fbpx
Zobacz więcej

Wspinaczka na Kun 7077 m – Ambitniejsze wyzwanie Ladakhu

Atrakcje

➡️ Zdobądź siedmiotysięcznik Mount Kun 7077 – Perłę w koronie Ladakhu
➡️ Przejdź do Mount Kun Base Camp przez dziką Dolinę Suru
➡️ Poznaj egzotyczne i pełne kontrastów Delhi – Bramę do Indii
➡️ Doświadcz uczucia mistycyzmu w niepowtarzalnym Leh – stolicy Ladakhu
➡️ Przeżyj emocjonujący rafting po rzece Zanskar
➡️ Odwiedź buddyjskie klasztory i pałace – wgłęb się w niezwykłą kulturę regionu

 

O wyprawie

Mount Kun 7077 m – Ekstremalna przygoda w Himalajach Ladakhu!

Pasmo Himalajów jest niewyczerpanym skarbcem, do którego od lat przybywają wielbiciele wspinaczki i górskich wyzwań. Dołącz do nich i podejmij się wyzwania zdobycia wymagającego szczytu Mount Kun 7077 m w Indyjskich Himalajach! Zobacz nieodkryte piękno najwyższych gór świata. Mount Kun jest idealnym szczytem, żeby sprawdzić się podczas prawdziwej wysokogórskiej wspinaczki! Pomimo tego, że ledwo przekracza pułap 7000 metrów, lokalni wspinacze są zdania, że jest to trudniejsza technicznie góra niż niektóre ośmiotysięczniki! Jeśli jesteś górskim wyjadaczem i chcesz zaznać prawdziwego wspinania w najwyższych górach świata – to propozycja wyprawy na Kun jest stworzona właśnie dla Ciebie!

Mount Kun 7077 m – Prawdziwie Himalajskie Wyzwanie!

Mount Kun to szczyt wznoszący się w górach Zanskar w Indyjskim Ladakhu. Jest drugą najwyższą górą tego pasma. Wyżej wznosi się jedynie jego bliźniaczy szczyt – Mount Nun 7135 m. Znajdują się bardzo blisko siebie, są oddzielone jedynie śnieżnym płaskowyżem o długości 4 kilometrów. W pobliżu znajduje się także trzeci szczyt masywu, sześciotysięcznik Pinnacle Peak 6930 m. Pierwsze wejście na jego wierzchołek miało miejsce stosunkowo wcześnie, bo w 1913 roku. Dla porównania bliźniaczy szczyt Mount Nun „padł” łupem wspinaczy dopiero w roku 1953. Inna sprawa, że drugie wejście na Kuna miało miejsce dopiero po 58 latach! Dokonała tego ekspedycja armii indyjskiej w 1971 roku. Mount Kun jest idealną propozycją wspinaczki dla osób, które aspirują do zdobycia ośmiotysięczników. Jest to góra trudna technicznie, wymagająca umiejętności wspinaczkowych i znajomości sprzętu wysokogórskiego. Mówi się, że jeżeli chcesz przejść od „tradycyjnych” ekspedycji wysokogórskich do wspinaczki wysokogórskiej, to Mount Kun jest jedną z najlepszych opcji!

Szczyt zachwyci Twoje oczy od razu, kiedy tylko zobaczysz go po raz pierwszy! Jawi się jako skalno – lodowa wieża wznosząca się powyżej ośnieżony płaskowyż. Widok ten podkreśla charakter góry. Jest wymagająca! Przez cały okres wspinaczki będą na Ciebie czekały strome podejścia po lodowych stokach i wspinaczkowe fragmenty w mikstowym terenie w kopule szczytowej. Z tego też powodu wyjazd na Kun jest polecany jedynie doświadczonym osobom. Trudności na trasie są znaczne, ale jeżeli uda Ci się je przezwyciężyć, to staniesz na jednym z najrzadziej zdobywanych szczytów Ladakhu, prawdziwej perle w koronie tego pięknego regionu!

