fbpx
Zobacz więcej

Atrakcje

O wyprawie

Czeka Cię wiele wyzwań,najsłynniejszy rafting świata, rowery, kajaki, safari, sandboard, bungy-jumping, rejsy, nurkowanie z rekinami, quady, skydiving, motolotnie, …a wszystko po to, by było najaktywniej! pośród niesamowitych afrykańskich scenerii.

Jadłeś kiedyś zebrę albo krokodyla? Nastaw się na spróbowanie!
W poszukiwaniu niezapomnianych przeżyć zwiedzisz cztery południowoafrykańskie kraje Namibię, Zimbabwe, Botswanę, RPA!

Po powrocie pomyślisz, że nie było Cię w kraju przez rok…
Poznaj Kapsztad – perłę miast Afryki! Wszystkie 'ekstremalne’ atrakcje są opcjonalne ale dajemy możliwość ich zrealizowania.

Pamiętaj, że każdy program wyprawy może ulec zmianom wg kompromisowych ustaleń wśród uczestników. Nie tworzymy sztucznych i sztywnych rozwiązań. Każdy program wyprawy powstaje i zmienia się przy Twoim udziale!

 •     rafting na Zambezi prowadzony przełomem rzeki pośród kilkusetmetrowych urwisk Wodospadu Wiktorii (w cenie)
 •     nurkowanie w klatce pośród rekinów ludojadów (fakultatywne)
 •     obserwacje wielorybów (fakultatywne)
 •     lot motolotnią nad Cape Town i Swakopmund (fakultatywne)
 •     skoki w tandemie (skydiving) nad Cape Town i Swakopmund (fakultatywne)
 •     sandboarding (zjeżdżanie z wydm na desce) (w cenie)
 •     quady na pustyni (w cenie)
 •     rafting na rzece Oranje (w cenie)
 •     tropienie jadowitych węży (fakultatywne)
 •     spływ kajakami w Delcie Okawango (w cenie)
 •     rejs łodziami rzeką Chobe (w cenie)
 •     skoki na bungi przy Wodospadach Wiktorii (fakultatywne)
 •     loty paralotnią przy Wodospadach Wiktorii (fakultatywne)
 •     safari na pustyni Kalahari, Namib, w Parkach Narodowych i rezerwatach (w cenie)
 •     miejsca: Cape Town, Przylądek Dobrej Nadziei, Fish River Canyon, Pustynia Namib, Ptasia Laguna, Skamieniały Las, odwiedziny w wioskach plemienia Himba, słone jezioro Etosha Pan, Delta Okawango, Victoria FallsUwaga! Atrakcje wiążące się z ekstremalnymi przeżyciami są kwestią wyboru (fakultatywne)

Wymagania

 •     Zalecane szczepienia: błonica, tężec, polio,  żółtaczka WZW A + B
 •     profilaktyka antymalaryczna

Terminy (3) i ceny

  Jesteś zainteresowany?

  Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy się resztą spraw!

  Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

  lub zadzwoń Tel.: +48 507 176 285
  Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
  Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

  Dla osób dolatujących indywidualnie:
  Rozpoczęcie wyprawy: CAPE TOWN
  Zakończenie wyprawy: VICTORIA FALLS

  Dzień 1. Przelot do Cape Town

  Spotkanie na lotnisku 2 godz. przed planowanym odlotem. Wylot do Cape Town.

  Dzień 2. Cape Town (Kapsztad)

  Przylot do Cape Town. Załatwienie formalności i wieczorny spacer po najciekawszych zakątkach Cape Town.

  Dzień 3. Cape Town

  Bajecznie położone miasto znane na całym świecie głównie za sprawą piętrzącej się ponad nim Góry Stołowej. Miasto dobrej nadziei objawi się wolnością i muzyką. To tutaj zanurzymy się w słonej wodzie niemal na krawędzi oceanów: Atlantyckiego i Indyjskiego. Do dyspozycji mamy kilka dni i bardzo wiele aktywności…od wspinaczki w ścianach Góry Stołowej począwszy a skończywszy na sportach wodnych i… strefie zrzutów gdzie czeka na nas… skok w tandemie z 4000 metrów albo lot motolotnią nad Kapsztadem. Wszystko zależy od nas! Możemy nawet popłynąć na poszukiwania rekinów białych (ludojadów) i zaliczyć nurkowanie w klatce pośród rekinów lub wypłynąć na obserwacje wielorybów… Pierwszy dzień zaczniemy najprawdopodobniej od wjazdu kolejką linową na Górę Stołową (Table Mountain) skąd będziemy podziwiać przepiękną panoramę Cape Town. Dla chętnych piesze zejście z Góry Stołowej.

  Dzień 4. Cape Point – Przylądek Dobrej Nadziei

  Wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei, znanym również pod nazwą Przylądek Burz z uwagi na jedną z najwyższych na świecie aktywności wyładowań atmosferycznych. Spektakularne miejsce dające wyobrażenie jakbyśmy osiągnęli najdalej na południe wysunięty punkt Afryki. W rzeczywistości do niepozornego Przylądka Igielnego mu trochę brakuje.

