fbpx
Zobacz więcej

Aktywnie w kraju kwitnącej wiśni – Wyprawa do Japonii na Mount Fudżi 3776 m

Atrakcje

O wyprawie

Japonia – Kraj Wschodzącego Słońca

FUJIYAMA!  Japonia jest wyspiarskim krajem we wschodniej Azji. W skład archipelagu Wysp Japońskich wchodzi około 4000 wysp z czego 4 są zdecydowanie największe: Hakkaido, Honsiu, Sikoku, Kiusiu. Śmiało możemy powiedzieć, że kraj jest magiczny, a wpływa na to dosłownie wszystko co tutaj możemy zobaczyć i spotkać – flora i fauna, kultura, liczne świątynie, zabytki oraz sami mieszkańcy tego kraju. Jest w tym miejscu coś co sprawia, że można uwierzyć w duchy i demony, czary, wróżki czy elfy. 🙂

Z kraju kwitnącej wiśni pochodzi wulkan o sylwetce 'góry idealnej’, jakby malowanej przez dziecko. Nie można przejść obok Fudżi obojętnie… Jeśli jesteś aktywny, chcesz podróżować przez świat w nieustającym ruchu, najlepiej blisko sportu, to tak chciałbyś zwiedzić Japonię… podążając ze szczytu FUDŻI, przez sporty wodne i rowerowe do starożytnej stolicy Kioto.

Zobacz Japonię z AKTYWNEGO punktu widzenia. Zanurz się w najwyższej klasy technologii najnowocześniejszego spośród krajów. Przeżyj podróż najszybszymi kolejami świata, zobacz najdłuższe mosty i nieprawdopodobne budowle. Trenuj w szkole samurajów! …a wieczorami relaksuj się kosztując legendarnego 'sake’.

Mount Fuji 3776 m – święta góra wyznawców szintoizmu i buddyzmu

Najwyższy szczyt Japonii Mount Fuji jest świętą górą dla wyznawców szintoizmu i buddyzmu. Dzisiaj na szczyt może wejść każdy, jednak  w zamierzchłych czasach góra była dostępna tylko dla kapłanów oraz pielgrzymów pod opieką przewodnika oshi. Fudżi jest czynnym stratowulkanem, położonym na południowy zachód od Tokio. Trekking na szczyt zaliczyć można zdecydowanie do tych łatwiejszych. Nie są wymagane żadne specjalistyczne umiejętności, ani doświadczenie. Należy zadbać jedynie o kondycję i zdrowie. W 2013 obszar Fuji wraz z licznymi pobliskimi klasztorami został wpisany jako obiekt dziedzictwa kulturowego na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Na wulkan Fudżi wejść można czterema trasami: Yoshida, Subashiri, Gotemba, Fujinomiya. Na każdej trasie jest 10 stacji, przy czym 1 stancja jest najniżej, a 10 znajduje się na szczycie. Niezależnie od wybranej trasy treking rozpoczyna się od stancji 5 do której dojeżdża się busikiem.

Pamiętaj, że każdy program może ulec zmianom wg kompromisowych ustaleń wśród uczestników. Nie tworzymy sztucznych i sztywnych rozwiązań. Każdy program powstaje i zmienia się przy Twoim udziale!

Uwaga! Należy mieć na uwadze, że oficjalny sezon trekkingowy na górze Fuji trwa od początku lipca do połowy września. Dlatego też plan wyjazdów w miesiącach marzec-maj może ulec zmianie i być dostosowany do terminu wejścia na Mt.Fuji.

Japonia – kraj kwitnącej wiśni – atrakcje:

  • trekking na Mount Fudżi 3776 m
  • Tokio – jedna z najnowocześniejszych stolic na świecie
  • nocleg w buddyjskim klasztorze na Mount Koya – klasztor Koyasan
  • rafting i canyoning w rejonie Minakami
  • Zamek Himeji
  • Złoty oraz Srebrny Pawilon
  • trekking w Japońskich Alpach
  • las bambusowy Sagano
  • zachód słońca w onsenie Hakuba Yari na 2100 m
  • Kioto – starożytna stolica Japonii
  • Hakuba – sport!

