fbpx
Zobacz więcej

Wspinaczka na Mount Nun 7135 m – Dach Ladakhu

Atrakcje

➡️ Zdobądź siedmiotysięcznik Mount Nun 7135 m – najwyższy szczyt Gór Zanskar
➡️ Przejdź do Mount Nun Base Camp przez dziką Dolinę Suru
➡️ Poznaj egzotyczne i pełne kontrastów Delhi – Bramę do Indii
➡️ Doświadcz uczucia mistycyzmu w niepowtarzalnym Leh – stolicy Ladakhu
➡️ Przeżyj emocjonujący rafting po rzece Zanskar
➡️ Odwiedź buddyjskie klasztory i pałace – wgłęb się w niezwykłą kulturę regionu

 

O wyprawie

Mount Nun 7135 m – Wspinaczka na Dach Ladakhu!

Jeśli szukasz szczytu, który pozwoli ci wejść w świat bardziej technicznych ekspedycji, to Mount Nun 7135 m jest idealnym wyborem dla Ciebie! Zdobądź Mount Nun 7135 m – Dach Ladakhu!

Wspinaczka na Mount Nun 7135 m to prawdziwie egzotyczne doświadczenie. Wydaje się on być szczytem położonym gdzieś na krańcu świata, niedostępnym i dzikim. Tym, którzy zdecydują się na jego zdobycie, wynagradza trud wspaniałą przygodą jakiej można doświadczyć na jego stokach, a także zniewalającymi widokami na Główną Grań Himalajów oraz odległy masyw Karakorum z jego wierzchołka. To góra, o której mówi się, że stanowi przejście ze szczytów trekkingowych na bardziej wymagające wspinaczkowe szczyty. Sam Mount Nun jest najwyższym punktem ogromnego masywu Nun-Kun, który składa się jeszcze z jego młodszego brata – Mount Kun 7077 m oraz szczytów Pinnacle Peak 6930 m oraz White Needle 6660 m.

Masyw NunKun – Ukryty skarb Ladakhu

Masyw ten jest rzadko odwiedzany, a co za tym idzie – podczas zdobywania jego szczytów czeka nas prawdziwa górska przygoda, podczas której możemy poczuć się jak pionierzy. Nie wykluczone, że będziemy pierwszą ekipą w sezonie, która będzie działać w masywie Nun-Kun. A to oznacza, że będziemy mieli wrażenie zdobywania dziewiczej góry! Samo dojście do bazy pod Mount Nun to przyjemny i krótki trekking pośród surowego krajobrazu lodowcowego. Podczas wspinaczki na wierzchołek drogą klasyczną zmierzymy się ze stromymi, lodowymi stokami, okazjonalnie szczelinami lodowymi oraz bardziej technicznymi fragmentami tuż pod szczytem. Zakończeniem trasy będzie podniebny spacer granią ze wspaniałą panoramą dookoła nas, której zwieńczeniem będzie wierzchołek najwyższego szczytu Doliny Zanskar. Czy to nie brzmi jak piękny sen? Z nami może stać się rzeczywistością! Podejmij wyzwanie i weź udział w ambitnej ekspedycji w ten nieodkryty region Himalajów!

Odkryj mistyczny Ladakh

Podczas wyprawy zwiedzisz przepiękny region Indii – Ladakh – zwany także Małym Tybetem. To niesamowite miejsce słynie ze swoich surowych, księżycowych wręcz krajobrazów, pięknych widoków na Góry Zanskar oraz mistyczną wręcz atmosferę. Możemy ją poczuć na każdym kroku! Na każdej ulicy zobaczymy liczne flagi modlitewne, a w oddali ukazywać się nam będą położone wysoko w górach buddyjskie świątynie.  Przyciągają one co roku turystów z całego świata. Stolicą Ladakhu jest Leh położone na wysokości około 3500 metrów. Przez większość roku to spokojne miasto, w którym życie toczy się niespiesznym tempem. Jedynie w okresie letnim, kiedy to można dojechać tutaj drogą lądową pojawia się tutaj spora liczba turystów, chcących zobaczyć jakie skarby skrywa w sobie to piękne miasto.

