fbpx
Zobacz więcej

Wyprawa śladami Inków – Kierunek Pisco 5752 m.n.p.m 

Atrakcje

O wyprawie

Zdobądź wysoki i piękny pięciotysięcznik – Pisco 5752m! Nie musisz znać technik wspinania. Zaopiekują się Tobą licencjonowani przewodnicy IVBV. Przemierzaj pustynie na quadach, spływaj pontonami, złów piranię w Amazonce (!) z Nami! Jeśli marzysz o górskiej wyprawie do Peru i jednocześnie chcesz zobaczyć prawie wszystko to, co ściąga tam turystów z całego świata, w możliwie krótkim czasie – to ten program jest stworzony dla Ciebie. Poznaj najpiękniejsze i najdziksze zakątki, poczuj klimat, kulturę, kuchnię tego wyjątkowego miejsca, aktywnie wypoczywając!

Peru uchodzi za jeden z najpiękniejszych krajów świata, oblegane jest rokrocznie przez setki tysięcy turystów. Nic dziwnego. W końcu Peru ma wszystko… wspaniałe góry Cordyliera Blanca / Kordyliera Biała, amazońską dżunglę, Ocean Spokojny, liczne pustynie, najgłębszy kanion na Ziemi – Colca, czynne wulkany, najwyżej położone jezioro żeglowne i zarazem największe jezioro wysokogórskie na Ziemi – Titicaca oraz niesamowitą historię i związane z nią zaginione miasta. Nasza wyprawa będzie starała się unikać tłumów i pielgrzymek turystów, a jednocześnie zobaczymy wszystkie atrakcyjne miejsca. Uwaga! Wybrane szczyty w Codyliera Blanca nie są ani bardzo łatwe ani bardzo trudne. Na dwie osoby przypada jeden licencjonowany przewodnik znający górę jak własną kieszeń. Pamiętaj, że każdy program może ulec zmianom wg kompromisowych ustaleń wśród uczestników. Nie tworzymy sztucznych i sztywnych rozwiązań. Każdy program powstaje i zmienia się przy Twoim udziale!

  • wejście na pięciotysięcznik w Cordyliera Blanca (Pisco 5752m, Ishinca 5530m)
  • przelot nad tajemniczymi liniami Nazca
  • trekking do MACHU PICCHU przez mniej znane CHOQUEQUIRAO
  • rafting najgłębszym na Ziemi kanionem – Kanionem Colca
  • miejsca: Cuzco, Huaraz, Arequipa, Lima

Zobacz inne wyprawy do Peru:

16 DNI  Cordillera Huayhuash – Najpiękniejszy trekking Ameryki
15 DNI  Śladami Inków – Wyprawa do Południowego Peru
21 DNI  Trekking Ausangate 6384 m – Inkaski Dach Świata
13 DNI  Trekking Cedros Alpamayo i wulkany w zwierciadle Llaguna Salinas
19 DNI  U stóp Andyjskich Olbrzymów – Wyprawa do Peru na Chachani i Pisco

Wymagania

  • obowiązkowe szczepienia + książeczka WHO
  • paszport ważny co najmniej 6-mcy
  • brak przeciwwskazań do przebywania na dużych wysokościach

 

Terminy (8) i ceny

    Jesteś zainteresowany?

    Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy się resztą spraw!

    Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

    lub zadzwoń Tel.: +48 507 176 285
    Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
    Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

    Dzień 1: Wylot z Polski i przylot do Limy

    Spotkamy się na lotnisku na dwie godziny przed wylotem do Peru – kraju naszej wielkiej przygody. Wieczorem lądujemy w mieście królów – Limie, gdzie spędzimy noc w hotelu.

    Dzień 2: Przejazd do Nazca – lot nad tajemniczymi geoglifami

    Przejazd do Nazca. Przelot nad słynnymi liniami, gdzie preinkaski naród pozostawił na ziemi rysunki tajemniczych postaci, tak jakby kapłani tamtych czasów przewidzieli, że ludzie opanują sztukę latania. Linie do dzisiaj budzą wiele wątpliwości i pytań. Powstały najprawdopodobniej przed narodzeniem Imperium Inków. Istnieją teorie mówiące, że linie Nazca powstały za sprawą działania istot pozaziemskich. Po dniu pełnym wrażeń wsiadamy w wygodny nocny autobus, który zawiezie nas do białego miasta – Arequipy.

