Atrakcje
➡️ Wspinaczka na Nanga Parbat 8126 m – jedną z najtrudniejszych gór świata
➡️ Przejście drogi Kinshofera na słynnej ścianie Diamir
➡️ Wspaniałe widoki na szczyty Himalajów i Karakorum
➡️ Podróż legendarną Karakorum Highway
➡️ Widokowy trekking do Nanga Parbat Base Camp
➡️ Barwna i różnorodna stolica Pakistanu – Islamabad
O wyprawie
Nanga Parbat 8126 m – Wspinaczka na Boski Szczyt Himalajów!
Nanga Parbat to prawdziwa wizytówka Himalajów. Jedyny położony na terenie Pakistanu Himalajski Ośmiotysięcznik, dziewiąta pod względem wysokości góra na świecie.
Jej nazwa w Sanskrycie oznacza „Górę Bogów”. Nazwa niezwykle trafna – to naprawdę jest prawdziwie boska góra! Jedna z najpiękniejszych, ale też najtrudniejszych do zdobycia. Faktycznie można odnieść wrażenie, że jej wierzchołka strzegą górscy bogowie, robiący wszystko co w ich mocy, by nie dopuścić wspinaczy do najwyższego punktu.
Jest marzeniem wielu himalaistów, jednak tylko najsilniejsi z nich są gotowi by stanąć na jej wierzchołku. Każda, nawet najłatwiejsza droga na szczyt posiada elementy wspinaczki technicznej i jest narażona na schodzenie lawin. Sprawia to, że Nanga Parbat „bryluje” w statystykach jako druga najbardziej niebezpieczna góra mająca ponad 8000 m. Ma drugi najwyższy wskaźnik śmiertelności w stosunku do liczby wejść spośród ośmiotysięczników. Groźniejsza pod tym względem jest jedynie Annapurna 8091 m.
Cały masyw Nanga Parbat opada stromo w dół na trzy strony świata potężnymi ścianami. Są to Diamir, Rakhiot i Rupal. Pierwsza z nich najbardziej interesuje tych mniej doświadczonych wspinaczy – to właśnie nią są poprowadzone najłatwiejsze drogi na szczyt. Największe wrażenie robi natomiast Ściana Rupal. Jest ona największą górską wystawą na świecie. Wznosi się ona ponad otaczający ją teren 4600 metrów w górę! To przez nią są prowadzone najtrudniejsze trasy na szczyt. Tutaj już nie ma żartów. To prawdziwie ambitne wspinanie!
Nanga Parbat – Wejście ścianą Diamir – Droga Kinshofera
Nasza trasa na wierzchołek będzie prowadzić wariantem klasycznym – Droga Kinshofera w ścianie Diamir. By dostać się do Nanga Parbat Base Camp przejedziemy z Islamabadu legendarną Karakorum Highway przez Dolinę Indusu do Chilas. Stamtąd już bez utwardzonej drogi dojedziemy do obozowiska Kalache 3000 m, skąd odbędzie my jednodniowy trek do bazy pod Nanga Parbat 4200 m.
Akcja Górska w masywie będzie trwała około 5 tygodni. Droga Kinshofera, która będziemy podążać na szczyt, pomimo że najłatwiejsza dalej stanowi ogromne wyzwanie dla wspinaczy. Najbardziej technicznymi fragmentami są bez wątpienia Komin Kinshofera pomiędzy Obozami 1 i 2. Cała droga to mikstowe wspinanie w skale i łodzie, niejednokrotnie w terenie narażonym na schodzenie lawin.
Nanga Parbat to jedna z najtrudniejszych gór świata. Dlatego też nasza oferta jest skierowana do doświadczonych wspinaczy. Dobrze jest nabyć doświadczenie na innych łatwiejszych ośmiotysięcznikach, zanim zmierzymy się z legendarną Nagą Górą. Dla tych co są gotowi, wejście na Nangę będzie prawdziwym himalajskim wyzwaniem i niesamowita przygoda, której nigdy nie zapomną!