Masyw NunKun – Ukryty skarb Ladakhu

Masyw, w którym znajduje się góra nosi dość dźwięczną nazwę NunKun. Rejon ten jest rzadko odwiedzany, a co za tym idzie – podczas zdobywania jego szczytów czeka nas prawdziwa górska przygoda, podczas której możemy poczuć się jak pionierzy. Nie wykluczone, że będziemy jedyną ekipą w sezonie, która będzie działać na Mount Kun. A to oznacza, że będziemy mieli wrażenie zdobywania dziewiczej góry! Podczas wspinaczki na wierzchołek drogą klasyczną zmierzymy się ze stromymi, lodowymi stokami, okazjonalnie szczelinami lodowymi oraz technicznymi fragmentami wspinaczkowymi tuż pod szczytem. To góra sprawdzająca Twój charakter i determinację!

Odkryj mistyczny Ladakh

Podczas wyprawy zwiedzisz przepiękny region Indii – Ladakh – zwany także Małym Tybetem. To niesamowite miejsce słynie ze swoich surowych, księżycowych wręcz krajobrazów, pięknych widoków na Góry Zanskar oraz mistyczną wręcz atmosferę. Możemy ją poczuć na każdym kroku! Na każdej ulicy zobaczymy liczne flagi modlitewne, a w oddali ukazywać się nam będą położone wysoko w górach buddyjskie świątynie.  Przyciągają one co roku turystów z całego świata. Stolicą Ladakhu jest Leh położone na wysokości około 3500 metrów. Przez większość roku to spokojne miasto, w którym życie toczy się niespiesznym tempem. Jedynie w okresie letnim, kiedy to można dojechać tutaj drogą lądową pojawia się tutaj spora liczba turystów, chcących zobaczyć jakie skarby skrywa w sobie to piękne miasto.

Będąc w Leh warto przejść się po mieście i odwiedzić okoliczne stupy i świątynie. Wśród nich najsłynniejsza jest zdecydowanie Shanti Stupa, której krystalicznie białe ściany i bogato zdobione wnętrze stanowią jedną z wizytówek stolicy. Świątynia powstała w 1991 roku, by uczcić 2500 lat buddyzmu. Tym co przyciąga turystów w to miejsce jest przede wszystkim niesamowity widok na pasmo Zanskar jaki możemy zobaczyć ze szczytu wzgórza, na którym się znajduje. No i samo podejście do świątyni może okazać się niezłym treningiem aklimatyzacyjnym. W końcu miasto znajduje się na wysokości ponad 3500 metrów 😉 Za największą atrakcję Leh uchodzi XVII wieczny Pałac Królewski, będący dawną siedzibą władców Ladakhu. Od 1834 roku jest on opuszczony i popadał w ruinę, po tym jak lud Dogra zaatakował rodzinę królewską. Obecnie jednak Indyjski Inspektorat Archeologiczny przywraca stopniowo pałacowi jego dawną świetność. Wewnątrz pałacu znajdziemy bogate zbiory biżuterii, strojów ceremonialnych i święte teksty buddyjskie. Na najwyższej kondygnacji pałacu znajduje się punkt widokowy na wspaniałą górę Stok Kangri 6153 m oraz rozległy region Ladakhu.

Ludność żyjąca w tym rejonie to w większości potomkowie Tybetańczyków, którzy przybyli tutaj ponad tysiąc lat temu. Leh to miasto, gdzie łączy się kultura indyjska i tybetańska, dzięki czemu można tutaj doświadczyć wyjątkowej i głębokiej duchowej atmosfery. Niewątpliwie jest to idealne miejsce, aby się nieco wyciszyć, pomedytować i nabrać sił na akcję górską.

