fbpx
Zobacz więcej

Kanczendzonga 8586 m – Wspinaczka na Tron Nepalskich Bogów

Atrakcje

➡️Wspinaczka na Kanczendzongę 8586 m – Trzecią górę świata
➡️Jeden z najdzikszych trekkingów świata do Kanczendzonga Base Camp
➡️Wspaniałe widoki na szczyty masywu Kanczendzongi, Jannu, Rothong i Kabru
➡️Odwiedzane miasta: Katmandu

O wyprawie

Wyprawa na Kanczendzongę 8586 m – Salę Tronową Bogów

Podejmij wyzwanie i zmierz się z potężną Kanczendzongą 8586 m! Przejdź przez jeden z najdzikszych i najpiękniejszych trekkingów w Nepalu, by osiągnąć bazę pod trzecim szczytem świata. Następnie podejmij wyzwania, jakie rzuca wspinaczom wspaniała Kanczendzonga.

Kanczendzonga 8586 m – trzecia góra naszej planety – najwyższy punkt Indii

Potężna Kanczendzonga ukryta jest poza utartymi szlakami trekkingowymi. Nie ma w tym nic dziwnego. Leży daleko od najpopularniejszych w Nepalu tras pod Mount Everest, czy do Sanktuarium Annapurny. Sam szczyt jednak jest jedną ze świętych gór Nepalczyków, a wejście na nią odbierane jest jako jedno z najbardziej honornych spośród wszystkich himalajskich szczytów ośmiotysięcznych. Ten śnieżny olbrzym wznosi się na wysokość 8586 metrów, co czyni ją trzecią najwyższą góra na świecie po K2 8611 m i Mount Everest 8848 m. To także druga pod względem wysokości góra w Himalajach. Jest szczytem znacznie trudniejszym od Everestu, do dzisiaj tylko na Annapurnę i Lhotse odnotowano mniej wejść niż na Kanczendzongę. Licząc oczywiście tylko ośmiotysięczniki.

Kanczendzonga – Górski skarb Nepalu – drugi najwyższy szczyt Himalajów

Masyw Kanczendzongi jest bardzo rozległy i posiada aż 5 wierzchołków. Są to Kanczendzonga 8586 m, Kanczendzonga Zachodnia 8505 m, Kanczendzonga Środkowa 8482 m, Kanczendzonga Południowa 8494 m oraz Kanbachen 7903 m.

Liczba wierzchołków trzeciej góry świata najprawdopodobniej ma znaczenie w samej nazwie szczytu. Warto wiedzieć, że słowo Kanczendzonga pochodzi od połączenia 4 słów w języku tybetańskim: Kang – Śnieg, Chien – Wielki, Dzod – Skarbnica, Nga – Pięć. Sumę tych czterech słów możemy przetłumaczyć jako Pięć Skarbów pod Wielkim Śniegiem. Owymi skarbami mogą być wierzchołki Kanczendzongi, ale również lodówce spływające u jej podnóża, których również jest pięć. Inna wersja mówi, że wspominane skarby to dobra rejonu, w którym znajduje się Kanczendzonga, czyli sól, złoto, święte księgi, zboża i leki.

Trasa wspinaczkowa na Kanczendzongę

Akcję górską na szczyt Kanczendzongi przeprowadzimy drogą pierwszych zdobywców z dnia 25 maja 1956 roku – trasa wspinaczki wiedzie przez południowo – wschodni grzbiet góry. Jest to droga umiarkowanie trudna technicznie. Z pewnością jest jednak bardzo wymagająca kondycyjnie, prowadząca przez większość czasu stokami lodowymi o średnim nachyleniu 40 – 50 stopni. Na drodze znajdziemy również dość sporo średnich rozmiarów szczelin, które trasa będzie w miarę możliwości wymijać. Największą trudnością w zdobyciu Kanczendzongi jest jednak fakt, że większa część trudności technicznych znajduje się powyżej 8000 metrów. To właśnie tutaj czeka wspinaczy stromy kuluar do przejścia i eksponowana wspinaczka przez skalne kominy w mikstowym terenie. Kanczendzonga zdecydowanie nie jest najłatwiejszym ośmiotysięcznikiem do zdobycia.  Przed zmierzeniem się z trzecią górą świata warto z pewnością nabyć doświadczenie na jednym z łatwiejszych ośmiotysięczników