Mamy przeświadczenie, że współtworzenie silnego zespołu podczas wspinaczki na Nanga Parbat ma ogromne zalety w aspekcie zdobywania szczytu. Nasze ekspedycje, choć prowadzone przez profesjonalnych przewodników górskich, mają na celu dobrą atmosferę, poczucie wzajemnego zaufania i sporą dawkę efektywności w oparciu o dwukierunkową komunikacje między obsługą, a członkami zespołu. Uważamy, że ogromną korzyścią jest dołączenie do małej, dobrze zorganizowanej grupy wspinaczy, prowadzonej przez naszych liderów, którzy potrafią reagować w sytuacjach ryzykownych. Dzięki temu możesz skoncentrować się na wspinaczce polegając na doświadczeniu lidera ekspedycji. Nasza oferta wyprawy opiera się o wysokie środki ostrożności, dlatego też klient i przewodnik występuje w stosunku 1:1, a grupy liczą maksymalnie 6 osób.
Pamiętaj! Nie tworzymy sztucznych i sztywnych rozwiązań. Każdy program powstaje i zmienia się przy Twoim udziale!
Zobacz nasze pozostałe wyprawy w Himalaje:
67 DNI – NEPAL – WYPRAWA NA MOUNT EVEREST 8848 M – KORONA HIMALAJÓW
62 DNI – NEPAL – WYPRAWA NA KANCZENDZONGĘ 8585 M – KORONA HIMALAJÓW
63 DNI – NEPAL – WYPRAWA NA LHOTSE 8516 M – KORONA HIMALAJÓW
60 DNI – NEPAL – WYPRAWA NA MAKALU 8485 M – KORONA HIMALAJÓW
48 DNI – NEPAL – WYPRAWA NA DHAULAGIRI 8167 M – KORONA HIMALAJÓW
48 DNI – NEPAL – WYPRAWA NA ANNAPURNĘ 8091 M – KORONA HIMALAJÓW
45 DNI – NEPAL – WYPRAWA NA CHO OYU 8201 M – KORONA HIMALAJÓW
48 DNI – NEPAL – WYPRAWA NA MANASLU 8163 M – KORONA HIMALAJÓW
32 DNI – NEPAL – WYPRAWA NA HIMLUNG HIMAL 7126 M
32 DNI – NEPAL – WYPRAWA NA AMA DABLAM 6812 M i ISLAND PEAK 6189 M
Wymagania
✅ paszport ważny co najmniej 6 miesięcy
✅ zalecane szczepienia: żółtaczka typu A i B, BTP – błonnica, tężec, polio
✅ zdobyty 7 tys np. Pik Lenina, Muztag Ata, Aconcagua, itp
✅ bardzo dobra kondycja i sprawność ruchowa
Przewodnicy wyprawy
Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:
Dla osób dolatujących indywidualnie:
Rozpoczęcie wyprawy: Islamabad
Zakończenie wyprawy: Islamabad
Dzień 1: Wylot z Polski
Spotkanie na lotnisku z liderem wyprawy. Następnie przelot do stolicy Pakistanu – Islamabadu. Dotarcie na miejsce przewidziane jest na następny dzień.
Dzień 2: Przylot do Islamabadu
W godzinach porannych lądujemy w Islamabadzie. Pierwszą rzeczą, jaka rzuci nam się w oczy po opuszczeniu samolotu będzie przepiękny, górski krajobraz. W zasięgu wzroku będziemy mieli surowe i pokryte śniegiem góry, z wetkniętymi między nie gajami oraz sadami.
Na miejscu transfer do hotelu i odpoczynek po podróży. Jeżeli będziemy mieli siłę, to będziemy mogli zwiedzić nieco stolicę. Zobaczymy wówczas Park Szekspira, największy meczet w Azji Południowej – Shah Faisal, zbudowany na cześć króla Arabii Saudyjskiej – Fajsala ibn Abd al-Aziza. Wreszcie wieczorem będziemy mieli okazję przejść się po ulicznych targach i placach, widząc jak pakistańska stolica tętni życiem. Wieczorem wracamy do naszego hotelu na nocleg.