Wymagania

Terminy (20) i ceny

    Jesteś zainteresowany?

    Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy się resztą spraw!

    Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

    lub zadzwoń Tel.: +48 507 176 285
    Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
    Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

    Dla osób dolatujących indywidualnie:
    Rozpoczęcie wyprawy: TOKIO
    Zakończenie wyprawy: TOKIO

    Dzień 1: Wyjazd z Polski

    Spotkanie na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Przelot do Tokio.

    Dzień 2: Tokio

    Po całonocnej podróży spokojny dzień w stolicy Japonii. Pierwszy dzień w Japonii spędzimy w nowoczesnej dzielnicy Shinjuku. W zależności od godziny naszego przylotu po południu odpoczniemy w którymś z klimatycznych japońskich parków, bądź wyruszymy na zwiedzanie. W pierwszej kolejności wybierzemy się zobaczyć  najstarszą świątynię w Tokio – Senso- ji. Świątynia bogini miłosierdzia Bodhisattva Avalokitesvara jest na prawdę spektakularna i niezwykła. Za pewne spędzimy tutaj większość popołudnia. 🙂 Wieczorem powrót do hotelu.

    Dzień 3: Hakone

    Przejazd do Hakone zajmie nam ok 1,5h. Dzień spędzimy w Parku Fuji Hakone Izu nad brzegiem świętego jeziora Ashi, podziwiając piękną przyrodę i niesamowite widoki. Przy dobrej pogodzie zobaczymy przepiękną panoramę z Fudżi w roli głównej. W parku czekać na nas będzie mnóstwo atrakcji m. in możemy udać się rejs po jeziorze Ashi, czy wjechać koleją linową na wysokość 1044 m, aby zobaczyć skutki działalności aktywnego wulkanu Hakone w dolinie Owakudani- iście kosmiczny krajobraz z drażniącym zapachem siarki. Zwiedzić również możemy liczne świątynie z kilkuset letnimi tradycjami, czy zrelaksować się w onsenie- japońskim  gorącym źródle.

    Dzień 4: Fuji-san 3776 m

    Drogę wejścia wybieramy pod względem atrakcyjności, uzależniając od warunków śnieżnych oraz liczby odwiedzających górę w danym okresie. Na szczyt można wejść 4 drogami, i niezależnie od wybranej trasy trekking rozpoczyna się od 5 stancji. W ty dniu dojdziemy do 7 lub 8 stancji, gdzie spędzimy noc i skąd przed świtem rozpoczniemy atak szczytowy.

    Dzień 5: Atak szczytowy Mount Fuji 3776 m

    Wstajemy wcześnie rano jeszcze przed wschodem słońca i rozpoczynamy trekking w kierunku szczytu. Na szczyt wchodzimy razem z pierwszymi promieniami słońca. Ze szczytu wulkanu towarzyszyć nam będę piękne widoki wschodzącego słońca. Po zdobyciu szczytu schodzimy na dół do 5 stancji, skąd przejdziemy na  wieczór do naszego hotelu.

    Dzień 6: Klasztor Koyasan

    Dzisiejszy dzień będzie podróżą do innego świata. Udamy się do Koyasan. UNESCO zapisało to miejsce w 2004 na swojej liście zabytków jako „miejsce święte i trasa pielgrzymkowa w paśmie gór Kii”. Koyasan jest nazwą terenu obejmującego swoim zasięgiem 8 gór oraz wypełnione jest blisko 120 świątyniami należącymi do kultu buddyjskiej sekty Shingon. Nie zobaczymy tutaj normalnych hoteli,  supermarketów, czy nawet japońskich knajp i gwarnych ulic. Jest to spokojne miejsce, w którym życie toczy się jak kilkaset lat temu, a mnisi stanowią większość żyjącej tutaj ludności. Dzień spędzimy podziwiając i zwiedzając świątynie, natomiast nocy w jednym z prawdziwych klasztorów na szczycie Mt. Koya.

