Prowadzi intensywne życie, pasjonat wszelkich form aktywności, podróżnik – tropiciel przygód, wspinacz, alpinista, żeglarz, płetwonurek, narciarz, kajakarz a nawet piłkarz i tenisista. Związany z licznymi organizacjami i klubami sportowymi w Polsce i za granicą. Na co dzień stale poszerza obszar swoich zainteresowań podejmując nowe wyzwania. W przerwach, pomiędzy kolejnymi sportowymi przygodami, poświęca się nauce. Geograf i kartograf (Uniwersytet Wrocławski), absolwent Wyższej Szkoły Bankowej, Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.
Ewa Klepak
Wielka optymistka i marzycielka. Miłuje się w górach i sportach outdoorowych. Uwielbia wysiłek fizyczny, co daje jej energie i siłę do przeżywania każdego dnia w pełni. Absolwentka szkoły muzycznej, najchętniej relaksuje się przy dobrej muzyce rockowej. Koneserka wina i kuchni śródziemnomorskiej.
Odkrywa świat podróżując motorem. Uczestniczka wypraw do Afryki, Azji oraz wypraw wysokogórskich w Alpy. Z łatwością zawiera nowe przyjaźnie. Jej zmysł organizacji i kreatywność to klucz do efektywnej pracy.
Mateusz Waligóra
Podróżnik, pilot wypraw na krańce świata, fotograf. Lubi słodycze (niestety), nie lubi, gdy kapie mu na głowę. Współpracował z kilkunastoma markami outdoorowymi min. POLARTEC, MSR. Z branżą outdoor związany intensywnie od kilku lat. Publikuje w National Geographic Traveler, Góry, N.P.M., Bikeboard, Poznaj Świat i innych. Przez National Geographic kilkakrotnie nominowany do TRAVELERA m.in. za relację z 19 miesięcznej podróży po Ameryce Południowej, podczas której pokonał na rowerze 14000 km.
Ela Wiejaczka
Uwielbia poznawanie nowego, życie w podróży i pisanie. Pracuje i odpoczywa w Afryce, która jest jej wielką miłością. Od kilku lat zgłębia tajemnice Ameryki Południowej. Na przełomie 2014 i 2015 roku podczas podróży poślubnej „Afryka 2×2” przejechała na rowerze 7560 km po drogach i bezdrożach Czarnego Lądu, od Namibii aż po Kenię. Owocem tej wyprawy było napisanie książki „Pięć kilometrów do bomby„.
Renata Małek-Niezbecka
Fotografik, miłośniczka podróży, pasjonatka gór i dynamicznego życia. Z wykształcenia historyk filozofii, na co dzień dziennikarz i pracownik Grupy Radiowej Agory. Od kilku lat podróżuje i prowadzi wyprawy, ale serce zostawiła w Himalajach, do których wraca często i najchętniej. Niemniej jednak, jak sama mówi o sobie: „mam duże serce i mogę je zostawić wszędzie”.
Artur Małek
Pierwszy zimowy zdobywca ośmiotysięcznika Broad Peak 8051m. Przez uczestników wypraw określany jako skromny, opanowany, odpowiedzialny i profesjonalny lider, jednym słowem – lider-perfekcjonista. Wszystkie szczegóły w górach musi mieć dopięte na ostatni guzik i nie dopuszcza do najmniejszego uchybienia. Nie toleruje obsuwy u współpracowników i pracodawców ;), ale wyjątkowo tolerancyjny i opiekuńczy dla podopiecznych.
Andrzej Rusowicz
Alpinista, fotograf, ale również inżynier telekomunikacji. Poznawanie innych kultur jest dla niego zawsze inspirujące. Miejsca do których trudno dotrzeć go fascynują, a wspólne ich odkrywanie wraz z towarzyszami podroży daje pozytywną energię. Jednak największą jego pasją są góry a wspinaczka, czy to w lodzie czy w skale, przynosi mu największą satysfakcje. Kordyliery, Tien-szan, Karakorum, Andy i Apallachy – to tylko niektóre krainy i pasma górskie, do których chce wrócić. Od pewnego czasu także pracę zawodową łączy z zamiłowaniem do podroży.
Zbyszek Kordan
Zawodowo zajmuje się informatyką, prywatnie pasjonat wszelkich gór i podróży. Z górami związany od ponad 30 lat. Wspinał się latem i zimą w Alpach, Tatrach, Pamirze, Pirenejach, na Kaukazie i w górach Afryki oraz Skandynawii. Ulubionym miejscem są Alpy i Tatry, zarówno latem jak i zimą. W podróżach ceni dobre towarzystwo i ciągłe zmiany otoczenia. Fotografuje, by zachować na długie lata ulotne chwile w pamięci.
Kuba Urbański
Podróżnik. Miłośnik wyzwalania energii oraz inspiracji u siebie i u innych, przede wszystkim w trakcie coachingu, a także pod czas wypraw. Kocha góry, po których chodzi od najmłodszych lat. Jedna z jego życiowych dewiz, to: „Sięgaj chmur”. Wspina się w skałach w Polsce i na świecie, latem oraz zimą. Gdy nie zdobywa akurat żadnego szczytu, jeździ na nartach, nurkuje i żegluje. Ciągle go gdzieś nosi. Podróże po świecie, to dla niego nie tylko pasja, ale ciągła nauka życia i zdobywanie wiedzy o ludziach, których spotyka na swojej drodze.
