fbpx
Zobacz więcej

Wyprawa na Kilimandżaro 5895 m – Krater Ngorongoro

O wyprawie Zobacz video

Jeżeli nie gustujesz w rajskich plażach i nie masz czasu na dłuższy wyjazd, ale mimo wszystko chciałbyś zobaczyć coś więcej niż tylko zdobyć Kilimandżaro – tropić zwierzęta, przemierzyć afrykańską sawannę… to oglądasz właściwą propozycję spośród naszych wyjazdów na Kilimandżaro.

Zdobądź Kilimanjaro – najwyższy szczyt Czarnego Lądu. Wielkość Ngorongoro powali Cię z nóg a safari na dnie największego krateru na Ziemi na zawsze pozostanie w Twojej pamięci.

Od 2005 roku regularnie prowadzimy wyprawy na Kilimandżaro. Każdego roku ponad 150 osób – kilkanaście wypraw – zdobywa najwyższy szczyt Czarnego Lądu z naszym udziałem. W 2007 roku poprowadziliśmy medialną wyprawę z udziałem fotografów i dziennikarzy na najwyższy szczyt Afryki – Bergson Men’sHealth Kilimanjaro 2007 Expedition, zakończoną sukcesem. W 2012 roku zorganizowaliśmy wyjątkową wyprawę na Kili będącą rekonesansem pod produkcję filmową dla telewizji polskiej, której tematem paradoksalnie nie będzie trekking na Kilimandżaro, a coś znacznie więcej… Zespół reżyserów, operatorów i scenarzystów dotarł na szczyt Kili w komplecie.

Bazując na naszym doświadczeniu i zaufaniu zdobytym w mediach proponujemy Tobie różne programy, uwzględniające odmienne oczekiwania i zainteresowania związane z wycieczką do Afryki na Kilimandżaro.

Atrakcje wyprawy:

 • zdobywanie i trekking na Dach Afryki 5895 m
 • piesza wycieczka pod 100-metrowy wodospad Materuni, kąpiel, po drodze wioska ludu Chaga
 • safari na dnie krateru Ngorongoro
 • safari w Arusha lub Tarangire National Park
 • przejazd przez ziemie Masajów

Wymagania

 •     szczepienia + książeczka WHO
 •     paszport ważny co najmniej 6-mcy
 •     dobra kondycja fizyczna

Terminy (24) i ceny

Jesteś zainteresowany?

Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy sie resztą spraw!

Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

lub zadzwoń Tel.: +48 507 17 62 85
Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

Program

Dla osób dolatujących indywidualnie:
Rozpoczęcie wyprawy: NAIROBI (opcjonalnie Arusha – Kilimanjaro Airport)
Zakończenie wyprawy: NAIROBI (opcjonalnie Arusha – Kilimanjaro Airport)

Dzień 1: Wylot z Polski (dla chętnych możliwy wylot z Berlina)

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie i spotkanie z liderem na ok 2h przed wylotem. Istnieje również możliwość dopasowania lotu we własnym zakresie i spotkania się z grupą na miejscu. Wylot do Tanzanii lub ewentualnie do  Nairobi w Kenii.

Dzień 2: Przejazd z lotniska do Moshi.

Przejazd z lotniska Kilimandżaro do hotelu w Moshi, miasta leżącego u stóp Dachu Afryki. Dla uczestników wyprawy lądujących w Nairobi transfer autobusem. Spacer po Moshi, aklimatyzacja, odpoczynek. Wieczorem wspólny  przegląd ekwipunku. 

Dzień 3: Wioska Materuni + Wodospady

Wycieczka podczas której poznamy bliżej afrykańską przyrodę i kulturę. Około południa wyruszamy z hotelu w Moshi do wioski plemienia Chaga oraz pod wodospad Materuni. Będziemy mieć możliwość spotkać się z mieszkańcami i zobaczyć jak żyją. Gospodarze zaprezentują ciekawą kulturę swojego plemienia, w której znaczną rolę odgrywa zbieranie i produkcja kawy. Dla odwiedzających są przygotowane warsztaty i prezentacje o kawowej tematyce. Lud Chaga specjalizuje się też w warzeniu egzotycznego piwa bananowego, które będzie można degustować. Przy okazji będzie możliwość zakupu kawy (pyszna:)) i innych pamiątek. Z wioski spacerem dochodzimy na skraj lasu deszczowego, skąd dochodzą dźwięki szumu wody i czuć przyjemną, orzeźwiającą mgiełkę wodną. Kąpiel pod 100-metrowym wodospadem Materuni wśród przepięknej afrykańskiej natury. Po południu udamy się w drogę powrotną do hotelu. Po drodze mieszkańcy okolic mają dla nas jeszcze inną atrakcje – zatrzymamy się na degustację trunków i piwa bananowego. Wieczorem powrót do hotelu w Moshi.