    Dzień 3: Arequipa

    Arequipa jest fantastycznie położona, u stóp dwóch olbrzymich wulkanów: Chachani i El Misti. Ze względu na kolor murów starówki wykonanych z białego tufu nazywana bywa 'Białym Miastem’. Naszą eksplorację rozpoczniemy od wizyty w klasztorze świętej Katarzyny a skończymy w muzeum Juanity – mumii odnalezionej na pokrytych lodowcem stokach góry Ampato. Juanita była jedną z wielu osób złożonych w ofierze inkaskim bogom. Nie możemy oczywiście przegapić jedynej w swoim rodzaju kuchni peruwiańskiej, z której Arequipa słynie na cały kraj. Dzień zakończymy lokalnym drinkiem – Pisco Sour i przygotowaniami do wyprawy do legendarnego kanionu Colca 🙂 .

    Dzień 4: Rafting w Kanionie Colca

    Wczesnym rankiem wyruszymy do miejscowości Chivay – bazy wypadowej jednego z najsłynniejszych kanionów na świecie. W drodze będziemy mieli okazję podziwiać stada Lam i Alpak, a może komuś z nas dopisze szczęście i już dziś dostrzeże Kondora? Po dotarciu na miejsce rozpoczniemy trekking w jednym z najbardziej magicznych kanionów na świecie – a przede wszystkim najgłębszym na Ziemi! Jego głębokość wynosi ok 3400 imponujących metrów.

    Dzień 5: Kanion Colca – Arequipa i przejazd do Cuzco

    Dziś każdy będzie mógł czuć się szczęściarzem – ruszamy bowiem do miejsca zwanego Cruz del Condor skąd jak na dłoni można obserwować szybującego nad nami króla Andów. Otaczające nas widoki ośnieżonych Andów mogą przyprawić o zawrót głowy. Nie bez znaczenia jest też doniosła rola jaką odegrali członkowie polskiej kajakowej wyprawy Canoandes 79, którzy jako pierwsi spłynęli rzeką Colca wypełniającą dno kanionu. Dzięki temu w Chivay możemy przespacerować się ulicą Av. Polonia, a w całym kanionie witani będziemy z otwartymi ramionami. Po emocjonującej wyprawie do kanionu wrócimy do Arequipy gdzie przesiądziemy się na kolejny autobus tym razem do Cuzco.

    Dzień 6: Cuzco

    Dzisiejszy dzień przeznaczymy na eksplorację starożytnej stolicy Inków – pępka świata, czyli Cuzco. Trakcie pieszej wycieczki zobaczymy między innymi Plaza de Armas z katedrą wewnątrz, której znajduje się jedyna w swoim rodzaju interpretacja obrazu 'Ostatnia wieczerza’ ze… świnką morską w roli głównego dania oraz kościół La Compania de Jesus z XVI w. zbudowany na fundamentach pałacu władcy Inków Huayna Capaca. Wieczór spędzimy nad talerzem ze… świnką morską celebrując dobrodziejstwa peruwiańskiej kuchni 😉

    Dzień 7: Przejazd do Cachora – początek trekkingu Choquequirao – Chiquisca 1930m

    Wcześnie rano opuścimy Cuzco by udać się do wioski Cachora znajdującej się na wysokości 2850 m. Miejsce to otoczone jest wspaniałymi górami z przykuwającym wzrok szczytem Padreyoc na czele. Tutaj poznamy też opiekuna naszych mułów, który będzie nam towarzyszył w trakcie tej ekscytującej przygody. Dzisiejszy marsz zajmie około 6 godzin i skończy się w obozie Chiquisca zlokalizowanym na wysokości 1930 metrów.

    Dzień 8: Trekking – Marampata 2850m

    Po śniadaniu rozpoczniemy wędrówkę, która potrwa około 7 godzin. Najpierw zejdziemy do miejsca nazywanego Playa Rosalina na wysokości 1550m, by następnie podejść do wioski Marampata na wysokość 2850m. Stąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na archeologiczny kompleks Choquequirao. Jeśli dopisze nam szczęście może uda się dostrzec szybujące nad naszymi głowami kondory.