Ula Fuglewicz
Marek Drojecki
Niespokojny duch, dla którego życie w drodze to cel sam w sobie. Urodzony na nizinach ale zapatrzony w góry. Pasjonat wszelkich form aktywności. Już od najmłodszych lat związany ze sportem – pływanie, tenis a z czasem bieganie, spinning i oczywiście trekking górski. Z wykształcenia magister turystyki i to właśnie w niej zakochany „na zabój”. Wielki entuzjasta muzyki etno, kultury i kuchni krajów arabskich. Na co dzień pozytywnie zakręcony i planujący kolejne wyzwania. W wolnym czasie pochłaniacz książek podróżniczych i namiętny bywalec kin studyjnych.
Krzysiek Janik
Informatyk z zawodu, turysta górski i rowerowy z zamiłowania. Wegetarianin, fan kuchni indyjskiej. Zainteresowania: gry logiczne, biegi terenowe, koszykówka.
Jacek Heliasz
Należy do elity fotografików outdoorowych i reklamowych w Polsce. Wykonywał zdjęcia dla kampanii reklamowych TVN i Sony. Fotografuje mistrzów polskiej areny sportowej od Michalczewskiego do Kubicy. Dla Men’s Health realizuje sesje zdjęciowe na lądzie, w powietrzu i pod wodą. Obecny w corocznej edycji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski fotografuje najlepsze zespoły kierowców. Na stale związany z rajdową stajnią Rally GS Team. Studio chętnie zamienia na kamieniste trasy, po których pędzi rowerem górskim. Pasjonat sportów ekstremalnych, podróży i maratonów górskich(kilkukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w MTB). Od lat wspina się w skałkach m.in. w marokańskim kanionie Todra.
Jarosław Skowron
Jego światem są góry. Tam spędził połowę swojego życia. Drugą połowę 😉 jako najemnik do trudnych zadań wysokościowych – może poszczycić się swoim udziałem w budowie Mostu Rędzińskiego opartego na najwyższym pylonie w Polsce i drugim w Europie. Każdego roku przechodzi wiele dróg wspinaczkowych w górach całego świata, większość wolnego czasu przeznacza na przejścia alpejskich ścian…
Paweł Kempa
Redaktor działu „Wyzwania” w magazynie Men’sHealth. Wszystkie opisywane sporty ekstremalne opisuje na własnej skórze. Zanim 3 lata temu trafił do Men’s Health pracował w Polskim Radiu i Radiu Zet. Twierdzi, że bez pasji nie można w życiu nic osiągnąć. Zimą pochłania go narciarstwo, latem kolarstwo górskie. Na deser lubi połazić po norweskich lodowcach i szwajcarskich Via Ferratach.
Maciej Wojnar
Pasjonat gór i Afryki. Jako mały chłopiec mieszkał w Algierii, gdzie poznał kulturę Arabów i Berberów. Uczestnik wypraw na Saharę, do Afryki Równikowej, na alpejskie szczyty i drogi wspinaczkowe. Zawsze wesoły i otwarty na świat. W trakcie wyprawy zwraca uwagę na to, czego nie dostrzega się na pierwszy rzut oka. Zaangażowany adwokat, zarządza znaną wrocławską kancelarią adwokacką i podejmuje działania non profit.
Piotr Haczek
Rzadkie połączenie wielkiej pasji do tenisa i gór. Całe życie grał zawodniczo, uczestniczył w wielu turniejach, obecnie robi to co kocha – na co dzień uczy gry w tenisa – jest trenerem w Sydney, a że bez gór również żyć nie może, więc stara się w nich przebywać tak często jak tylko może. Na koncie ma 26x4000m w Alpach Francji Szwajcarii Włoch i kilka szczytów w Austrii, w tym zdobył magiczny Dent d’Herens. Jak każdy górołaz nie łączy dwie nadrzędne pasje z magią egzotycznych podróży.
Dawid Diduszko
Z wykształcenia biolog i ekolog. Zajmuje się ekologią roztoczy mikroskopijnych „potworów”, o których najczęściej nie zdajemy sobie sprawy że istnieją oraz biologią płazów, które bardzo lubi 🙂 Jego pasją – oprócz mniejszych i większych zwierząt są podróże, nurkowanie, jazda na rowerze i górskie trekkingi. Gdy tylko nadarza się okazja adrenaliny dostarczają mu spływy raftingowe, kitesurfing czy downhill.
Małgorzata Machnio
Małgorzata Machnio – pasjonatka aktywnego życia i podróży, miłośniczka sztuki i sportów. Związana z Afrykańskim Kołem Naukowym, do którego trafiła niesiona szczególnym zainteresowaniem Afryką, której magią została skutecznie zahipnotyzowana. Zainteresowana szczególnie wzajemną relacją człowieka i otoczenia, przede wszystkim wpływem natury na zdrowie i kondycję. Pasjonuje ją życie, a energię potrzebną do jego pełnego doświadczania czerpie zewsząd.
Małgosia Kocańda
Spośród odwiedzonych przez nią krajów to Etiopia stała się jej miejscem na Ziemi, gdzie szczególnie czuje, że życie jest piękne! Z miłości do Etiopii napisała dwie prace dyplomowe na temat tego kraju oraz wiele artykułów w magazynach podróżniczych, a jej zdjęcia znalazły się m.in. w książce „Etiopia. Ale czat” Martyny Wojciechowskiej. Do tej pory w Etiopii była pięć razy i za każdym razem powraca tu z pasją i zaangażowaniem.