fbpx
Zobacz więcej
Japonia - co warto zobaczyć i jakie atrakcje odwiedzić? - blog 4challenge.org
23 kwietnia 2024

Japonia – co warto zobaczyć i jakie atrakcje odwiedzić?

La Paz, nieoficjalna stolica Boliwii, oszałamia swoim położeniem. Poznaj fascynujące aspekty życia w najwyżej położonym mieście świata. Artykuł poprowadzi Cię przez oryginalne atrakcje i tradycje w tym wyjątkowym miejscu.

Japonia to szczególny kraj, który każdy chce odwiedzić. Czasem marzenia się spełniają i powstaje możliwość udania się do Kraju Kwitnącej Wiśni. Warto stosownie wcześnie dowiedzieć się, jakie atrakcje odwiedzić i co konkretnego w tym kraju zobaczyć.

Kiedy jechać do Japonii?

Zanim przejdziemy do omawiania, co warto zobaczyć w Japonii i jakie miejsca odwiedzić, warto najpierw dowiedzieć się, kiedy najlepiej do tego kraju pojechać. Czy jest jakaś szczególna pora roku, gdy pobyt w Japonii będzie najatrakcyjniejszy? Warto wiedzieć, że w Japonii nie ma sezonu turystycznego jako takiego i można ten kraj odwiedzić o dowolnej porze roku. Jeśli więc ktoś zastanawia się, kiedy jechać do Japonii, powinien w pierwszej kolejności określić priorytetowe atrakcje. Innymi słowy, jeśli chcesz dobrze zaplanować swoje wakacje, musisz najpierw określić, jaki będzie ich cel.

Pamiętać jednak musisz, że w szczycie sezonu letniego w Japonii pogoda może być niesprzyjająca do zwiedzania. Temperatury potrafią być naprawdę bardzo wysokie i sięgać nawet 38 stopni Celsjusza przy wilgotności 90%. Często również o tej porze roku pojawiają się tajfuny. Co więcej, od mniej więcej połowy czerwca do połowy lipca panuje pora deszczowa. Jeśli zatem masz zamiar odwiedzić ciekawe miejsca w Japonii, najlepiej zaplanuj podróż między marcem a majem lub między październikiem i listopadem.

Japonia – co zobaczyć?

Planując wakacje, z całą pewnością zastanawiasz się, jakie atrakcje w Japonii zobaczyć. Jest to kraj niezwykły pod wieloma względami i wręcz kipiący ciekawymi miejscami, szczególnie z punktu widzenia Europejczyka, którego kultura jest całkowicie inna.

Jakie miejsca odwiedzić w Japonii?

  • Nie da się ukryć, że zdecydowanie najczęściej turyści odwiedzający Japonię skupiają się na stolicy tego kraju, czyli Tokio. Dlaczego jest to tak interesujące miejsce? Kojarzy nam się przede wszystkim z ogromnymi tłumami, bardzo gęstą i wysoką zabudową, ale także fantastycznymi atrakcjami. Wspomnieć tu warto przykładowo o dzielnicy Ginza, targu rybnym Tsukiji, a także parku Ueno.
  • Innym bardzo często polecanym do zwiedzenia miastem w Japonii jest Osaka, która dla wielu jest kwintesencją Japonii. Przeglądając najpopularniejsze atrakcje Japonii bardzo możliwe, że wiele z nich znajdziesz właśnie w tym mieście. Wspomnieć tu trzeba przykładowo o rewelacyjnym wesołym miasteczku Universal Studios Japan z tematycznymi wystawami, ale także o Osaka Castle i dzielnicy Shinsekai.
  • Warta zobaczenia i doświadczenia jest także przyroda i natura Japonii. To kraj naprawdę duży i posiada nie tylko fantastyczne góry, lecz także przepiękne piaszczyste plaży. Jeśli zależy nam na wypoczynku pod palmami, koniecznie musimy odwiedzić wyspę Okinawa. Lazurowa woda, idealne warunki do surfingu, a także zawsze słoneczna pogoda gwarantują, że wypoczynek w takich warunkach będzie niezapomniany.

Atrakcje w Japonii – co zwiedzić?

Odwiedzając Japonię, naprawdę warto zwiedzić różnego rodzaju muzea i miejsca typowo turystyczne. Co zobaczyć w Japonii podczas pierwszego pobytu, aby poznać ten kraj w możliwie największym stopniu?

  • Będąc w Tokio koniecznie trzeba odwiedzić słynną na całym świecie świątynię Asakusa. Sam jej widok zapiera dech w piersi, lecz niezwykle atrakcyjne są także okoliczne uliczki, w których znaleźć można wiele stoisk z pamiątkami i regionalny jedzeniem.
  • Jeśli chcesz poznać Japonię, której nie raz widziałeś w filmach, koniecznie musisz odwiedzić Kioto. Urbanistyka tego miasta przenosi nas kilkaset w przeszłość, a takie miejsca jak niezwykle klimatyczna Ścieżka Filozofów, ogromne kompleksy świątynne, a także Złoty Pawilon i Srebrny Pawilon, z całą pewnością pozostaną Ci w pamięci naprawdę długo.
  • Obowiązkowym punktem każdej podróży do Japonii jest odwiedzenie Himeji. Znajduje się tam bajkowy zamek, który często nazywany jest Białą Czaplą. Oprócz przepięknego kompleksu budowli Himeji jest dodatkowo rewelacyjnym miejscem na podziwianie zjawiska, które jest wizytówką Japonii, czyli kwitnięcia wiśni. Tereny wokoło zamku są wręcz przepełniony wiśniami i w porze kwitnięcia cała przestrzeń pokryta jest płatkami.

Japonia – atrakcje przyrodnicze

Wiele osób wyruszając do Japonii, skupia się przede wszystkim na miastach. Wiedzieć jednak trzeba, że kraj ten oferuje również fenomenalne atrakcje przyrodnicze. Co koniecznie trzeba zobaczyć?

  • Bez wątpienia najbardziej ikoniczną atrakcją tego typu jest góra Fudżi. Jeszcze do niedawna wejść na nią mogli jedynie kapłani i towarzyszący im pielgrzymi, lecz obecnie jest dostępna dla każdego. Wiedzieć jednak trzeba, że to dość wymagająca wyprawa, choć warta wysiłku – ze szczytu rozpościera się fenomenalny widok.
  • Szukając ciekawych atrakcji przyrodniczych w Japonii, z pewnością warto odwiedzić najbardziej wysuniętą na północ wyspę, czyli Hokkaido. Znajdują się na niej zdrowotne gorące źródła, a raz w roku w Sapporo ma miejsce turniej w skokach narciarskich oraz festiwal rzeźb lodowych.

Podsumowanie

Dla Europejczyka Japonia jest krajem egzotycznym i położonym niemal na końcu świata, a podróż jest droga i długa. Jest ona jednak zdecydowanie warta trudów, gdyż atrakcje Japonii zachwycą każdego. Przepiękne krajobrazy, ogromne nowoczesne miasta, a także muzea i zabytki, których nie ma nigdzie indziej na świecie. To właśnie warto zobaczyć, będąc w Japonii.

 

Sprawdź nasze wyprawy do Japonii:
Aktywnie w kraju kwitnącej wiśni – Wyprawa do Japonii na Mount Fudżi 3776 m