fbpx
Zobacz więcej

Patagonia – Trekking przez Cuda Natury

Atrakcje

➡️ legendarna Patagonia – huraganowe wiatry i argentyńscy kowboje – Gauchos
➡️ Cerro Torre – patagońska złodziejka palców, jedna z najtrudniejszych gór na świecie
➡️ wspaniały wschód słońca pod olbrzymią ścianą Fitz Roy
➡️ potężny lodowiec Perito Moreno – dźwięk pękającego lodu przyprawia o dreszcze
➡️ ikona chiljskiej Patagonii – niepowtarzalny park narodowy Torres del Paine
➡️ surowa Ziemia Ognista – odludna, choć przyciągająca
➡️ miasto na końcu świata – argentyńskie Ushuaia
➡️ Boskie Buenos Aires – wino, tango i piłka nożna
➡️ niezapomniany rejs na końcu świata – Kanał Beagle

 

O wyprawie

Patagonia – sama nazwa, tajemnicza i przyciągająca jednocześnie potrafi wywołać dreszcz emocji. Synonimem słowa Patagonia może być przestrzeń. W trakcie wyprawy zminimalizujemy liczbę uciążliwych i długotrwałych przejazdów autobusami w zamian wykorzystując komfortowe wewnątrzkrajowe samoloty, które pozwolą skupić się na tym, co w Patagonii najciekawsze. Co to takiego?

Trekkingi pod kultowe szczyty: Cerro Torre i Fitz Roy, wycieczka pod największy lądolód występujący na Ziemi poza strefami polarnymi, fantastyczny park narodowy Torres del Paine ze strzelistymi granitowymi ścianami oraz Ziemia Ognista – prawdziwy koniec świata.

Dzięki biwakom na campingach, które jako jedyne umożliwiają podziwianie legendarnych patagońskich ścian o wschodzie słońca zapamiętamy te magiczne chwile na zawsze. Co ponadto? Rejs po kanale Beagle, przejażdżka pociągiem na krańcu świata, boskie Buenos, doskonała wołowina i wyśmienite wino. Uwierzycie, że to jeszcze nie wszystko?

Jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie! Pamiętaj Nie tworzymy sztucznych i sztywnych rozwiązań. Każdy program powstaje i zmienia się przy Twoim udziale!

Wymagania

➡️ Zalecane szczepienia:
tężec, żółtaczka A i B, BTP – błonnica, tężec, polio
➡️ paszport ważny co najmniej 6-mcy
➡️ apteczka
➡️ dobra kondycja fizyczna

 

Terminy (8) i ceny

  Jesteś zainteresowany?

  Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy się resztą spraw!

  Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

  lub zadzwoń Tel.: +48 507 176 285
  Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
  Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

  Dla osób dolatujących indywidualnie:
  Rozpoczęcie wyprawy: BUENOS AIRES
  Zakończenie wyprawy: BUENOS AIRES

  Dzień 1: Wylot z Polski

  Spotkanie na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Przelot do Buenos Aires – stolicy Argentyny.

  Dzień 2: Buenos Aires

  Przylatujemy do Buenos Aires i po zakwaterowaniu w wygodnym hotelu w centrum ruszamy by poznać to niezwykłe miejsce. Odwiedzimy między innymi portową dzielnicę La Boca – miejsce gdzie swoją piłkarską karierę rozpoczynał Diego Maradona. Boca słynie także z najlepszych na świecie klubów gdzie tańczy się tango – zajrzymy do nich!

  Dzień 3: Transport lotniczy z Buenos Aires do El Calafate w sercu Patagonii

  Wcześnie rano, a wstawanie na pewno ułatwi nam różnica czasów zwiedzimy stolicę zajadając się pysznymi alfajores – argentyńskimi słodyczami wypełnionymi dulce de leche. Po transferze na lotnisko udamy się do El Calafate w sercu Patagonii.

