fbpx
Zobacz więcej

Wielka podróż na Dach Świata

Atrakcje

O wyprawie

Jeśli wyobrażeniem idealnej wyprawy jest dla Ciebie przemierzanie dużych odległości, oryginalność programu, zmienność wydarzeń i miejsc oraz niebanalne wyzwanie… to Wielka Podróż jest dla Ciebie!

Wielka podróż! Wyprawa na Dach Świata! Tybet! Rozpoczyna się w Pekinie i prowadzi spektakularną koleją tybetańską do Lhasy i dalej w kierunku Nepalu, przejeżdżając przez serce Himalajów do Kathmandu, by ostatecznie zwieńczyć wyprawę w bazie pod Everestem.

Wielki Mur w Chinach, lamaistyczne klasztory w centralnym Tybecie Was urzekną, a podejście do obozu bazowego pod Everestem zagwarantuje odpowiednią dawkę sportowego wysiłku.

W 50 godzin Pekin – Lhasa 5000 km! transtybetańską koleją. Przemierzaj tysiące kilometrów pod Everest wyruszając niemal z poziomu morza! Pamiętaj Nie tworzymy sztucznych i sztywnych rozwiązań. Każdy program powstaje i zmienia się przy Twoim udziale!

 • trekking do bazy pod Mount Everest
 • kolej transtybetańska
 • Wielki Mur Chiński
 • Pekin
 • Lhasa
 • Kathmandu

Wymagania

 • Zalecane szczepienia:
  tężec, żółtaczka A i B, BTP – błonnica, tężec, polio, dur brzuszny
 • żółta książeczka WHO
 • paszport ważny co najmniej 6-mcy
 • apteczka

 

Przewodnicy wyprawy

Terminy (2) i ceny

  Jesteś zainteresowany?

  Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy się resztą spraw!

  Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

  lub zadzwoń Tel.: +48 507 176 285
  Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
  Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

  Dzień 1: Wyjazd z Polski

  Spotkanie na lotnisku dwie godziny przed odlotem. Przelot do Pekinu.

  Dzień 2: Przylot do Pekinu

  Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Po południu zwiedzanie miasta, degustacje specjałów kulinarnych. Wieczorem kolacja i nocleg.

  Dzień 3: Pekin, Wielki Mur Chiński

  Rano wycieczka do oddalonego o 80 km Wielkiego Muru – architektonicznego cudu świata. Mur zwiedzamy w malowniczej, górskiej okolicy, zapewniającej widoki na jego odległe krańce. Wieczorem zwiedzamy Pekin.

  Dzień 4 do 5: Kolej transtybetańska

  Przejazd pociągiem do Tybetu. Niesamowita podróż jedną z najnowocześniejszych i najwyżej położonych linii kolejowych na świecie, oficjalnie otworzoną w 2005 roku. Przemierzymy w komfortowych warunkach 5000 km w ciągu 48 godzin do stolicy Tybetu – Lhasy. Po przybyciu do Lhasy zakwaterowanie i nocleg.

  Dzień 6 do 9: Lhasa (3700m) i okolice

  Zwiedzanie Lhasy i okolic tajemniczego miasta – przez wieki niedostępnego dla odkrywców, misjonarzy i podróżników… Przez ponad 300 lat nikt obcy nie przekroczył bram Lhasy. Zobaczymy wszystkie cenne świadectwa tego, czym była niegdyś Lhasa: Pałac Patala, Świątynię Jokhang, malowniczą ulicę Barkhol, klasztor Sera… Spróbujemy wejść na pobliską górę, która umożliwi nam oglądanie miasta z 'lotu ptaka’. Przy okazji zdobywając cenną aklimatyzację przed Everestowską bazą, zaliczymy delikatny rafting i zapewne poszukamy miejsc gdzie nie był jeszcze nikt jeśli czas na to pozwoli!

  Dzień 10: Gyantse

  W drodze do Tingri i później do Nepalu zatrzymamy się w Gyantse na szlaku handlowym między Nepalem, Sikkim i Bhutanem. Twierdza położona ponad miastem oraz klasztor Pelkor Chode są najwyższymi punktami na tym szlaku. Nocleg w Gyantse.

