fbpx
Zobacz więcej
Meksyk - kiedy jechać, aby cieszyć się wyprawą?
22 czerwca 2022

Meksyk – kiedy jechać, aby cieszyć się wyprawą?

Malowniczy i niesamowicie egzotyczny Meksyk od zawsze inspirował nas swoją tajemniczością. Nic więc dziwnego, że coraz chętniej to właśnie tam chcemy zaplanować swoje wakacje. Meksyk to kraj w Ameryce Północnej, który przez wiele lat nie cieszył się zbyt dobrą opinią. Wiele problemów z przestępczością i niezbyt wystarczającą ochroną podróżnych sprawiły, że turystyka nieco zamarła. Jednak od kilku już sezonów, turyści tłumnie do Meksyku powracają, a po problemach jakie niegdyś trawiły ten kraj nie ma już żadnego śladu. Turyści jednak z pewnością będą ciekawi, kiedy lecieć do Meksyku i jaka pogoda tam panuje?

Klimat Meksyku – jaka pora roku na idealne wakacje?

Meksyk od niepamiętnych już czasów kojarzy się nam przede wszystkim z piękną i słoneczną pogodą. Oczywiście Meksyk leży w strefie klimatu podrównikowego, a to oznacza, że lata są tam z pewnością upalne. Wobec tego szykując się na wyprawę do Meksyku powstaje pytanie – kiedy lecieć? Wszystko zależy od tego, jak bardzo cenimy sobie palące słońce i lejący się z nieba żar. Jeśli kochamy taką właśnie pogodę to najlepszym momentem na wakacje w Meksyku jest sezon od marca do września, z wyszczególnieniem lipca i sierpnia. To właśnie w tych dwóch miesiącach termometry mieszkańców Meksyku będą pokazywać więcej niż 30 stopni Celsjusza. Z kolei, jeśli cenimy sobie nieco łagodniejszy klimat, to okres, kiedy u nas panuje sroga zima będzie najlepszym na to, by odwiedzić Meksyk. Temperatura tam w grudniu i listopadzie dalej będzie wynosiła około 15-18 stopni Celsjusza. Tak więc Meksyk pogoda- kiedy jechać? Zależy od tego, jaką pogodę najbardziej doceniamy!

Meksyk - kiedy jechać, aby cieszyć się wyprawą?
Meksyk – kiedy jechać, aby cieszyć się wyprawą? – niezły Meksyk w tym Meksyku!

 Co warto zwiedzić w Meksyku?

Skoro wiemy już odnośnie do tego: Meksyk- kiedy jechać? To warto również dowiedzieć się, co warto w tym magicznym kraju zwiedzić. W większości przypadków dwutygodniowy urlop nie okaże się wystarczający, by zobaczyć wszystko, co Meksyk ma do zaoferowania. Jest to bowiem kraj pełen kontrastów i różnorodności, w którym można zagubić się bez pamięci. Warto jednak zrobić sobie listę najciekawszych miejsc w starożytnym imperium Azteków. Warto na niej umieścić:

 • stolicę, czyli Mexico City- to miasto cechuje się tym, że na każdym rogu można znaleźć oryginalne muzea i jeszcze bliżej poznać kulturę, sztukę i historię tego kraju.
 • Tulum- to jedno z bardziej znanych miast w Meksyku, gdzie znaleźć można świetnie zachowane ruiny Majów, a także skorzystać z bogatej oferty życia nocnego.
 • Chichén Itzá- jedno z najpiękniejszych i najpopularniejszych stanowisk archeologicznych w całym Meksyku.
 • Cozumel- czyli niewielka wyspa znana ze swoich magicznych raf koralowych.
 • Puerto Vallarta- najbardziej barwne i egzotyczne miasto Meksyku, którego żaden turysta nie powinien pominąć.
Meksyk - kiedy jechać, aby cieszyć się wyprawą?
Meksyk – kiedy jechać, aby cieszyć się wyprawą? – Chichen Itza, jedno z pięknych miejsc w kraju!

Ile trwa lot do Meksyku? TOP5 połączeń w Europie

Każdy z turystów z pewnością jest świadomy tego, że podróż do Meksyku może się znacznie rozciągnąć w czasie. Niemniej jednak wiele zależy do tego, skąd będziemy lecieć, a także czy uda się nam znaleźć lot bezpośredni, czy może jednak z przesiadkami. Tradycyjne połączenie z Warszawy z przesiadką w Paryżu będzie trwało od 10 do 12 godzin. Niemniej jednak warto poznać TOP5 połączeń w Europie, które zapewnią nam komfortową podróż na wymarzone wakacje do Meksyku. Oto one:

 • Paryż- Cancun- to bezpośredni lot do jednego z najpopularniejszych kurortów w Meksyku. Obsługiwane jest to połączenie przez AirFrance i trwa 10 godzin.
 • Berlin- Guadalajara- to z kolei lot z jedną przesiadką, który zajmie nam około 12 godzin.
 • Amsterdam- Cancun- lot z Holandii również wymaga od nas jednej przesiadki, niemniej jednak będzie on trwał około 14 godzin, co nie jest najgorszym wynikiem.
 • Londyn- Cancun- to kolejne połączenie z Europy do Meksyku, które nie oferuje nam dodatkowych przesiadek. Podróż z liniami British Airways będzie trwać około 10 godzin.
 • Madryt- Acapulco- to lot z hiszpańskim przewoźnikiem, który oferuje nam jedną przesiadkę. Cała podróż będzie trwać około 13 godzin.

Meksyk – kiedy jechać, aby cieszyć się wyprawą? – niezły Meksyk w tym Meksyku!

Góry w Meksyku, czyli nasze propozycje na aktywne wakacje!

Okazuje się, że Meksyk to nie tylko piękne plaże i kluby nocne! Kraj ten jest również idealny dla tych turystów, którzy cenią sobie aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Wówczas można wybrać się na wspinaczkę górską, a Meksyk w tym zakresie ma wiele do zaoferowania. Można bowiem spróbować zdobyć najpopularniejsze szczyty, do których zaliczają się:

 • Iztaccihuatl – to imponujący szczyt górski dla zaawansowanych we wspinaczce podróżników. Ma on wysokość 5 230 metrów nad poziomem morza.
 • Ajusco – to nieco niższy, jednak nie mniej wymagający szczyt o wysokości 3 930 metrów nad poziomem morza.
 • Orizaba – to najwyższy szczyt w meksykańskich górach osiągający wysokość 5 636 metrów nad poziomem morza.
Meksyk - kiedy jechać, aby cieszyć się wyprawą?
Meksyk – kiedy jechać, aby cieszyć się wyprawą? – „Mehiko” czyli stolica Meksyku!

Podsumowanie

Meksyk jest bez wątpienia krajem, w którym coś dla siebie znajdzie turysta z każdego zakątka globu. Co więcej dogodne połączenia lotnicze z Europy znacznie sprzyjają wybieraniu tego państwa na swój kierunek wakacyjny. Wiele ciekawych miejsc oraz sposobów na aktywne spędzenie wakacji w Meksyku już czeka na turystów.