  Dzień 4: Lodowiec Perito Moreno

  Rano wynajętym busem ruszymy do lodowca Perito Moreno, będącego częścią największego poza strefami polarnymi lądolodu na ziemi. Będziemy mogli zaobserwować wielkie bloki lodu spadające z nieprawdopodobnym hukiem do wody. Na miejscu warto skorzystać z łódki i popłynąć w godzinny rejs pod lodowiec. Widoki z tej perspektywy są nieporównywalnie lepsze niż z lądu! Wieczorem udamy się na tradycyjną argentyńską parilladę (grillowanie) gdzie doskonała wołowina będzie stanowić jedynie dodatek do najlepszych win świata. Nocujemy w hotelu.

  Dzień 5: Osada El Chalten u stóp Cerro Torre i Fitz Roy

  Po śniadaniu wyruszymy autobusem do El Chalten, niewielkiej wioski położonej u stóp Cerro Torre i Fitz Roya – symboli argentyńskiej Patagonii. Odpoczniemy zwiedzając lokalne muzeum wspinaczki- Madsen House Muzeum. Wieczorem przygotowanie do trekkingu. Nocleg w hotelu.

  Dzień 6: Park narodowy Los Glaciares – Fitz Roy

  Po zjedzeniu śniadania udajemy się do punktu startowego naszego trekkingu oddalonego od El Chalten ok 20km. Po dojechaniu do Hosteri El Pailar rozpoczynamy nasz trekking przez las „Lengas”, z typowymi Patagońskimi drzewami  oraz rzeką Blanco, która płynąć będzie po naszej prawej stronie. Czeka nas dzisiaj ok 7-8h trekkingu z przepięknymi widokami na Fitz Roy. W trakcie trekkingu będziemy robić przerwy, aby poza pięknymi widokami dowiedzieć się również ciekawych informacji o tutejszej nietypowej faunie i florze. Pierwszą dłuższą przerwę zrobimy po około godzinie trekkingu. Zatrzymamy się  w punkcie widokowym na lodowcu Piedras Blancas, gdzie będziemy mogli zaobserwować ślady pozostawione przez cofający się lodowiec.  Podążając dalej, z każdym naszym krokiem będziemy się zbliżać do masywu Fitz Roy, aż dotrzemy do laguny Del los Tres. Racząc się niezapomnianym widokiem masywu z tak bliskiej odległość, odpoczniemy i zjemy lunch na brzegu jeziora. Przed nami ostatni odcinek trekkingu prowadzący do naszej bazy noclegowej u stup Fitz Roya- Poincenot camp. Nocleg w namiotach.

  Dzień 7: Park narodowy Los Glaciares – laguny Madre i Hija pod Cerro Torre

  Wstajemy wcześnie rano, aby podziwiać masyw w świetle budzących się promieni słońca. Po leniwym poranku i zjedzeniu śniadania podążamy w kierunku lagun Madre i Hija (matka i córka) opuszczając tym samym dolinę Fitz Roy, a wkraczając w dolinę Cerro Torre. Będziemy mieli wystarczająco czasu, aby nad lagunami chwilę odpocząć, porobić zdjęcia i z odrobiną szczęścia zobaczyć małe kolonie Patagońskich gęsi. Jeśli tylko Patagońska pogoda okaże się łaskawa będziemy mieli również okazję podziwiać majestatyczny masyw Cerro Torre, w drodze pod znajdujący się u jego podnóża lodowiec i jezioro Torre. Przy dobrej pogodzie po dotarciu do jeziora podejdziemy jeszcze bliżej Cerro Torre do punktu widokowego Maestri. To w tym miejscu słynnych włoski wpinacz Cesare Maestri nakreślił swój plan zdobycia szczytu Cerro Torre. Po krótkim odpoczynku, zaczynamy się kierować w stronę El Chalten. Wędrować będziemy  przez dolinę Cerro Torre wzdłuż płynącej rzeki Fitz Roy, aż dojdziemy do kolejnego punktu widokowego oraz pięknego wodospadu Margarita, znajdujących się już w pobliżu osady. Przed nami ostatnie minuty trekkingu i dochodzimy do El Chalten.  Odpoczywamy w tej przyjaznej miejscowości będącej mekką wspinaczy z całego świata. Nocleg w hotelu.