    Dzień 7: Przejazd do Kioto

    Wstajemy wcześnie rano o świcie razem z mnichami, a następnie udajemy się na modły przy mistycznym śpiewie chóru, który wprowadzi nas w niezwykły stan umysłu. Po zjedzeniu śniadania przygotowanego przez mnichów z tradycyjnych produktów, ubrani w kimona przejdziemy się po japońskim ogrodzie , bądź skorzystamy z tradycyjnej japońskiej łaźni. W godzinach popołudniowych przejedziemy do dawnej stolicy Japonii Kioto.

    Dzień 8 do 9: Kioto – stolica stolic

    Przejazd do Kioto dawnej stolicy Japonii. Siedziba cesarzy. Klimatyczne miasto nie pozwoli nam się wyrwać tak szybko ze swego niepowtarzalnego uroku. Do zobaczenia i zwiedzenia w Kioto jest niezliczona liczba atrakcji i świątyń, a my sami na miejscu będziemy mogli zadecydować co i kiedy chcemy zobaczyć. 🙂

    Stare Kioto i dzielnica Gion to jedyne miejsce gdzie zobaczyć można ostatnie, autentyczne zabudowania dawnej stolicy sprzed kilkuset lat oraz spotkać prawdziwe Gejsze. Stare miasto charakteryzuje się skromną, drewnianą zabudową oraz wąskimi uliczkami.

    Targowisko Nishiki Ichiba – kuchnia Kito, miejsce pełne kramów, tradycyjnych barów oraz sklepików z różnorodnymi, świeżymi produktami spożywczymi. Nie opuścimy tego miejsca nim nie spróbujemy zupy z wędzoną rybą. Pycha!

    Fushimi Inari Taisha, czyli kompleks świątyń bóstwa Inari, która jest jednym z symboli Kioto. Przepiękne i magiczne miejsce. Do świątyni, która znajduje się na wzgórzu zaprowadzi nas kilku kilometrowy korytarz  utworzony z pomarańczowych bram Tori, pośród drzew lasu. Podobno jest ich tutaj ok 10 tysięcy, a każda została ufundowana przez inną osobę, bądź instytucję. Inari jest szinoistycznym bóstwem m. in płodności, ryżu, przemysłu oraz powodzenia. Według wierzeń może przybierać wiele postaci, jednak jego wysłannikiem jest dobry lis – zenko, stąd też w drodze do świątyni zobaczymy pełno większych i mniejszych jego posągów pilnujących małych kapliczek. Po dojściu na wzgórze oprócz licznych kapliczek, czeka na nas przepiękny widok na Kioto.

    Las bambusowy Sagano – spacer wąską ścieżką tworzącą tunel pośród jasnozielonych i szeleszczących na wietrze bambusów. Spacer po lesie traw (bambus jest przecież trawą) robi niesamowite wrażenie.

    Złoty Pawilon, znajdując się na terenie Świątyni Kinkaku-ji i pierwotnie był willą Szoguna Yoshimitsu, a następnie przekształcono go w buddyjską świątynie zen. Został wybudowany w 1390 roku. W odróżnieniu od Srebrnego Pawilonu ten ma na prawdę złoty kolor, przez co wygląda nieco mniej autentycznie. Zanim jednak wejdziemy do Pawilonu, podziwiać będziemy jego piękne odbicie w tafli jeziora. Pawilon ten jest niewątpliwe jednym z symboli Japonii oraz zaraz po Fuji najbardziej rozpoznawalnym „obrazkiem” .