Zobacz nasze pozostałe wyprawy do Ladakhu

13 DNI INDIE – STOK KANGRI 6163 M – HIMALAJE LADAKHU
25 DNI INDIE – MOUNT NUN 7135 M – NAJWYŻSZY SZCZYT LADAKHU
14 DNI INDIE – WYPRAWA NA KANG YATSE II 6240 M

Wymagania

✅ paszport ważny co najmniej 6 miesięcy
✅ zalecane szczepienia: żółtaczka typu A i B, BTP – błonnica, tężec, polio
✅ zdobyty 6 tys np. Mera Peak, Island Peak, Aconcagua, itp
✅ bardzo dobra kondycja i sprawność ruchowa

 

Terminy (4) i ceny

    Jesteś zainteresowany?

    Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy się resztą spraw!

    Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

    lub zadzwoń Tel.: +48 507 176 285
    Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
    Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

    Dla osób dolatujących indywidualnie:
    Rozpoczęcie wyprawy: Delhi
    Zakończenie wyprawy: Delhi

    Dzień 1: Wylot z Polski

    Spotkanie grupy z liderem wyprawy na lotnisku. Następnie przelatujemy do Nowego Delhi – stolicy Indii. Przylot na miejsce zaplanowany jest na godziny poranne następnego dnia

    Dzień 2: Lądowanie w Delhi

    Wczesnym rankiem dolatujemy do Delhi. Przejeżdżamy do naszego hotelu. Resztę dnia przeznaczymy na załatwianie niezbędnych formalności i pozwoleń na prowadzenie akcji górskiej w masywie NunKun. Jeżeli będziemy mieli czas i siłę, możemy również zwiedzić nieco Delhi. Naszym oczom ukaże się miasto pełne kontrastów. Tutaj skrajna bieda przeplata się z bogactwem i przepychem. Taka właśnie jest indyjska stolica. Przechodząca ze skrajności w skrajność, pełna kolorów i dźwięków. Wędrujemy przez zatłoczone ulice, ogłuszani dźwiękiem klaksonów, by po paru minutach znaleźć się w gęstym ogrodzie, tłumiącym wszystkie dźwięki z zewnątrz. Bez wątpienia jest to miasto jedyne w swoim rodzaju 🙂 W trakcie zwiedzania metropolii zobaczymy jej najważniejsze atrakcje. Odwiedzimy monumentalny Grobowiec Humajuna z XVII wieku. Skala budowli zachwyca, podobnie jak wielkość ogrodów otaczających ją. Hindusi słyną z chowania swoich zmarłych władców w potężnych grobach, przypominających bardziej pałace, niż miejsca pochówku. To właśnie na Grobowcu Humajuna wzorowana była budowla jednego z siedmiu nowych cudów świata – Taj Mahal. Zobaczymy także Qutub Minar – najwyższy minaret w Indiach, wznoszący się na wysokość 70 metrów ponad ulice miasta. Przejdziemy się pod India Gate – Bramę do Indii, wybudowaną ku pamięci wszystkich hinduskich żołnierzy poległych w I wojnie światowej. Jeżeli będziemy mieli czas to warto także zobaczyć bahaicką świątynię Lothus Temple. Już sam widok z zewnątrz robi nie lada wrażenie 😉 Świątynia z kształtu przypomina kwiat lotosu i jest otwarta dla każdego, niezależnie od wyznania. Jak widać stolica Indii ma naprawdę wiele do zaoferowania 😉  Część atrakcji przeznaczonych na ten dzień możemy zwiedzić podczas naszego ostatniego dnia pobytu w Indiach.

    Dzień 3: Delhi 

    Drugi dzień pobytu w stolicy. Dzień ten jest zarezerwowany na uzyskiwanie pozwoleń przed akcją górską. W wolnych chwilach zwiedzamy miasto, robimy ostatnie zakupy i przygotowujemy się przed wylotem do Ladakhu.

