fbpx
Zobacz więcej

Wyprawa na Aconcagua 6962 m – Kamienny Strażnik Andów

Atrakcje

➡️ zdobywanie giganta jakim jest Aconcagua 6962m – najwyższa góra Ameryk
➡️ naturalny skalny łuk tworzący most nad rzeką Vacas – Puente del Inca
➡️ wspaniałe miasta Buenos Aires, Santiago de Chile, Mendozaopcjonalnie w zależności od dysponowania czasem:

  • wodospad Iguazu – najwyższy spośród największych wodospadów na Ziemi
  • rafting w okolicach Mendozy
  • Atacama – przejazd na pustynię
  • przelot na Wyspę Wielkanocną (Rapa Nui)
  • lekcje tanga w Buenos Aires

O wyprawie Zobacz video

Dotychczas każda wyprawa na Aconcagua przez nas zorganizowana zakończyła się zdobyciem szczytu!

Wyprawa na Aconcagua – najwyższą górę na Ziemi poza kontynentem azjatyckim!

Jeśli pniesz się z roku na rok coraz wyżej, pokonujesz coraz poważniejsze wyzwania i Twoją ambicją jest Korona Ziemi, to Aconcagua jest naturalną koleją rzeczy. Pod względem technicznym wejście na Aconcaguę drogą normalną nie wymaga znajomości technik alpinistycznych, technicznie jest nieco trudniejsze niż trekkingowa klasyczna droga na Kilimandżaro. Aconcagua broni się jednak poważną wysokością sięgającą prawie 7000 metrów, bardzo niskimi temperaturami i wyczerpującą strategią zakładania obozów.

Dla maksymalizacji Twojego bezpieczeństwa na wyprawie korzystamy z usług lokalnych przewodników na stokach Aconcagua.

Dla wielu pasjonatów górskich, niekoniecznie wprawionych w wielkich wyprawach, to jedno z większych górskich marzeń. Gdyby nie Azja to właśnie Aconcagua byłaby najwyższym punktem na Ziemi. Szczyt został zdobyty po raz pierwszy w roku 1897 przez szwajcarskiego przewodnika, ale warto odnotować działalność na górze polskiej wyprawy, która dumnie zapisała swoją kartę w historii. A było to w latach trzydziestych XX wieku, kiedy to właśnie polski zespół wytyczył bardzo trudną, jak na owe czasy, drogę biegnącą lodowcem dziś zwanym Lodowcem Polaków.

Wyprawa na Aconcagua czyli najwyższa góra obu Ameryk w Twoim portfolio

Z uwagi na specyficzne warunki atmosferyczne Aconcagua jest świetnym treningiem przygotowującym do ataku na Mount Everest. Jako najwyższy szczyt Ameryki Południowej wchodzi w skład Korony Ziemi i przyciąga rzesze alpinistów z całego świata. Zdobycie Aconcagua, ze względu na jej wysokość, to już poważne wyzwanie, ale możliwe dla ambitnego turysty. Samo zdobycie szczytu to jednak nie wszystko. Wyprawa na Aconcagua pozwoli ci zasmakować czym są góry wysokie. Krajobrazy, odległości, wysokości – wszystko ma tu inny wymiar. Andy należą do jednych z najbardziej różnorodnych i egzotycznych łańcuchów górskich na świecie co sprawia, że są wyśmienitym początkiem przygody z górami najwyższymi.

Jeśli szukasz ambitniejszych wyzwań to zawsze możesz spróbować swoich sił pokonując 'Lodowiec Polaków’, którego nazwa przypomina dziś o bardzo ambitnej drodze i pierwszym wejściu wschodnią ścianą dokonanym w 1934 roku przez polski zespół. Odczuj na własnej skórze potęgę wód grzmiących w przepaści jednego z największych wodospadów świata – Iguazú. Masz też niepowtarzalną możliwość wpłynięcia niezatapialną motorówką w kipiele wodospadu…

Przeczytaj też: Aconcagua – droga normalna – dzień po dniu

 

Wymagania

✅ wysokościowe (przynajmniej obecność na ok. 5500m)
✅ bardzo dobra kondycja fizyczna
✅ „końskie” zdrowie
✅ paszport ważny co najmniej 6-mcy

 

Materiały dodatkowe

Terminy (8) i ceny

    Jesteś zainteresowany?

    Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy się resztą spraw!

    Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

    lub zadzwoń Tel.: +48 507 176 285
    Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
    Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

    Dla osób dolatujących indywidualnie:
    Rozpoczęcie wyprawy: MENDOZA
    Zakończenie wyprawy: BUENOS AIRES | SANTIAGO DE CHILE

    Dzień 1: Wyjazd z Polski

    Spotkanie na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Przelot do Mendozy w Argentynie z międzylądowaniem w Buenos Aires. Zakwaterowanie w hotelu w Mendozie – odpoczynek po podróży. Korzystanie z dobrodziejstw hotelowego basenu ;).