Mamy przeświadczenie, że współtworzenie silnego zespołu podczas wspinaczki na Kanczendzongę ma ogromne zalety w aspekcie zdobywania szczytu. Nasze ekspedycje, choć prowadzone przez profesjonalnych przewodników górskich, mają na celu dobrą atmosferę, poczucie wzajemnego zaufania i sporą dawkę efektywności w oparciu o dwukierunkową komunikacje między obsługą, a członkami zespołu. Uważamy, że ogromną korzyścią jest dołączenie do małej, dobrze zorganizowanej grupy wspinaczy, prowadzonej przez naszych liderów, którzy potrafią reagować w sytuacjach ryzykownych. Dzięki temu możesz skoncentrować się na wspinaczce polegając na doświadczeniu lidera ekspedycji. Nasza oferta wyprawy opiera się o wysokie środki ostrożności, dlatego też klient i Szerpa występuje w stosunku 1:1, a grupy liczą maksymalnie 6 osób.

Wymagania

✅ paszport ważny co najmniej 6 miesięcy
✅ zalecane szczepienia: żółtaczka typu A i B, BTP – błonnica, tężec, polio
✅ zdobyty 7 tys np. Mutzagh Ata, Pik Lenina, Aconcagua, itp
✅ bardzo dobra kondycja i sprawność ruchowa

Przewodnicy wyprawy

Terminy (2) i ceny

    Jesteś zainteresowany?

    Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy się resztą spraw!

    Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

    lub zadzwoń Tel.: +48 507 176 285
    Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
    Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

    Dzień 1: Wylot z Polski

    Spotkanie z liderem wyprawy na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Następnie przelot do Katmandu – stolicy Nepalu.

    Dzień 2: Lądowanie w Katmandu

    Rano lądujemy w Katmandu. Po południu zwiedzimy miasto. Wąskie alejki i targi uliczne pozwolą poczuć wyjątkową atmosferę tego miejsca. Tutaj wszystko tworzone jest z myślą o wyprawach, trekkerach i alpinistach.

    Dni 3 – 4: Katmandu

    Dwa dni przeznaczamy na ostatnie zakupy i przygotowania przed wyruszeniem na akcję górską w masywie Kanczendzongi. Jest to również czas potrzebny na uzyskanie pozwoleń na wspinaczkę. W wolnym czasie zwiedzimy nieco Katmandu. Miasto zachwyci nas swoim klimatem i wystrojem ulic. Przemierzać będziemy wąskie alejki i odwiedzać targi uliczne, które pozwolą poczuć wyjątkową atmosferę stolicy Nepalu.  Ta kolorowa mozaika barw i dźwięków daje niezwykłe wrażenia zwiedzającym!

    Z atrakcji „Must see” w Katmandu, warto odwiedzić przede wszystkim znany na całym świecie Durbar Square. Jest to niezwykle fotogeniczny plac królewski wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Był on centrum dawnego Katmandu, które otaczało obszar gdzie znajduje się dawny Pałac Królewski. Odwiedzimy także znane wzgórze ze świątynią – stupą Swayambhunath. Świątynia jest znana ze wspaniałych widoków, jakie można podziwiać ze szczytu wzgórza, ale również z licznych małp grasujących po okolicy. Jest to bez wątpienia jedna z największych atrakcji stolicy Nepalu. Stupa według legendy powstała z kwiatu lotosu, który wyrósł tutaj w miejscu dawnego jeziora. Sama nazwa Stupy oznacza „Samoistna”. Oprócz tego zwiedzimy kompleks świątyń hinduistycznych w Pashupatinath gdzie nad świętą rzeką dokonuje się rytualnego spalania zwłok zmarłych. Część z zaplanowanych w Katmandu atrakcji możemy przenieść na dzień ostatni przed wylotem z Nepalu.

