fbpx
Zobacz więcej

Patagonia – Trekking przez Cuda Natury

O wyprawie

Patagonia – sama nazwa, tajemnicza i przyciągająca jednocześnie potrafi wywołać dreszcz emocji. Synonimem słowa Patagonia może być przestrzeń. W trakcie wyprawy zminimalizujemy liczbę uciążliwych i długotrwałych przejazdów autobusami w zamian wykorzystując komfortowe wewnątrzkrajowe samoloty, które pozwolą skupić się na tym, co w Patagonii najciekawsze. Co to takiego?

Trekkingi pod kultowe szczyty: Cerro Torre i Fitz Roy, wycieczka pod największy lądolód występujący na Ziemi poza strefami polarnymi, fantastyczny park narodowy Torres del Paine ze strzelistymi granitowymi ścianami oraz Ziemia Ognista – prawdziwy koniec świata.

Dzięki biwakom na campingach, które jako jedyne umożliwiają podziwianie legendarnych patagońskich ścian o wschodzie słońca zapamiętamy te magiczne chwile na zawsze. Co ponadto? Rejs po kanale Beagle, przejażdżka pociągiem na krańcu świata, boskie Buenos, doskonała wołowina i wyśmienite wino. Uwierzycie, że to jeszcze nie wszystko?

Jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie! Pamiętaj Nie tworzymy sztucznych i sztywnych rozwiązań. Każdy program powstaje i zmienia się przy Twoim udziale!

 •     legendarna Patagonia – huraganowe wiatry i argentyńscy kowboje – Gauchos
 •     Cerro Torre – patagońska złodziejka palców, jedna z najtrudniejszych gór na świecie
 •     wspaniały wschód słońca pod olbrzymią ścianą Fitz Roy
 •     potężny lodowiec Perito Moreno – dźwięk pękającego lodu przyprawia o dreszcze
 •     ikona chiljskiej Patagonii – niepowtarzalny park narodowy Torres del Paine
 •     surowa Ziemia Ognista – odludna, choć przyciągająca
 •     miasto na końcu świata – argentyńskie Ushuaia
 •     Boskie Buenos Aires – wino, tango i piłka nożna
 •     niezapomniany rejs na końcu świata – Kanał Beagle

Wymagania

 • Zalecane szczepienia:
  tężec, żółtaczka A i B, BTP – błonnica, tężec, polio
 • paszport ważny co najmniej 6-mcy
 • apteczka

 

Materiały dodatkowe

Terminy (7) i ceny

Jesteś zainteresowany?

Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy sie resztą spraw!

Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

lub zadzwoń Tel.: +48 507 17 62 85
Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

Program

Dla osób dolatujących indywidualnie:
Rozpoczęcie wyprawy: BUENOS AIRES
Zakończenie wyprawy: BUENOS AIRES

Dzień 1. Wylot z Polski

Spotkanie na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Przelot do Buenos Aires – stolicy Argentyny.

Dzień 2. Buenos Aires

Przylatujemy do Buenos Aires i po zakwaterowaniu w wygodnym hotelu w centrum ruszamy by poznać to niezwykłe miejsce. Odwiedzimy między innymi portową dzielnicę La Boca – miejsce gdzie swoją piłkarską karierę rozpoczynał Diego Maradona. Boca słynie także z najlepszych na świecie klubów gdzie tańczy się tango – zajrzymy do nich!

Dzień 3. Transport lotniczy z Buenos Aires do El Calafate w sercu Patagonii

Wcześnie rano, a wstawanie na pewno ułatwi nam różnica czasów zwiedzimy stolicę zajadając się pysznymi alfajores – argentyńskimi słodyczami wypełnionymi dulce de leche. Po transferze na lotnisko udamy się do El Calafate w sercu Patagonii.

