fbpx
Zobacz więcej

O wyprawie

Afrykańska przygoda w najsłynniejszych parkach Czarnego Lądu u stóp afrykańskich skarbów Kilimandżaro, Mount Meru oraz Ol Donyo Lengay.

Najciekawsze obszary KENII I TANZANII

Weź udział w safari na dnie największego krateru na Ziemi – NgoroNgoro, a pod koniec wyprawy wypocznij, zanurzając się w towarzystwie delfinów w wodach Oceanu Indyjskiego u wybrzeży Zanzibaru.

Poczuj Afrykę! W najsłynniejszym Parku Narodowym świata – Serengeti. Spójrz w otchłań krateru czynnego wulkanu Ol Donyo Lengay. Podziwiaj najcenniejszy biały puch na naszej planecie śniegi Kilimandżaro kontrastujące niewiarygodnością z upałem gorącej Afryki.

Lataj balonem nad sawanną Serengeti i jej mieszkańcami. Podróżuj przez Kenię słynną afrykańską koleją – Kenya Express.

Pamiętaj, że każdy program wyprawy może ulec zmianom wg kompromisowych ustaleń wśród uczestników. Nie tworzymy sztucznych i sztywnych rozwiązań. Każdy program wyprawy powstaje i zmienia się przy Twoim udziale!

 • Amboseli National Park
 • Arusha National Park
 • Jezioro Natron
 • Czynny wulkan Ol Donyo Lengay
 • Przejazd koleją Kenya Express
 • Kilimandżaro / Kilimanjaro
 • Serengeti
 • Ngorongoro
 • Zanzibar
 • Dar es Salam
 • Mombasa
 • Nairobi

Wymagania

 •     szczepienia + książeczka WHO
 •     paszport ważny co najmniej 6-mcy
 •     dobra kondycja fizyczna

Terminy (15) i ceny

Jesteś zainteresowany?

Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy sie resztą spraw!

Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

lub zadzwoń Tel.: +48 507 17 62 85
Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

Program

Dla osób dolatujących indywidualnie:
Rozpoczęcie wyprawy: NAIROBI
Zakończenie wyprawy: NAIROBI

Dzień 1: Wyjazd z Polski

Spotkanie na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Przelot do Nairobi w Kenii (opcjonalnie Dar es Salam lub Arusha – Kilimanjaro International Airport).

Dzień 2: Przejazd z lotniska do Amboseli National Park

Przejazd do Amboseli NP. Jeszcze tego samego dnia czeka nas pierwsze safari. Kolacja w samym sercu Parku z niesamowitym widokiem na Dach Afryki – Kilimandżaro / Kilimanjaro.

Dzień 3: Amboseli National Park

Safari w cieniu potężnego masywu Kilimandżaro. Stąd pochodzi najpopularniejszy obraz Afryki… żyrafa bądź słoń na tle śniegów Kilimandżaro. Po lunchu przejazd do Arusha National Park położonego na stokach Mount Meru 4566 m. Zakwaterowanie w lodży.

Dzień 4: Arusha National Park

Wyjeżdżamy na poranne safari. Arusha NP jest parkiem mocno różniącym się od wszystkich pozostałych w Afryce Wschodniej. Niewielki i niepozorny park kryje całą masę niewielkich kraterów wulkanicznych oraz jezior. Różni go przede wszystkim pagórkowate ukształtowanie. Po południu jedziemy do miejscowości Mto Wa Mbu czyli ‘rzeki moskitów’, na skraju Parku Narodowego Manyara. Zakwaterowanie w lodży na krawędzi uskoku Wielkiego Rowu Afrykańskiego. W lutym mamy szansę dostrzec tysiące bocianów, które zbierają się na powrót do Polski. Czas wolny spędzamy na licznych bazarach i stoiskach z pamiątkami. Kolacja i nocleg w lodży.

Dzień 5. Krater Ngorongoro, Serengeti

Najbardziej znany rezerwat w Afryce Wschodniej. Największa zachowana kaldera na Ziemi o średnicy 26 km. Zjeżdżamy na kilka godzin do wnętrza krateru. Tropimy i obserwujemy zwierzęta, jest szansa ujrzeć nosorożca czarnego uważanego za gatunek wymierający. Lunch na dnie krateru. Przejazd przez największe pastwisko na Ziemi do serca Serengeti na nocleg. Niesamowite widoki na bezkres porośniętej wyłącznie trawą wyżyny towarzyszą nam podczas przejazdu. Nocleg pod namiotami wśród zwierząt w obozowisku strzeżonym cyklicznie przez uzbrojonych rengersów. Możliwość przelotu balonem nad sawanną.

Dzień 6. Serengeti

Jedyny taki Park na świecie. Niewyobrażalne stada zwierząt w okresie migracji przemierzające bezkres sawanny towarzyszą nam podczas safari. Tego dnia możemy odpoczywać na campingu w oczekiwaniu na odwiedziny czworonogów, które są tutaj czymś zwyczajnym lub spędzać czas na bezkrwawym polowaniu na zwierzęta w jeepie 4×4. Dla chętnych wczesnoporanny wyjazd na wschód słońca, wieczorem na zachód. Kolacja przy lampach naftowych w sercu największego parku na świecie.

