fbpx
Zobacz więcej

Trekking przez Wulkany Indonezji – Bromo i Semeru – Sen na Jawie

Atrakcje

O wyprawie

Kochasz aktywny wypoczynek i chcesz wybrać się w jedno z najbardziej egzotycznych miejsc na ziemi? Z nami zobaczysz, że Indonezja to nie tylko piękne plaże i drinki z parasolką.  To doprawdy niezwykły kraj, już sam fakt, że składa się z ponad 17 tysięcy wysp świadczy o jego wyjątkowości. Największe z nich to: Sumatra, Jawa, Borneo, Sulawesi i Nowa Gwinea. Tylko część z nich jest zamieszkana, ale jeśli już to naprawdę licznie, Indonezja z liczbą 250 milionów ludzi zajmuje bowiem czwarte miejsce na świecie pod względem liczby mieszkańców. Wystarczy już liczb, bo one i tak nigdy nie będą w stanie oddać tego jak różnorodny jest ten kraj. My jednak nie skupimy się wyłącznie na oglądaniu piękna tej krainy, a przede wszystkim poprowadzimy Ciebie na odjazdowy trekking przez wulkany Indonezji. To będzie prawdziwa wyprawa.

Pojedź z nami do kraju o niesamowitej kulturze pełnego rajskich wysp i aktywnych wulkanów!

Zdobądź najwyższy szczyt Jawy i przeżyj prawdziwą wyprawę do Indonezji!

To stąd pochodzi najbardziej znany niebieski barwnik na świecie – Indygo, tutaj wytwarzana jest najdroższa kawa świata Kopi Luwak, na wyspie Komodo żyją jedyne spokrewnione z dinozaurami gady – Warany nazywane też smokami z Komodo. W Indonezji znajdują się najstarsze lasy tropikalne świata oraz wulkan, którego erupcja za sprawą wyrzucanych do atmosfery pyłów była odczuwalna także w Europie.

Indonezja to jedno z największych skupisk aktywnych wulkanów na naszej planecie. Każdy kto marzy o zdobyciu Korony Ziemi, będzie musiał tu przyjechać, właśnie w jej części Nowej Gwinei znajduje się Puncak Jaya (Carstensz Pyramid) – liczący 4884m najwyższy szczyt Australii i Oceanii, a także najwyższa góra świata położona na wyspie. No i ta flaga – odwrócona „do góry nogami” Polska. Sen na Jawie może się spełnić – podejmij wyzwanie!

Wyprawa i trekking w Indonezji – atrakcje:

 • zwiedzanie kompleksu świątyń Prambanan
 • trekking o wschodzie słońca na płaskowyż Djeng
 • zwiedzanie buddyjskich świątyń Borobudur
 • wyprawa i trekking na wulkan Bromo i podziwianie krateru Tengger pełnego kipiącej lawy
 • wspinaczka na wulkan Semeru 3676 m
 • plantacje uprawne kawy i kakao
 • wulkan Kawah Ijen
 • wypoczynek na Bali

Wymagania

 •     szczepienia + książeczka WHO
 •     paszport ważny co najmniej 6 miesięcy
 •     dobra kondycja fizyczna

Terminy (3) i ceny

  Jesteś zainteresowany?

  Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy się resztą spraw!

  Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

  lub zadzwoń Tel.: +48 507 176 285
  Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
  Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

  Dla osób dolatujących indywidualnie:
  Rozpoczęcie wyprawy: DŻAKARTA Int. Airport
  Zakończenie wyprawy: DŻAKARTA Int. Airport

  Dzień 1: wylot z Polski

  Na lotnisku spotykamy się 2 godziny przed odlotem i w drogę.

  Dzień 2: Przylot do Dżakarty

  Po wylądowaniu w Stolicy Indonezji udamy się do hotelu gdzie każdy będzie mógł odpocząć po długim locie. Po południu wyruszymy do historycznej dzielnicy Batavia – to właśnie w tym miejscu swą siedzibę miała Holenderska Kompania Wschodnioindyjska. Na kolację wrócimy do hotelu.

  Dzień 3: Przejazd do Yogyakarty i wycieczka do hinduistycznej świątyni Prambanan

  Po śniadaniu wylatujemy do niewielkiego miasteczka Yogyakarta, które pełniło funkcję stolicy kraju, gdy Dżakarta była okupowana przez Holendrów. Następnie udamy się do oddalonego o 18 km od centrum największego kompleksu świątyń hinduistycznych zlokalizowanym poza Indiami. Nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem chodzenia po zabytkach – uwierz nam Prambanan to miejsce, które nikogo nie pozostawia obojętnym. Po dniu pełnym wrażeń wrócimy do hotelu by w pełni korzystać z dobrodziejstw indonezyjskiej kuchni.