Dzień 4. Lodowiec Perito Moreno

Rano wynajętym busem ruszymy do lodowca Perito Moreno, będącego częścią największego poza strefami polarnymi lądolodu na ziemi. Będziemy mogli zaobserwować wielkie bloki lodu spadające z nieprawdopodobnym hukiem do wody. Wieczorem udamy się na tradycyjną argentyńską parilladę (grillowanie) gdzie doskonała wołowina będzie stanowić jedynie dodatek do najlepszych win świata. Nocujemy w hotelu.

Dzień 5. Osada El Chalten u stóp Cerro Torre i Fitz Roy

Po śniadaniu wyruszymy autobusem do El Chalten, niewielkiej wioski położonej u stóp Cerro Torre i Fitz Roya – symboli argentyńskiej Patagonii. Odpoczniemy zwiedzając lokalne muzeum wspinaczki i przygotowując się do trekkingu. Nocleg w hotelu.

Dzień 6. Park narodowy Los Glaciares – Cerro Torre

Po leniwym poranku ruszamy w stronę Cerro Torre. Jeśli tylko patagońska pogoda okaże się łaskawa będziemy mieli okazję podziwiać ten majestatyczny masyw w drodze pod znajdujący się u jego podnóża lodowiec. Nocujemy w namiotach na campamento przy Lago Torre.

Dzień 7. Park narodowy Los Glaciares – Fitz Roy

Wstajemy przed świtem by podziwiać rozżarzone słońcem ściany Cerro Torre – to właśnie wtedy widok tej legendarnej ściany jest najwspanialszy. Tak wczesne wychodzenie ze śpiwora naprawdę jest tego warte, ba ta krótka chwila jest bezcenna! Po leniwym poranku pakujemy plecaki i ruszamy do campamento Poincenot u stóp Fitz Roya. Po drodze mijamy niezwykle urokliwe laguny Madre i Hija (matka i córka) Nocleg w namiotach.

Dzień 8. Park narodowy Los Glaciares

Przed świtem podchodzimy do lodowca spływającego ze ścian Fitz Roya. Ponownie chuchamy na szczęście, bo jeśli nam dopisze będziemy mieli okazję podziwiać absolutnie niepowtarzalny spektakl fundowany przez naturę. Następnie schodzimy do El Chalten. Odpoczywamy w tej przyjaznej miejscowości będącej mekką wspinaczy z całego świata.

Dzień 9. Przejazd do parku narodowego Torres del Paine w Chile

Tego dnia na własnej skórze poczujemy, co to znaczy bezkres Patagonii. Tuż po śniadaniu wsiądziemy do wynajętego busa, którym ruszymy w podróż do Chile najbardziej legendarną drogą Ameryki Południowej – Ruta 40. Po wyczerpującym i pełnym wrażeń dniu zanocujemy w schronisku, u stóp ikony chilijskiej Patagonii – Torres del Paine.

Dzień 10. Trekking w Torres del Paine – wieże Torres

Przed wschodem słońca przy świetle latarek czołowych rozpoczniemy podejście do punktu widokowego Torres, skąd, jeśli tylko pogoda pozwoli będziemy obserwować zapadający na zawsze w pamięć widok granitowych baszt Torres rozpalonych do czerwoności przez wschód słońca. Następnie czeka nas długa wędrówka – przejdziemy do schroniska Cuernos podziwiając rozległe krajobrazy polodowcowego jeziora Nordenskjold w zniewalających odcieniach turkusu. Nocleg na campingu lub w schronisku.

Dzień 11. Trekking w Torres del Paine – dolina Francuska

Wczesnym rankiem zostawimy plecaki w schronisku i na lekko ruszymy do doliny Francuskiej. Po wycieczce obfitującej w niewiarygodne krajobrazy lodowców i granitowych gór ruszymy już z plecakami do kolejnego schroniska – Paine Grande położonego nad jeziorem Pehoe. Nocleg w namiotach lub schronisku.

