fbpx
Zobacz więcej

Dhaulagiri 8167 m – Biała Góra

Atrakcje

➡️Wspinaczka na Dhaulagiri 8167 m – siódmą najwyższą górę świata
➡️Trekking do bazy przez Dhaulagiri Circuit – jedną z bardziej wymagających tras trekkingowych w Himalajach
➡️Wspaniałe widoki na masywy Dhaulagiri i Annapurny 8091 m
➡️Miasta: Katmandu, Pokhara

O wyprawie

Dhaulagiri 8167 m – Biała Góra

Wyprawa na siódmy najwyższy szczyt naszej planety – Dhaulagiri 8167 metrów – należący do Korony Himalajów i Karakorum. Zmierz się z „Białą Górą”, jednym z najbardziej spektakularnych ośmiotysięczników. Weź udział w himalajskiej wyprawie z prawdziwego zdarzenia!

Szczyt Rekordów

Dhaulagiri jest potężnym masywem wznoszącym się 6000 metrów powyżej koryta rzeki Kali Gandaki. Sprawia to, że góra może się pochwalić jedną z największych deniwelacji na świecie. Imponujące są również same rozmiary masywu, który ciągnie się na długość ponad 30 kilometrów. Dla porównania nasze Tatry rozciągają się na długość 55 kilometrów, zatem gdyby umieścić obok nich Dhaulagiri to stanowiłaby ona ponad połowę rozmiaru całego pasma. A mówimy tutaj tylko o jednej górze 🙂 Mało rekordów? Proszę bardzo, oto kolejne – Trzeba bowiem wspomnieć, że szczyt Dhaulagiri jest otoczony przez potężne ściany, z czego ściana południowo – wschodnia jest jedną z największych na świecie. Wznosi się aż 4100 metrów powyżej podstawy ściany! Wielka, ogromna, spektakularna – to jedynie z kilku zwrotów, jakie mogą określić tą wspaniałą górę.

Trasa na szczyt Dhaulagiri

Trasa naszej ekspedycji wieść będzie przez szlak zwany Dhaulagiri Circuit – jedną z najrzadziej uczęszczanych tras trekkingowych na świecie. Możemy się tutaj poczuć jak prawdziwi odkrywcy, ponieważ istnieje duża szansa, że nie uświadczymy na trasie żadnych turystów! Na całej trasie treku do bazy! Jest to również jeden z najbardziej wymagających treków w Himalajach. I najpiękniejszych o co dba potężny masyw Dhaulagiri z zachodnią ścianą na czele, doskonale widoczną podczas wędrówki.

Siódmą górę świata będziemy zdobywać drogą pierwszych zdobywców, czyli tak zwaną „Drogą Klasyczną” przez północno – wschodni grzbiet. Jest to w dużej mierze wspinaczka w śniegu i lodzie z umiarkowanymi trudnościami technicznymi, takimi jak skalisty odcinek Jacobs Ladder, czy sekcje lodowe w pobliżu potężnych seraków. Dhaulagiri zdecydowanie nie jest najprostszym ośmiotysięcznikiem do zdobycia i jest to szczyt polecany dla wspinaczy posiadających już pewne doświadczenie w wyprawach na szczyty 8000+ 🙂

Mamy przeświadczenie, że współtworzenie silnego zespołu podczas wspinaczki na Dhaulagiri ma ogromne zalety w aspekcie zdobywania szczytu. Nasze ekspedycje, choć prowadzone przez profesjonalnych przewodników górskich, mają na celu dobrą atmosferę, poczucie wzajemnego zaufania i sporą dawkę efektywności w oparciu o dwukierunkową komunikacje między obsługą, a członkami zespołu. Uważamy, że ogromną korzyścią jest dołączenie do małej, dobrze zorganizowanej grupy wspinaczy, prowadzonej przez naszych liderów, którzy potrafią reagować w sytuacjach ryzykownych. Dzięki temu możesz skoncentrować się na wspinaczce polegając na doświadczeniu lidera ekspedycji. Nasza oferta wyprawy opiera się o wysokie środki ostrożności, dlatego też klient i Szerpa występuje w stosunku 1:1, a grupy liczą maksymalnie 6 osób.

Wymagania

✅ paszport ważny co najmniej 6 miesięcy
✅ zalecane szczepienia: żółtaczka typu A i B, BTP – błonnica, tężec, polio
✅ zdobyty 7 tys np. Muztagh Ata, Pik Lenina, Aconcagua, itp
✅ bardzo dobra kondycja i sprawność ruchowa

Przewodnicy wyprawy

Terminy (4) i ceny

    Jesteś zainteresowany?

    Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy się resztą spraw!

    Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

    lub zadzwoń Tel.: +48 507 176 285
    Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
    Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

    Dzień 1: Wylot z Polski

    Spotkanie na lotnisku z liderem wyprawy. Następnie przelot do Katmandu.

    Dzień 2: Lądowanie w Katmandu

    Lądowanie w Katmandu w godzinach porannych. Następnie przejeżdżamy do naszego hotelu położonego w turystycznej dzielnicy Thamel. Zakwaterowanie i odpoczynek po podróży. Popołudniu jeżeli siły pozwolą zwiedzimy nieco miasta.

    Dzień 3: Katmandu

    Dzień przeznaczony na ostatnie zakupy i przygotowania przed wyruszeniem na akcję górską na Dhaulagiri. Jest to również czas potrzebny na uzyskanie pozwoleń na wspinaczkę. Podczas dodatkowego dnia pobytu w Katmandu, zwiedzimy nieco nepalską stolicę. Miasto zachwyci nas swoim klimatem i wystrojem ulic. Przemierzać będziemy wąskie alejki i odwiedzać targi uliczne, które pozwolą poczuć wyjątkową atmosferę stolicy Nepalu.  Ta kolorowa mozaika barw i dźwięków daje niezwykłe wrażenia zwiedzającym! A wszystko to z myślą o górach, wyprawach, trekkerach i alpinistach. W końcu to tutaj zaczyna się każda wyprawa w Nepalskie Himalaje. Zobaczymy wszystkie ważne miejsca, jakie ma nam do zaoferowania stolica tego pięknego górskiego kraju.

    Przejdziemy się oczywiście pod znany na całym świecie Durbar Square, niezwykle fotogeniczny plac królewski wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Był on centrum dawnego Katmandu, które otaczało obszar gdzie znajduje się Pałac Królewski. Odwiedzimy znane wzgórze ze świątynią – stupą Swayambhunath, skąd roztacza się widok na całą dolinę Katmandu.  To bez wątpienia jedna z największych atrakcji stolicy Nepalu, prawdziwe „must see”! Stupa według legendy powstała z kwiatu lotosu, który wyrósł tutaj w miejscu dawnego jeziora. Sama nazwa Stupy oznacza „Samoistna”. Znana jest nie tylko ze wspaniałych panoram na okolicę, ale także z grasujących w jej pobliżu małp. Zobaczymy także kompleks świątyń hinduistycznych w Pashupatinath gdzie nad świętą rzeką dokonuje się rytualnego spalania zwłok zmarłych. Część z zaplanowanych w Katmandu atrakcji możemy przenieść na dzień ostatni przed wylotem z Nepalu.

    Dzień 4: Przejazd z Katmandu do Pokhary 950 m

    Przejazd lub przelot do Pokhary. W przypadku jazdy odbędzie się ona lokalnym busem, a przejazd potrwa około 7 godzin. Po dotarciu do miasta zakwaterujemy się w hotelu i ruszymy na odkrywanie okolicy. Miasto Pokhara jest dawnym miejscem przeładunku towarów ze szlaku handlowego miedzy Indiami a Tybetem. Odległą przeszłość miasta widać tu do dzisiaj. Na miejscu zobaczymy liczne place handlowe. Na miejscu możemy się napawać przepięknymi widokami na otaczające miasto szczyty. Pokhara znajduje się nad brzegiem jeziora Phewa, z którego prezentuje się wspaniały widok na świętą górę Nepalczyków Machhapuchhare 6997 m, zwaną też „Rybim Ogonem”. Według lokalnych wierzeń to właśnie szczyt góry jest siedzibą boga Shiwa. Świetnie możemy zobaczyć również cały potężny masyw Annapurny 8091 m. Po zwiedzaniu i napawaniu się widokami, wracamy na noc do hotelu.

    Dzień 5: Przejazd z Pokhary do Drabang 1100 m

    Przejazd z Pokhary do Drabang. Po drodze zatrzymujemy się w miejscowości Beni, wioski znajdującej się na skrzyżowaniu biegów rzek Kali Gandaki oraz Myagdi Khola. Tutaj znajduje się checkpoint, gdzie zostaną sprawdzone nasze pozwolenia na trekking i akcję górską w rejonie Dhaulagiri. Z Beni kierujemy się na północ w kierunku Tatopani, by popołudniu w końcu dotrzeć do Drabang. Wioska jest naszym przystankiem do osady Muri, którą osiągniemy następnego dnia. Zakwaterujemy się w jednym z tea house na noc.

