widokach. Przy dobrej pogodzie warto pokusić się o złapanie paru promieni słońca. 

  Dzień 14: Concordia – Baza pod K2 5135 m i Broad Peak 5000 m– Concordia

  Chętni idą dzisiaj do bazy pod Broad Peak 5000 m oraz do bazy pod K2 5135 m. Przy odrobinie szczęścia w obozach spotkamy himalaistów zmagających się właśnie z tymi ośmiotysięcznikami. W pobliżu base campu K2 zobaczyć będzie można Kopiec Gilkeya – symboliczny cmentarz poległych na K2. Na noc wracamy do Concordii. 

  Dzień 15: Concordia – Ali Camp 5100 m

  Concordia – Ali Camp 5100 m Schodzimy z 'innej planety’. W końcu pojawia się pierwsza zieleń. Podziwiamy zielone tarasy Hushe oraz niesamowity krajobraz uroczych i dzikich róż. 

  Dzień 16: Ali Camp – przełęcz Gondogoro La 5700  m – Hispung

  Podążamy lodowcem Wigni w kierunku przełęczy Gondogoro z jednym noclegiem po drodze. Mijamy Chogolisę 7665 m, która w 1957 roku odebrała życie jednemu z najwybitniejszych himalaistów, na stokach południowo-zachodniej ściany zginął wtedy Hermann Buhl. 

  Dzień 17: Hispung – Saicho

  W dniu dzisiejszym zdobędziemy najwyższy punkt naszej wyprawy – przełęcz Gondogoro la 5680 m. Podejście rozpocznie w nocy ok godziny 2, tak aby o wschodzie słońca być na przełęczy. Czekają nas tutaj niezapomniane widoki na K2 8611 m, Broad Peak 8051 m i Gasherbrumy I i II – 8080 m i 8035 m. Schodzimy na nocleg do Hispung. 

  Dzień 18: Saicho – Hushe – przejazd do Skardu

  Schodzimy z 'innej planety’. W końcu pojawia się pierwsza zieleń. Podziwiamy zielone tarasy Hushe oraz niesamowity krajobraz uroczych i dzikich róż. 

  Dzień 19 – 20: Przelot do Islamabadu (opcjonalnie przejazd)/Przygotowania do wspinaczki na Khosar Gang

  Osoby, które zdecydowały się na nasz program oferujący trekking pod K2 wraz z przełęczą Gondogoro dzisiaj opuszczają Skardu. Wracamy do Islamabadu samolotem, albo jedziemy 2 dni. Przelot umożliwia nam spędzenie dodatkowego dnia w stolicy Pakistanu. Jeżeli nie uda nam się zwiedzić stolicy w pierwszym dniu wyprawy teraz będziemy mieli wystarczająco dużo czasu aby zobaczyć świątynię Faisal Mosque, czy muzeum dziedzictwa narodowego Lok Virsa. W przypadku, jeżeli zdecydujemy się na wariant poszerzony o wspinaczkę na Khosar Gang 6400 m, zostajemy w Skardu na jeden dzień, po czym wyruszamy w głąb doliny Shigar, gdzie znajduje się Khosar Gang.

  Dzień 21: Powrót do Polski/Przedłużenie wyprawy o wspinaczkę na Khosar Gang

  Przejazd na lotnisko i wylot do Polski. Zazwyczaj  wylot jest w godzinach porannych i tego samego dnia jest przylot do Polski. Osoby zainteresowane dalszą eksploracją pięknego Karakorum zostają w Skardu i zbierają siły. Przed nimi wspinaczka na położony w sąsiedztwie Skardu sześciotysięcznik Khosar Gang 6400 m.

  Dodatkowe 6 dni wspinaczki w Karakorum – Khosar Gang 6400 m

  Dzień 19 : Skardu

  Dzisiejszy dzień przeznaczymy na odpoczynek i regenerację sił po wymagających dniach trekkingu pod K2. W końcu to nie koniec wyzwań, jakie na nas czekają podczas wyprawy! Czeka na nas wspinaczka na najwyższy szczyt okalający dolinę Shigar, czyli Khosar Gang 6400 m. Czas wolny możemy przeznaczyć na wędrówkę po górskim mieście, podziwianie widoków i uzupełnienie brakującego sprzętu i zapasów żywności. Nic nie stoi na przeszkodzie również, żeby wybrać się na krótką przejażdżkę i trekking w okolicach Jeziora Sadpara niedaleko Skardu. Podejdziemy na punkt widokowy przy brzegu jeziora, z którego będziemy mogli podziwiać panoramę na śnieżny mur szczytów Karakorum. Przepiękny widok, który z pewnością sprawi, że nabierzemy sił i motywacji przed kolejnymi dniami wspinaczki 😉 Nocujemy w naszym hotelu w Skardu. Wieczorem ostatnie przygotowania przed wyjazdem pod Khosar Gang.