  Dzień 5 do 6. Kąpiel z rekinami czy skydiving w tandemie?

  Czas wybór możliwości jakie nam daje Cape Town. I tak nie zdążymy zaliczyć wszystkiego…

  Dzień 7. Cape Town – Springbok

  Wsiadamy do 'ruchomego hotelu’ i ruszamy w głąb Afryki. Całodzienny przejazd przez krainę surykatek i aloesowych drzew do Namaqualand nad rzeką Oranje, graniczącą z Namibią.

  Dzień 8. Rafting na rzece Oranje

  Dzień 9. Fish River Canyon

  Jedziemy nad imponujący Fish River Canyon, największy w Afryce.

  Dzień 9 do 10. Pustynia Namib

  Dwa dni przeznaczamy na poznanie pustyni Namib, chyba najbardziej spektakularnej pustyni w Afryce będącej symbolem Namibii. Zobaczymy Sesriem Canyon, gdzie będzie okazja do wspięcia się na jedną z największych piaskowych wydm świata. Charakterystyczne Sossusvlei otoczone olbrzymimi wydmami, jest jednym z najczęściej fotografowanych miejsc Namibii.

  Dzień 11. Park Narodowy Namib Naukluft

  Czas spędzamy w Parku Narodowym Namib Naukluft. Na wieczór dotrzemy do Blutkopje, gdzie będzie można bliżej poznać życie pustyni.

  Dzień 12 do 13. Swakopmund nad Oceanem Atlantyckim

  Przejazd do Swakopmund. Namibijski kurort położony na pustyni wpadającej do oceanu. Tu możemy spróbować wszystkiego poczawszy od rejsu po oceanie na Ptasią Lagunę (Walvis Bay), sandboardingu (zjeżdżania z wydm na desce), szleństwa na quadach po pustynnych plażach i diunach, loty motolotnią wzdłuż plaży lub safari z herpetologami w poszukiwaniu jadowitych węży. Jeśli ktoś zdążył się już zakochać w swobodnym lataniu może i tutaj kontynuować przygodę ze skydivingiem lub po prostu skoczyć ze spadochronem na otwartej czaszy. Można też…leniuchować.

  Dzień 14. Damarland, Twyfelfontein

  Przejazd do Damaraland, znanego głównie z Płonącej Góry oraz Skamieniałego Lasu. Z pewnością spotkamy słonie, które potrafiły się przystosować się dożycia w warunkach pustynnych, a w Twyfelfontein będzie można podziwiać starożytne rysunki naskalne.

  Dzień 15. Sesfontein

  Wyjazd z regionu Damaraland do Kaokoland, znanego ze swoich pięknych i unikalnych krajobrazów. W czasie drogi spotkamy ludzi z jednego z bardziej charakterystycznych plemion – Himba.

  Dzień 16. Park Narodowy Etosha

  W parku poniżej poziomu morza znajduje się największe słone jezioro w Afryce Południowej – Etosha Pan, które pozostaje suche przez większą część roku.

  Dzień 17. Park Narodowy Etosha

  Całodniowe safari w Parku Narodowym Etosha. Tropimy i podglądamy liczną dziką zwierzynę zamieszkującą park m.in.: lwy, słonie, nosorożce, antylopy i zebry. Do zwierzyny próbujemy się zbliżyć w stylu 4challenge czyli na wyciągnięcie ręki. Jeśli lew wskoczy nam na maskę będziemy bezpieczni. Należy tylko zachować spokój.

  Dzień 18. Rundu

  Przemierzamy Namibię w kierunku granicy z Botswaną do Rundu nad rzeką Okawango. Przeprawa przez rzekę do Angoli lub wizyta w lokalnej wiosce.

  Dzień 19 do 20. Delta Okawango

  Czas spędzony w delcie rzeki Okawango zawsze jest wyjątkowy. Ten wodny raj poznawany jest z lokalnych kajaków 'mokoro’.

  Dzień 21. Rezerwat Machango – Caprivi Strip

  Powoli kierujemy się w kierunku Wodospadów Wiktorii zaliczając po drodze ciekawe miejsca i rezerwaty. Spędziliśmy ze sobą już wiele dni i znamy się już dobrze, więc atmosfera na pewno jest wspaniała. Zaliczymy poranne safari w Rezerwacie Mahango, później przejedziemy do Caprivi Strip, gdzie występują duże stada słoni, by na nocleg zdążyć do Parku Narodowego Mudumu.

  Dzień 22. Park Narodowy Chobe

  Całodzienne safari w PN Chobe. Wczesnym rankiem spróbujemy zaskoczyć zwierzęta przy wodopoju. Po południu rejs łodziami rzeką Chobe.

  Dzień 23. Victoria Falls

  Przejazd do Victoria Falls. Podziwianie największego wodospadu Afryki.