Będąc w Leh warto przejść się po mieście i odwiedzić okoliczne stupy i świątynie. Wśród nich najsłynniejsza jest zdecydowanie Shanti Stupa, której krystalicznie białe ściany i bogato zdobione wnętrze stanowią jedną z wizytówek stolicy. Świątynia powstała w 1991 roku, by uczcić 2500 lat buddyzmu. Tym co przyciąga turystów w to miejsce jest przede wszystkim niesamowity widok na pasmo Zanskar jaki możemy zobaczyć ze szczytu wzgórza, na którym się znajduje. No i samo podejście do świątyni może okazać się niezłym treningiem aklimatyzacyjnym. W końcu miasto znajduje się na wysokości ponad 3500 metrów 😉 Za największą atrakcję Leh uchodzi XVII wieczny Pałac Królewski, będący dawną siedzibą władców Ladakhu. Od 1834 roku jest on opuszczony i popadał w ruinę, po tym jak lud Dogra zaatakował rodzinę królewską. Obecnie jednak Indyjski Inspektorat Archeologiczny przywraca stopniowo pałacowi jego dawną świetność. Wewnątrz pałacu znajdziemy bogate zbiory biżuterii, strojów ceremonialnych i święte teksty buddyjskie. Na najwyższej kondygnacji pałacu znajduje się punkt widokowy na wspaniałą górę Stok Kangri 6153 m oraz rozległy region Ladakhu.

Ludność żyjąca w tym rejonie to w większości potomkowie Tybetańczyków, którzy przybyli tutaj ponad tysiąc lat temu. Leh to miasto, gdzie łączy się kultura indyjska i tybetańska, dzięki czemu można tutaj doświadczyć wyjątkowej i głębokiej duchowej atmosfery. Niewątpliwie jest to idealne miejsce, aby się nieco wyciszyć, pomedytować i nabrać sił na akcję górską.

Zobacz nasze pozostałe wyprawy w Himalaje:

21 DNI NEPAL – TREKKING EVEREST BASE CAMP – HIGH TRAIL
16 DNI NEPAL – SANKTUARIUM ANNAPURNY – ANNAPURNA BASE CAMP 4130 m – POON HILL
22 DNI NEPAL – TREKKING EVEREST BASE CAMP – TRZY PRZEŁĘCZE
18 DNI NEPAL – TREKKING WOKÓŁ MANASLU – MANASLU BASE CAMP 4800 m – LARKYA LA PASS 5106 m
20 DNI NEPAL – EVEREST BASE CAMP – ISLAND PEAK 6189 m
14 DNI INDIE – LADAKH – WSPINACZKA KANG YATSE II 6240 m
32 DNI NEPAL – WSPINACZKA AMA DABLAM 6812 m – ISLAND PEAK 6189 m – LOBUCHE EAST 6119 m
19 DNI NEPAL – WSPINACZKA MERA PEAK 6476 m 
18 DNI NEPAL – TREKING WOKÓŁ ANNAPURNY – THORUNG LA PASS 5416 m

Wymagania

✅ paszport ważny co najmniej 6 miesięcy
✅ zalecane szczepienia: żółtaczka typu A i B, BTP – błonnica, tężec, polio
✅ zdobyty 6 tys np. Mera Peak, Island Peak, Aconcagua, itp
✅ bardzo dobra kondycja i sprawność ruchowa

 

Terminy (8) i ceny

    Jesteś zainteresowany?

    Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy się resztą spraw!

    Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

    lub zadzwoń Tel.: +48 507 176 285
    Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
    Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

    Dla osób dolatujących indywidualnie:
    Rozpoczęcie wyprawy: Delhi
    Zakończenie wyprawy: Delhi

    Dzień 1: Wylot z Polski

    Spotkanie grupy z liderem wyprawy na lotnisku. Następnie przelatujemy do Nowego Delhi – stolicy Indii. Przylot na miejsce z dużym prawdopodobieństwem będzie w godzinach porannych następnego dnia.