    Dzień 6: Przejazd do Muri 1850 m

    Kontynuujemy naszą podróż. Przejedziemy dzisiaj z Drabang do Muri, wioski z której rozpoczniemy nasz zasadniczy trekking do Dhaulagiri Base Camp. Nasza dzisiejsza trasa przejazdu prowadzi przez pomniejsze wioski oraz rozległe pola ryżowe. Po raz pierwszy będziemy mogli zobaczyć dzisiaj w całej okazałości nasz główny cel – Dhaulagiri 8167 m. Z poziomu Muri świetnie prezentuje się również szczyt Gurja Himal 7193 m. Wczesnym popołudniem docieramy do górskiej osady. Reszta dnia upłynie nam na przygotowaniach do trekkingu i zwiedzaniu okolicy. Wioski znajdujące się w obszarze Dhaulagiri zamieszkiwane są przez lokalne społeczności Magarsów i Gurungów. Poznajemy jak żyją i jakie są ich tradycje oraz zwyczaje. Na noc zostajemy w tea house.

    Dzień 7: Trekking Muri – Boghara 2080 m

    Pierwszy dzień trekkingu. Ruszamy z wioski Muri przez zielone pola oraz okoliczne plantacje ryżowe. Towarzyszy nam niezmiennie piękny widok na masyw Dhaulagiri. Wkrótce docieramy do kanionu, na dnie którego przepływa rzeka Dudh Khola. Będzie nam ona towarzyszyła przez całą drogę do Base Campu. Kierujemy się kanionem porośniętym tropikalnym lasem stopniowo w górę. Popołudniu docieramy do naszego obozowiska Booghara 2080 m, gdzie zatrzymamy się na noc w niewielkim tea house.

    Dzień 8: Trekking Boghara – Dobhan Kharka 2520 m

    Z Boghary kontynuujemy naszą przeprawę wzdłuż kanionu z przepływającą rzeką Dudh Khola nieopodal nas. Wędrujemy przez subtropikalny las, omijając nieliczne już w tym rejonie osady górskie. Z każdym pokonanym kilometrem, napotkane wioski są coraz mniejsze. W końcu natrafiamy na jedynie kilka pojedynczych chatek, zamieszkiwanych przez lokalnych Gurungów. Boghara była ostatnią tak dużą osadą ludzką na naszej trasie do Dhaulagiri Base Camp. Od tego momentu istnieje duża szansa, że aż do bazy pod Dhaulagiri będziemy zupełnie sami na szlaku. W niektórych miejscach trasa przekracza rzekę, którą pokonujemy po kilku mostach zwodzonych i drewnianych kładkach nad mniejszymi potokami. Popołudniu docieramy do maleńkiego obozowiska Dobhan Kharka 2520 m, gdzie spędzimy noc w tea house.

    Dzień 9: Trekking Dobhan Kharka – Sallaghari 3100 m

    Trasa z Dobhan Kharka do Sallaghari 3100 m prowadzi przez przepiękny las bambusowy a następnie las rododendronów. Jest to bardzo fotogeniczne miejsce, zwłaszcza przy ładnej pogodzie. Pomiędzy drzewami możemy cieszyć się pierwszymi widokami na potężni masyw Dhaulagiri. Dzisiaj opuszczamy kanion rzeki Dudh Khola, a co za tym idzie, w miarę nabywania wysokości widoki na okoliczne szczyty staną się jeszcze bardziej spektakularne! Przez resztę trasy przechodzimy przez rozległe górskie łąki, popołudniu docierając do niewielkiego obozowiska Sallaghari. Tutaj spędzamy kolejną noc na trasie.

    Dzień 10: Trekking Sallaghari – Italian Base Camp 3660 m

    Dzisiejszego dnia docieramy do Italian Base Camp 3660 m. Tutaj możemy już poczuć zbliżające się górskie wyzwanie. Trasa zmienia swój charakter. Wędrujemy po dość stromych, czasem skalnych, a czasem błotnistych odcinkach szlaku. Dookoła możemy jeszcze zaobserwować rosnące gdzieniegdzie rododendrony. Jednak im bardziej zbliżamy się Italian Base Camp, tym bardziej wysokogórski staje się krajobraz. Po dotarciu na miejsce może nam się zakręcić w głowie od wspaniałych widoków dookoła! Potężny masyw Dhaulagiri znajduje się tuż nad naszymi głowami. Cóż za sceneria! Zwłaszcza, jeżeli spojrzymy na potężną zachodnią ścianę urywającą się stromymi klifami. Wszędzie wokół otaczają nas ośnieżone szczyty gór. Widoczna jest również nasza dalsza trasa w kierunku Glacier Camp 4200 m. My jednak zostajemy tutaj na aklimatyzację i odpoczynek po tej części trekkingu.

