fbpx
Zobacz więcej

O wyprawie

Zniewalający masyw położony w Alpach Pienińskich na granicy Szwajcarii i Włoch. Dziesięć szczytów przekraczających 4000m MONTE ROSA – najpotężniejszy masyw w Alpach!

Przemierzymy wspaniałą grupę górską, którą tworzą: Dufourspitze 4634m – drugi co do wysokości szczyt w Europie Zachodniej, trzeci – Nordend 4609m, kolejne leżące obok siebie: Zumsteinspitze 4563m, Signalkuppe (Punta Gnifetti) 4556m, Parrotspitze 4436m, Ludwigshohe 4341m i Corno Nero 4322m i trzy ostatnie: Balmenhorn 4167m, Piramide Vincent 4215m i Punta Giordani 4046m.

Malownicze widoki na piękny, owiany alpejską sławą Liskamm i obłe Piramide Vincent będziemy podziwiać z Rifugio Gnifetti 3647m, do którego dotrzemy już z górnej stacji kolejki z Gressoney.

W programie wejście na minimum pięć wierzchołków czterotysięcznych i kilka samodzielnych szczytów. Ich ilość zależna jest będzie warunków pogodowych i ogólnej kondycji uczestników. Zdobycie gór, jak na alpejskie warunki, nie jest trudne technicznie, ale wymaga umiejętności w posługiwaniu się czekanem i sprawnego poruszania się w rakach. Na drodze na pewno napotkamy wiele usianych szczelinami lodowców, pokonywać też będziemy odcinki eksponowane i niewielkie trudności skalne.

Przy doświadczonej grupie możliwe jest zdobycie najwyższego szczytu masywu – Dufourspitze. Przy zgłoszeniu prosimy o podanie jakim doświadczeniem dysponujecie. Osoby początkujące zostaną przeszkolone w zakresie posługiwania się sprzętem alpinistycznym.

Pamiętaj, że każdy program może ulec zmianom wg kompromisowych ustaleń wśród uczestników. Nie tworzymy sztucznych i sztywnych rozwiązań.
Każdy program powstaje i zmienia się przy Twoim udziale!

 • zdobycie kilku szczytów czterotysięcznych: Piramide Vincent, Balmenhorn, Corno Nero, Ludwigshohe, Parrotspitze, Punta Gnifetti
 • nocleg w najwyżej położonym schronisku alpejskim i jednym z najwyżej położonych na świecie na szczycie Punta Gnifetti – Margarita Hut 4559m

Wymagania

 • dobra kondycja fizyczna
 • mile widziane doświadczenie alpejskie
 • apteczka

 

Terminy (1) i ceny

11.07 - 19.07.2020 | 4100 zł

Jesteś zainteresowany?

Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy sie resztą spraw!

Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

lub zadzwoń Tel.: +48 507 17 62 85
Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

Program

Dla osób dolatujących indywidualnie:
Rozpoczęcie wyprawy: AOSTA
Zakończenie wyprawy: AOSTA

Dzień 1: Wyjazd z Polski

Przejazd do Gressoney.

Dzień 2: schr. Gnifetti

Wyjazd kolejką na Paso Salati ok.3000m i podejście do schroniska Gnifetti 3647m, nocleg w schronisku.

Dzień 3: Piramide Vincent 4215m

Po około 3 godzinach wędrówki lodowcem i przejściu skalno-śnieżnej grani osiągamy wierzchołek Piramide Vincent.

Opcjonalnie: istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o około dwie godziny i wejścia na kolejny wierzchołek czterotysięczny – Punta Giordani 4046m. Powrót do schroniska Gnifetti zajmie nam około 6-8 godzin.

Dzień 4: Balmenhorn 4167m

Podejście do schronu Balmenhorn, z którego atakujemy Corno Nero 4322m, a następnie Ludwigshohe 4341m. Noc spędzamy w schronie.

Dzień 5 do 6: Punta Gnifetti 4559m – Margarita Hut

Śnieżnymi polami zmierzamy w kierunku przełęczy Lisjoch 4151m i przed jej osiągnięciem odbijamy w kierunku Parrotspitze 4436m. Ze szczytu schodzimy tym razem na przełęcz Seserjoch 4300) skąd stokami Punta Gnifetti 4559m wspinamy się na sam szczyt, gdzie znajduje się najwyżej położone schronisko alpejskie – Margarita Hut. Z tego miejsca wyruszamy na kolejny czterotysięcznik Zumsteinspitze 4563m. Powrót do schroniska Margarita.

Opcjonalnie: istnieje możliwość wydłużenia pobytu o wejście na dużo trudniejszy szczyt Dufourspitze 4634m. Decyzję o ewentualnym ataku na ten wierzchołek podejmuje prowadzący! Atak na tą górę skierowany jest do doświadczonych uczestników wyprawy.

Dzień 6. Powrót do Gressoney

Z Balmenhorn schodzimy do schroniska Gnifetti, następnie do Paso Salati skąd kolejką zjeżdżamy do Gressoney.

Dzień 7 i 8. Dni rezerwowe

Na wypadek złej pogody lub wydłużenie poszczególnych odcinków trasy odpowiednio dopasowane do ogólnej kondycji uczestników wyprawy.

Opcjonalnie: zwiedzanie Aosty.

Dzień 9. Powrót do kraju

Opcjonalnie: Podany program może ulec zmianie lub nie zostać w pełni zrealizowany ze względu na takie czynniki, jak: kondycja poszczególnych członków zespołu, warunki pogodowe, inne wypadki losowe.

Noclegi

Zakwaterowanie w schroniskach i schronach w górach oraz w namiotach wyprawowych na campingach.

Cena wyprawy

4100 zł + przelot +700zł

Obejmuje

 • organizację wyprawy
 • uczestnictwo polskiego lidera wyprawy
 • podstawowe szkolenie alpinistyczne
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • przejazd kolejką górską (w obie strony)
 • noclegi w dolinach na campingach w namiotach bazowych oraz w schroniskach i schronach podczas akcji górskiej

 

Nie obejmuje

 • transportu (ok. 700zł/os.)
 • atrakcji nie zawartych w programie, jak również opcjonalnej wycieczki do Aosty
 • wyżywienia (zabieramy z kraju, gotujemy sami na kuchenkach gazowych bądź zamawiamy w schronisku)
 • ewentualnych napiwków i gratyfikacji
 • wydatków własnych

 

Zainteresują Cię także