    Srebrny Pawilon,  położony jest na terenie Świątyni Ginkakuji i pochodzi z 1482r roku. W okresie letnim był rezydencją Szoguna AshikagaYoshimasa. Pawilon otoczony przepięknymi i różnorodnymi ogrodami. Choć sam pawilon jest tak naprawdę brązowo- szary, to jego malownicze położenie nad niewielkim stawem pośród bujnej zieleni zrobi na pewno ogromne wrażenie. Zobaczymy tutaj również m. in suchy ogród- starannie zgrabiony piasek układający się w charakterystyczne wzory, z kopcem na środku przypominającym wulkan Fuji. Ponad to przejdziemy się  Ścieżką Filozofów biegnącą pomiędzy Świątynami Ginkaku-ji i Nanzenji. Koniecznie też będąc w tej okolicy musimy odwiedzić ukrytą świątynie Eikan- do Zenrin- ji.

    Shimogamo – obszar w północnej części miasta, otoczony z dwóch stron rzekami. W środku tego obszaru mieści się park ze świątynią Shimogamo. Jedna z najstarszych świątyń w Kioto.

    opcjonalnie: w trakcie pobytu w Kioto warto poświęcić jeden dzień i wybrać się na wycieczkę do oddalonego o 120 km od Kito największego zamku w Japonii – Himeji. Zamek ten jest również jednym z najstarszych zamków oraz zdecydowanie jednym z najpiękniejszych. Zamek Himeji zwany również Zamkiem Białej Czapli wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

    Dzień 10: Hakuba – serce Japońskich Alp

    Podróż do wioski położonej w sersu Alp Japońskich. Znajdują się tutaj światowej klasy ośrodki narciarskie, gdzie zimą przyjeżdżają głodni zjazdów narciarze z całego świata. Warto dodać, że w okresie zimowym znajdują się tutaj najbardziej ośnieżone szczyty i doliny na świecie. Latem z kolei jest to idealne miejsce do rozpoczęcia trekkingów i wspinaczek. Wioska ta pod względem scenerii i krajobrazów górskich jest chyba najbardziej malowniczym i spektakularnym miejscem w całej Japonii. Po południu odpoczynek, bądź możemy się wyprać na płaskowyż Kitaone, aby podziwiać zachód słońca w górskiej scenerii.

    Dzień 11 do 13: Mt. Shirouma- Mt. Shakushi – Mt Hakuba- yari

    Przed nami niecałe trzy dni trekkingu w przepięknej i malowniczej scenerii Alp Japońskich. Zdobędziemy przy tym trzy znane japońskie szczyty Mt Shirouma 2932 m, Mt Shakushi 2812 m i Mt Hakuba-yari 2330 m oraz będziemy się relaksować w onsenie Hakuba Yari Onsen na 2100 m. Zapewniamy, że widoki stąd pozostaną na zawsze w Twojej pamięci, zwłaszcza przepiękny zachód słońca. 🙂  Każdego dnia czeka nas od 4 do 7 godzin trekkingu.

    Dzień 14: Podróż do Minakami

    Po śniadaniu udamy się w podróż w rejon Minakami. Rejon ten jest idealnym miejscem na aktywny wypoczynek. W zależności od godziny, o której tutaj dotrzemy będziemy mogli się wybrać na spacer po zielonych terenach, wycieczkę rowerową, popływać kajakami czy skoczyć na bungee.   Noc spędzimy w namiotach na Minakami Glamping bądź w lodge.

    Dzień 15: Minakami – rafting i canyoning

    Dzień pełen atrakcji. Czeka nas 7h czystej przygody. Po śniadaniu spotkamy się z naszym przewodnikiem, który krótko opowie o przebiegu tego dnia. Następnie udamy się po sprzęt- kombinezony, kamizelki oraz kaski. Po przebraniu się udamy się autobusem w krótką podróż do miejsca rozpoczęcia przygody. Na miejscu usłyszymy jeszcze kilka cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa i ruszamy na canyoning w Fox Canyon. Nie zabraknie tutaj miejsc do skakania, zjeżdżania oraz pięknych wodospadów. Po takiej dawce adrenaliny przyjdzie czas na chwilę odpoczynku i zjedzenie lunchu. Po nabraniu sił ruszamy na kolejną przygodę, tym razem będzie to rafting rzeką Tone.  Dzień zakończymy przy piwie podczas kolacji w postaci grilla.