    Dzień 11: Italian Base Camp 3660 m – Dzień aklimatyzacyjny

    Dzień aklimatyzacyjny. Odpoczywamy i przygotowujemy nasze organizmy do przebywania na znacznych wysokościach. Polecamy wybrać się na spacer po okolicznych wzgórzach, w celu polepszenia swojej aklimatyzacji. Spędzamy kolejną noc w Italian Base Camp.

    Dzień 12: Trekking Italian Base Camp – Glacier Camp 4200 m

    Osiągamy dzisiaj najwyższy punkt naszego dotychczasowego trekkingu. W drodze do Glacier Camp 4200 m przekroczymy grzbiet górski, którego najwyższy punkt znajduje się na wysokości 4700 metrów. Po opuszczeniu Italian Camp mijamy również Swiss Base Camp 3770 m. Dzisiejsza trasa prowadzi przez rumowiska skalne ze wspaniałymi widokami na zachodnią ścianę Dhaulagiri. Potężny amfiteatr zbudowany z lodu i skały towarzyszy nam przez całą wędrówkę. Dalsza część trasy wiedzie przez niewielki lodowiec zakończony spektakularnym Kanionem Chonbarden. Czeka nas tutaj najbardziej wymagający fragment drogi do Dhaulagiri BC. Podejście po stromym zboczu usłanym luźnymi głazami i kamieniami. Dla ułatwienia przejścia, odcinek ten został ubezpieczony przez założenie poręczówki. Dalsza część trasy jest już łatwiejsza. Schodzimy w dół do położonego na wysokości 4200 metrów Glacier Camp. To tutaj zatrzymujemy się na ostatnią noc przed osiągnięciem Base Campu.

    Dzień 13: Trekking Glacier Camp – Dhaulagiri Base Camp 4750 m

    Ostatni etap trekkingu do Base Campu wiedzie przez kamienistą morenę lodowca, w otoczeniu potężnych szczytów masywu Dhaulagiri. Popołudniu docieramy do głównej bazy pod ośmiotysięcznikiem, która stanie się naszym nowym domem przez najbliższe 4 tygodnie. Z poziomu Base Campu możemy doskonale zobaczyć poszczególne szczyty masywu – Dhaulagiri I 8167 m i Dhaulagiri II 7751 m. Rozpoczynamy okres wspinaczkowy, podczas którego będziemy zakładać obozy pośrednie, stopniowo się aklimatyzować i zdobywać siódmą najwyższą górę świata.

    Dni 14 – 41: Zdobywanie Dhaulagiri 8167 m

    Nasza wspinaczka będzie zależała od pogody oraz naszego samopoczucia. Od tej pory nie da się co do dnia zaplanować przebiegu akcji górskiej, a decyzje podejmowane będą z dnia na dzień, a nawet z godziny na godzinę.

    Camp I 5450 m : Po tradycyjnej ceremonii Puji, ruszamy w górę do obozu C1. Podczas wspinaczki napotkamy na mikstowy teren lodu i wapiennej skały. Trudnością tego odcinka grani jest Jacobs Ladder, skalno – lodowy uskok o umiarkowanej trudności – ubezpieczony w liny poręczowe. Po pokonaniu trudnego fragmentu, kontynuujemy podejście po morenie lodowca. Obóz C1 leży na kamienistym zboczu góry. W obozie tym spędzimy dwa dni w celu poprawienia naszej aklimatyzacji przed wyruszeniem do położonego kilometr wyżej Obozu C2.
    Czas przejścia: 4-5 godzin