Dzień 3: Islamabad
Drugi dzień naszego pobytu w Islamabadzie. Dzisiaj dokończymy wszystkie formalności, niezbędne do uzyskania pozwoleń na wspinaczkę na Nangę Parbat. Następnego dnia ruszamy w góry, do Skardu. Jeżeli czas pozwoli, udamy się do Muzeum Dziedzictwa Lok Virsa oraz przejdziemy się po lokalnych placach. Część atrakcji możemy również odwiedzić po akcji górskiej, podczas naszego ostatniego dnia w Pakistanie. Nocleg w hotelu w Islamabadzie.
Dzień 4: Przejazd do Chilas
Opuszczamy Islamabad. Kierujemy się do słynącej z licznych petroglifów przedstawiających życie Buddy wioski Chilas. Nasza trasa będzie wiodła legendarną Karakorum Highway przez przepiękną dolinę Indusu z widokami na liczne szczyty szescio i siedmiotysięczne. Podczas przejazdu poznamy bliżej Pakistan i przekonamy się, że jego mieszkańcy są najmilszymi, najbardziej gościnnymi osobami na świecie 🙂 Wieczorem docieramy do naszego hotelu w wiosce Chilas, gdzie spędzimy noc przed wyruszeniem w dalszą drogę.
Dzień 5: Przejazd do Kachal 3000 m
Opuszczamy Chilas. Tutaj zaczyna się prawdziwie ekspedycyjna droga 🙂 Porzucamy resztki asfaltu na rzecz górskiego szutru. Z wioski przejeżdżamy około 6-7 godzin do obozowiska Kachal 3000 m. Jest to nasz ostatni przystanek przed dotarciem do bazy pod Nanga Parbat. Sama Naga Góra jest z tego miejsca doskonale widoczna od strony monumentalnej Ściany Diamir. Wrażenie potęguje bliskość całego masywu. Dalszą część trasy do Nanga Parbat Base Camp 4200 m będziemy musieli przejść na własnych nogach. Nocujemy w namiotach w Kachal.
Dzień 6: Trekking do Nanga Parbat Base Camp 4200 m
Pakujemy cały nasz sprzęt na osły, spotykamy się z naszą ekipą tragarzy oraz kucharzy. Po śniadaniu wyruszamy na trasę do Nanga Parbat Base Camp. Trekking tego dnia zajmie nam około 6 godzin. Na miejscu rozbijamy nasze namioty. Baza stanie się naszym drugim domem przez najbliższy miesiąc. Przez ten czas przejdziemy aklimatyzację w Base Campie, by przygotować lepiej nasze organizmy do działalności na znacznych wysokościach. Następnie czekają nas długie dni zakładania obozów pośrednich i oczekiwania na okno pogodowe, umożliwiające atak szczytowy. W bazie szybko poczujemy się jak w domu i zaprzyjaźnimy się z pozostałymi ekipami.
Dni 7 – 35: Akcja Górska na Nanga Parbat 8126 m
Nasza wspinaczka będzie zależała od pogody oraz naszego samopoczucia. Od tej pory nie da się co do dnia zaplanować przebiegu akcji górskiej, a decyzje podejmowane będą z dnia na dzień, a nawet z godziny na godzinę.
Camp I 5000 m: Podejście do Obozu C1 wymaga od nas przekroczenia Lodowca Diamir. Należy standardowo zachować szczególną ostrożność podczas jego pokonywania. Na naszej trasie znajdują się liczne szczeliny, których przejście ułatwiają nam liny poręczowe i drabinki. Na skraju lodowca znajduje się miejsce, gdzie zakładamy Obóz C1. Jako, że camp leży u podnóża Ściany Diamir, to mamy z jego poziomu iście surrealistyczny widok na olbrzymie masy skał i lodu. Doskonale widoczna jest także dalsza droga na szczyt. W Obozie C1 spędzamy co najmniej jedną noc, przed wyruszeniem dalej.