    Dzień 16 do 17: Tokio

    Tokio – tradycyjne i hiper-nowoczesne. Najwyższy ratusz na świecie i Meiji Sanktuarium. Każdy odwiedzający odkryje w tym mieście zawsze coś nowego i ekscytującego. W Tokio jest tyle do zobaczenia, że podczas pobytu sami będziemy mogli zadecydować co chcemy zobaczyć. Czekają tutaj na nas najnowocześniejsze budynki na świecie z tarasami widokowymi na całe Tokio, liczne parki ze świątyniami, targi rybne, małe herbaciarnie oraz niezwykła atmosfera tego miasta.

    Zatrzymamy się w nowoczesnej dzielnicy – Shibuya na czele ze słynnym i największym na świecie skrzyżowaniem Shibuya Crossing, przez które podczas jednej zmiany świateł przechodzi nawet 2000 osób! W pobliżu skrzyżowania znajduje się również pomnik psa Hachiko, wiernego i oddanego przyjaciela człowieka. Na pewno każdy z Was słyszał o nim, czytał książkę bądź oglądał wzruszający film. 🙂 Któregoś wieczoru warto się wybrać na taras widokowy w nowym wieżowcu Shibuya Scramble Square. Widok stąd zwłaszcza przy zachodzie słońca oraz po zmierzchu to totalny kosmos! W Shibuya znajduje się również Park Yoyogi z świątynią Meji Shirne . Z tej dzielnicy bez problemu dostaniemy się do każdego zakamarka Tokio na dalszą eksplorację stolicy.

    Dzień 18: Wylot do Polski

    Przejazd na lotnisko i wylot do kraju. W zależności od godziny wylotu i lotu, lądowanie w tym samym dniu, bądź dnia kolejnego.

    opcjonalnie: istnieje możliwość przedłużenia wyprawy o dowolną ilość dni  i pobyt w Tokio.

    Noclegi

    Zakwaterowanie w hotelach, pensjonatach, górskim klasztorze (1 noc).
    Podczas zdobywania Mt. Fudżi w zależności od wyboru drogi.

    Opcjonalnie: Istnieją drogi zakładające wejście i zejście w jeden dzień.

    Cena wyprawy

    3400 € + przelot od 3000 do 4500zł

    Obejmuje

    • przelot tam i z powrotem (trasa przelotu jest ustalana tak, by zminimalizować koszty a jednocześnie nie zmęczyć uczestników)
    • organizację i logistykę wyprawy
    • lokalne przejazdy według programu (Japan Rail Pass)
    • trekking i wejście na Mt. Fudżi wraz z opłatami
    • 3 dniowy trekking w Japońskich Alpach
    • lokalnego przewodnika podczas trekkingu w Japońskich Alpach
    • rafting na rzece Tone
    • canyoning w Kanionie Fox
    • pożegnalny grill w Minakami
    • opłaty za wstępy do świątyń i pałaców w Kioto
    • wszystkie noclegi według programu
    • odpowiednie ubezpieczenie KL i NW
    • opiekę polskiego lidera

     

    Nie obejmuje

    • wyżywienia (3 posiłki dziennie przez 15 dni ~500euro)
    • biletów wstępu do zwiedzanych miejsc poza tymi wyszczególnionymi w cena zawiera
    • atrakcji dodatkowych nie ujętych w programie
    • własnych wydatków
    • przejazdów innych niż w programie
    • opcjonalnej wycieczki do Zamku Himeji

    Zainteresują Cię także