    Camp II 6400 m : Podejście do Obozu C2 dla wielu wspinaczy jest najcięższym fragmentem trasy na szczyt Dhaulagiri. Wysokość robi się coraz bardziej wymagająca dla naszych organizmów. Dodatkowo mamy do pokonania niemal 1000 metrów w pionie, by osiągnąć obozowisko. Podejście do niego odbywa się po skalistym i lodowym terenie z kilkoma stromymi sekcjami twardego lodu o nachyleniu do 40 stopni na odcinkach 50 – 60 metrów. Fragmenty te są najbardziej wymagającym momentem podejścia. Po ich pokonaniu docieramy wkrótce do Obozu C2, znajdującego się nieco powyżej śnieżnego tarasu. Ze względów aklimatyzacyjnych spędzimy w tym obozie co najmniej 2 noce przed wyruszeniem wyżej.
    Czas przejścia: 3-4 godziny

    Camp III 7400 m : Obóz C2 i C3 dzieli największy dystans. Należy nastawić się na długi i wymagający kondycyjnie dzień. Do pokonania jest ponownie około 1000 metrów w pionie. Większość trasy prowadzi lodowym zboczem o nachyleniu około 35 – 40 stopni. Należy szczególnie uważać, ponieważ jest to odcinek narażony na spontaniczne schodzenie lawin. Po długiej wspinaczce docieramy do Obozu C3, który będzie naszym obozem szturmowym.
    Czas przejścia: 4-5 godzin

    Atak szczytowy Dhaulagiri 8167 m  : Atak szczytowy rozpoczyna się pomiędzy godziną 23 a 24. Przez niemal całą drogę na szczyt podchodzimy ostro w górę po lodowym stoku o nachyleniu od 35 do miejscami nawet 50 stopni. Trasa ubezpieczona jest w całości od Obozu C3 900 metrami lin poręczowych. Podejście na Dhaulagiri jest podzielone na trzy odcinki. Pierwszy z nich to wspinaczka po lodowym stoku do seraka, drugi obejmuje wspinaczkę ponad serakiem po stromych, lodowych zboczach o nachyleniu terenu do 50 stopni. Ostatni odcinek wyprowadza nas na grań szczytową i poprzez niższy wierzchołek osiągamy najwyższy punkt masywu Dhaulagiri 8167 m. Ze szczytu schodzimy bezpośrednio do Obozu C2 na nocleg. Następnego dnia kontynuujemy zejście do Base Campu, kończąc tym samym akcję górską.

    Czas przejścia:
    Obóz C3 – Szczyt Dhaulagiri: 7-9 godzin
    Szczyt Dhaulagiri – Obóz C2: 7 godzin
    Obóz C2 – Base Camp: 5-6 godzin

    Dzień 42: Dhaulagiri Base Camp 4750 m

    Ostatni dzień w Dhaulagiri Base Camp, pakujemy ekwipunek, sprzątamy i przygotowujemy się do opuszczenia bazy.

    Dzień 43: Trekking Dhaulagiri Base Camp – Hidden Valley 5070 m

    Wyruszamy z Dhaulagiri Base Camp w północno – wschodnią stronę masywu. Nasza droga zejściowa paradoksalnie prowadzi w górę. W celu szybszego dotarcia do osad ludzkich, przechodzimy na drugą stronę masywu Dhaulagiri, skracając o kilka dni zejście w dół. Początkowo idziemy w górę rumowiskiem skalnym, które prowadzi przez Przełęcz Francuzów 5360 m – będącą najwyższym punktem trasy trekkingowej Dhaulagiri Circuit. Po osiągnięciu przełęczy schodzimy w dół i docieramy wkrótce do Hidden Valley 5070 m, na której rozbijamy nasze obozowisko.

    Dzień 44: Trekking Hidden Valley – Yak Kharka 3680 m

    Ciąg dalszy zejścia. Z Hidden Valley czeka nas jeszcze jeden moment podejścia na okoliczną wysoką przełęcz. Przekraczamy Dhampus Pass 5240 m. Po jej pokonaniu schodzimy stopniowo w dół do rozległej Doliny Kali Gandaki. Opuszczamy wysokogórskie krajobrazy i wkrótce znów wkraczamy do lasów pełnych rododendronów. Zostawiamy masyw Dhaulagiri za sobą. Dzisiejszego dnia pokonamy w dół niemal 1,5 kilometra w pionie. Popołudniu docieramy do obozowiska Yak Kharka 3680 m, gdzie rozbijamy namioty i spędzamy noc.

    Dzień 45: Trekking Yak Kharka  – Marpha 2690 m – Przejazd do Tatopani 1190 m

    Ostatni fragment zejścia. Z Yak Kharka kierujemy się do niewielkiej górskiej wioski Marpha 2690 m. Tutaj kończymy nasz trekking i akcję górską – przesiadamy się do samochodów terenowych. Z Marpha przejeżdżamy do Tatopani 1190 m, gdzie na miejscu zakwaterujemy się w tea house i spędzimy noc przed dalszą częścią przejazdu do Katmandu.