Camp II 6100 m: Pomiędzy Obozem C1 a C2 znajduje się najtrudniejszy odcinek drogi klasycznej na Nanga Parbat. W tym miejscu czeka na wspinaczy słynny Komin Kinshofera, który jest bardzo eksponowanym i technicznym momentem. Przez cały czas od wejścia w ścianę Diamir, droga prowadzi po śnieżno – lodowej wystawie o nachyleniu zbocza od 45 do 65 stopni. Nagromadzenie trudności ma swoją kulminację właśnie w Kominie Kinshofera. Na tym odcinku himalaistów czeka wspinaczka skalna o trudności od 5 do 6b w skali francuskiej. Fragmenty skał często przykryte są śniegiem i lodem, utrudniając podejście. Trudności są niwelowane częściowo przez rozwieszone liny poręczowe i drabinki. Po pokonaniu potężnego uskoku, droga wyprowadza wspinaczy na niewielką, skalistą półkę, gdzie znajduje się miejsce na Obóz C2. Fragment drogi pomiędzy Camp 1 a Camp 2 należy pokonać możliwie sprawnie, ze względu na duże zagrożenie lawinami w tym rejonie.
Camp III 6800 m: Droga do Obozu C3 jest kontynuacją podejścia wystawą ściany Diamir. Stok lodowy o początkowo dużym kącie nachylenia do 60 stopni, w miarę nabywania wysokości nachylenie zbocza maleje, wyprowadzając wspinaczy na jedno z nielicznych miejsc, gdzie teren staje się łagodniejszy. Tutaj zakładany jest Obóz C3 na wysokości około 6800 metrów. W campie ze względów aklimatyzacyjnych spędzimy co najmniej dwie noce.
Camp IV 7400 m: Głównymi trudnościami na tym odcinku trasy będzie skalisty uskok, ubezpieczony w liny i drabiny. Po jego pokonaniu droga wyprowadza wspinaczy na rozległe plateau Bazhin Gap. Czeka nas trawers stromego zbocza (40 stopni nachylenia), w terenie narażonym na schodzenie lawin. Tutaj kierujemy się zmodernizowaną wariacją drogi Kinshofera. Oryginalnie trasa od momentu dotarcia do plateau, parła w górę po stromym stoku, osiągając techniczną grań szczytową. Dzisiaj większość wspinaczy trawersuje zbocze i zakłada Obóz C4 poniżej grani. Camp IV będzie naszym obozem szturmowym. Zostawiamy nasz depozyt i spędzamy tutaj jedną noc.
Nanga Parbat 8126 m: Atak szczytowy na Nanga Parbat zaczynamy pomiędzy godziną 22 a 24. Trasa rozpoczyna się kolejnym trawersem lodowego zbocza. Po jego przekroczeniu docieramy do potężnego kuluaru, w którym czeka nas wspinaczka w skale i lodzie. Nachylenie stoku do 45 stopni, teren mikstowy. Większość fragmentów drogi jest ubezpieczona linami poręczowymi. Większa część ataku szczytowego prowadzi przez wspomniany wcześniej kuluar, wyprowadzający wspinaczy na grań szczytową. Idziemy jej krótkim fragmentem, zdobywając najwyższy punkt Nanga Parbat 8126 m. Po udanym ataku szczytowym schodzimy jak najniżej. Spróbujemy jeszcze tego samego dnia zejść do Obozu C3. Następnego dnia kontynuujemy zejście przez Komin Kinshofera do Obozu C1 i dalej do Nanga Parbat Base Camp.
Dzień 36: Nanga Parbat Base Camp
Ostatni dzień naszego pobytu w Nanga Parbat Base Camp. Pakowanie bagażu, sprzątanie w obozie i ostatnie przygotowania przed opuszczeniem bazy.
Dzień 37 – 38: Powrót do Chilas
Trekking z bazy pod Nanga Parbat do Kachal. Następnie pakujemy cały nasz sprzęt do jeepów, które zabiorą nas z powrotem do wioski Chilas. Zakończenie akcji zdobywania Nanga Parbat. Następnego dnia wrócimy do Islamabadu.