  Dzień 4: Całodzienna wycieczka na płaskowyż Dieng

  Rano po śniadaniu uzbrojeni w ciepły polar ruszamy na całodzienną wycieczkę na płaskowyż Dieng. Jest to miejsce położone na wysokości przekraczającej 2000 metrów, które nawet dla samych mieszkańców Indonezji jest niecodzienne. Towarzyszyć nam będą piękne widoki różnokolorowych jezior, tarasów uprawnych: kawy, herbaty i tabaki, linię horyzontu zaś łamią gęsto usiane wulkaniczne stożki. Tutaj także znajduje się najstarszy kompleks świątyń hinduistycznych na Jawie – Candi Arjuna. To idealny dzień by zebrać siły na prawdziwie wulkaniczne przygody na Semeru i Bromo. Na nocleg wrócimy do Yogya.

  Dzień 5: Wycieczka do buddyjskich świątyń Borobudur

  Dziś przed pierwszymi promieniami słońca wyjeżdżamy do buddyjskich świątyń Borobudur. Oczywiście miejsce to posiada taki urok, że nawet w południe jest niezwykle atrakcyjne my jednak chcemy chłonąć – wycisnąć z wyprawy do Indonezji jak najwięcej magicznych chwil. Nikt nie potrafi powiedzieć przez kogo ten jeden z największych kompleksów buddyjskich świątyń został wybudowany, dlaczego oraz kiedy powstał. Naukowcy szacują datę jego wzniesienia na lata 750 – 850 gdy jawą władała dynastia Sailendra. Po powrocie do Jogya i krótkiej drzemce (dla chętnych) udamy się na zwiedzanie miasta. Zobaczymy między innymi Pałac Sułtański, królewski ogród Taman Sari, targowisko ptaków oraz wytwórnię charakterystycznych indonezyjskich tkanin – Batików. Nocleg w hotelu.

  Dzień 6: Przejazd pod wulkan Bromo

  Po śniadaniu wyruszamy w stronę wulkanu Bromo. W trakcie przejazdu odwiedzimy między innymi świątynię Bajang Ratu będącą jednym z najlepiej zachowanych świadectw hinduistyczno-buddyjskiego imperium Majapahit. Charakterystyczna budowla stała się też symbolem Indonezyjskiego Ministerstwa Turystyki. Drugą świątynią na naszej trasie jest Candi Tikus – świątynia szczurów – historyczne miejsce rytualnych ablucji. Nocujemy w hotelu, który opuścimy jednak dosyć wcześnie, by zobaczyć prawdziwą indonezyjską ikonę – Wulkan Bromo.

  Dzień 7: Wyprawa do krateru Tengger – wulkan Bromo

  Wstajemy o 3:30 w nocy! Ale kto rano wstaje ten… nigdy nie zapomni tego widoku! Samochodami terenowymi ruszamy do punktu widokowego Penanjakan skąd rozpościera się fantastyczny widok na dymiące wulkany Semeru oraz Bromo. Komplet uzupełnia przypominający swym wyglądem babkę wielkanocną Batok, oraz potężna przestrzeń wypełniona pyłem wulkanicznym nazywana Morzem Piachu – przemierzymy ją konno. Kolejny cel? Krater wulkanu Bromo – to niepowtarzalna okazja by zerknąć jak aktywny wulkan wygląda w środku! Jeśli tylko tego dnia pogoda okaże się dla nas łaskawa będzie to niezapomniane przeżycie, którego nie zapomnicie przez lata, a może nawet nigdy! Po bardzo aktywnym początku dnia wracamy do hotelu na śniadanie :). Następnie udamy się do wioski Ranupane gdzie zanocujemy w jednym z lokalnych domów.

  Dzień 8: Wspinaczka na wulkan Semeru 3676m – Kalimati Camp 2700m

  Po śniadaniu rozpoczynamy wejście na Semeru. Trasa trekkingu prowadzi początkowo
  przez deszczowe lasy porastające zbocza tego niesamowitego wulkanu aż do jeziora Ranu Kumbolo, do którego dotrzemy po ok. 3-4 godzinach marszu. Po zjedzeniu lunchu ruszamy w dalszą drogę by po pokonaniu podobnego dystansu dotrzeć do miejsca naszego obozu – Kalimati Camp na wysokości około 2700 metrów. Biwakujemy w namiotach.