    Dzień 46: Przejazd do Katmandu

    Przejazd z Tatopani do Katmandu. Mijamy Beni, opuszczając Obszar Chroniony Dhaulagiri. Po około 8-10 godzinach jazdy docieramy do stolicy Nepalu. Tutaj przejeżdżamy do hotelu w dzielnicy Thamel. Oficjalnie kończymy naszą górską ekspedycję i po raz pierwszy od kilku tygodni możemy przespać się w wygodnych hotelowych łóżkach 😉

    Dzień 47: Katmandu

    Zapasowy dzień w Katmandu. Dzień możemy przeznaczyć na odpoczynek, bądź jeżeli mamy jeszcze siły zobaczyć miejsca, których nie mieliśmy okazji zwiedzić przed akcja górską. Wieczorem z kolei weźmiemy udział w uroczystej kolacji pożegnalnej, podczas której zostaną przyznane dyplomy za wejście na szczyt Dhaulagiri zdobywcom góry. Reszta wieczoru upłynie nam na zabawie, rozmowach z lokalsami i świętowaniu niesamowitego sukcesu, jakim bez wątpienia jest zdobycie siódmej góry świata.

    Dzień 48: Wylot do Polski

    Transfer na lotnisko w Katmandu i przelot do Polski. Na miejscu zakończenie ekspedycji.

    Noclegi

    Podczas pobytu w Katmandu oraz w Pokharze noclegi w klimatycznych hotelach w pokojach dwuosobowych.

    W trakcie trekkingu Dhaulagiri Circuit na odcinku od wioski Drabang do obozowiska Sallaghari nocować będziemy w skromnych tea housach. Z kolei od Italian Base Camp do końca akcji górskiej noclegi będą w namiotach dwuosobowych. Wygodne i przestronne namioty będą również naszym drugim domem podczas pobytu w Dhaulagiri Base Camp, jak i w trakcie noclegów w wyższych obozach.

     

    Wyżywienie

    Wszystkie posiłki podczas akcji górskiej są wliczone w koszt wyprawy, natomiast posiłki podczas pobytu w Katmandu są we własnym zakresie z pominięciem śniadań.  Jedzenie jest ogólnie dość tanie w Nepalu i jest wiele atrakcyjnych miejsc pod względem żywieniowym w pobliżu naszego hotelu. Jest to również okolica bardzo przyjazna turystom. Podczas trekkingu będziemy się żywić w guest house, natomiast podczas wspinaczki posiłki przygotuje nasz utalentowany personel kucharski. Obejmują one gorące śniadanie składające się z: płatków śniadaniowych, kawy i porannej herbaty oraz rozszerzonego menu mięs, makaronów, dań z ryżu, kurczaka, steki, pizze, świeże pieczywo, owoce i warzywa, desery i wiele innych. Jedzenie jest bardzo dobre, a nasz personel szczyci się serwowaniem doskonałej kuchni. Zapewniamy posiłki na dużej wysokości w namiotach. Proszę mieć dodatkowo – indywidualne przekąski pod ręką. Oczekiwany sprzęt, który warto byłoby zabrać na dużą wysokość powinien zawierać: światło, plastikową miskę z pokrywką, kubek do gorących napojów z pokrywką i łyżeczką. Jeśli ktoś ma wyjątkowe upodobania to zapewnia je we własnym zakresie, przykładowo – zupki błyskawiczne, gorąca czekolada, jeśli ktoś lubi, ważne, żeby uczestnik miał komfort. W zakres podręcznych przekąsek mogą wpisywać się: batony, owoce i orzechy lub słone przekąski. Batony energetyczne są doskonałym dodatkiem do uzupełnienia kalorii.

    Zaplanuj około 22 -25 kg różnorodnych przekąsek. Dostępnych jest wiele przekąsek do kupienia już w samym Katmandu.