Dzień 39: Przejazd do Islamabadu
Przejazd z Chilas do Islamabadu przez Karakorum Highway. Po kilkunastu godzinach ekstremalnej jazdy po górskich, pakistańskich drogach, docieramy w końcu do stolicy. Na miejscu zakwaterujemy się w hotelu i odpoczniemy po podróży.
Dzień 40: Islamabad
Dodatkowy dzień w Islamabadzie. Jeżeli podczas naszego pierwszego pobytu w stolicy Pakistanu nie odwiedziliśmy wszystkich atrakcji, to teraz będziemy mieli czas na nadrobienie zaległości. Wieczorem z kolei czeka na nas pożegnalna kolacja w hotelu, podczas której zostaną przyznane zdobywcom certyfikaty za zdobycie Nanga Parbat. Reszta wieczoru upłynie nam na zabawie i świętowaniu naszego wielkiego sukcesu.
Dzień 41: Powrót do Polski
Transfer na lotnisko i przelot do Polski. Zazwyczaj lądowanie w kraju następuje jeszcze tego samego dnia. Na miejscu zakończenie ekspedycji.
Noclegi
Noclegi w hotelach. Zawsze unikamy zakwaterowania w miejscach o niskim standardzie.
Podczas akcji górskiej na Nanga Parbat śpimy w namiotach.
Wyżywienie
Wszystkie posiłki podczas akcji górskiej są wliczone w koszt wyprawy, natomiast posiłki podczas pobytu w Islamabadzie są we własnym zakresie z pominięciem śniadań. Podczas przejazdu z Chilas do Kachal, trekkingu do bazy pod Nanga Parbat, a także całej akcji górskiej w jej masywie, o nasze wyżywienie zadba profesjonalny personel kucharski. Wyżywienie w dniach trekkingowych i akcji górskiej obejmuje gorące śniadanie składające się z: płatków śniadaniowych, kawy i porannej herbaty oraz rozszerzonego menu mięs, makaronów, dań z ryżu, kurczaka, steki, pizze, świeże pieczywo, owoce i warzywa, desery i wiele innych. Jedzenie jest bardzo dobre, a nasz personel szczyci się serwowaniem doskonałej kuchni. Zapewniamy posiłki na dużej wysokości w namiotach. Proszę mieć dodatkowo – indywidualne przekąski pod ręką. Oczekiwany sprzęt, który warto byłoby zabrać na dużą wysokość powinien zawierać: światło, plastikową miskę z pokrywką, kubek do gorących napojów z pokrywką i łyżeczką. Jeśli ktoś ma wyjątkowe upodobania to zapewnia je we własnym zakresie, przykładowo – zupki błyskawiczne, gorąca czekolada, jeśli ktoś lubi, ważne, żeby uczestnik miał komfort. W zakres podręcznych przekąsek mogą wpisywać się: batony, owoce i orzechy lub słone przekąski. Batony energetyczne są doskonałym dodatkiem do uzupełnienia kalorii.
Uwagi
Cena Wyprawy
W Pakistanie przyjęto pięciostopniowe pakietowanie wypraw na szczyty ośmiotysięczne. Dostępne są pakiety Brązowy, Srebrny, Złoty, Platynowy i Diamentowy. Mając na uwadze komfort uczestników wyprawy, a także zrównoważony stosunek ceny do jakości świadczonych usług – podczas wypraw wyznajemy wyłącznie pakiet złoty z możliwością dopłaty do pakietu platynowego lub diamentowego, wyłącznie przez bezpośredni kontakt z biurem.