    Dzień 4: Przelot do Leh 3500 m

    Przejeżdżamy z samego rana na lotnisko w Delhi. Następnie wsiadamy w samolot i lecimy ku pięknym Himalajom 🙂 Po około dwóch godzinach lotu, lądujemy w Leh – stolicy Ladakhu, regionu położonego u stóp himalajskich szczytów górskich. Potocznie to miejsce jest określane mianem „Małego Tybetu”. Jest w tym określeniu dużo prawdy. Na każdym kroku w mieście dostrzeżemy liczne flagi modlitewne, charakterystyczne dla buddyzmu. Na wzgórzach z kolei dostrzeżemy świątynie buddyjskie. Okolica jest przepiękna, wręcz zachwycająca! Możemy sobie zadawać pytanie, czy to jeszcze Indie? Czy może już Tybet, albo Nepal? 😉 W pobliżu Leh leżą potężne góry Zanskar pełne kultowych szczytów, takich jak Kang Yatse 6400 m, czy Stok Kangri 6163 m. Miasto, w którym zatrzymamy się na najbliższe dwie noce leży stosunkowo wysoko, bo na 3500 metrach. Z tego też powodu najbliższy dzień przeznaczymy na aklimatyzację przed wyruszeniem w wyższe partie gór. Po przyjeździe do naszego hotelu zostaniemy ugoszczeni pysznym poczęstunkiem i oficjalnym powitaniem naszej grupy przez przewodników. Resztę dnia przeznaczamy na spacery po Leh i odpoczynku.

    Dzień 5: Aklimatyzacja w Leh 3500 m

    Drugi dzień w Leh – postawimy dzisiaj na aktywną aklimatyzację przed wyruszeniem w rejon masywu NunKun. Jako, że stolica Ladakhu jest zarazem istnym centrum wspinaczkowym, możemy tutaj uzupełnić braki sprzętowe lub zakupić wysokogórskie jedzenie na czas wspinaczki. Leh, jak na główny ośrodek miejski w rejonie ma bardzo wiele sklepów ze sprzętem górskim i odzieżą. 

    Dzisiaj zobaczymy najważniejsze atrakcje miasta. Zobaczymy między innymi Pałac Królewski. To jedna z dwóch największych atrakcji na mapie Leh. Ten powstały w XVII wieku zespół pałacowy jest dawną siedzibą władców Ladakhu. Z jego murów oraz dachu możemy zobaczyć wspaniałe widoki na góry Zanskar, w tym na majestatyczne Stok Kangri 6153 m, które z tego miejsca przypomina śnieżną piramidę 🙂 Wewnątrz pałacu znajdziemy także bogate zbiory biżuterii oraz strojów ceremonialnych, a także święte teksty buddyjskie. Drugim kultowym miejscem jest słynna Shanti Stupa. Ta zbudowana w 1991 roku świątynia buddyjska oferuje prawdopodobnie najlepszy widok na okolicę w całym Leh! Znajduje się na wzgórzu na wysokości około 3700 metrów. Żeby się do niej dostać musimy najpierw pokonać ponad 500 schodów. Na tej wysokości to nie będzie takie proste zadanie 😉 Idealny trening aklimatyzacyjny przed wyjściem w góry 😀  Śnieżnobiałe mury oraz bogato zdobione wnętrze robi na zwiedzających zawsze duże wrażenie. Jeżeli starczy nam czasu, to wybierzemy się poza stolicę Ladakhu – do znajdującego się nieopodal Pałacu Shey, słynącego z bogatych zbiorów tekstów buddyjskich oraz znajdującej się tam siedziby mnichów. Wieczorem wracamy do naszego hotelu, gdzie przejdziemy briefing przed wyruszeniem na ekspedycję w góry Zanskar. 

