fbpx
Zobacz więcej
4challenge na tle Aconcagua - zdjęcie z bloga 4challenge
13 lutego 2013

ACONCAGUA 6962m zdobyta ponownie!

Góra została okiełznana w doskonałym czasie 10 dni – 15 lutego
Pierwszy uczestnik stanął na szczycie o 14.45, pozostali uwinęli się w niespełna godzinę później. Przed godziną 22gą wszyscy szczęśliwie zameldowali się w 'Berlinie’. W drodze powrotnej góra już tak nie rozpieszczała jak przed południem, zerowa widoczność, zawieja, lekki przynajmniej 20 stopniowy mrozik 😉 i konieczność zachowania łączności radiowej by wszyscy mogli bezpiecznie odnaleźć obóz, słowem prawdziwa górska przygoda. Drogę po obfitych opadach śniegu trzeba było odrobinę zmodyfikować ;). To był ostatni dzień przed bardzo długą przerwą kiedy góra pozwoliła się podejść. Aconcaguę zdobyli: Marcin Jan Ramm, Robert Wyleżek, Erik Laan, Paweł Sokołowski. Dwie osoby: Monika Sawicka i Darek Czerwiński osiągnęli wysokość ponad 6600 metrów. Ostatecznie cztery z sześciu osób wygrało z górą. A film już wkrótce!

Zobacz nasze wyprawy:

Wyprawa Aconcagua 6962 m – Kamienny Strażnik Andów

 INFO O WYPRAWIE | GALERIA

Tagi:

Może Cię zainteresować:

13 lipca 2012

ACONCAGUA 6962m zdobyta!

Z Berlina 5900m wyszliśmy tuż po 5 rano w teamie serbsko-macedońsko-polskim (20 Serbów i 5 'naszych’) Wszystkie pozostałe grupy odpuściły nastawiając się na dzień następny.

Czytaj dalej
26 lutego 2010

ACONCAGUA 6962m – Argentyna luty 2010

W najbliższą sobotę wyrusza wyprawa na Ancę najwyższy szczyt obu Ameryk.

Czytaj dalej
1 października 2017

Aconcagua 6962 m – dzień po dniu – droga normalna – część 1

Byliśmy tyle razy na szczycie Aconcagui, że będzie nam miło się z Wami podzielić najważniejszymi spostrzeżeniami. W zasadzie zawsze zdobywaliśmy górę, za każdym razem kiedy tam byliśmy, choć oczywiście nie w komplecie, ale to normalne zjawisko – Aconcagua jest po prostu poważnym wyzwaniem. Wyprawa na Aconcagua krok po kroku – część 1 Zacznijmy od bezpieczeństwa….

Czytaj dalej