fbpx
Zobacz więcej

Wyprawa na Kilimandżaro 5895 m – Odkrywcy Czarnego Lądu

Atrakcje

O wyprawie Zobacz video

Jeżeli dysponujesz większą ilością wolnego czasu i chcesz zobaczyć jak najwięcej – ta propozycja jest dla Ciebie! Jeśli lubisz górskie wędrówki i marzysz o przeżyciu górskiej wyprawy życia – zdobądź legendarne Kilimanjaro – najwyższy szczyt Czarnego Lądu.

Weź udział w safari na dnie największego krateru na Ziemi – Ngorongoro, a pod koniec wyprawy wypocznij, zanurzając się w towarzystwie delfinów w wodach Oceanu Indyjskiego u wybrzeży Zanzibaru.

Poczuj Afrykę! W najsłynniejszym Parku Narodowym na Świecie – Serengeti.
W 2007 roku poprowadziliśmy medialną wyprawę z udziałem fotografów i dziennikarzy na najwyższy szczyt Afryki – Bergson Men’sHealth Kilimanjaro 2007 Expedition, zakończoną sukcesem. Bazując na naszym doświadczeniu i zaufaniu zdobytym w mediach proponujemy Tobie różne programy, uwzględniające odmienne oczekiwania i zainteresowania związane z wyprawą do Afryki na Kilimandżaro.

Atrakcje wyjazdu:

 • zdobywanie i trekking na Kilimandżaro
 • piesza wycieczka pod 100-metrowy wodospad Materuni, kąpiel, po drodze wioska ludu Chaga
 • safari w Parku Narodowym Tarangire (opcjonalnie Arusza NP albo Lake Manyara NP)
 • safari na dnie krateru Ngorongoro
 • safari w parku Serengeti
 • przejazd przez ziemie Masajów
 • wyspa Zanzibar, wypoczynek na plażach Zanzibaru
 • nurkowanie na atolach Zanzibaru

Wymagania

 •     szczepienia + książeczka WHO
 •     paszport ważny co najmniej 6-mcy
 •     dobra kondycja fizyczna

Terminy (28) i ceny

  Jesteś zainteresowany?

  Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy sie resztą spraw!

  Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

  lub zadzwoń Tel.: +48 507 176 285
  Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
  Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

  Dla osób dolatujących indywidualnie:
  Rozpoczęcie wyprawy: NAIROBI (opcjonalnie Arusha – Kilimanjaro International Airport)
  Zakończenie wyprawy: DAR ES SALAM (opcjonalnie Nairobi, Arusha – Kilimanjaro Int. Airport)

  Dzień 1: Wylot z Polski (dla chętnych możliwy wylot z Berlina)

  Spotkanie na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Przelot do Aruszy (Kilimanjaro International Airport), bądź opcjonalnie do Nairobi. 

  Dzień 2: Przejazd z lotniska do Moshi.

  Lądowanie na lotnisku Kilimandżaro lub w Nairobi i transfer do Tanzanii. Zakwaterowanie w hotelu w Moshi. Luźny dzień aklimatyzacyjny. Wieczorem przegląd ekwipunku i sprzętu.

  Dzień 3: wioska Materuni + Wodospady

  Wycieczka fakultatywna po okolicy. Wyjazd około południa z hotelu do wioski ludu Chaga-Materuni – plemienia, które słynie z wytwarzania pysznej kawy. Pokaz zbiorów, parzenia i produkcji specyfiku. Zwiedzanie wioski, uczestnictwo w różnych pokazach, warsztatach, kupno wyrobów, integracja z mieszkańcami. Przejazd przez afrykańskie, piaszczyste, czerwone drogi wśród malowniczej przyrody i biegających dzieci. Droga prowadzi na skraj deszczowego lasu, skąd rozpoczniemy trekking pod egzotyczny, 100-metrowy wodospad Materuni. Odpoczynek, kąpiele w krystalicznie czystej wodzie. W drodze powrotnej degustacja trunków i miejscowego specyfiku – bananowego piwa. Wieczorem powrót do hotelu w Moshi.

  Dzień 4 do 9: Trekking na KILIMANDŻARO drogą Machame / Marangu

  (dokładny opis tras trekkingu na Kili w PDF lub na www.kili.pl)

  Trekking na Kilimandżaro. Rano wyjazd z hotelu w Moshi pod Park Narodowy Kilimandżaro. Spotkanie z przewodnikami, tragarzami i kucharzami, którzy będą nam towarzyszyć przez cały trekking na Kili. 