    Dzień 6: Przejazd Leh – Kargil 2676 m

    Po śniadaniu pakujemy cały nasz sprzęt do samochodów i ruszamy w długą drogę do Kargil 2676 m. Można powiedzieć, że zabawa się skończyła. Teraz zaczynamy prawdziwą ekspedycję 🙂 Po około 7 godzinach drogi docieramy do malowniczo położonego miasteczka Kargil. Jest ono znane przede wszystkim z tego, że jest to ostatnie miasto przed wkroczeniem do królestwa szczytów NunKun. To tutaj spotykają się wszystkie ekipy wspinaczy, chcące zaatakować jeden z wierzchołków masywu. Po przybyciu na miejsce zakwaterujemy się w hotelu i spędzimy noc w mieście.

    Dzień 7: Przejazd Kargil – Shafat Nala 4000 m

    Rano, po sprawdzeniu naszych pozwoleń przez oficerów stacjonujących w Kargil, jedziemy w dalszą trasę. Dzisiaj wjeżdżamy w wysokogórski teren, docierając do obozowiska Shafat Nala 4000 m. To nasz ostatni przystanek przed bazą pod Mount Kun. Po przyjeździe na miejsce rozbijamy nasze namioty i spędzamy pierwszą noc w dzikim terenie. Znajdujemy się na granicy Doliny Suru, a widoki z tego miejsca stają się naprawdę magiczne. Możemy już zobaczyć potężny masyw NunKun nad nami oraz lodowiec, który prowadzi do bazy głównej. Pełni emocji spędzamy noc w namiotach i już jutro ruszamy w kierunku Base Campu.

    Dzień 8: Trekking Shafat Nala – Mount Kun Base Camp 4400 m

     Zaczynamy podejście do Kun Base Camp. Opuszczamy Shafat Nala i wkraczamy w niezamieszkałe przez człowieka rejony. Przekraczamy po solidnym moście rzekę Suru, płynącą po dnie spektakularnego górskiego wąwozu. Z czasem skromne, zielone łąki znikają z naszego pola widzenia. Wkraczamy na rozległy teren lodowca. Poruszamy się po usłanej głazami morenie, by po około 5-7 godzinach wędrówki z Shafat Nala osiągnąć Mount Kun Base Camp 4400 m. Rozbijamy nasze namioty w bazie, która stanie się naszym domem przez najbliższe dwa tygodnie. Od jutra rozpoczynamy akcję górską w masywie NunKun!

    Dni 9 – 20: Akcja górska na Mount Kun 7077 m

     Okres czasu przeznaczony na akcję górską w masywie Mount Kun 7077 m. Przez najbliższe 12 dni działamy na stokach góry, zakładamy obozy pośrednie i czekamy na dogodne okno pogodowe, pozwalające nam zaatakować wierzchołek. Od tego momentu nie jesteśmy w stanie zaplanować akcji górskiej co do dnia. Kluczowe będzie samopoczucie uczestników i pogoda. Wszystkie ważne decyzje będą podejmowane z dnia na dzień, a nawet z godziny na godzinę. 

    Obóz C1 – 5300 m:

     Drogę do Obozu C1 rozpoczynamy od podejścia po stromej morenie lodowca. Poruszamy się po skalistym terenie, usłanym głazami o zróżnicowanej wielkości. W tle od początku drogi z Base Campu będziemy mogli zobaczyć Mount Nun 7135 m oraz trzeci najwyższy szczyt masywu Kun – Pinnacle Peak 6930 m. Naszego celu wyprawy – Mount Kun 7077 m jeszcze z tego punktu nie zobaczymy. Idziemy po stromym, kamiennym stoku do punktu gdzie lód styka się ze skałą. Tutaj zakładamy raki i pokonujemy w stromym do 30 stopni terenie ostatni fragment drogi do Camp 1. Położony jest on na śnieżnym plateau, z dala od szczelin, które możemy bardzo często spotkać na tym lodowcu. 