    Dzień 5: Przelot do Bhadrapur – Przejazd do Phidim 1200 m

    Przelot z Katmandu do Bhadrapur. Po około 45 minutach lotu docieramy na miejsce. Tam przesiadamy się w nasze samochody i ruszamy w kierunku Parku Narodowego Kanczendzongi. Po 5 godzinach jazdy docieramy do miasteczka Phidim 1200 m. Tutaj zatrzymujemy się na nocleg.

    Dzień 6: Przejazd do Khebang 1910 m

    Ciąg dalszy przejazdu pod Kanczendzongę. Dzisiaj dotrzemy do wioski Khebang, z której to następnego dnia rozpoczniemy część trekkingową naszej wyprawy. Po 5 godzinach docieramy na miejsce. Nocleg w tea housie.

    Dzień 7: Trekking Khebang – Yamphudin 2080 m

    Rozpoczynamy trekkingowy etap naszej ekspedycji. W Khebang spotykamy się z naszymi przewodnikami, którzy będą dbali o nasze bezpieczeństwo oraz tragarzami, będącymi odpowiedzialnymi za nasze większe bagaże. Początek wędrówki prowadzi dnem doliny przez malowniczy las porośnięty rododendronami. Omijamy po drodze pomniejsze wioski górskie. Trasę urozmaicają nam rozwieszone nad rzeką mosty zwodzone, oferujące spektakularne widoki. Popołudniu docieramy do malowniczej wioski Yamphudin 2080 m, w której spędzimy pierwszą noc na szlaku w tea housie.

    Dzień 8: Trekking Yamphudin – Tortong 2995 m

    Drugi dzień trekkingu. W Yamphudin znajduje się punkt kontrolny, gdzie będą sprawdzane nasze pozwolenia na trekking i wspinaczkę w masywie Kanczendzongi. Po dopełnieniu formalności ruszamy w dalszą drogę. Prowadzi ona pośród lasów i licznych pól uprawnych. Początkowo łagodne podejście zmienia się w stromą górską ścieżkę prowadzącą nas serpentynami do najwyższego punktu dzisiejszego odcinka – przełęczy Lamite Bhajyang 3550 m. Po jej przekroczeniu trasa wiedzie w dół, osiągając wkrótce niewielką osadę Tortong 2995 m. Spędzamy tutaj noc w tea housie.

    Dzień 9: Trekking Tortong – Cheram 3870 m

    Ponownie wkraczamy w gęsty las rododendronów, pnąc się stopniowo w górę. Dzisiaj osiągniemy obozowisko Cheram 3870 m, składające się z kilku skromnych chatek, pełniących funkcję tea house. Samo obozowisko znajdziemy na polanie położonej pośrodku malowniczego wąwozu. Po dotarciu na miejsce będzie czas na trochę odpoczynku. Cheram jest ważnym miejscem na trasie trekkingowej Kanczendzonga Circuit. Tutaj trekkerzy chcący podejść pod jeden z obozów pod Kanczendzongą mają wybór. Z mogą się stąd udać bezpośrednio w stronę Ramche a następnie osiągnąć Lodowiec Yalung i znajdujący się w jego pobliżu Yalung Camp, lub wybrać się w kierunku przełęczy Sele La 4290, a następnie przez wioskę Ghunsa osiągając Kanczendzonga North Base Camp 5400 m. My podczas naszej wędrówki wybierzemy pierwszy wariant przez morenę Lodowca Yalung.

    Dzień 10: Trekking Cheram – Ramche 4530 m

    Trasa do Ramche 4530 m odsłania przed nami wspaniałe widoki na okoliczne szczyty i masyw Kanczendzongi.  Podczas dzisiejszej wędrówki wychodzimy z górskiego kanionu i wkraczamy na tereny górskich polan, gdzie z dużym prawdopodobieństwem spotkamy pasące się jaki. Docieramy wkrótce w pobliże moreny lodowca, z której mamy spektakularny widok na Rathong Peak 6678 m. Popołudniu docieramy do Ramche, położoną na skraju moreny. Z tego miejsca możemy dostrzec między innymi Lodowiec Yalung i wydający się być w znacznej odległości od nas Oktong – Jeden z obozów pod południową ścianą Kanczendzongi. Dzisiaj zatrzymujemy się w Ramche na nocleg.