  Dzień 9: Atak szczytowy na Semeru 3676m

  Wstajemy przed wschodem słońca, by pierwsze promienie przywitać na krawędzi krateru, do której powinniśmy dojść po około 2,5 godzinach intensywnego marszu. Semeru to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów i jednocześnie najwyższy szczyt na Jawie.  Regularnie buchają z niego obłoki czarnego dymu strasząc i zachęcając jednocześnie by przyjrzeć się im z bliska. Po odpoczynku na szczycie zejdziemy do Kalimati Camp na śniadanie, a następnie przez jezioro Ranu Kumbolo, do podstawy góry we wsi Ranupanu. Stąd przejedziemy do wioski Kalibaru gdzie odpoczniemy po wejściu na szczyt i spędzimy noc.

  Dzień 10: Przejazd przez plantacje uprawne do wulkanu Ijen

  Po śniadaniu znów wyruszamy w fascynującą podróż w trakcie, której będziemy mogli obserwować kwitnące życie indonezyjskiej prowincji. Zobaczymy jak uprawia się kawę, kakao i najbardziej aromatyczne przyprawy. Zajrzymy też do fabryki gdzie pakuje się finalne produkty i przygotowuje do eksportu na cały świat. Droga do naszego kolejnego celu – wulkanu Ijen prowadzi przez tarasy ryżowe, pola trzciny cukrowej i plantacje kawy. Nocujemy u stóp wulkanu.

  Dzień 11: Całodzienna wycieczka na wulkan Kawah Ijen / transport na Bali

  Kawah Ijen to wyjątkowe miejsce. Wewnątrz krateru znajduje się przepiękne jezioro o mleczno-niebieskim kolorze będące… największym zbiornikiem kwasu siarkowego na ziemi! To stąd wydobywana jest siarka, którą najdzielniejsi pracownicy świata wynoszą na swoich barkach do krawędzi krateru. Nieznośny zapach uzasadnia fakt, iż Ijen nazywany jest piekłem na ziemi. To unikalne połączenie zdradliwego piękna z morderczą pracą. Uwierzcie nam – po tej wyprawie już nikt nie będzie narzekał na trud swojej pracy. Po zejściu z wulkanu udamy się do Ketapang skąd promem przepłyniemy z Jawy na wyspę Bali, a następnie udamy się na nocleg do hotelu.

  Dzień 12: Bali

  Idealne miejsce zakończenia wyprawy do Indonezji? Tylko jedno: Bali! Wspaniałe plaże, z krystalicznie czystą, turkusową wodą to tym razem nie jest zdjęcie z turystycznego folderu, ale rzeczywistość, której staniemy się częścią. Każdy będzie mógł sam zadecydować czy 2 dni w Raju zechce spędzić na odpoczynku – czy aktywnie, np. zwiedzając wytwórnię kawy Kopi Luwak, albo lokalne świątynie. A może wodne aktywności? Nurkowanie, Snorkeling, albo wycieczka na wschód słońca pośród delfinów? Wybór należy do was!

  Dzień 13: Bali

  Kontynuujemy nasz pobyt na rajskiej wyspie.

  Dzień 14: Poranny przejazd do Denpasar, wylot do Dżakarty, wylot do Polski

  Po śniadaniu wyjeżdżamy na lotnisko w miasteczku Denpasar skąd lecimy do Dżakarty a po przesiadce do Polski.

  Dzień 15: Lądowanie w kraju

  Noclegi

  Zakwaterowanie w hotelach podczas wyprawy.
  W trakcie trekkingu odpowiednio są to namioty.
  Uwaga! W miarę możliwości unikamy zakwaterowania w miejscach o niskim standardzie.

  Cena wyprawy

  2320 $ + przelot od 2800 do 3800 zł

  Obejmuje

  ✅ organizację i logistykę wyprawy
  ✅ wszelki transport na miejscu – w tym prom na Bali
  ✅ noclegi w hotelach na Jawie i Bali oraz w namiotach  w trakcie wejścia na wulkan Semeru
  ✅ wyżywienie – śniadanie i obiadokolacja
  ✅ organizację wyprawy na Semeru (przewodnicy, tragarze, obozy, wyżywienie)
  ✅ wycieczki do Borobudur, Prmabanan, Bromo i na płaskowyż Dieng
  ✅ bilety wstępów do atrakcji na Jawie
  ✅ opiekę lidera 4challenge
  ✅ opłaty lotniskowe
  ✅ ubezpieczenie KL i NNW

  Nie obejmuje

  ❌ przelot z Dżakarty do Yogyakarty (ok 100$)
  ❌ przelot pomiędzy Bali i Jawą (ok 100$)
  ❌ wycieczek fakultatywnych na Bali
  ❌ wizy 25$
  ❌ nadbagażu
  ❌ wydatków własnych

  Zainteresują Cię także