    Czas przejścia Nun Base Camp – Camp I: 5 – 6 godzin

    Obóz C2 – 6000 m:

     Pomiędzy obozami 1 a 2 wznosi się potężna, wysoka na 900 metrów ściana śniegu, skał i lodu. To właśnie ona jest najtrudniejszą, najbardziej techniczną przeszkodą, którą wspinacze muszą pokonać w drodze na szczyt Mount Kun. Forsowanie ściany zajmie nam cały dzień. Wspinamy się początkowo w mikstowym terenie, który następnie przechodzi w lodową ścianę o nachyleniu maksymalnym 70 stopni. Na całej długości dzisiejszej trasy mamy rozwieszone liny poręczowe, które ułatwią nam przejście tego wymagającego odcinka. Na jego końcu znajdziemy rozległe plateau, na którym położony jest Camp 2. Z tego miejsca po raz pierwszy możemy zobaczyć sam wierzchołek Mount Kun. Z tego miejsca jawi się on niczym śnieżno – skalna wieża, trudno dostępna z każdej strony. Widzimy również całą naszą trasę do obozu szturmowego. 

    Czas przejścia Camp I – Camp II: 8 – 9 godzin

    Obóz C3 – 6200 m:

     Droga do C3 nie nastręcza dużych problemów. Przez cały czas wędrujemy po śnieżnym plateau z doskonałymi widokami na góry Nun i Kun. W ostatnim fragmencie podejścia podchodzimy po śnieżnym stoku na siodło przełęczy, gdzie znajduje się obóz C3. Będzie on naszym obozem szturmowym. Zostawiamy tutaj depozyt i szykujemy się do ataku szczytowego. 

    Czas przejścia Camp II – Camp III: 3 – 4 godziny

    Mount Kun – 7077 m:

     Atak szczytowy rozpoczynamy o pomiędzy godziną 23 a 24. Do pokonania mamy niemal 900 metrów w pionie. To będzie długi i ciężki dzień! Trasa na szczyt z obozu trzeciego wiedzie przez stromą ścianę, o nachyleniu maksymalnym 45 stopni. Po jej pokonaniu wychodzimy na szeroki grzbiet górski, którym podchodzimy przez resztę drogi. W końcu docieramy na ostateczne wypiętrzenie grzbietu, które wyprowadza nas na wierzchołek Mount Kun 7077 m. Z jego szczytu możemy zobaczyć wspaniały widok na szczyty gór Zanskar, główną grań Himalajów i majaczące w oddali szczyty Karakorum. Ci z dobrym wzrokiem wypatrzyć mogą legendarne K2 🙂 Do tego mamy pierwszorzędny widok na pobliskie Mount Nun 7135 m oraz Pinnacle Peak 6930 m. Po chwili spędzonej na szczycie schodzimy w dół, aż do obozu drugiego. Następnego dnia schodzimy do Base Campu, kończąc akcję górską. 

    Czas przejścia

    Camp III – Mount Nun 7077 m: 8 – 10 godzin
    Mount Nun – Camp II: 6 – 7 godzin
    Camp II – Nun Base Camp: 6 – 8 godzin

    Dzień 21: Trekking Mount Kun Base Camp 4200 m – Kargil2676 m

     Zakończenie naszych przygód w masywie NunKun. Rozpoczynamy zejście przez morenę lodowca w kierunku Shafat Nala 4000 m. Zatrzymujemy się na polanie na krótki odpoczynek i lunch, po czym ruszamy w dalszą drogę na dół. Po krótkim marszu, docieramy do naszych samochodów. Ładujemy bagaże i zjeżdżamy w dół do Kargil. Tutaj zatrzymamy się na noc przed jutrzejszą długą podróżą powrotną do Leh. 