    Dzień 9: Trekking – Choquequirao 3033m

    Już o wschodzie słońca wyruszymy do cytadeli Choquequirao na wysokość 3033m by zaznać obezwładniającego spokoju tego miejsca. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie tego niesamowitego kompleksu, który został odrestaurowany w 30%. Zobaczymy pałace, świątynię, fontanny oraz miejsca składania ofiar. Pełni wrażeń wyruszymy w drogę, która tego dnia nie powinna być dłuższa niż 6 godzin. Po przejściu przez przełęcz dotrzemy do kolejnego stanowiska archeologicznego – Pinchaunuyoc na wysokości 2450m. Następnie zejdziemy do najniższego punktu w kanionie Rio Blanco na wysokość 1900m gdzie znajduje się nasz obóz.

    Dzień 10: Trekking – Yanama 3530m

    Ze względu na zróżnicowane krajobrazy będzie to jeden z najciekawszych dni na szlaku. W najwyższym punkcie dzisiejszej trasy – 4170m będziemy podziwiać rozległą panoramę zielonych dolin oraz górujących nad nimi szczytami, których wysokość nieraz przekracza 5000 metrów. Po 5 godzinach marszu dojdziemy do obozu zlokalizowanego we wsi Yanama na wysokości 3530m.

    Dzień 11: Trekking – przełęcz Yanama 4670m – Totora Pampa 3200m

    Ten długi bo ośmiogodzinny dzień na szlaku rozpoczniemy wcześnie rano wejściem na najwyższy punkt całego trekkingu – przełęcz Yanama 4670m. W trakcie dnia zobaczymy też pokryte śniegiem majestatyczne szczyty Salkantay i Pintuyu. Biwak przygotowany będzie w dolinie Totora Pampa na wysokości 3200m.

    Dzień 12: Trekking – biwak La Playa 2000m

    W Totora będziemy mieli okazję spotkać mówiących językiem quechua mieszkańców Andów, którzy żyją z uprawy roli i hodowli bydła. Na dorze, która zajmie 7 godzin zobaczymy plantacje kawy, avocado, papai czy marakui. Obóz, do którego dotrzemy pod wieczór zlokalizowany jest na wysokości około 2000 metrów.

    Dzień 13: Aguas Calientes

    W dniu dzisiejszym będziemy wędrować po części legendarnym szlakiem Inca Trail do kompleksu archeologicznego Llactapata na wysokości 2650m. Stąd po raz pierwszy ujrzymy górę Machu Picchu. Po dotarciu do hydroelektrowni wsiądziemy w pociąg, który zawiezie nas do wioski Aguas Calientes zlokalizowanej u stóp zaginionego miasta Inków. Dzisiejsza wędrówka zajmie nam około 6h. Noc spędzimy w hotelu.

    Dzień 14: Machu Picchu – powrót do Cuzco

    Wczesnym rankiem udamy się do bram miasta ikony – Machu Picchu, odkrytego w 1911 roku przez amerykańskiego archeologa Hirama Binghama. Do dziś najwytrwalsi archeologowie świata nie potrafią opowiedzieć na pytanie dlaczego miasto zostało porzucone. W sferze domysłów pozostaje także przeznaczenie tego miejsca. Jedno jest pewne – każdy kto pojawi się pośród porośniętych niegdyś gęstym gąszczem ruin poczuje dreszcz emocji na plecach. Poczujemy też my – zobaczymy wspaniałe miejsca kultu, uprawne tarasy i charakterystyczne wzgórze Huayna Picchu, a to wszystko przemierzając niemal 1200 wykutych w skale stopni! Machu Picchu w 2007 roku uznane zostało za jeden z 7 nowych cudów świata! Po wyprawie z przewodnikiem, który wyjaśni nam znaczenie poszczególnych obiektów każdy będzie mógł eksplorować to magiczne miejsce na własną rękę. Po południu wsiądziemy do pociągu, który dowiezie nas do Cuzco.

    Dzień 15: Transfer lotniczy Cuzco – Lima i autobusowy Lima – Huaraz

    Dzisiejszy dzień przeznaczamy na transfery – by uniknąć ekstremalnej lądowej drogi przez Andy wybierzemy samolot do stolicy. Po przylocie przesiądziemy się do wygodnego autobusu, który zawiezie nas miasta Huaraz położonego w Cordillera Blanca. Droga jest długa, ale na pewno nie będziemy się nudzić – powiedzieć o Kordylierze Białej 'piękne góry’ to jak nic nie powiedzieć. Alpamayo – okrzyknięte najpiękniejszą górą świata, Huascaran – najwyższa góra w równikowym pasie Ziemi (trzecia co do wysokości w Ameryce Południowej), czy znana wszystkim miłośnikom kina Artesonraju z nagłówka Paramount Pictures to prawdziwe andyjskie ikony! Nocujemy w hotelu korzystając z dobrodziejstw cywilizacji – już niedługo ruszymy w góry. Alternatywnie możemy odłożyć przejazd do Huaraz na kolejny dzień by zaczerpnąć nieco oddechu w stolicy.