Dzień 12. Trekking w Torres del Paine – Lago Grey

Po intensywnych poprzednich dniach dziś trochę zwalniamy tempo. Po śniadaniu wyruszymy w stronę schroniska Grey, które znajduje się przy lodowcu o tej samej nazwie. Jego wody zasilają jezioro o wyjątkowym, srebrzystym odcieniu. Po odpoczynku wsiądziemy na pokład katamaranu, którym przedostaniemy się po tafli Lago Grey i busem wyruszymy do miejscowości Puerto Natales. Po drodze zwiedzimy jaskinię Milodon, w której żył niegdyś prehistoryczny zwierz. Nocleg w Hotelu.

Dzień 13. Punta Arenas – kolonie pingwinów

Dzisiejszy dzień pozwoli nam poznać uroki życia na Ziemi Ognistej. Rankiem przejedziemy busem do miejscowości Punta Arenas, w jej okolicy – nad zatoką Seno Otway odwiedzimy kolonie pingwinów Magellańskich. Nocleg w hotelu.

Dzień 14. Przejazd przez Ziemię Ognistą

Po przeprawie przez cieśninę Magellana zmierzymy się z bardzo surową drogą prowadzącą przez niemal całą Ziemię Ognistą i ponownie wjedziemy do Argentyny. Nocujemy na prawdziwym krańcu świata.

Dzień 15. Ushuaia – miasto na końcu świata

Ushuaia – to bardzo malowniczo położone, niewielkie miasteczko ochrzczone tytułem najdalej na południe położonego miasta świata. Jego widok z wód zatoki Beagle robi wrażenie. A będziemy mieli ku temu doskonałą okazję, bo na pokładzie katamaranu wyruszymy na rejs do najstarszej na Ziemii Ognistej Estancji.

Dzień 16. Park Narodowy Tierra del Fuego

Wczesnym rankiem ruszymy do Parku Narodowego Tierra del Fuego. W miejscu tym prócz dziewiczych gór Kordyliera Darwin będziemy mogli podziwiać zachwycającą faunę z Dzięciołem Magellańskim i Gęsią Patagońską na czele. Po dniu pełnym wrażeń samolotem udamy się do Buenos Aires.

Dzień 17. Buenos Aires

Przejazd na międzynarodowe lotnisko Ezeiza i wylot do Polski.

Dzień 18. Przylot do Polski

Przylot do Polski.

Noclegi

Zakwaterowanie w klimatycznych i niepowtarzalnych hotelach, a w trakcie trekkingu w schroniskach i namiotach. Zawsze unikamy zakwaterowania w miejscach o niskim standardzie.

Uwagi

Patagonia to miejsce z jednymi z najbardziej kapryśnych warunków atmosferycznych na Ziemi. Nawet w sezonie może zdarzyć się zamieć śnieżna lub obfity deszcz. Koniecznie zabierz ciepłe ciuchy!

Cena wyprawy

3640 $ + przelot od 2500 do 4000zł

Obejmuje

 • przelot tam i z powrotem (trasa przelotu jest ustalana tak, by zminimalizować koszty a jednocześnie nie zmęczyć uczestników)
 • zakwaterowanie w hostalach i hotelach
 • lokalne przejazdy busami
 • organizację trekkingów
 • wszystkie wstępy do parków narodowych
 • podróż pociągiem Tren Fin del Mundo na Ziemi Ognistej
 • rejs po kanale Beagle z wizytą na estancji
 • argentyńską parilladę – grill
 • ubezpieczenie KL i NNW odpowiednie na tą wyprawę
 • opiekę lidera 4challenge z wieloletnim górskim doświadczeniem

 

Nie obejmuje

 • noclegów w trakcie trekkingu w Torres del Paine (do wyboru schronisko lub camping)
 • wyżywienia (ok 400$)
 • lokalne przeloty: Buenos Aires – El Calafate / Ushuaia-Buenos Aires
 • atrakcji nie zawartych w programie, jak również wycieczek fakultatywnych
 • napiwków i gratyfikacji
 • wydatków własnych
 • nadbagażu (zazwyczaj nie płacimy)

 

Zainteresują Cię także