  Dzień 24 do 25. Victoria Falls

  Szaleństwo z widokiem na Wodospady Wiktorii. Dla odważnych kąpiel w Devils Pool. Na pewno czeka nas jeden z top raftingów na świecie – rafting na rzece Zambezi, bungi jumping z 111 m mostu, lot motolotnią nad wodospadami i wiele innych atrakcji podnoszących ciśnienie. Dla złapania oddechu i uspokojenia bicia serca można zakosztować odpoczynku na safari konnym lub 4×4 w Kafue lub Hwange National Park. Niemałych emocji dostarczy spacer przez busz w towarzystwie lwów w grupach 12-osobowych, pod opieką wykwalifikowanych rangersów. A na koniec wizyta u szamanki z plemienia Zulusów, która w oparach kadzideł opowie, co nas czeka w najblższej przyszłości… Ostatniego dnia pożegnalna kolacja z miejscowymi specjałami. Pzetestujemy smak zebry, bawołu, krokodyla, antylopy, impala, kudu, guźca, strusia. I miejmy nadzieję, że nie przysporzy nam to problemów w jutrzejszym samolocie ;).

  Dzień 26. Wylot do Polski z Victoria Falls

  Jeśli pogoda dopisze zobaczymy potęgę wodospadu z lotu ptaka.

  Noclegi

  Zakwaterowanie w hotelach, lodge’ach
  W czasie podróży ciężarówką przez Afrykę w namiotach.

  W każdym samochodzie znajduje się lodówka, indywidualne siedzenia, sejfy pozwalające na bezpieczne ukrycie dokumentów i pieniędzy, dobrze wyposażona apteczka, obszerne miejsce na nogi i schowki na bagaż nad głowami, które pomagają w jak najbardziej komfortowych przejazdach. Każdy wóz ma system nagłaśniający i sprzęt grający. a wszystko to w celu dobrej zabawy. Kuchenka na pokładzie jest w pełni wyposażona w butle gazową, lodówkę o pojemności 250 litrów, grilla, półki na przechowywanie żywności, butlę z wodą o pojemności 200 litrów, mini-lodówkę podręczną wewnatrz kabiny, naczynia, brezentowy daszek ochronny przed słońcem i deszczem.

  Uwagi

  Nocleg pod gołym niebem w Afryce dostarcza niezapomnianych wrażeń. Miejsca na biwak są wyselekcjonowane ze względu na atmosferę, urządzenia sanitarne oraz lokalizację. Spanie pod afrykańskimi gwiazdami w waszym 2-osobowym namiocie zaprojektowanym i wykonanym przez południowo afrykańskie firmy (z wbudowaną osłoną przeciw owadami) jest najlepszą metodą doświadczenia dreszczyku emocji obozowania wśród dzikiej przyrody. Każdy wieczór kończy się grupową biesiadą wokół palącego się ognia oraz na opowieściach z przeżytego dnia pełnego przygód i niezapomnianej zabawy.

  Cena wyprawy

  3600 € + przelot od 4400 do 6000zł

  Obejmuje

  • przelot tam i z powrotem (trasa przelotu jest ustalana tak, by zminimalizować koszty a jednocześnie nie zmęczyć uczestników)
  • opłaty wizowe (Namibia – 30 USD, Botswana – 150 USD, Zimbabwe – 30 USD)
  • organizację i logistykę wyprawy
  • lokalne przejazdy i przeloty
  • udział polskiego leadera
  • wynajęcie specjalnie przystosowanej ciężarówki wraz z kierowca i wszelkimi opłatami: benzyna, pozwolenia,
  • wynajęcie jeepów lub innych środków transportu
  • wynajęcie niezbędnego sprzętu: rowerów, kajaków itp.
  • organizację, szkolenia i przeprowadzenie 'aktywności’ (w tym rejsów, raftingów i innych nie wymienionych w kosztach nie objętych)
  • wszystkie noclegi w hotelach, lodge’ach, schroniskach i namiotach na campingach
  • opłaty za wstęp i przebywanie na terenie Parków Narodowych
  • wyżywienie na trasie przejazdów (3 posiłki) przygotowywane przez wynajętego kucharza,
  • ubezpieczenie KL i NNW (z uwzględnieniem uprawiania sportów wysokiego ryzyka) oraz bagażu

   

  Nie obejmuje

  • atrakcji dodatkowych nie ujętych w programie
  • własnych wydatków
  • nadbagażu
  • opcjonalnego skydivingu, lotów motolotnią, lotów paralotnią (110 EUR), nurkowania z rekinami, skoku na bungi (90 EUR), tropienia jadowitych węży i rejsu na Ptasią Lagunę (40 EUR)
  • wycieczki na obserwację wielorybów
  • wyżywienia (oprócz śniadań) w Cape Town, Swakopmund i Victoria Falls (50-80 $)
  • napiwków dla kierowców i przewodników
  • wycieczki spod Wodospadów Wiktorii do Zambii (20 EUR)

   

  Zainteresują Cię także