    Dzień 16: Huaraz

    Zależnie od podjętej wcześniej decyzji dzień ten przeznaczymy na przejazd z Limy do Huaraz lub odpoczynek w jednym z najbardziej kultowych miast w Andach.

    Dzień 17: Pisco 5752m – pierwszy dzień akcji górskiej

    Po śniadaniu przejedziemy do miejsca Cebollapampa znajdującego się na wysokości 3900m. Przejazd zajmie około 2,5 godziny. Następnie malowniczą ścieżką dojdziemy do bazy głównej pod Pisco na wysokości 4650 metrów. Przejście zajmie około 3 godzin, jednakże w związku z wcześniej zdobytą aklimatyzacją nie będzie stanowiło żadnego problemu.

    Dzień 18: Pisco 5752m – atak szczytowy

    To będzie najbardziej intensywny dzień wyprawy. W nocy wyruszymy skalnymi morenami do lodowca Pisco. Następnie po założeniu raków i uprzęży rozpoczniemy wspinaczkę na szczyt. Po około 9 godzinach akcji górskiej staniemy na szczycie Pisco 5752m mając wspaniałą panoramę gór Cordillera Blanca przed sobą. Po wykonaniu pamiątkowych fotografii rozpoczniemy zejście, które potrwa około 6 godzin. Noc spędzimy w bazie.
    Pisco zdobywamy w dwa dni dzięki doskonałej aklimatyzacji zdobytej podczas dotychczasowego pobytu w Peru.

    Dzień 19: Powrót do Huaraz

    Udajemy się w spokojną drogę powrotną do Cebollapampa skąd przejedziemy do Huaraz by przy lokalnych smakołykach i trunkach świętować nasz sukces. Noc spędzimy w hotelu.

    Dzień 20: Przejazd Huaraz – Lima

    Nad ranem wskoczymy do autobusu, który zabierze nas do Limy. To już koniec naszej przygody z Andami. Ostatni wieczór w Peru możemy przeznaczyć na relaks nad Pacyfikiem lub w zabytkowym centrum miasta.

    Dzień 21: Wylot do Polski

    Transport na lotnisko i wylot do Polski.

    Dzień 22: Przylot do Polski

    Lądujemy w kraju planując kolejne niezapomniane wyprawy.

    Rezygnujemy z jeziora Titicaca, bo poza dobrą reklamą wokół niego, nie ma tam nic ciekawego po stronie peruwiańskiej… Boliwijska strona Titicaca to już zupełnie inna bajka 😉 . Tam zapraszamy Was podczas innej wyprawy do Boliwii.

    Noclegi

    Zakwaterowanie w hotelach.
    Akcja górska – schronisko.
    Uwaga! Zawsze unikamy zakwaterowania w miejscach o niskim standardzie.

    Cena wyprawy

    3100 $ + przelot od 3300 do 4600zł

    Obejmuje

    • organizację i logistykę wyprawy
    • przelot tam i z powrotem
    • przejazdy lokalnymi środkami transportu (wygodnymi autokarami na wszystkich trasach)
    • przelot Cuzco – Lima
    • organizację akcji górskiej / trekkingu, zezwolenia, namioty, osły / tragarze
    • wszystkie noclegi podczas wyjazdu – w namiotach, hotelach, schroniskach
    • pełne wyżywienie podczas trekkingu do Choquequirao i zdobywania Pisco
    • miejscowe opłaty lotniskowe
    • organizację i przebieg trekkingu do Choquequirao
    • bilety wstępów oraz pozwolenia
    • uczestnictwo polskiego lidera regularnie prowadzącego wyprawy do Ameryki Płd
    • ubezpieczenie KL i NNW oraz bagażu

     

    Nie obejmuje

    • wyżywienia poza górami (9 dni – ok 15$ dziennie)
    • biletu na przelot nad liniami Nazca
    • opłaty za rafting w Kanionie Colca
    • quadów na pustyni i sandboarding’u
    • własnych wydatków
    • atrakcji dodatkowych nie wymienionych w programie

     

    Zainteresują Cię także