  MACHAME ROUTE MARANGU ROUTE
  Machame Gate 1900 m Marangu Gate 1900 m
  Machame Camp 2980 m Mandara Hut 2700 m
  Shira Camp 3840 m Horombo Hut 3720 m
  Barranco Camp 3950 m Horombo Hut 3720 m
  Barrafu Camp 4550 m Kibo Hut 4703 m
  UHURU PEAK 5895 m UHURU PEAK 5895 m

  Dzień 10: Safari w Tarangire National Park (opcjonalnie: Arusha NP lub Lake Manyara NP)

  Wyjazd na safari. Tego dnia zależnie od migracji zwierząt jesteśmy w Parku Narodowym Tarangire lub Lake Manyra NP.  Opcjonalnie można przejechać do Parku Narodowego Arusha u stóp Mount Meru 4567 m. Obserwujemy zwierzęta na sawannie, tropimy i urządzamy bezkrwawe polowanie z aparatem fotograficznym w ręku. Pojedziemy jeepami 4×4 pośród egzotycznej przyrody. Dookoła migrują stada dzikich zwierząt- żyrafy, zebry, gnu i inne. W lutym można zobaczyć jak bociany odlatują do Polski. Przejazd do Mto Wa Mbu, gdzie będzie czas na wieczorne zwiedzenie miasteczka i zakupy na bazarze. Nocleg w lodży. 

  Dzień 11: Krater Ngorongoro

  Wyprawa dżipami 4×4 do najpopularniejszego rezerwatu w Afryce Wschodniej. Krater Ngongogoro to największa zachowana kaldera o średnicy 26 km – pozostałość po wybuchu wulkanu, który ponoć był najwyższą górą na ziemi. Po kilku godzinach jazdy po kraterze zatrzymujemy się na dłuższą chwilę i lunch przy jeziorze hippo lake na środku krateru, gdzie gromadzą się dzikie zwierzęta. Fotografujemy, tropimy, obserwujemy życie na sawannie. Może uda się zobaczyć nosorożca czarnego – gatunek wymierający. Po lunchu  przejazd w głąb Serengeti do obozu na nocleg, całą drogę będą nam towarzyszyć dzikie zwierzęta. 

  Dzień 12: Serengeti

  Cały dzień w sercu największego Parku Narodowego na świecie. Codziennie równinę przemierzają ogromne stada zwierząt towarzysząc nam podczas safari. Można tego dnia wyruszyć jeepami 4×4 na tropienie i obserwacje lub fotografię dzikich zwierząt, czyli tak zwane bezkrwawe polowania lub też zostać w obozowisku i odpocząć, również obserwując spacerujące i często odwiedzające obóz dzikie zwierzęta. Możliwość wyjazdu na wschód lub zachód Słońca. Wieczorem kolacja przy lampach naftowych i nocleg w obozowisku strzeżonym przez rangersów w samym sercu Serengeti.

  Dzień 13: Serengeti – Zanzibar

  Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Arushy. Przelot na rajską wyspę położoną na Oceanie Indyjskim – Zanzibar. Transfer do hotelu z basenem.

  Dzień 14: Zanzibar

  Kolejny dzień pobytu na rajskiej wyspie. Zanzibar jest oddalony od kontynentu o 50 km dlatego już ponad sześć tysięcy lat temu zamieszkiwali tu Afrykańczycy. Zanzibar został nazywany “wyspą przypraw”, uprawia się tu goździki, wanilię, pieprz i eksportuje się tych przypraw najwięcej na świecie. Wyspa należy do Republiki Tanzanii, jednak posiada dużą autonomię i jest niezależna. W przeszłości odwiedzali ją Asyryjczycy, Egipcjanie, Hindusi i Persowie, Portugalczycy, Arabowie, Holendrzy i Anglicy. Niemal wszyscy pozostawili na wyspie zachowane do dziś ślady swojej bytności. Dlatego Zanzibar jest jedyny w swoim rodzaju, a pobyt zachowuje się długo w pamięci.  

  Dzień 15: Zanzibar

  Na Zanzibarze każdy znajdzie coś dla siebie. Wyspa oferuje nie tylko wypoczynek pod palmami nad brzegiem Oceanu. Można urozmaicić czas korzystając z wycieczek:
  Safariblue – rejs łódką wzdłuż wybrzeża. Dopływamy do lasów namorzynowych gdzie popływamy z maską. W zatoce czeka na nas degustacja rajskich owoców na małej, piaskowej wyspie. Będziemy też obserwować jak miejscowi łowią ryby, ośmiornice, kraby i inne owoce morza, które potem przyrządzają dla nas na lunch.
  Zanzibar oferuje też nurkowanie z maską pośród rafy pod okiem instruktora, wędkowanie dalekomorskie lub pływanie z delfinami. Jest też “Spicetour” czyli wycieczka po plantacjach przypraw połączona z warsztatami. Równie ciekawa jest również propozycja wyjazdu do rezerwatu Jozani Forest.