    Dzień 2: Mendoza

    Początek wyprawy na Aconcagua wiąże się z załatwianiem formalności, zezwoleń, mułów, gazu i żywności, bazowego serwisu. W wolnym czasie przejdziemy się po tętniącej życiem Mendozie.

    Dzień 3: Przejazd do Penitentes 2700 m

    Podjedziemy w okolice słynnego 'inkaskiego mostu’ w Puente del Inca 2900 m, gdzie również znajdują się gorące źródła. Po południu przegląd i przygotowanie ekwipunku górskiego. Nocleg w hotelu w Penitentes.

    Dzień 4: Puente del Inca 2900 m – Confluencia 3300 m | 3 godz.

    Wynajęcie i pakownie sprzętu na muły odbywa się za nas. Jeszcze w Penitentes pakujemy się w zasadzie na 3 dni do podręcznego plecaka, a pozostałe rzeczy wysyłamy na grzbietach mułów do Plaza de Mulas 4300 m. Przed południem zostaniemy podwiezieni do bramy parku Aconcagua skąd rozpoczniemy trekking do bazy Confluencia 3400 m. Po dotarciu przechodzimy pierwsze badania lekarskie u strażników parku. Nocleg w pięknie położonej bazie.

    OPCJONALNIE: Full Base Camp Service:
    Zakwaterowanie w namiotach bazowych wyposażonych w łóżka i materace pozwala na ograniczenie tego, co niesiemy na plecach do kilku rzeczy i śpiwora. Gotować również nie musimy – korzystamy z wyżywienia (3 posiłki) przygotowywanego przez kucharzy pracujących w bazach.

    Dzień 5: Confluencia 3400 m – Plaza Francia 4200 m – Confluencia 3400 m | 7 godz.

    Dzień aklimatyzacyjny. Podejście wzdłuż lodowca Horcones Inferior do Plaza Francia 4200 m (5 godzin) z najpiękniejszym widokiem na południową ścianę Aconcagua 6962 m na wyciągnięcie ręki. Ten dzień najprawdopodobniej dostarcza najbardziej spektakularnych widoków na Aconcagua podczas całej wyprawy. 2700 metrów ściany – najwyższej w Ameryce Południowej robi wrażenie. Po południu powrót (2 godziny) do Confluencii. Dla najtwardszych dostępne boisko do siatkówki w bazie na wysokości 3400 m. Nocleg w Confluencii.

    Dzień 6: Confluencia 3400 m – Plaza de Mulas 4300 m | 7-9 godz.

    Do przejścia jest aż 15 km, z czego ponad połowa wiedzie niemal płaskim pustynnym dnem doliny Horcones. Kolejne 4 godziny to podejście piargami na wysokość 4300 m do Plaza de Mulas – bazy, z której rozpoczniemy właściwe zdobywanie Aconcagua.

    OPCJONALNIE: Full Base Camp Service:
    Podchodzimy na lekko (z lekkim plecakiem), a w bazie czekają nas dobre warunki noclegowe i pełne wyżywienie przygotowywane przez lokalnych kucharzy.

    Dzień 7: Plaza de Mulas 4300 m

    Przynajmniej jeden dzień odpoczynku i planowania dalszej akcji w zależności od dyspozycji uczestników i prognoz pogody. Tego dnia rejestrujemy się w bazie i przechodzimy kolejne badania lekarskie.

    Dzień 8 – 20: Aconcagua

    Droga normalna – obozy
    CONFLUENCIA 3400 m BERLIN 5910  m
    PLAZA DE MULAS 4300 m PLAZA COLERA 5980 m
    CANADA 4900 m INDEPENDENCIA 6300 m
    NIDO DE CONDORES 5550 m ACONCAGUA 6962 m
    Najczęściej akcja górska przy dobrej pogodzie przebiega następująco:
    Dzień 7: Odpoczynek w Plaza de Mulas 4300 m
    Dzień 8: Wynoszenie depozytu do Nido de Condores 5550 m i powrót do bazy (opcjonalnie: do Canada 4900 m)
    Dzień 9: Odpoczynek w Plaza de Mulas 4300 m
    Dzień 10: Odpoczynek w Plaza de Mulas 4300 m
    Dzień 11: Podejście i nocleg w Nido de Condores 5400 m (opcjonalnie dwie noce)
    Dzień 12: Podejście do Berlina 5910m albo Cólera 5980 m
    Dzień 13-14: Pierwsza próba zdobycia szczytu Aconcagua 6962 m

    Dzień 20: Mendoza

    Jeśli akcja górska na wyprawie potrwa maksymalną ilość przewidzianego czasu, będzie to ostatni dzień w Parku Aconcagua. Zejście do bramy Parku bezpośrednio z Plaza de Mulas (7-8 godzin) i przejazd do Mendozy, zakwaterowanie w hotelu. Po tylu dniach w górach, kąpiele w basenie hotelowym mogą okazać się przeżyciem porównywalnym do tego ze szczytu Aconcagua.