    Dzień 22: Przejazd do Leh 3500 m

    Jedziemy z Kargil do Leh. Czeka nas około 7 godzin jazdy, ale z takimi pięknymi widokami za szybą samochodu, taki przejazd to czysta przyjemność 😉 Późnym popołudniem docieramy do Leh. Mamy jeszcze okazję, by zwiedzić urokliwe miasto i zakupić ostatnie pamiątki. Wieczorem czeka nas kolacja pożegnalna, połączona z kulturowym pokazem przybliżającym nam tradycje regionu. Cały wieczór upłynie nam na zabawie, tańcach i świętowaniu sukcesu zdobycia siedmiotysięcznego Nun. Oczywiście nie może zabraknąć uroczystego rozdania certyfikatów za zdobycie szczytu 😉 To niesamowity powód do dumy i pamiątka na całe życie 🙂 

    Dzień 23: Rafting na rzece Zanskar

    Nasza wyprawa górska już się za kończyła, ale to jeszcze nie koniec naszych przygód w mistycznym Ladakhu. Dzisiaj czeka nas nieprawdopodobny rafting na rzece Zanskar, który na zawsze zostanie w Waszej pamięci. Ten rafting ma swój niepowtarzalny urok. Rzeka niesie ogromne ilości wody z dużą prędkością. Organizowane są na niej nie tylko spływy pontonowe, ale również swobodne spływy w piance lub odpowiedniej kamizelce poza pontonem. Wielu uczestników naszych wypraw decyduje się właśnie na taką „specyficzną” kąpiel 😉 Pozostali oczywiście podczas takiego spływu pozostają na pokładzie 🙂 pontonów. Dokładne miejsce raftingu jest zależne od poziomu wód. Nie raz kończyliśmy rafting na samym ujściu Zanskaru do Indusu. Innym razem bieg zaczynał się przy Phey a kończył 36 km od Leh przy Nemu. Trudności na wybranym odcinku w większości mają progi wodne II i III stopnia. Tego samego dnia odwiedzimy najstarszy i najbardziej znany kompleks klasztorów Alchi, który powstał w XI wieku. Kompleks składa się z trzech części – głównej świątyni Duhhang,  trzy poziomowej świątyni Sumsteg, oraz świątyni Manjursrego Jampe Lhakhang. W klasztorach znajdziemy przepiękne malowidła na ścianach, drewnianym suficie, a także będą one wypełniać wszystkie drewniane elementy wnętrza dwóch najważniejszych zabytków. To chyba jedyny klasztor, w którym panuje zakaz robienia zdjęć, aby nie zniszczyć malowideł, które zostały namalowane farbami mineralnymi. Po przygodach na rzece Zanskar oraz zwiedzaniu, wracamy do Leh na naszą ostatnią noc w tym pięknym regionie Indii.

    Dzień 24: Przelot do Delhi

    Dzisiaj opuszczamy Leh i wylatujemy w drogę powrotną na niziny. Po 2 godzinach lotu lądujemy w Delhi, gdzie czeka nas przesiadka i dalszy lot do Polski.

    Dzień 25: Powrót do Polski

    Lądowanie w Polsce. Zakończenie wyprawy.

    Noclegi

    Podczas pobytu w Delhi oraz Leh zapewnione noclegi w hotelach. Unikamy nocowania w miejscach o niskim standardzie.

    Podczas trekkingu do Kun Base Camp noclegi w lodżach. Przez cały czas trwania akcji górskiej nocujemy w namiotach dwuosobowych.