Koszt wyprawy – Wariant Złoty |
||
1 | Koszt ekspedycji na Nanga Parbat | 29 000 USD/Na osobę |
2 | Przelot z Polski do Islamabadu od osoby | od 4000 do 6000 PLN |
3 | Napiwki dla obsługi kuchni w Nanga Parbat BC (obowiązkowe) | 350 USD/Na osobę |
Potencjalny koszt dodatkowy | ||
Bonus szczytowy na osobę dla przewodnika wyprowadzającego na szczyt za osiągnięcie wierzchołka Nanga Parbat (płacą tylko zdobywcy) | 2 200 USD/Na osobę |
Dodatkowe koszty które musi ponieść wyprawa |
||
1 | Lekarz wyprawy stacjonujący w Nanga Parbat BC* | 7000 USD/Na grupę |
2 | Opcjonalne Cargo ze sprzętem wysłane wcześniej | w zależności od wagi |
*Lekarz wyprawy, przedstawiciel dowództwa albo jakakolwiek inna osoba przebywająca w Nanga Parbat BC musi mieć wykupione pozwolenie na zdobywanie szczytu. Tylko w ten sposób będzie uprawniona do zamieszkiwania w Base Campie przez miesiąc.
Jeżeli na czas wyprawy zostanie wynajęty lekarz posiadający obywatelstwo Pakistańskie, jest on wówczas zwolniony z posiadania permitu. Jeżeli jednak będzie konieczność wynajęcia osoby spoza Pakistanu, będzie ona wymagała zakupu permitu na zdobywanie szczytu Nanga Parbat.
Koszt permitu – 4000 USD. Koszt dzielony na grupę.
Dodatkowe możliwe koszty które mogą okazać się potrzebne |
||
Dodatkowe butle z tlenem poza serwis wymieniony w kosztach | 450 USD | |
Dodatkowy przewodnik wysokościowy do szczytu | 6000 USD | |
Helikopter z bazy do Chilas po zakończeniu wyprawy** | 15 000 USD
(koszt dzielony na jeden przelot) |
**Koszt helikoptera z bazy pod Nanga Parbat do Chilas na odpoczynek przed akcją szczytową w 2024 roku to kwota 15 000 USD za lot w jedną stronę – przyczyną wysokiej kwoty jest konieczność przelotu dwóch helikopterów – jednego głównego transportującego pasażerów i dodatkowego helikoptera asystującego. Wpływa to znacząco na wzrost kosztów transportu. Kwota dzielona na pasażerów – do helikoptera wchodzi 7 osób.
Informacje o pakowaniu i limicie bagażu:
Najlepszą metodą transportu sprzętu i odzieży osobistej jest użycie 2 zamykanych i wytrzymałych plecaków bądź toreb typu duffel bag. Dodatkowo powinieneś zabrać ze sobą małą prostą torbę do przechowywania czystych ubrań miejskich i innych przedmiotów niepotrzebnych w górach, którą możesz zostawić w Islamabadzie. Zabierz ze sobą mały plecak do wspinaczki górskiej. W nim będziesz nosić swoje warstwy przeciwdeszczowe, wodę na cały dzień, przekąski, dodatkowe cieplejsze warstwy i ciepłą czapkę, aparat itp. Masz 60 kg całkowitego limitu rozłożonego między twoimi torbami. Proszę nie przekraczać limitu, dodatkowe kilogramy są utrudnieniem w transporcie i w kwestii bezpieczeństwa naszych tragarzy niosących ciężary do bazy. Jeśli masz ochotę na dodatkowy bagaż, zorganizujemy dla ciebie dodatkowe usługi przy dodatkowych kosztach.