Dzień 7. Oldoinyo Lengai i Jezioro Natron

Przejazd do lodży/campu w okolice Oldoinyo Lengai i Lake Natron. Niewątpliwie będzie to najpiękniejsze z miejsc podczas naszego pobytu w Afryce i może jedno z najpiękniejszych spośród wszystkich widzianych w naszym życiu. Wieczorna krótka wycieczka nad brzegi czerwonego jeziora Natron w poszukiwaniu milionów flamingów. Nocleg w przepięknej scenerii okolic Oldoinyo Lengai. Lodża oferuje basen i klimatyczną restaurację.

Dzień 8. trekking na Oldoinyo Lengai crater tour

Nad ranem wyruszamy w kierunku krateru Oldonyo Lengai. Po około kilku godzinach trekkingu, o wschodzie słońca powinniśmy już spacerować po krawędzi krateru i zaglądać do jego wnętrza a nawet jak warunki pozwolą to po skorupie zimnej lawy. Powrót na śniadanie. Po lunchu czeka nas krótka wycieczka wąskim kanionem wyrzeźbionym w uskoku Wielkiego Rowu Afrykańskiego pod wspaniałe wodospady. Kąpiel obowiązkowa! Powrót do lodży na kolację.    więcej w PDF: Oldoinyo Lengai i Jezioro Natron.

Dzień 9. Oldonyo Lengai -> Arusha -> Zanzibar

Przejazd na lotnisko w Arushy. Przelot na rajską wyspę położoną na Oceanie Indyjskim – Zanzibar. Transfer do hotelu.

Dzień 10. Zanzibar

Zanzibar poza zaplanowanym wypoczynkiem oferuje wiele dodatkowych atrakcji:
Safariblue – dopłyniemy do lasów namorzynowych, wśród których popływamy z maską, zaliczymy owocową degustację na piaskowej wyspie na środku zatoki, będziemy uczestniczyć w ‘połowach naszego lunchu’ obserwując miejscowych przy wyławianiu krewetek, kalmarów, ośmiornic, homarów jednym słowem wszechobecnych owoców morza. Po południu zajrzymy na rafę, abc do nurkowania otrzyma każdy. Podczas pobytu mamy również możliwość popływania z delfinami, nurkowania wśród raf pod okiem instruktora, odwiedzenia żółwi morskich na wyspie więźniów, wędkowania dalekomorskiego, wizyty na plantacji przypraw (spicetour), oraz w rezerwacie Jozani Forest (w ramach pozaprogramowych atrakcji).
…więcej o zanzibarskich atrakcjach w PDF’ie

Dzień 11. Zanzibar

Zwiedzanie Stown Town lub realizacja wspólnie ustalonych wcześniej planów.

Dzień 12. Zanzibar

Zanzibar!!!

Dzień 13: Zanzibar -> Mombasa

Przelot do Mombasy. Przejazd do hotelu Czas wolny spędzamy na uliczkach Mombasy.

Dzień 14: Zwiedzanie Mombasy, Kenya Express Mombasa -> Nairobi

Całodzienny pobyt w Mombasie spędzany głównie wg własnych preferencji – zwiedzanie, plaża, miasto. Wieczorem z dworca kolejowego w Mombasie wyruszamy do Nairobi słynną afrykańską koleją – Kenya Express, położoną jeszcze przez brytyjczyków w czasach kolonialnych. Podróżujemy pierwszą klasą.

Dzień 15: Nairobi

Przyjazd do Nairobi ok 10 rano. Spędzamy trochę czasu w mieście, w zaprzyjaźnionym hotelu mamy chwilę na odświeżenie się. Wieczorem transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 16. Przylot do Polski

Uwaga! Zalecamy wydłużenie wyprawy o 1 dzień w celu zwiększenia komfortu uczestników i odpoczynku w czasie podróży. Dzień taki można przeznaczyć na odwiedziny zalanego krystalicznie czystą wodą krateru – Lake Chala. Uroku tego miejsca dodaje fakt, że jest nieznane wśród organizatorów turystyki i nieskomercjalizowane, przez co rzadko odwiedzane przez turystów. Kąpiel w ciepłych i czystych wodach jeziora to jest to! W zasadzie jest to jedyny akwen wodny dostępny do bezpiecznej kąpieli w tej części Afryki.
Można też zamiast Lake Chala zdecydować się na wycieczkę pod Wodospad Materuni wraz z wizytą i parzeniem lokalnej kawy w wiosce plemienia Chaga.

Noclegi

Zakwaterowanie podczas wyprawy w hotelach i lodgach.
Uwaga! Unikamy zakwaterowania w miejscach o niskim standardzie.

Cena wyprawy

4160 $ + przelot od 2500 do 3700zł

Obejmuje

 • przelot do Nairobi (Dar es Salam, Arushy) (w ramach odrębnej opłaty zawartej w kosztach)
 • wyżywienie 3 posiłki dziennie
 • lokalne przejazdy i przeloty (na Zanzibar i do Mombasy) wg programu
 • ubezpieczenie NNW i KL
 • zakwaterowanie w hotelach i lodżach wg programu
 • safari (przejazdy jeepami, lokalni przewodnicy)
 • trekking na Oldoinyo Lengai wspierany przez lokalnych przewodników
 • opłaty za wstęp i przebywanie na terenie Parków Narodowych
 • wynajęcie licencjonowanych agencji, przewodników (obowiązkowi)

 

Nie obejmuje

 • napiwków (zwyczaj obowiązkowy)
 • opłat wizowych (~100$)
 • własnych wydatków
 • dodatkowych atrakcji nie wymienionych w programie

 

Zainteresują Cię także