  Dzień 8: Przejazd do Puerto Natales

  W dniu dzisiejszym czeka nas podróż busem do Puerto Natales. Niestety nie ma możliwości bezpośredniego dojazdu z El Chalten, w związku z tym w El Calafate czeka nas krótka przesiadka. Będzie to również czas na zjedzenie lunchu. Wieczorem po dotarciu do hotelu w Puerto Natales czeka nas, krótkie spotkanie z naszym miejscowym przewodnikiem od trekkingu w Torres del Paine.

  Dzień 9:  Torres del Paine w Chile- Wieże Torres

  Pierwszy dzień trekkingu w legendarnym parku Torres del Paine. Na początek czaka nas wczesna pobudka i już o 7 musimy być w busie, który zabierze nas do parku. Podróż zajmie nam ok 2,5h. Po dotarciu do parku rozpoczynamy trekking do puntu widokowego Las Torres Base nad laguną, skąd będziemy obserwować widok granitowych baszt Torres, który już na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Do przejścia w tym dniu mamy ok 19km, czyli czeka nas jakieś 9h przyjemnego trekkingu. Na noc wracamy do Sektora Centralnego. Nocleg w namiotach.

  Dzień 10: Trekking w Torres del Paine

  Dzisiejszy dzień będzie nieco łatwiejszy od poprzedniego, do pokonania mamy bowiem tylko 13km. Trasa prowadzić nas będzie wzdłuż turkusowego jeziora Nordenskjold w kierunku Sektora Francuskiego. Oprócz polodowcowych krajobrazów jeziora będziemy również podziwiać niesamowite widoki na Almirante Nieto Hill i Cuernos del Paine. Nocleg na campingu w Cuernos.

  Dzień 11: Trekking w Torres del Paine – dolina Francuska

  W dniu dzisiejszym będziemy eksplorować jedną z ikon parku Torres del Paine dolinę Francuską. Trekking rozpoczniemy wcześnie z rana. Do obozu Italiano będzie to lekka wędrówka. Od obozu czeka nas natomiast ok 2km wspinaczki przez las do doliny rzeki Frances. Dalej kontynuujemy wędrówkę, aż dojdziemy do punktu widokowego Frances skąd zobaczymy zapierające dech w piersiach widoki Hills Paine Grande, Catedral, Hoja, Mascara, Espada, Aleta de Tiburon i Cuerno del Norte. Ten widok doliny otoczonej szczytami pozostanie z Tobą już na zawsze! Gdy skończymy podziwiać widoki wrócimy do Sektora Francuskiego. Tego dnia czeka nas ok 8h trekkingu i 17km drogi.

  Dzień 12: Trekking w Torres del Paine – Lago Grey

  Po intensywnych poprzednich dniach dziś trochę zwalniamy tempo. Po śniadaniu wyruszymy w stronę schroniska Grey, które znajduje się przy lodowcu o tej samej nazwie, a jego wody zasilają jezioro o wyjątkowym, srebrzystym odcieniu. Dzisiejszym naszym celem jest Punkt widokowy jeziora Grey. Aby do niego dojść musimy obejść Paine Grande Hill(3050m), najwyższy szczyt Torres del Paine. Po dotarciu do punktu widokowego czekają nas niesamowite widoki na jezioro z pływającymi kawałkami lodu oraz lodowiec Grey. Po odpoczynku wracamy do sektora Grande. Wsiadamy tutaj na pokład katamaranu, którym przedostaniemy się po tafli jeziora Pehoe do Pudeto, skąd busem wrócimy do Puerto Natales.  Nocleg w Hotelu.

  Dzień 13: Punta Arenas – kolonie pingwinów

  Dzisiejszy dzień pozwoli nam poznać uroki życia na Ziemi Ognistej. Tankiem przejedziemy busem do miejscowości Punta Arenas, a w jej okolicy nad zatoka Otway odwiedzimy kolonie pingwinów Magellańskich. Nocleg w hotelu.