    Uwagi

     

    KOSZT WARIANT PEŁNY

    1 Koszt ekspedycji na Dhaulagiri 24 900 USD/Na osobę
    2 Przelot z polski do Katmandu od osoby od 4000 do 6000 PLN
    3 Napiwki dla obsługi kuchni w Dhaulagiri BC (obowiązkowe) 350 USD/Na osobę
    Potencjalny koszt dodatkowy 
    Bonus szczytowy dla Sherpy wysokościowego na osobę za osiągnięcie wierzchołka Dhaulagiri (płacą tylko zdobywcy) 1 500 USD/Na osobę

     

    DODATKOWE KOSZTY KTÓRE MUSI PONIEŚĆ WYPRAWA

    1 Ratownik medyczny do C3* 1200 USD/Na grupę
    2 Lekarz wyprawy stacjonujący w Dhaulagiri BC 5000 USD/Na grupę
    3 Przedstawiciel dowództwa w Dhaulagiri BC 2500 USD/Na grupę
    4 Opcjonalne Cargo ze sprzętem wysłane wcześniej w zależności od wagi
    5 Pozwolenie na profesjonalne filmowanie 8500 USD/Na grupę

    * ratownik medyczny albo jakakolwiek inna osoba poruszająca się do obozu C3, której zamiarem nie jest wejście na szczyt, musi mieć wykupione pozwolenie na zdobywanie Dhaulagiri – ponadto koszt uczestnictwa jest również zależny od tego czy ratownik będzie potrzebował dostępu do tlenu i Sherpy czyli takiego serwisu wspinaczkowego jak pozostali uczestnicy. Podana cena w tabeli tego nie zawiera.

    (Sherpa Guide obsługujący trasę do C3 – 5000 USD, każda butla 450 USD + 50 USD carry bonus)

    Koszt dodatkowego permitu na działanie w rejonie Dhaulagiri to 1800 USD za każdą dodatkową osobę. Koszt permitów jest dzielony na grupę.

    DODATKOWE KOSZTY KTÓRE MOGĄ OKAZAĆ SIĘ POTRZEBNE

    Dodatkowe butle z tlenem poza serwis wymieniony w kosztach 450 USD
    Dodatkowy Szerpa wysokościowy do szczytu 5000 USD
    Helikopter z bazy do Pokhary po zakończeniu wyprawy 3000 USD

    (koszt dzielony na jeden przelot)

    Informacje o pakowaniu i limicie bagażu:

    Najlepszą metodą transportu sprzętu i odzieży osobistej jest użycie 2 zamykanych i wytrzymałych plecaków bądź toreb typu duffel bag. Dodatkowo powinieneś zabrać ze sobą małą prostą torbę do przechowywania czystych ubrań miejskich i innych przedmiotów niepotrzebnych w górach, którą możesz zostawić w Katmandu. Można łatwo kupić taką torbę tanio w Katmandu. Zabierz ze sobą mały plecak do wspinaczki górskiej. W nim będziesz nosić swoje warstwy przeciwdeszczowe, wodę na cały dzień, przekąski, dodatkowe cieplejsze warstwy i ciepłą czapkę, aparat itp. Masz 50 kg całkowitego limitu rozłożonego między twoimi torbami. Proszę nie przekraczać limitu, dodatkowe kilogramy są utrudnieniem w transporcie i w kwestii bezpieczeństwa naszych tragarzy niosących ciężary do bazy. Jeśli masz ochotę na dodatkowy bagaż, zorganizujemy dla ciebie dodatkowe usługi przy dodatkowych kosztach.