    Dzień 11: Dzień aklimatyzacyjny w Ramche

    Dzień aklimatyzacyjny w celu poprawy naszej wydolności i przyzwyczajenia organizmu do przebywania na znacznych wysokościach. Rekomendowane aktywne spędzanie czasu i urządzenie spacerów po okolicy. Zostajemy na drugą noc w Ramche.

    Dzień 12: Trekking Ramche – Glacier Camp 5176 m

    Wchodzimy dzisiaj na Lodowiec Yalung. W ciągu około godziny docieramy do Oktong, będącego zarówno bazą, jak i znakomitym punktem widokowym na południową ścianę Kanczendzongi, będący częścią jej potężnego masywu Yalung Kang 8505 m, a także szczyty Kambachen 7903 m, Kabru 7353 m i Rathong 6678. W dalszych fragmentach nasza trasa wiedzie moreną lodowca, prowadząc do Glacier Camp 5176, który będzie naszym ostatnim przystankiem przed osiągnięciem głównej bazy pod Kanczendzongą.

    Dzień 13: Trekking Glacier Camp – Kanczendzonga Base Camp 5400 m

    Docieramy do Kanczendzonga Base Camp położonego na rozległej skalistej morenie lodowca Yalung. Na miejscu rozbijamy nasze namioty i zakładamy bazę, która stanie się naszym drugim domem przez najbliższe 40 dni. Szybko zauważymy, że baza jest niczym górska wioska – szybko zaprzyjaźnimy się z pozostałymi ekipami. Przed rozpoczęciem akcji górskiej na Kanczendzondze weźmiemy udział również w tradycyjnym rytuale Puja, który ma na celu błogosławieństwo i zapewnienie pomyślnej wspinaczki.

    Dni 14 – 53: Akcja Górska Kanczendzonga 8586 m

    Nasza wspinaczka będzie zależała od pogody oraz naszego samopoczucia. Od tej pory nie da się co do dnia zaplanować przebiegu akcji górskiej, a decyzje podejmowane będą z dnia na dzień, a nawet z godziny na godzinę.

    Camp I 6200 m : Trasa do obozu 1 zaczyna się od podejścia skalistym grzbietem wznoszącym się nad bazą główną. Przechodzimy pośród sporej wielkości bloków skalnych przez około 1 godzinę, dopóki nie osiągniemy tak zwanego Crampon Point na wysokości około 5600 metrów. Tutaj ekipy wspinające się na szczyt zakładają raki i uprzęże, po czym ruszają w dalszą drogę. Następny fragment trasy prowadzi śnieżnym zboczem o nachyleniu do 45 stopni, omijając po drodze kilka większych seraków. Dalej droga wyprowadza nas na lodową grań, na której zwieńczeniu znajduje się obóz C1.
    Czas przejścia: 4 godziny

    Camp II 6400 m : Odcinek pomiędzy obozem C1 a C2 jest umiarkowanie trudnym technicznie i krótkim fragmentem trasy na szczyt Kanczendzongi. Nasze podejście do obozu kontynuujemy śnieżną granią, po czym docieramy na rozległe plateau, którego przekroczenie zajmie nam około godzinę. Następnie większą część drogi stanowią lodowe stoki o nachyleniu około 35 stopni, prowadzące wspinaczy w sąsiedztwie seraków. Obóz C2 znajduje się na płaskim tarasie śnieżnym na zwieńczeniu grani. Będzie to główny obóz podczas naszego pobytu poza Base Campem. Ze względu na aklimatyzację zostaniemy w C2 na co najmniej dwie noce przed wyruszeniem w dalszą drogę.
    Czas przejścia: 2-3 godziny

    Camp III 7100 m : Początek podejścia do Obozu C3 prowadzi łatwym i płaskim terenem przez śnieżne plateau. Na jego końcu mogą występować dość sporych rozmiarów szczeliny, a także mosty lodowe do przekroczenia. Nie są to jednak szczeliny o rozmiarach znanych co niektórym z Lodowca Khumbu. Tutaj zamiast drabin, do przekroczenia szczelin wystarczą liny poręczowe. W dalszej części droga prowadzi stromym śnieżnym stokiem o nachyleniu do 40 – 50 stopni. Również tutaj spotkać możemy znaleźć dość dużo szczelin osiągających szerokość do pół metra. Fragment ten stanowi większą część naszej dzisiejszej trasy, która po kilku godzinach wyprowadzi nas na śnieżny taras. To tutaj zakładamy obóz C3.
    Czas przejścia: 5 godzin