    Dzień 2: Lądowanie w Delhi

    Wczesnym rankiem lądujemy na lotnisku w Delhi. Następnie przejeżdżamy do naszego hotelu, gdzie możemy odpocząć po trudach podróży 😉 Dzisiejszy dzień przeznaczymy na załatwianie formalności związanych z uzyskiwaniem pozwoleń na prowadzenie akcji górskiej w masywie Nun. Wieczorem wracamy na noc do naszego hotelu. 

    Dzień 3: Delhi 

    Drugi dzień w stolicy Indii. Dopełniamy wszystkie formalności, uzyskujemy niezbędne pozwolenia i uzupełniamy zapasy przed wyruszeniem w góry. Jeżeli będziemy mieli trochę czasu to zwiedzimy nieco Delhi. Zobaczymy miasto pełne kontrastów, gdzie piękne, można powiedzieć, że wręcz „Europejskie” dzielnice, mieszają się z ogromnymi slumsami. Ogromne targi miasta, zatłoczone ulice, a tuż obok – spokojne parki i ogrody botaniczne. Trzeba oddać Delhi, że jest iście unikatową metropolią. W trakcie zwiedzania zobaczymy największe atrakcje miasta. Odwiedzimy położony w przepięknych ogrodach Grobowiec Humajuna, potężną budowlę z XVII wieku – na której później wzorowali się architekci wznoszący legendarną Taj Mahal. Zobaczymy położoną na wiecznie zatłoczonym rondzie India Gate – Bramę do Indii, bijące serce stolicy. Jeżeli pozwoli nam czas to wejdziemy do wnętrza Bahaistycznej świątyni Lotus Temple. Z zewnątrz przypomina śnieżnobiały kwiat lotosu, z kolei jej wnętrze potrafi wprawić w osłupienie 🙂 Część atrakcji możemy również odwiedzić podczas ostatniego dnia naszego pobytu w Indiach.

    Dzień 4: Przelot do Leh 3500 m

    Rano przejeżdżamy na lotnisko w Delhi i cóż możemy rzec, ruszamy wreszcie w góry 😉 Przelot około 1 godziny do położonego pośród potężnych Himalajów miasta Leh. Jest to stolica regionu Ladakh, nazywany również „Małym Tybetem”. Tybetańskie wpływy możemy zobaczyć tutaj na każdym kroku. Już na lotnisku możemy dostrzec liczne flagi modlitewne, charakterystyczne dla buddyzmu. Na wzgórzach z kolei dostrzeżemy buddyjskie świątynie. Okolica jest przepiękna, wręcz zachwycająca. W pobliżu miasta możemy dostrzec potężne Góry Zanskar, z których najsłynniejsze Kang Yatse i Stok Kangri wznoszą się na ponad 6000 metrów. Jako, że miasto położone jest bardzo wysoko – 3500 metrów nad poziomem morza, możemy poczuć się lekko osłabieni bądź doświadczyć zawrotów głowy w pierwszych godzinach po przylocie. Dlatego właśnie w celu przystosowania naszych organizmów do przebywania na znacznej wysokości, spędzimy w Leh dwa dni, aklimatyzując się i poznając bliżej miasto, które jest prawdziwym centrum dla wspinaczy wybierających się na jeden z potężnych szczytów Ladakhu. Po przylocie zakwaterujemy się w hotelu i spędzimy resztę dnia na odpoczynku po podróży i aklimatyzacji.

    Dzień 5: Aklimatyzacja w Leh 3500 m

    Drugi dzień w Leh – postawimy dzisiaj na aktywną aklimatyzację przed wyruszeniem w rejon masywu Nun. Jako, że stolica Ladakhu jest zarazem istnym centrum wspinaczkowym, możemy tutaj uzupełnić braki sprzętowe lub zakupić wysokogórskie jedzenie na czas wspinaczki. Leh, jak na główny ośrodek miejski w rejonie ma bardzo wiele sklepów ze sprzętem górskim i odzieżą. 