  Dzień 20: Skardu – Khosar Gang Base Camp

  Wcześnie rano wyruszamy ze Skardu jeepami w kierunku Khosar Gang. Przejeżdżamy przez niezwykle malowniczą dolinę Shigar, gdzie docieramy do wioski, w której spotykamy się z naszymi tragarzami i przewodnikami. Następnie pakujemy niezbędne rzeczy do plecaków i wyruszamy na krótki trekking do bazy pod Khosar Gang 3800m. Przejście tego odcinka powinno nam zająć około 5-6 godzin. Poruszamy się po dość stromym, usłanym luźnymi głazami stoku, aż nie osiągniemy wypłaszczenia, na którym znajduje się nasz obóz. To tutaj zostajemy na naszą pierwszą noc podczas akcji górskiej.

  Dzień 21: Khosar Gang Base Camp – Camp 2

  Rano, po śniadaniu pakujemy swoje rzeczy i ruszamy w górę. Naszym dzisiejszym celem będzie osiągnięcie Obozu Drugiego na 5200 metrach. Będzie to nasz ostatni camp przed atakiem na szczyt. Poruszamy się początkowo po usłanym trawami stoku, który wkrótce staje się coraz bardziej surowy i skalisty. Jednocześnie mamy coraz bardziej rozległą panoramę dookoła nas. Docieramy do Obozu 1, gdzie zjemy lunch, a następnie kontynuujemy podejście jeszcze 400 metrów w pionie. Po około 8-10 godzinach wędrówki osiągamy pole śnieżne i leżący na nim Obóz 2, gdzie rozbijamy nasze namioty i spędzamy noc. Popołudnie przeznaczymy na odpoczynek i regenerację sił, ostatnie przygotowania przed jutrzejszym atakiem szczytowym.

  Dzień 22: Atak Szczytowy

  Pobudka tego dnia jest bardzo wcześnie, bo około 1 w nocy. Następnie po skromnym posiłku, bierzemy wszystkie potrzebne rzeczy do plecaków i ruszamy zdobyć Khosar Gang! Początkowo nasza trasa wiedzie po łagodnym zboczu pokrytym śniegiem, lecz po około godzinie wędrówki wchodzimy w coraz trudniejszy teren. Stoki, które będziemy pokonywać stają się coraz bardziej strome, lecz nie ma czym się martwić. Na najtrudniejszych fragmentach trasy rozwieszone będą liny poręczowe, a nad naszym bezpieczeństwiem będą czuwać najlepsi przewodnicy, którzy pomogą nam osiągnąć szczyt. W miarę zbliżania się do wierzchołka teren staje się nieco łatwiejszy. Po około 6-7 godzinach wspinaczki stajemy na wierzchołku Khosar Gang 6400 m! Ze szczytu rozpościera się spektakularny widok na znaczną część Karakorum. Zobaczymy wszystkie 5 Pakistańskich szczytów ośmiotysięcznych. Fenomenalnie prezentuje się z tej perspektywy potężna Nanga Parbat. W oddali dostrzeżemy również charakterystyczną piramidę K2, Broad Peak i masyw Gasherbrumów. Widoczny jest stąd również elegancki Masherbrum. Widoki, które znamy doskonale z wcześniejszych dni trekkingu pod K2, teraz widzimy z nieco innej perspektywy 😉 Po napawaniu się widokami i porobieniu pamiątkowych zdjęć, schodzimy tą samą trasą na dół do obozu 2, gdzie zjemy posiłek. Jeszcze tego samego dnia zejdziemy do Base Campu 3800 m, gdzie powinniśmy się znaleźć późnym popołudniem. Na miejscu czeka na nas zasłużona kolacja i odpoczynek. Nocujemy w Base Campie.

  Dzień 23: Khosar Gang Base Camp – Skardu

  Ostatni dzień akcji górskiej w masywie Khosar Gang. Dzisiaj schodzimy z Base Campu do doliny Shigar, gdzie czekać na nas będą już nasze jeepy, które zabiorą nas w drogę powrotną do Skardu. W mieście powinniśmy być w okolicach godzin popołudniowych. Resztę dnia spędzamy na odpoczynku, zwiedzaniu okolicznych atrakcji, spacerom po mieście, a wieczorem świętujemy udany trekking pod K2 i zakończoną sukcesem wyprawę na Khosar Gang! Nocleg w hotelu w Skardu.

  Dzień 24: Dzień Rezerwowy

  Jest to dzień rezerwowy na wypadek niesprzyjających warunków pogodowych podczas akcji górskiej na Khosar Gang. W przypadku ładnej pogody podczas zdobywania szczytu, możemy albo wrócić dzień wcześniej do Islamabadu i do Polski, lub wykorzystać go na zorganizowanie dodatkowych atrakcji w Skardu, bądź Islamabadzie i okolicach.