    Camp IV 7550 m : Droga do obozu C4 niemal w całości prowadzi stromym stokiem lodowym w górę o nachyleniu do 55 – 60 stopni. Podejście ze względu na przebywanie przez cały czas powyżej 7000 metrów nie należy do najłatwiejszych. Sama stromizna terenu również nie ułatwia podejścia. Przez większość trasy nie ma dużych trudności technicznych. Droga prowadzi mozolnie pod górę. Pod koniec podejścia do obozu szturmowego czeka nas jeszcze przejście przez spękany lodowiec z dużą ilością szczelin, które staramy się wymijać. Jest to najcięższy fragment dzisiejszego odcinka. Końcowy etap drogi do C4 jest po umiarkowanie stromym stoku – do około 35 stopni nachylenia terenu. Po dotarciu do obozu możemy zobaczyć całą naszą trasę na szczyt trzeciej najwyższej góry na świecie.
    Czas przejścia: 3-4 godziny

    Atak szczytowy Kanczendzonga 8586 m  :

    Atak szczytowy na Kanczendzongę rozpoczynamy w okolicach godziny 23. Droga prowadzi cały czas stromo w górę potężny kuluarem. W pewnym momencie na wysokości 8250 metrów kuluar rozdziela się, a my trawersujemy strome zbocze w lewo, docierając do sekcji mikstowej. Tutaj mamy kilka skalistych kominów do pokonania oraz kilkumetrowych ścianek. Poruszając się w mikstowym terenie zostajemy wyprowadzeni na ośnieżoną grań szczytową, której zwieńczenie stanowi szczyt Kanczendzongi 8586 m. Po zdobyciu wierzchołka schodzimy w dół i jeszcze tego samego dnia osiągamy obóz C3. Następnego dnia schodzimy aż do bazy, kończąc tym samym akcję górską.

    Czas przejścia:
    Camp IV – Kanczendzonga 8586 m: 9-10 godzin
    Kanczendzonga – Camp III: 5-6 godzin
    Camp III – Kanczendzonga Base Camp: 7-8 godzin

    Dzień 54: Kanczendzonga Base Camp 5400 m

    Ostatni dzień w bazie. Sprzątamy okolicę i przygotowujemy się do zejścia w doliny.

    Dni 55 – 58: Zejście do Khebang

    Schodzimy do Khebang tą samą drogą, którą przyszliśmy. Po drodze mamy noclegi w Ramche 4530 m, Tortong 2995 m, Yampchudin 2080 m i Khebang 1910 m.

    Dzień 59: Przejazd do Bhadrapur

    Całodniowy przejazd z Khebang do Bhadrapur. Po drodze zatrzymujemy się w jednym z miast na lunch. Wieczorem przyjeżdżam do Bhadrapur i zakwaterujemy się w lokalnym hotelu. Po raz pierwszy od prawie 2 miesięcy mamy okazję przespać się na wygodnych hotelowych łóżkach 😉

    Dzień 60: Przelot do Katmandu

    Przelot z Bhadrapur do Katmandu około 45 minut. Po przylocie przejazd do hotelu w dzielnicy Thamel. Resztę dnia spędzamy na odpoczynku po podróży, bądź zwiedzaniu i korzystaniu z atrakcji nepalskiej stolicy.

    Dzień 61: Katmandu

    Zapasowy dzień w Katmandu. Dzień możemy przeznaczyć na odpoczynek, bądź jeżeli mamy jeszcze siły zobaczyć miejsca, których nie mieliśmy okazji zwiedzić przed akcja górską. Wieczorem z kolei odbędzie się uroczysta kolacja pożegnalna, podczas której będziemy bawić się i świętować niesamowity sukces, jakim bez wątpienia jest zdobycie Kanczendzongi.