    Dzień 21: Mendoza – Buenos Aires | Mendoza – Santiago de Chile

    Przejazd autokarem lub przelot w zależności od ilości czasu lub dodatkowych planów.

    opcjonalnie:
    Jeśli akcja górska zakończyłaby się wcześniej co zazwyczaj ma miejsce, to możliwa staje się wycieczka nad Wodospad Iguazu. Można również zwiedzić Buenos Aires albo wypocząć nad Oceanem.
    Jeśli przelot z Polski był do Chile to otwiera się szansa na przelot na legendarną Wyspę Wielkanocną, pustynię Atacamę a nawet Patagonię.

    Dzień 22: Wylot do Polski

    Przylot do kraju tego samego dnia wieczorem bądź następnego dnia rano.

    Noclegi

    Zakwaterowanie w hotelach i prywatnym schronisku w Penitentes, w górach noclegi w zorganizowanych przez nas namiotach.

    OPCJONALNIE: Full Base Camp Service
    Zakwaterowanie w hotelach i prywatnym schronisku w Penitentes, w górach noclegi w obozach Confluencia i Plaza de Mulas w dużych bazowych namiotach na łóżkach z materacami. Podczas właściwej akcji górskiej powyżej Plaza de Mulas korzystamy z własnego wyposażenia i standardowych namiotów przeznaczonych na akcję górską (zapewniamy namioty).
    Zakwaterowanie w namiotach bazowych wyposażonych w łóżka i materace pozwala na ograniczenie tego, co niesiemy na plecach do Plaza de Mulas 4300m, do kilku rzeczy i śpiwora. Gotować również nie musimy – korzystamy z wyżywienia (3 posiłki) przygotowywanego przez kucharzy pracujących w bazach. Podstawową zaletą opcji full service jest to, że po każdym powrocie do bazy, po każdym ciężkim dniu, czeka na nas gotowy posiłek w bazie i wygodne łóżko w dużym bazowym namiocie.

    Uwagi

    Nasze grupy wyprawy na Aconcagua są, ze względów bezpieczeństwa i optymalizacji wspólnych działań, dodatkowo wspomagane przez lokalnych przewodników. Pamiętaj, że Aconcagua jest poważnym przedsięwzięciem i wymaga doskonałego przygotowania i zdrowia. Ze względu na trudne warunki pogodowe panujące w całych Andach potrafi być górą niebezpieczną, a jej stoki podczas załamania pogody mogą przerodzić się w pułapkę orientacyjną.

    Cena wyprawy

    cena: 2850 $ + przelot cena od 4000 do 5000zł

    Obejmuje

    ✅  przelot tam i z powrotem (trasa przelotu jest ustalana tak, by zminimalizować koszty a jednocześnie nie zmęczyć uczestników. Podany zakres cenowy lotu nie jest ofertą handlową, a przybliżoną ceną lotu. Koszt biletu uzależniony jest od aktualnej oferty przewoźnika.)
    ✅ organizację i logistykę wyprawy
    ✅ wszystkie lokalne przejazdy według programu
    ✅ wynajęcie poganiaczy mułów – transfer bagaży do Plaza de Mulas i z powrotem
    ✅ zakwaterowanie w hotelach (z basenami) poza akcją górską
    ✅ w górach zakwaterowanie w zorganizowanych przez nas namiotach (zapewniamy namioty wyprawowe na akcję górską)
    ✅ pełne wyżywienie w górach – posiłki przygotowujemy samodzielnie
    ✅ wyżywienie poza akcją górską – dwa posiłki dziennie
    ✅ gaz niezbędny do przygotowywania posiłków podczas akcji górskiej powyżej bazy
    ✅ alpinistyczne ubezpieczenie KL i NNW (uwzględniające akcję ratunkową – śmigłowiec)
    ✅ ubezpieczenie bagażu
    ✅ uczestnictwo i wsparcie polskiego lidera wyprawy
    ✅ wynajęcie lokalnego przewodnika na czas akcji górskiej powyżej bazy
    ✅ dostęp do telefonu satelitarnego

    FULL BASE CAMP SERVICE (opcjonalnie – za dopłatą pakiet rozszerzony)

    ✅ zakwaterowanie w dużych bazowych namiotach (łóżka i materace) w obozach niskich: Confluencia i Plaza de Mulas, powyżej Plaza de Mulas w zorganizowanych przez nas profesjonalnych namiotach wyprawowych
    ✅ pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie)  w obozach niskich: Confluencia 3400m i Plaza de Mulas 4300m serwowane przez kucharzy (z braku innej możliwości sami gotujemy posiłki wyłącznie powyżej Plaza de Mulas)

    Nie obejmuje

    ❌ zezwolenia na zdobywanie szczytu – permitu
    ❌ atrakcji dodatkowych nie ujętych w programie
    ❌ biletu powrotnego na autobus rejsowy Mendoza-Buenos
    ❌ transferów między lotniskami
    ❌ własnych wydatków
    ❌ ewentualnego podatku wylotowego
    ❌ nadbagażu
    ❌ napiwków
    ❌ kosztów związanych z ewentualnymi  wycieczkami  fakultatywnymi, w tym, do doliny księżycowej albo nad wodospady Iguazu (300$–500$)

    Zainteresują Cię także