  Dzień 25 – 26: Przelot do Islamabadu (opcjonalnie przejazd)

  Ostatni dzień pośród potężnych szczytów Karakorum. Wracamy dzisiaj do Islamabadu samolotem, bądź jeżeli warunki nie pozwolą, to jedziemy 2 dni przez Karakorum Highway. Przelot umożliwia nam spędzenie dodatkowego dnia w stolicy Pakistanu. Jeżeli nie uda nam się zwiedzić stolicy w pierwszym dniu wyprawy teraz będziemy mieli wystarczająco dużo czasu aby zobaczyć świątynię Faisal Mosque, czy muzeum dziedzictwa narodowego Lok Virsa.

  Dzień 27: Powrót do Polski

  Transfer na lotnisko w Islamabadzie i przelot do Polski. Na miejscu zakończenie wyprawy.

  Noclegi

  Noclegi w hotelach. Zawsze unikamy zakwaterowania w miejscach o niskim standardzie

  Podczas całego trekkingu śpimy w namiotach (brak siedzib ludzkich).

  Uwagi

  Podczas trekkingu pod K2 żadne umiejętności alpinistyczne nie są wymagane. Trekking należy do jednego z bardziej wymagających i męczących. W przeciwieństwie do Himalajów cały trekking odbywa się w oderwaniu od siedzib ludzkich, wszystkie noclegi są w namiotach. Trudności techniczne na trasie są niemal zerowe, więc mogą w nim brać udział wszyscy dobrze przygotowani turyści. Aklimatyzacja odbywa się bardzo powoli, więc nikt nie powinien mieć problemów wysokościowych.

  Wspinaczka na Khosar Gang jest dedykowana dla osób, które posiadają umiejętności chodzenia w rakach po stromych stokach śnieżnych i znają podstawy asekuracji czekanem. Wejście na szczyt nie wymaga znajomości technik wspinaczkowych, lecz należy mieć świadomość, że nie jest to szczyt typowo trekkingowy. Polecamy go osobą, które posiadają już pewne doświadczenie w zdobywaniu łatwiejszych szczytów pięcio i sześciotysięcznych.

  Cena wyprawy

  2850$ + przelot od 3000 do 4500zł

  Obejmuje

  ✅ przelot tam i z powrotem
  ✅ organizację i logistykę wyprawy
  ✅ jeden wewnętrzny przelot na trasie Islamabad- Skardu, bądź Skardu – Islamabad, pod warunkiem, że pozwolą na to warunki pogodowe
  ✅ permit – zezwolenie na trekking pod K2
  ✅ wszystkie lokalne przejazdy wg. programu
  ✅ wynajęcie jeepów lub innych środków transportu
  ✅ wsparcie lokalnych przewodników podczas trekkingu
  ✅ zakwaterowanie w hotelach przed i po trekkingu wraz ze śniadaniami
  ✅ wszystkie noclegi w namiotach podczas trekkingu
  ✅ pełne wyżywienie podczas trekkingu
  ✅ pełne wyżywienie poza akcją górską
  ✅ wynajęcie przewodnika, kucharzy, tragarzy
  ✅ sprzęt kempingowy, namioty, messa, itp.
  ✅ ubezpieczenie KL i NNW odpowiednie na wyprawę
  ✅ uczestnictwo polskiego lidera wyprawy

  ________________________________________

  ☑️ Dodatkowe 6 dni w Karakorum – Wspinaczka na Khosar Gang 6400 m (dopłata 400$) 

  ✅ Pełne wyżywienie (3 posiłki) podczas akcji górskiej
  ✅ Zakwaterowanie w namiotach podczas wspinaczki
  ✅ Dodatkowe noclegi (2) w Skardu
  ✅ Wszystkie przejazdy lokalne według programu
  ✅ Opiekę doświadczonego przewodnika lokalnego
  ✅ Portierów, przewodników i kucharzy podczas akcji górskiej
  ✅ Sprzęt kuchenny, utensylia kuchenne itp.
  ✅ Ubezpieczenie KL i NWW odpowiednie na wyprawę
  ✅ Opiekę polskiego lidera
  ✅ Sprzęt: szable śnieżne, karabinki, liny
  ✅ Sprzęt obozowy: namiot jadalny, mesa
  ✅ Baterie solarne

  Nie obejmuje

  ❌ opłat wizowych (~250zł ) (4challenge może zająć się załatwianiem wiz)
  ❌ atrakcji dodatkowych nie ujętych w programie
  ❌ napiwków dla tragarzy
  ❌ własnych wydatków
  ❌ nadbagażu
  ❌ samolotu z Islamabadu do Skardu (opcjonalnie ok 100$)
  ❌ dodatkowych noclegów
  ❌ sprzętu kuchennego w wyższych obozach (Khosar Gang)

   

  Zainteresują Cię także