    Wyżywienie

    Wszystkie posiłki podczas pobytu w Leh, a także w trakcie trekkingu i akcji górskiej są wliczone w cenę wyprawy. Z kolei podczas pobytu w Delhi wyżywienie jest we własnym zakresie z pominięciem śniadań. Jedzenie jest dość tanie w Indiach i w pobliżu naszego hotelu jest wiele atrakcyjnych miejsc pod względem żywieniowym. Podczas akcji górskiej będziemy żywić się w namiocie jadalni, a posiłki przygotuje nasz utalentowany personel kucharski. Menu jest bardzo różnorodne. Obejmuje one gorące śniadanie składające się z: płatków śniadaniowych, kawy i porannej herbaty oraz rozszerzonego menu mięs, makaronów, dań z ryżu, kurczaka, steki, pizze, świeże pieczywo, owoce i warzywa, desery i wiele innych. Jedzenie jest bardzo dobre, a nasz personel szczyci się serwowaniem doskonałej kuchni. Zapewniamy posiłki na dużej wysokości w namiotach. Proszę mieć dodatkowo – indywidualne przekąski pod ręką. Oczekiwany sprzęt, który warto byłoby zabrać na dużą wysokość powinien zawierać: światło, plastikową miskę z pokrywką, kubek do gorących napojów z pokrywką i łyżeczką. Jeśli ktoś ma wyjątkowe upodobania to zapewnia je we własnym zakresie, przykładowo – zupki błyskawiczne, gorąca czekolada, jeśli ktoś lubi, ważne, żeby uczestnik miał komfort. W zakres podręcznych przekąsek mogą wpisywać się: batony, owoce i orzechy lub słone przekąski. Batony energetyczne są doskonałym dodatkiem do uzupełnienia kalorii.

    Zaplanuj około 10 – 15 kg różnorodnych przekąsek. Dostępnych jest wiele przekąsek do kupienia już w samym Delhi oraz Leh.

    Cena wyprawy

    6050$ + przelot od 3000 do 4500zł

    Obejmuje

    ✅ Organizację i logistykę wyprawy
    ✅ Fachową pomoc przy zakupie biletów lotniczych – doradztwo/ pośrednictwo w zakupie
    ✅ Zniżki do sklepów górskich i nie tylko
    ✅ Pomoc i wsparcie w przygotowaniu do wyprawy
    ✅ 3 noclegi w hotelu w Delhi ze śniadaniami
    ✅ 4 noclegi w Leh – pełne wyżywienie
    ✅ 2 noclegi w Kargil – pełne wyżywienie
    ✅ 1 nocleg w Shafat Nala – pełne wyżywienie
    ✅ Bilet lotniczy Delhi – Leh – Delhi
    ✅ Zapewnienie butli z tlenem i zabezpieczenia medycznego
    ✅ Noclegi w namiotach dwuosobowych podczas akcji górskiej
    ✅ Pełne wyżywienie (3 posiłki) podczas trekkingu i akcji górskiej
    ✅ Wszystkie przejazdy w ramach programu
    ✅ Transfery lotniskowe
    ✅ Zapewnienie sprzętu na czas wspinaczki: liny poręczowe stałe i dynamiczne i wszelkie ich mocowania, śruby, szable etc.
    ✅ Zapewnienie sprzętu obozowego: namiot messa, namiot kuchenny, namiot toaletowy – Base Camp
    ✅ Zapewnienie porterów oraz koni do transportu bagażu i ekwipunku do Base Campu (limit bagażu 40 kg)
    ✅ Wynajęcie przedstawiciela dowództwa na czas akcji górskiej
    ✅ Wynajęcie obsługi obozu – kucharze, portierzy, personel
    ✅ Wynajęcie przewodników wysokogórskich (1 przewodnik na 1 osobę)
    ✅ Pozwolenie na wspinaczkę na szczyt Mount Kun
    ✅ Opłaty za rafting na rzece Zanskar
    ✅ Zapewnienie jedzenia wysokogórskiego podczas pobytu w obozach pośrednich
    ✅ Zapewnienie gazu do kuchenek na czas akcji górskiej
    ✅ Organizację pożegnalnej kolacji w Leh
    ✅ Ubezpieczenie KL i NNW odpowiednie na wyprawę
    ✅ Uczestnictwo polskiego lidera wyprawy

    Nie obejmuje

    ❌ Opłat wizowych – 26USD (4challenge może zająć się załatwianiem wiz)
    ❌ Atrakcji dodatkowych nie ujętych w programie
    ❌ Napiwków dla tragarzy
    ❌ Własnych wydatków
    ❌ Sprzętu osobistego
    ❌ Nadbagażu

    Zainteresują Cię także