    Podczas dzisiejszego dnia zobaczymy kultowe miejsca na mapie Leh. Zaczniemy od wizyty w Pałacu królewskim. To jedna z największych atrakcji kulturowych nie tylko miasta, ale też całego regionu Ladakh. Powstały w XVII wieku zespół pałacowy był niegdyś siedzibą władców Ladakhu.Jego świetność przeminęła jednak wraz z atakiem ludu Dogra na rodzinę królewską w 1834 roku. Od tego momentu pałac pozostawał zrujnowany i opuszczony. Obecnie obiekt jest w trakcie renowacji. Indyjski Inspektorat Archeologiczny robi wszystko, by pałac odzyskał swoją dawną świetność. Podczas zwiedzania zobaczymy bogate zbiory biżuterii oraz strojów ceremonialnych, a także święte teksty buddyjskie. Z kolei po wejściu na punkt widokowy na dachu pałacu ujrzymy jeden z kultowych widoków na szczyt Stok Kangri 6137 m oraz na okolicę.

    Kolejną atrakcją, którą zwiedzimy będzie słynna Shanti Stupa. Wzniesiona w 1991 świątynia buddyjska znajduje się na obrzeżach Leh. Została wzniesienia w celu uczczenia 2500 lat istnienia buddyzmu. Stanowi ona również swoisty manifest pokoju na świecie. Niesamowite wrażenie robią jej perfekcyjnie białe mury oraz bogato zdobione wnętrze. Idealnie komponuje się z ośnieżonymi szczytami na jej tle. Na wzgórze, gdzie znajduje się świątynia wchodzimy na własnych nogach 😉  Po pokonaniu 500 schodów osiągniemy punkt widokowy, z którego możemy podziwiać wspaniały widok na Ladakh. Zobaczymy stąd doskonale całe pasmo ośnieżonych gór Zanskar. Rewelacyjny widok! Po owocnej aklimatyzacji wracamy do naszego hotelu na odpoczynek. Już jutro rozpocznie się nasza właściwa część ekspedycji!

    Dzień 6: Przejazd Leh – Kargil 2676 m

    Z samego rana po śniadaniu pakujemy wszystkie nasze rzeczy do samochodów i ruszamy na ekspedycję z prawdziwego zdarzenia 😉 Z Leh czeka nas około 7 godzin jazdy do miejscowości Kargil 2676 m, znanej przede wszystkim z tego, że jest to ostatnie miasto przed wkroczeniem do królestwa szczytów Nun i Kun. Siedmiogodzinna podróż, urozmaicona wspaniałymi widokami na góry Zanskar upłynie nam szybciej niż się spodziewamy 😉 Po długiej drodze docieramy do Kargil, gdzie spędzimy noc przed dalszą podróżą. 

    Dzień 7: Trekking Kargil – Tangol 3700 m

    Ruszamy dalej! Z Kargil czeka nas jeszcze około dwugodzinny odcinek do przejechania. Następnie wysiadamy z samochodów i pakujemy cały nasz sprzęt na muły lub jaki. No i cóż możemy rzec – ruszamy w drogę ku szczytom 😉 Przechodzimy przez zieloną dolinę z surowymi szczytami górskimi wznoszącymi się nieopodal nas. Po około 4-5 godzinach wędrówki docieramy do ostatniej dużej osady ludzkiej, jaką spotkamy na naszej trasie – Tangol 3700 m. Spędzimy tutaj naszą ostatnią noc we względnie miejskich warunkach. Wioska jest głównym miejscem spotkań wspinaczy, chcących wybrać się na szczyty Nun oraz Kun. Popołudniu wybierzemy się na aklimatyzacyjny trekking, podczas którego wejdziemy na pobliskie wzgórze na wysokość około 4000 metrów. Jutro ruszamy w kierunku Mount Nun Base Camp.