  Dzień 14: Przejazd przez Ziemię Ognistą

  Przed nami długi dzień. W dniu dzisiejszym czeka nas 8 godzinna do Ushuaia – miasta na krańcu świata. Na szczęście autobusy są nowoczesne, wyposażone w klimatyzację, z wygodnymi siedzeniami. Bez trudu uda nam się zdrzemnąć w trakcie drogi:).  Po przeprawie przez cieśninę Magellana zmierzymy się z bardzo surową drogą prowadzącą przez niemal całą Ziemię Ognistą i ponownie wjedziemy do Argentyny. Nocujemy na prawdziwym krańcu świata.

  Dzień 15: Ushuaia – miasto na końcu świata

  Ushuaia – to bardzo malowniczo położone, niewielkie miasteczko ochrzczone tytułem najdalej na południe położonego miasta świata. Jego widok z wód zatoki Beagle robi wrażenie. A będziemy mieli ku temu doskonałą okazję, bo na pokładzie katamaranu wyruszymy na rejs do najstarszej na Ziemii Ognistej Estancji.

  Dzień 16: Park Narodowy Tierra del Fuego

  Wczesnym rankiem ruszymy do Parku Narodowego Tierra del Fuego. W miejscu tym prócz dziewiczych gór Kordyliera Darwin będziemy mogli podziwiać zachwycającą faunę z Dzięciołem Magellańskim i Gęsią Patagońską na czele. Ponad to udamy się, w krótką podróż po parku legendarnym pociągiem na końcu świata. Po dniu pełnym wrażeń samolotem udamy się do Buenos Aires.

  Dzień 17: Buenos Aires

  Przejazd na międzynarodowe lotnisko Ezeiza i wylot do Polski.

  Dzień 18: Przylot do Polski

  Przylot do Polski.

  Noclegi

  Zakwaterowanie w klimatycznych i niepowtarzalnych hotelach, a w trakcie trekkingu w schroniskach i namiotach. Zawsze unikamy zakwaterowania w miejscach o niskim standardzie.

  Uwagi

  Patagonia to miejsce z jednymi z najbardziej kapryśnych warunków atmosferycznych na Ziemi. Nawet w sezonie może zdarzyć się zamieć śnieżna lub obfity deszcz. Koniecznie zabierz ciepłe ciuchy!

  Cena wyprawy

  3940 $ + przelot od 4500 do 6000zł

  Obejmuje

  ✅ przelot tam i z powrotem (trasa przelotu jest ustalana tak, by zminimalizować koszty a jednocześnie nie zmęczyć uczestników)
  ✅ zakwaterowanie w hostalach i hotelach
  ✅ lokalne przejazdy autobusami
  ✅ organizację trekkingów
  ✅ niezbędny sprzęt campingowy podczas trekkingów w tym śpiwór i karimata
  ✅ wszystkie wstępy do parków narodowych
  ✅ podróż pociągiem Tren Fin del Mundo na Ziemi Ognistej
  ✅ rejs po kanale Beagle z wizytą na estancji
  ✅ argentyńską parilladę – grill
  ✅ ubezpieczenie KL i NNW odpowiednie na tą wyprawę
  ✅ opiekę lidera 4challenge z wieloletnim górskim doświadczeniem

  Nie obejmuje

  ❌ wyżywienia
  ❌ lokalne przeloty: Buenos Aires – El Calafate / Ushuaia-Buenos Aires
  ❌ atrakcji nie zawartych w programie, jak również wycieczek fakultatywnych
  ❌ 1h rejsu łódką przed lodowcem Perito Moreno (ok 20$)
  ❌ przejazdów taksówkami
  ❌ napiwków i gratyfikacji
  ❌ wydatków własnych
  ❌ nadbagażu (zazwyczaj nie płacimy)

  Zainteresują Cię także