  Dzień 11: Shigatse

  Poranny przejazd do Shigatse, po drodze postój w typowej tybetańskiej wiosce i wizyta u tradycyjnej tybetańskiej rodziny. W Shigatse zwiedzamy najlepiej zachowany w Tybecie kompleks klasztorów Tashilhumpo. Po południu wyruszamy w długą podróż do Tingri. Nocleg w Tingri (4390m).

  Dzień 12: Everest (8848m), Cho Oyu (8201m) i Shisha Pangma (8013m)

  Ileż można oglądać klasztorów… Dzisiaj, przy odrobinie pogodowego szczęścia, budzimy się z widokiem na najwyższą górę świata i szóstą co do wysokości na Ziemi. Poszukamy najlepszych miejsc na dobre zdjęcia i wyruszymy w drogę do Zhangmu na granicy chińsko – nepalskiej. Po drodze zobaczymy jeszcze jeden ośmiotysięcznik. Jedyny położony całkowicie w Tybecie i zarazem najniższy z Korony Himalajów – Shisha Pangma 8013m. Po przejechaniu Himalajów z północnej na południową stronę, zobaczymy pierwsze od kilku dni lasy. Nocleg w Nyalam lub Zhangmu. Opcjonalnie przy założeniu zakończenia wyprawy w Kathmandu: Przejazd w okolice klasztoru Dza Rongphu (4920m) – jednego z najwyżej położonych na świecie. Trekking w okolice Everest Base Camp – okazja do przyjrzenia się panoramie najwyższego szczytu świata. Nocleg w Tingri.

  Dzień 13: Kathmandu

  Przejazd do Kathmandu. Po południu zwiedzanie miasta. Wąskie alejki i targi uliczne pozwolą poczuć wyjątkową atmosferę stolicy Nepalu. Wszystko z myślą o górach, wyprawach, trekkerach i alpinistach. Przekonamy się również, że nocne życie w Kathmandu jest bardzo intensywne.

  Dzień 14: Kathmandu

  Dzień przygotowań przed wyruszeniem pod Everest. Wieczorna kolacja z tanecznym pokazem w wyjątkowym miejscu… Opcjonalnie: Zakończenie wyprawy 15-go dnia i przelot do Polski.

  Dzień 15 do 22: Trekking do bazy pod Everestem

  Jesteśmy świetnie zaaklimatyzowani i możemy zaczynać. Przelot do Lukli. Początek trekkingu.

  Lukla
  Namche Bazar
  Pheriche
  Lobuche
  Gorak Shep
  Everest Base Camp
  2600m
  3440m
  4252m
  4930m
  5148m
  5300m

  Dzień 23: Wylot do Polski

  Przejazd na lotnisko w Kathmandu i przelot do kraju.

  Noclegi

  Zakwaterowanie w hotelach, 'lodżach’, domach gościnnych oraz w wagonie sypialnym (2 noce)

  Cena wyprawy

  2800 do 4300 $ + przelot od 4000 do 5500zł

  Obejmuje

  • przelot tam i z powrotem (trasa przelotu jest ustalana tak, by zminimalizować koszty a jednocześnie nie zmęczyć uczestników)
  • opłaty wizowe
  • organizację wyprawy
  • uczestnictwo lidera wyprawy
  • lokalne przejazdy, w tym przejazd koleją Pekin – Lhasa
  • wynajęcie jeepów lub innych środków transportu
  • trekking do bazy pod Everestem z noclegami i wyżywieniem
  • wstępy do wszystkich Parków Narodowych uwzględnionych w programie
  • wszystkie noclegi (pojedyncze pokoje za dopłatą)
  • wyżywienie – dwa posiłki dziennie (dodatkowy posiłek 8$ – 15$ na dzień)
  • zwiedzanie atrakcji ujętych w programie
  • ubezpieczenie KL i NW

   

  Nie obejmuje

  • atrakcji dodatkowych nie ujętych w programie
  • własnych wydatków
  • nadbagażu

   

  Zainteresują Cię także