    Dzień 8: Trekking Tangol 3700 m – Mount Nun Base Camp 4600 m

    Dzisiaj w zasadzie rozpoczynamy właściwą wędrówkę 🙂 Porzucamy samochody, na rzecz poruszania się na własnych nogach. Zaraz po śniadaniu opuszczamy Tangol i ruszamy w stronę Nun Base Camp 4600 m. Nasza dzisiejsza trasa wiedzie dość stromo w górę – mamy do pokonania około 900 metrów przewyższenia. Droga do bazy prowadzi przez rozległe pola zieleni, na których pasie się bydło. Omijamy po drodze kilka maleńkich wiosek. W zasadzie słowo „wioska” jest nadużyciem. To po prostu kilka chatek na krzyż wetkniętych pomiędzy góry. Podczas wędrówki możemy podziwiać olbrzymie szczyty nad naszymi głowami. Tutejsze góry są specyficzne – zbudowane z brązowych skał, wyjałowione od pewnego punktu, z bujnymi zielonymi polami u podnóża ich stoków. Po około trzech godzinach podejścia docieramy do przełęczy, po przekroczeniu której krajobraz zmienia się. Wkraczamy w teren surowych dolin lodowcowych, pełnych kamieni i piargów. Wkraczamy na morenę lodowca i zaczynamy ostatni etap wędrówki – strome wejście po piargach na zbocze, na którego szczycie znajduje się Nun Base Camp. Jeszcze tylko przekraczamy zimny potok wypływający z lodowców i lądujemy w naszych ciepłych namiotach 🙂 które będą naszym domem przez najbliższe dni. Rozpoczynamy akcję górską na Mount Nun!

    Dni 9 – 20: Akcja górska w masywie Nun 7135 m

     Początek akcji górskiej poprzedza tradycyjna ceremonia Puji. To tradycyjny obrzęd przeprowadzany przed każdą poważną ekspedycją górską. Po rytuale, który ma zapewnić nam błogosławieństwo i bezpieczeństwo na czas wspinaczki – rozpoczynamy aklimatyzację i zakładanie obozów pośrednich w drodze na najwyższy szczyt Ladakhu. Od tego momentu nie da się zaplanować akcji górskiej co do dnia. Wszystko zależy od naszego samopoczucia oraz warunków pogodowych. Kluczowe decyzje będą podejmowane z dnia na dzień, a często nawet z godziny na godzinę. 

    Obóz C1 – 5500 m:

     Obóz C1 będzie naszym głównym obozem na stokach góry, gdzie będziemy przechowywać zapasy pożywienia a także sprzęt górski potrzebny na następne etapy wyprawy. Początek drogi do obozu z bazy prowadzi stromym, skalistym zboczem. Ścieżka jest dość wygodna i dobrze widoczna, więc ten odcinek nie powinien sprawiać nam żadnych problemów. Po około 2 godzinach dotrzemy do tak zwanego Crampon Point, gdzie założymy raki i wkroczymy na lodowiec. Najtrudniejsza do pokonania na drodze do C1 będzie około 300 metrowa ściana o nachyleniu maksymalnym do 75 stopni. Odcinek ten jest wręcz obwieszony linami poręczowymi, ułatwiającymi przejście. Po pokonaniu ściany wychodzimy na pole lodowe, gdzie główną trudnością są pojawiające się szczeliny. Nachylenie stoków w tym miejscu nie przekracza 30 stopni. Poruszamy się w górę zbocza, by trasa wkrótce wyprowadziła nas na płaski teren, gdzie zakładamy Obóz 1.