    Cena wyprawy

    24 900$ + przelot 4000-6000zł

    Obejmuje

    ✅ organizację i logistykę wyprawy
    ✅ fachową pomoc przy zakupie biletów lotniczych – doradztwo/ pośrednictwo w zakupie
    ✅ zniżki do sklepów górskich i nie tylko
    ✅ pomoc i wsparcie w przygotowaniu do wyprawy
    ✅ wszystkie lokalne przejazdy na terenie Nepalu po przylocie
    ✅ prywatny asystent (formalności) po przylocie do Katmandu od lotniska do hotelu
    ✅ 5 nocy w hotelu w Katmandu – pełne wyżywienie
    ✅ doświadczony i licencjonowany przez rząd przewodnik trekkingowy na dużych wysokościach podczas okres trekkingu i wspinaczki.
    ✅ przeloty lub przejazdy do Pokhary i z powrotem
    ✅ zapewnienie pełnego wyposażenia bazy pod Dhaulagiri przez licencjonowaną agencję m.in. zapewnienie sprzętu: namiotów, messy (namiot bazowy – jadalnia), krzeseł, stołów, przyborów kuchennych itp
    ✅ sprzęt wspinaczkowy liny poręczowe stałe i dynamiczne i wszelkie ich mocowania, śruby, szable etc.
    ✅ pełny serwis żywieniowy w base campie
    ✅ 3 posiłki dziennie podczas trekkingu do bazy pod Dhaulagiri
    ✅ 3 posiłki dziennie w bazie pod Dhaulagiri
    ✅ całe prowiant i paliwo dla obozów bazowych i wyższych podczas wyprawy dla członków i załóg
    ✅ 50 kg limitu bagażu na osobę podczas trekkingu wnoszonego przez tragarza lub Yaka do bazy pod Dhaulagiri
    ✅ codzienne prognozy pogody z najlepszej jednostki na świecie – z Seattle
    ✅ permit trekkingowy (niezbędny)
    ✅ TIMS card (Trekking Information Menagement System)
    ✅ licencja wyprawowa i pozwolenie wspinaczkowe rządu Nepalu na wejście na Dhaulagiri
    ✅ opłaty rządowe Nepalu
    ✅ pozwolenie (permit) na przebywanie w Annapurna Conservation Park
    ✅ noclegi w hotelach i tea house w Pokharze i Tatopani – pełne wyżywienie
    jeden doświadczony, przeszkolony, licencjonowany przez rząd Nepalu z 2-3 krotnym wejściem na Everest przewodnik wspinaczkowy/ekspedycyjny Summiteers (Sherpa) na każdego klienta
    ✅ profesjonalny i doświadczony lokalny lider zespołu na Dhaulagiri
    ✅ konsultacje medyczne w przychodni HRA w bazie
    ✅ oficer łącznikowy
    ✅ apteczki pierwszej pomocy dla grupy i personelu
    ✅ telefon satelitarny noszony przez Guidów do komunikacji i dostępny dla członków zespołu (połączenia odpłatne 3USD za minutę)
    ✅ grzejnik do ogrzewania jadalni
    ✅ osobisty namiot dostępny w bazie – jeden na uczestnika
    ✅ panel słoneczny do oświetlenia i ładowania sprzętu
    ✅ wszystkie namioty przeznaczone dla obozów 1, 2, 3 dla członków i personelu
    ✅ przenośne komory tlenowe (ratunkowe)
    ✅ 2 butle z tlenem (8L) marki Poisk Oxygen z najnowszym modelem maski
    ✅ najnowszy modele masek i regulatorów Summit (Każdy członek otrzyma dwie pary dla bezpieczeństwa)
    ✅ ubezpieczenie ratownictwa śmigłowcowego podczas wspinaczki wysokogórskiej
    ✅ bezpłatna usługa pomocy przy odprawie ładunku i codziennych obowiązkach
    ✅ EPI Gaz do gotowania oraz kuchenka będzie zapewniona dla gotowania żywności i wrzącej wody
    ✅ transport zaopatrzenia w żywność do Base Camp z Katmandu
    ✅ ubezpieczenie turystyczne NNW i KL uwzględniające uprawianie sportów wysokiego ryzyka utraty życia (300% stawki)
    ✅ generator prądu zapewniający zasilanie oświetlenia awaryjnego oraz ładowanie narzędzi elektronicznych
    ✅ usługi w zakresie procedury przedłużania wiz (w razie potrzeby)
    ✅ wizy nepalskie dla uczestników wyprawy
    ✅ pożegnalną kolację w typowej nepalskiej restauracji z pokazem kultury ludowej Katmandu
    ☑️  pozwolenie na filmowanie – dotyczy profesjonalnch kamer filmowych

    Nie obejmuje

    ❌ Bonusu szczytowego za wspinaczkę Sherpa Guides zgodnie z zasadami Stowarzyszenia Alpinistycznego. Minimum 1500,00 USD za przewodnika wspinaczkowego Sherpa
    ❌ Wszelkie dodatkowe wydatki wynikające z różnych/nieprzewidzianych sytuacji, takich jak klęski żywiołowe, osunięcia ziemi, niepokoje polityczne, strajki, zmiany przepisów rządowych itp.
    ❌ Osobisty sprzęt wspinaczkowy
    ❌ Własnych wydatków
    ❌ Dodatkowych atrakcji nie wymienionych w programie
    ❌ Permitu dla ratownika medycznego (1800 USD – koszt dzielony na grupę)
    ❌ Napiwku – 350 USD na osobę zbierane przez lidera zespołu na obsługę kuchni w bazie

    ❌ Zmian lotów / dopłat do transferów w miejsce końcowe inne niż w umowie
    ❌ Ubezpieczenia wyprawy bądź jej uczestników od kosztów odwołania i rezygnacji

    Zainteresują Cię także