    Dzień 62: Wylot do Polski

    Transfer na lotnisko w Katmandu i przelot do Polski. Na miejscu zakończenie ekspedycji.

    Noclegi

    Podczas pobytu w Katmandu – noclegi w hotelach w pokojach dwuosobowych. W trakcie trekkingu pod Kanczendzonga Yalung Base Camp – noclegi w tea house. Są to skromne chatki górskie, które swoim standardem jakości odbiegają od tych, które możemy spotkać choćby na trasie trekkingu do Mount Everest BC.

    Podczas pobytu w Base Campie pod Kanczendzongą i akcji górskiej – noclegi w namiotach dwuosobowych.

     

    Wyżywienie

    Wszystkie posiłki podczas akcji górskiej są wliczone w koszt wyprawy, natomiast posiłki podczas pobytu w Katmandu są we własnym zakresie z pominięciem śniadań.  Jedzenie jest ogólnie dość tanie w Nepalu i jest wiele atrakcyjnych miejsc pod względem żywieniowym w pobliżu naszego hotelu. Jest to również okolica bardzo przyjazna turystom. Podczas trekkingu do bazy pod Kanczendzongą oraz wspinaczki posiłki przygotuje nasz utalentowany personel kucharski. Obejmują one gorące śniadanie składające się z: płatków śniadaniowych, kawy i porannej herbaty oraz rozszerzonego menu mięs, makaronów, dań z ryżu, kurczaka, steki, pizze, świeże pieczywo, owoce i warzywa, desery i wiele innych. Jedzenie jest bardzo dobre, a nasz personel szczyci się serwowaniem doskonałej kuchni. Zapewniamy posiłki na dużej wysokości w namiotach. Proszę mieć dodatkowo – indywidualne przekąski pod ręką. Oczekiwany sprzęt, który warto byłoby zabrać na dużą wysokość powinien zawierać: światło, plastikową miskę z pokrywką, kubek do gorących napojów z pokrywką i łyżeczką. Jeśli ktoś ma wyjątkowe upodobania to zapewnia je we własnym zakresie, przykładowo – zupki błyskawiczne, gorąca czekolada, jeśli ktoś lubi, ważne, żeby uczestnik miał komfort. W zakres podręcznych przekąsek mogą wpisywać się: batony, owoce i orzechy lub słone przekąski. Batony energetyczne są doskonałym dodatkiem do uzupełnienia kalorii.

    Zaplanuj około 20 – 25 kg różnorodnych przekąsek. Dostępnych jest wiele przekąsek do kupienia już w samym Katmandu.

    Uwagi

    KOSZT WARIANT PEŁNY

    1 Koszt ekspedycji na Kanczendzongę 33 000 USD/Na osobę
    2 Przelot z polski do Katmandu od osoby od 4000 do 6000 PLN
    3 Napiwki dla obsługi kuchni w Kanczendzonga BC (obowiązkowe) 350 USD/Na osobę
    Potencjalny koszt dodatkowy 
    Bonus szczytowy dla Sherpy wysokościowego na osobę za osiągnięcie wierzchołka Kanczendzongi (płacą tylko zdobywcy) 1 500 USD/Na osobę

     

    DODATKOWE KOSZTY KTÓRE MUSI PONIEŚĆ WYPRAWA

    1 Ratownik medyczny do C3* 1200 USD/Na grupę
    2 Lekarz wyprawy stacjonujący w Kanczendzonga BC** 7500 USD/Na grupę
    3 Przedstawiciel dowództwa w Kanczendzonga BC 3000 USD/Na grupę
    4 Opcjonalne Cargo ze sprzętem wysłane wcześniej w zależności od wagi
    5 Pozwolenie na profesjonalne filmowanie 9500 USD/Na grupę

    * ratownik medyczny albo jakakolwiek inna osoba poruszająca się do obozu C3, której zamiarem nie jest wejście na szczyt, musi mieć wykupione pozwolenie na zdobywanie Kanczendzongi – ponadto koszt uczestnictwa jest również zależny od tego czy ratownik będzie potrzebował dostępu do tlenu i Sherpy czyli takiego serwisu wspinaczkowego jak pozostali uczestnicy. Podana cena w tabeli tego nie zawiera.