  Wszystkie te atrakcje na Zanzibarze są dodatkowo płatne.   …więcej o zanzibarskich atrakcjach w PDF’ie

  Dzień 16: Zanzibar

  Ostatni dzień na Zanzibarze. Możliwość odbycia dodatkowej wycieczki fakultatywnej do Stone Town. Małe, urokliwe miasteczko, stolica wyspy urzeka wielokulturowością i bogatą architekturą o kolonialnej przeszłości. Spacerujemy pośród kamiennych uliczek, zobaczymy miejsce urodzenia i dom rodzinny słynnego wokalisty Queen – Frediego Mercury. Stonetown było swojego czasu centrum przerzutu niewolników z Afryki. Będąc na Zanzibarze warto odwiedzić  Stonetown.

  Dzień 17: Zanzibar -> Dar es Salaam -> wylot do Polski.

  Zakończenie wyprawy. Poranny wyjazd z hotelu na Zanzibarze. Rejs nowoczesnym promem z powrotem na kontynent afrykański. Przejazd na lotnisko w Dar Es Salam i wylot do Polski.

  (opcjonalnie lot do Nairobi, Dar es Salaam lub Aruszy – Kilimanjaro International Airport – miejsca wylotowego do Polski)

  Dzień 18: Powrót do Polski.

  Noclegi

  Zakwaterowanie w hotelach i lodgach.
  Jedynie w Serengeti noclegi w wysokich namiotach typu safari.
  Na trekkingu na Kilimandżaro:
  > Droga MACHAME – namioty
  > Droga MARANGU – schroniska górskie
  Uwaga!  Zakwaterowania unikamy w miejscach o niskim standardzie.

  Cena wyprawy

  3780 $ + przelot od 3000 do 4500 zł

  Obejmuje

  • przelot do Afryki (trasa przelotu jest ustalana tak, by zminimalizować koszty, a jednocześnie nie zmęczyć uczestników)
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • zakwaterowanie w hotelach i lodgach z basenami (3 noce z wyżywieniem HB
  • wycieczkę do Materuni Waterfalls oraz wizytę w wiosce plemienia Chaga
  • uczestnictwo i wsparcie lidera 4challenge z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu wypraw na Kilimandżaro
  • organizację i logistykę wejścia na Kilimanjaro obejmujące:
   • zezwolenie na wstęp i przebywanie na terenie Parku Narodowego Kilimanjaro
   • wynajęcie licencjonowanej agencji, przewodników, tragarzy, kucharzy
   • pełne wyżywienie (3 obfite posiłki z napojami i wodą dostępne w obozach)
   • woda na czas wędrówki (nalewana do prywatnych pojemników na wodę)
   • zapewnienie sprzętu: namiotów z materacami (na drodze Marangu schroniska), messy (namiot bazowy – jadalnia), krzeseł, stołów, przyborów kuchennych itp.
   • prywatna i przeznaczona tylko dla grupy przenośna toaleta
   • przenośny namiot prysznicowy dla grupy
  • organizację safari obejmujące:
   • wszystkie opłaty za wstępy oraz przebywanie na terenie Parków Narodowych (Tarangire/ Arusha NP, Serengeti oraz w Kraterze Ngorongoro)
   • wynajęcie lokalnych przewodników  Rangersów – tropicieli
   • wyżywienie 3 posiłki dziennie wraz z napojami
   • podczas safari woda butelkowana
   • przejazdy jeepami z otwieranym dachem
   • 1 nocleg w lodge z basenem ( pokój 2 os, za dopłatą możliwy pokój 1 os)
   • 2 noclegi w dużych namiotach na campie z dostępem do toalety i prysznica
  • pobyt na Zanzibarze:
   • przelot Arusha – Zanzibar
   • transfery lotniskowe
   • 4 noclegi w wysoko ocenianym hotelu przy plaży w najlepszych według naszej opinii miejscach – pokój 2 os (za dopłatą możliwy pokój 1-os)
   • wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)
   • przeprawa promem Zanzibar – Dar es Salaam
   • transfer lotniskowy w Dar es Salaam
   • możliwość organizacji fakultatywnych wycieczek (za dopłatą)

  Nie obejmuje

  • opłat wizowych (50$ Tanzania, 20$ Kenia)
  • obowiązkowych napiwków
  • różnych atrakcji dodatkowych, które nie zostały uwzględnione w programie
  • podatku turystycznego na Zanzibarze (1-2$/dzień)

  Zainteresują Cię także