Cena wyprawy
Obejmuje
✅ Organizację i logistykę wyprawy
✅ Fachową pomoc przy zakupie biletów lotniczych – doradztwo/ pośrednictwo w zakupie
✅ Zniżki do sklepów górskich i nie tylko
✅ Pomoc i wsparcie w przygotowaniu do wyprawy
✅ Przejazd na trasie Islamabad – Kachal
✅ Permit – pozwolenie na wspinaczkę na szczyt Nanga Parbat
✅ Wszystkie podatki i opłaty związane z organizacją ekspedycji
✅ Wszystkie lokalne przejazdy wg. programu
✅ Wynajęcie jeepów lub innych środków transportu
✅ Wsparcie lokalnych przewodników podczas trekkingu
✅ Zakwaterowanie w hotelach w Islamabadzie – pełne wyżywienie
✅ Zakwaterowanie w hotelu w Chilas – pełne wyżywienie
✅ Wszystkie noclegi w namiotach 2 osobowych podczas trekkingu do Nanga Parbat BC
✅ Pełne wyżywienie podczas trekkingu do Nanga Parbat BC (3 posiłki)
✅ Pełny serwis żywieniowy w bazie
✅ Noclegi w namiotach 2 osobowych podczas pobytu w base campie i wyższych obozach
✅ Wynajęcie przewodników, kucharzy, personelu obsługi obozu
✅ Wynajęcie wysokogórskiego, certyfikowanego przewodnika na czas akcji górskiej (1 przewodnik na 1 osobę)
✅ Wynajęcie oficera łącznikowego
✅ Zapewnienie profesjonalnej opieki medycznej i konsultacji lekarskich na terenie base campu
✅ Codzienne raporty pogodowe
✅ Wynajęcie tragarzy – High Altitude Porter (limit bagażu – 60 kg)
✅ Transport ekwipunku do Nanga Parbat Base Camp z Islamabadu
✅ Zapewnienie pełnego wyposażenia bazy pod Nanga Parbat przez licencjonowaną agencję m.in. zapewnienie sprzętu: namiotów, messy (namiot bazowy – jadalnia), krzeseł, stołów, przyborów kuchennych itp
✅ Paliwo, gaz, sprzęt kuchenny oraz wysokogórskie jedzenie w obozach C1, C2, C3 i C4
✅ Bezpłatna usługa pomocy przy odprawie ładunku i codziennych obowiązkach
✅ Profesjonalny i doświadczony lokalny lider zespołu na Nanga Parbat
✅ 5 butli z tlenem marki Poisk (4 litry) z nowoczesnym modelem regulowanej maski
✅ Panel solarny do ładowania sprzętu elektronicznego
✅ Apteczki pierwszej pomocy dla grupy i personelu
✅ Ogrzewanie w mesie na terenie Base Campu
✅ Mapy trekkingowe i wspinaczkowe w masywie Nanga Parbat
✅ Sprzęt wspinaczkowy: liny poręczowe stałe i dynamiczne i wszelkie ich mocowania, śruby, szable etc.
✅ Dostęp do telefonu satelitarnego
✅ Ubezpieczenie ratownictwa śmigłowcowego podczas wspinaczki wysokogórskiej
✅ Ubezpieczenie turystyczne NNW i KL uwzględniające uprawianie sportów wysokiego ryzyka utraty życia (300% stawki)
✅ Przenośne komory tlenowe (ratunkowe)
✅ Generator prądu zapewniający zasilanie oświetlenia awaryjnego oraz ładowanie narzędzi elektronicznych
✅ Opłaty na filmowanie – dotyczy profesjonalnych kamer filmowych
✅ Usługi w zakresie procedury przedłużania wiz (w razie potrzeby)
✅ Wizy pakistańskie dla uczestników wyprawy
✅ Pożegnalną kolację w Islamabadzie
✅ Uczestnictwo polskiego lidera wyprawy z wieloletnim górskim doświadczeniem
Nie obejmuje
❌ Bonusu szczytowego za wspinaczkę dla przewodnika wysokogórskiego zgodnie z zasadami Stowarzyszenia Alpinistycznego. Minimum 2200,00 USD za przewodnika wspinaczkowego.
❌ Wszelkie dodatkowe wydatki wynikające z różnych/nieprzewidzianych sytuacji, takich jak klęski żywiołowe, osunięcia ziemi, niepokoje polityczne, strajki, zmiany przepisów rządowych itp.
❌ Osobistego sprzętu wspinaczkowego
❌ Własnych wydatków
❌ Napiwku dla obsługi obozu – 350 $
❌ Permitu dla lekarza wyprawy (jeżeli lekarz wyprawy posiada inne obywatelstwo niż pakistańskie) – 4000 USD – Koszt permitu dzielony na grupę.
❌ Dodatkowych atrakcji nie wymienionych w programie
❌ Zmian lotów / dopłat do transferów w miejsce końcowe inne niż w umowie
❌ Ubezpieczenia wyprawy bądź jej uczestników od kosztów odwołania i rezygnacji