    (Sherpa Guide obsługujący trasę do C3 – 5000 USD, każda butla 450 USD + 50 USD carry bonus)

    ** lekarz wyprawy i przedstawiciel dowództwa albo jakakolwiek inna osoba przebywająca w Kanczendzonga BC musi mieć wykupione pozwolenie na Kanczendzongę. Tylko w ten sposób będzie uprawniona do zamieszkiwania Kanczendzonga BC przez dwa miesiące.

    Koszt dodatkowego permitu na działanie w rejonie Kanczendzongi to 1800 USD za każdą dodatkową osobę. Koszt permitów jest dzielony na grupę.

    DODATKOWE KOSZTY KTÓRE MOGĄ OKAZAĆ SIĘ POTRZEBNE

    Dodatkowe butle z tlenem poza serwis wymieniony w kosztach 450 USD
    Dodatkowy Szerpa wysokościowy do szczytu 6500 USD
    Helikopter z bazy do Bhadrapur po zakończeniu wyprawy 5500 USD

    (koszt dzielony na jeden przelot)

    Informacje o pakowaniu i limicie bagażu:

    Najlepszą metodą transportu sprzętu i odzieży osobistej jest użycie 2 zamykanych i wytrzymałych plecaków bądź toreb typu duffel bag. Dodatkowo powinieneś zabrać ze sobą małą prostą torbę do przechowywania czystych ubrań miejskich i innych przedmiotów niepotrzebnych w górach, którą możesz zostawić w Katmandu. Można łatwo kupić taką torbę tanio w Katmandu. Zabierz ze sobą mały plecak do wspinaczki górskiej. W nim będziesz nosić swoje warstwy przeciwdeszczowe, wodę na cały dzień, przekąski, dodatkowe cieplejsze warstwy i ciepłą czapkę, aparat itp. Masz 50 kg całkowitego limitu rozłożonego między twoimi torbami. Proszę nie przekraczać limitu, dodatkowe kilogramy są utrudnieniem w transporcie i w kwestii bezpieczeństwa naszych tragarzy niosących ciężary do bazy. Jeśli masz ochotę na dodatkowy bagaż, zorganizujemy dla ciebie dodatkowe usługi przy dodatkowych kosztach.