    Czas przejścia Nun Base Camp – Camp I: 5 – 6 godzin

    Obóz C2 – 6100 m:

     Trasa do C2 jest nieco prostsza technicznie, niż poprzedni etap. W zasadzie cały czas podchodzimy po stoku śnieżnym o nachyleniu do 40 stopni. Największą trudnością będzie pokonywanie okazjonalnych skalistych fragmentów w stromym terenie. Po około 9 godzinach docieramy do C2, który jest chyba najpiękniej umiejscowionym obozie w całym masywie. Położony na stromym zboczu, oferuje spektakularne widoki na okoliczne szczyty, doliny, a także na dalszą część drogi w górę. 

    Czas przejścia Camp I – Camp II: 8 – 9 godzin

    Obóz C3 – 6400 m:

     Droga do Obozu C3 nie sprawia większych kłopotów. Obóz znajduje się relatywnie niedaleko od C2, nie musimy też pokonywać znacznych przewyższeń po drodze. Trasa na tym odcinku do głównie podejście po ośnieżonym stoku, z maksymalnym nachyleniem terenu 40 stopni. Obóz C3 będzie naszym obozem szturmowym. W pierwszej rotacji spędzamy tutaj aklimatyzacyjną noc, zostawiamy depozyt i schodzimy w dół do bazy. Z obozu doskonale widoczna jest trasa na szczyt. 

    Czas przejścia Camp II – Camp III: 5 – 6 godzin

    Mount Nun – 7135 m:

    Podejście na wierzchołek Mount Nun zaczynamy pomiędzy godziną  23 a 24. Początkowo idziemy po lodowym stoku. Nachylenie terenu stopniowo się zwiększa, by w najcięższym fragmencie osiągnąć nawet 60 stopni. Chociaż przez większość drogi na szczyt nie będzie to więcej niż 40 stopni. Ostatni etap wspinaczki stanowi trawers zbocza górskiego i wyjście na grań szczytową. Tutaj w trochę śnieżnym, a trochę skalistym terenie pokonujemy ostatnie kilkadziesiąt metrów grani górskiej i osiągamy wierzchołek Nun.

    Po udanym ataku szczytowym schodzimy na noc do Obozu C2, a następnego dnia wracamy do Base Campu, kończąc tym samym akcję górską. 

    Czas przejścia

    Camp III – Mount Nun: 7 – 9 godzin
    Mount Nun – Camp II: 4 – 6 godzin
    Camp II – Nun Base Camp: 6 – 8 godzin

    Dzień 21: Trekking Mount Nun Base Camp 4600 m – Kargil 2676 m

     Rozpoczynamy zejście tą samą drogą – przez morenę lodowca w kierunku wioski Tangol 3700 m. Po kilku godzinach marszu osiągamy osadę, gdzie zjemy lunch. Zejście w dół z Nun Base Camp przebiega zazwyczaj dość sprawnie i szybko, dlatego nie zatrzymujemy się w Tangol. Jeszcze tego samego dnia zjeżdżamy w dół do Kargil i dopiero tutaj zatrzymujemy się na noc. Jutro kontynuujemy naszą podróż powrotną do Leh. 

    Dzień 22: Przejazd do Leh 3500 m

    Zostawiamy potężne siedmiotysięczniki za sobą. Kontynuujemy przejazd do stolicy Ladakhu – czeka nas dzisiaj około siedmiogodzinna podróż samochodem, z okazjonalnymi postojami po drodze. Późnym popołudniem dojeżdżamy do Leh, gdzie wreszcie przyjdzie czas na świętowanie sukcesu wejścia na siedmiotysięcznik Nun 7135 m 🙂 Weźmiemy udział w uroczystej kolacji pożegnalnej, połączonej wraz z kulturowym pokazem, przybliżającym nam jeszcze bardziej tradycje regionu. Dostaniemy również certyfikaty potwierdzające zdobycie najwyższego szczytu regionu Ladakh. Reszta wieczoru upłynie nam na świętowaniu i dobrej zabawie 🙂