    Cena wyprawy

    33 000$ + przelot 4000-6000zł

    Obejmuje

    ✅ organizację i logistykę wyprawy
    ✅ fachową pomoc przy zakupie biletów lotniczych – doradztwo/ pośrednictwo w zakupie
    ✅ zniżki do sklepów górskich i nie tylko
    ✅ pomoc i wsparcie w przygotowaniu do wyprawy
    ✅ wszystkie lokalne przejazdy na terenie Nepalu po przylocie
    ✅ prywatny asystent (formalności) po przylocie do Katmandu od lotniska do hotelu
    ✅ 5 nocy w hotelu w Katmandu – pełne wyżywienie
    ✅ doświadczony i licencjonowany przez rząd przewodnik na dużych wysokościach podczas trekkingu i wspinaczki.
    ✅ przelot  Katmandu – Bhadrapur – Katmandu
    ✅ zapewnienie pełnego wyposażenia bazy pod Kanczendzongą przez licencjonowaną agencję m.in. zapewnienie sprzętu: namiotów, messy (namiot bazowy – jadalnia), krzeseł, stołów, przyborów kuchennych itp
    ✅ sprzęt wspinaczkowy liny poręczowe stałe i dynamiczne i wszelkie ich mocowania, śruby, szable etc.
    ✅ pełny serwis żywieniowy w bazie oraz obozie drugim
    ✅ 3 posiłki dziennie podczas trekkingu do bazy pod Kanczendzongą
    ✅ 3 posiłki dziennie w bazie pod Kanczendzongą oraz obozie 2 – świeżo ugotowane jedzenie i kuchnia będą zapewnione również w obozie drugim
    ✅ cały prowiant i paliwo dla obozów bazowych i wyższych podczas wyprawy dla członków i załóg
    ✅ 60 kg limitu bagażu na osobę podczas trekkingu wnoszonego przez tragarza lub Yaka do bazy pod Kanczendzongą
    ✅ codzienne prognozy pogody z najlepszej jednostki na świecie – z Seattle
    ✅ permit trekkingowy (niezbędny)
    ✅ TIMS card (Trekking Information Menagement System)
    ✅ licencja wyprawowa i pozwolenie wspinaczkowe rządu Nepalu na wejście na Kanczendzongę
    ✅ opłaty rządowe Nepalu
    ✅ nocleg w hotelu w Bhadrapur – pełne wyżywienie
    ✅ pozwolenie (permit) na przebywanie w Parku Narodowym Kanczendzongi
    jeden doświadczony, przeszkolony, licencjonowany przez rząd Nepalu z 2-3 krotnym wejściem na Everest przewodnik wspinaczkowy/ekspedycyjny Summiteers (Sherpa) na każdego klienta
    ✅ profesjonalny i doświadczony lokalny lider zespołu na Kanczendzongę
    ✅ konsultacje medyczne w przychodni HRA w bazie
    ✅ oficer łącznikowy
    ✅ apteczki pierwszej pomocy dla grupy i personelu
    ✅ telefon satelitarny noszony przez Guidów do komunikacji i dostępny dla członków zespołu (połączenia odpłatne 3USD za minutę)
    ✅ grzejnik do ogrzewania jadalni
    ✅ osobisty namiot dostępny w bazie – jeden na uczestnika
    ✅ panel słoneczny do oświetlenia i ładowania sprzętu
    ✅ wszystkie namioty przeznaczone dla obozów 1, 2, 3 i 4 dla członków i personelu
    ✅ przenośne komory tlenowe (ratunkowe)
    ✅ 4 butle z tlenem (16L) marki Poisk Oxygen z najnowszym modelem maski
    ✅ najnowszy modele masek i regulatorów Summit (Każdy członek otrzyma dwie pary dla bezpieczeństwa)
    ✅ ubezpieczenie ratownictwa śmigłowcowego podczas wspinaczki wysokogórskiej
    ✅ bezpłatna usługa pomocy przy odprawie ładunku i codziennych obowiązkach
    ✅ EPI Gaz do gotowania oraz kuchenka będzie zapewniona dla gotowania żywności i wrzącej wody
    ✅ transport zaopatrzenia w żywność do Base Camp z Kathmandu
    ✅ ubezpieczenie turystyczne NNW i KL uwzględniające uprawianie sportów wysokiego ryzyka utraty życia (300% stawki)
    ✅ generator prądu zapewniający zasilanie oświetlenia awaryjnego oraz ładowanie narzędzi elektronicznych
    ✅ usługi w zakresie procedury przedłużania wiz (w razie potrzeby)
    ✅ wizy nepalskie dla uczestników wyprawy
    ✅ pożegnalną kolację w typowej nepalskiej restauracji z pokazem kultury ludowej Katmandu
    ☑️  pozwolenie na filmowanie – dotyczy profesjonalnch kamer filmowych

    Nie obejmuje

    ❌ Bonusu szczytowego za wspinaczkę dla przewodnika wysokogórskiego zgodnie z zasadami Stowarzyszenia Alpinistycznego. Minimum 1500,00 USD dla przewodnika wspinaczkowego.
    ❌ Wszelkie dodatkowe wydatki wynikające z różnych/nieprzewidzianych sytuacji, takich jak klęski żywiołowe, osunięcia ziemi, niepokoje polityczne, strajki, zmiany przepisów rządowych itp.
    ❌ Osobistego sprzętu wspinaczkowego
    ❌ Napiwki – 350 USD na osobę zbierane przez lidera zespołu na obsługę kuchni w bazie
    ❌ Własnych wydatków
    ❌ Permitów dla lekarza wyprawy, przedstawiciela dowództwa i ratownika medycznego (1800 USD za każdą osobę – koszt dzielony na grupę)
    ❌ Dodatkowych atrakcji nie wymienionych w programie  
    ❌ Zmian lotów / dopłat do transferów w miejsce końcowe inne niż w umowie
    ❌ Ubezpieczenia wyprawy bądź jej uczestników od kosztów odwołania i rezygnacji

    Zainteresują Cię także