    Dzień 23: Rafting na rzece Zanskar

    Nasza wyprawa górska już się za kończyła, ale to jeszcze nie koniec naszych przygód w mistycznym Ladakhu. Dzisiaj czeka nas nieprawdopodobny rafting na rzece Zanskar, który na zawsze zostanie w Waszej pamięci. Ten rafting ma swój niepowtarzalny urok. Rzeka niesie ogromne ilości wody z dużą prędkością. Organizowane są na niej nie tylko spływy pontonowe, ale również swobodne spływy w piance oraz odpowiedniej kamizelce poza pontonem. Wielu uczestników  zdecydowało się właśnie na taką „specyficzną” kąpiel 😉 Pozostali oczywiście podczas takiego spływu pozostają na pokładzie 🙂 pontonów. Dokładne miejsce raftingu jest zależne od poziomu wód. Nie raz kończyliśmy rafting na samym ujściu Zanskaru do Indusu. Innym razem bieg zaczynał się przy Phey a kończył 36 km od Leh przy Nemu. Trudności na wybranym odcinku w większości mają progi wodne II i III stopnia. Tego samego dnia odwiedzimy najstarszy i najbardziej znany kompleks klasztorów Alchi, który powstał w XI wieku. Kompleks składa się z trzech części – głównej świątyni Duhhang,  trzy poziomowej świątyni Sumsteg, oraz świątyni Manjursrego Jampe Lhakhang. W klasztorach znajdziemy przepiękne malowidła na ścianach, drewnianym suficie, a także będą one wypełniać wszystkie drewniane elementy wnętrza dwóch najważniejszych zabytków. To chyba jedyny klasztor, w którym panuje zakaz robienia zdjęć, aby nie zniszczyć malowideł, które zostały namalowane farbami mineralnymi. Po przygodach na rzece Zanskar oraz zwiedzaniu, wracamy do Leh na naszą ostatnią noc w tym pięknym regionie Indii.

    Dzień 24: Przelot do Delhi

    Dzisiaj opuszczamy Leh i wylatujemy w drogę powrotną na niziny. Po 2 godzinach lotu lądujemy w Delhi, gdzie czeka nas przesiadka i dalszy lot do Polski.

    Dzień 25: Powrót do Polski

    Lądowanie w Polsce. Zakończenie wyprawy.

    Noclegi

    Podczas pobytu w Delhi oraz Leh zapewnione noclegi w hotelach. Unikamy nocowania w miejscach o niskim standardzie.

    Podczas trekkingu do Nun Base Camp noclegi w lodżach. Przez cały czas trwania akcji górskiej nocujemy w namiotach dwuosobowych.

    Wyżywienie

    Wszystkie posiłki podczas pobytu w Leh, a także w trakcie trekkingu i akcji górskiej są wliczone w cenę wyprawy. Z kolei podczas pobytu w Delhi wyżywienie jest we własnym zakresie z pominięciem śniadań. Jedzenie jest dość tanie w Indiach i w pobliżu naszego hotelu jest wiele atrakcyjnych miejsc pod względem żywieniowym. Podczas akcji górskiej będziemy żywić się w namiocie jadalni, a posiłki przygotuje nasz utalentowany personel kucharski. Menu jest bardzo różnorodne. Obejmuje one gorące śniadanie składające się z: płatków śniadaniowych, kawy i porannej herbaty oraz rozszerzonego menu mięs, makaronów, dań z ryżu, kurczaka, steki, pizze, świeże pieczywo, owoce i warzywa, desery i wiele innych. Jedzenie jest bardzo dobre, a nasz personel szczyci się serwowaniem doskonałej kuchni. Zapewniamy posiłki na dużej wysokości w namiotach. Proszę mieć dodatkowo – indywidualne przekąski pod ręką. Oczekiwany sprzęt, który warto byłoby zabrać na dużą wysokość powinien zawierać: światło, plastikową miskę z pokrywką, kubek do gorących napojów z pokrywką i łyżeczką. Jeśli ktoś ma wyjątkowe upodobania to zapewnia je we własnym zakresie, przykładowo – zupki błyskawiczne, gorąca czekolada, jeśli ktoś lubi, ważne, żeby uczestnik miał komfort. W zakres podręcznych przekąsek mogą wpisywać się: batony, owoce i orzechy lub słone przekąski. Batony energetyczne są doskonałym dodatkiem do uzupełnienia kalorii.

    Zaplanuj około 10 – 15 kg różnorodnych przekąsek. Dostępnych jest wiele przekąsek do kupienia już w samym Delhi oraz Leh.

    Uwagi

    Uwaga! Możliwa jest także opcja połączenia wejścia na Mount Nun z wejściem na bliźniaczy szczyt – Mount Kun 7077 m. Jednak należy mieć na uwadze, że w tym przypadku całość ekspedycji będzie trwała około 41 dni. Same szczyty są oddzielone od siebie na odległości niecałych 4 kilometrów, jednak base campy pod obydwoma szczytami znajdują się około 10 kilometrów od siebie. W przypadku chęci dodatkowego wejścia na szczyt Mount Kun 7077 m po zdobyciu Mount Nun – dodatkowa dopłata za wejście na drugi siedmiotysięcznik wynosi 4200 USD.

    Cena wyprawy

    5990$ + przelot od 3000 do 4500zł

    Obejmuje

    ✅ Organizację i logistykę wyprawy
    ✅ Fachową pomoc przy zakupie biletów lotniczych – doradztwo/ pośrednictwo w zakupie
    ✅ Zniżki do sklepów górskich i nie tylko
    ✅ Pomoc i wsparcie w przygotowaniu do wyprawy
    ✅ 3 noclegi w hotelu w Delhi ze śniadaniami
    ✅ 4 noclegi w Leh – pełne wyżywienie
    ✅ 2 noclegi w Kargil – pełne wyżywienie
    ✅ 1 nocleg w Tangol – pełne wyżywienie
    ✅ Bilet lotniczy Delhi – Leh – Delhi
    ✅ Zapewnienie butli z tlenem i zabezpieczenia medycznego
    ✅ Noclegi w namiotach dwuosobowych podczas akcji górskiej
    ✅ Pełne wyżywienie (3 posiłki) podczas trekkingu i akcji górskiej
    ✅ Wszystkie przejazdy w ramach programu
    ✅ Transfery lotniskowe
    ✅ Zapewnienie sprzętu na czas wspinaczki: liny poręczowe stałe i dynamiczne i wszelkie ich mocowania, śruby, szable etc.
    ✅ Zapewnienie sprzętu obozowego: namiot messa, namiot kuchenny, namiot toaletowy – Base Camp
    ✅ Zapewnienie porterów oraz koni do transportu bagażu i ekwipunku do Base Campu (limit bagażu 40 kg)
    ✅ Wynajęcie przedstawiciela dowództwa na czas akcji górskiej
    ✅ Wynajęcie obsługi obozu – kucharze, portierzy, personel
    ✅ Wynajęcie przewodników wysokogórskich (1 przewodnik na 1 osobę)
    ✅ Pozwolenie na wspinaczkę na szczyt Mount Nun
    ✅ Opłaty za rafting na rzece Zanskar
    ✅ Zapewnienie jedzenia wysokogórskiego podczas pobytu w obozach pośrednich
    ✅ Zapewnienie gazu do kuchenek na czas akcji górskiej
    ✅ Organizację pożegnalnej kolacji w Leh
    ✅ Ubezpieczenie KL i NNW odpowiednie na wyprawę
    ✅ Uczestnictwo polskiego lidera wyprawy

    Nie obejmuje

    ❌ Opłat wizowych – 50 USD (4challenge może zająć się załatwianiem wiz)
    ❌ Atrakcji dodatkowych nie ujętych w programie
    ❌ Napiwków dla tragarzy
    ❌ Własnych wydatków
    ❌ Sprzętu osobistego
    ❌ Nadbagażu

     

    Zainteresują Cię także