Dzień 4 do 9: Zdobywamy KILIMANDŻARO drogą Machame / Marangu

(dokładny opis tras trekkingu na Kili w PDF lub na www.kili.pl)

Z hotelu w Moshi dojeżdżamy do bram Parku Machame Gate bądź Marangu Gate. Tutaj nastąpi zebranie ekipy tragarzy, kucharzy i przewodników, którzy  będą towarzyszyć, wspierać  i dbać o nas przez cały pobyt na Kilimajaro. Wyruszamy do pierwszego obozu.

MACHAME ROUTEMARANGU ROUTE
Machame Gate1900 mMarangu Gate1900 m
Machame Camp2980 mMandara Hut2700 m
Shira Camp3840 mHorombo Hut3720 m
Barranco Camp3950 mHorombo Hut3720 m
Barrafu Camp4550 mKibo Hut4703 m
UHURU PEAK5895 mUHURU PEAK5895 m

 

Dzień 10: Tarangire National Park / Arusha National Park / Lake Manyara NP

Rano wyruszamy z hotelu na safari jeepami 4×4, by tropić zwierzęta na sawannie. Dookoła wciąż migrują zebry, antylopy, spacerują lwy i gepardy. W lutym możliwość obserwacji bocianów odlatujących do Polski. Zależnie od migracji zwierząt przejazd przez Park Narodowy Tarangire NP lub Lake Manyra NP. Następnie wizyta w miejscowości Mto Wa Mbu zwanej „rzeką moskitów”. Spacer po miasteczku, zakupy i czas wolny na bazarach i targach. Wieczorem przejazd do lodży, kolacja i nocleg.

(opcjonalnie: safari w Arusha National Park – przejazd do Parku u stóp Mount Meru 4567 m)

Dzień 11: Krater Ngorongoro

Przejazd  jeepami 4×4 do największej na świecie kaldery o średnicy 26 km – pozostałości po wielkim wulkanie. Ściany krateru mają wysokość 600 metrów, a pośrodku znajduje się niewysychające jezioro, gdzie kumulują się stada zwierząt w tym gatunek wymierający – nosorożec czarny. Obszar ten jest częścią Serengeti, gdzie utworzono rezerwat, który zyskał największą popularność w Afryce Wschodniej. Zjeżdżamy tutaj na kilka godzin na dno krateru. Obserwacja życia w Ngorongoro, tropienie i fotografowanie dzikiej fauny. Dużą atrakcją jest posiłek wśród dzikich zwierząt, gdzie nad Hippo Pool, będzie można wysiąść bezpiecznie z jeepa i zjeść lunch. Wieczorem powrót do lodży, kolacja i nocleg. 

Dzień 12: Mto Wa Mbu -> Arusha -> Powrót do Nairobi

Zakończenie wyprawy. Poranny transfer na lotnisko. Wylot do Polski. 

Dzień 13: Przylot do Polski.

Noclegi

Zakwaterowanie w hotelach i lodżach podczas wyprawy.
Podczas wędrówki na Kilimandżaro:
> Droga MACHAME – namioty
> Droga MARANGU – schroniska górskie
Uwaga! Zakwaterowania unikamy w miejscach o niskim standardzie.

Cena wyprawy

2700 $ + przelot od 2500 do 3700zł

Obejmuje

 • przelot do Arushy, bądź Nairobi (trasa przelotu wybierana jest tak, aby zminimalizować koszty lotu, a jednocześnie nie zmęczyć uczestników zbyt długim lotem)
 • wyżywienie – 3 posiłki dziennie
 • przejazdy lokalne na terenie Tanzanii
 • ubezpieczenie NNW i KL
 • zakwaterowanie w hotelach i lodgach z basenami, na Kili w schroniskach (Kilimanjaro droga Machame – noclegi w namiotach)
 • wycieczkę do Plemienia Chaga i  Materuni Waterfalls
 • safari w Ngorongoro wg programu (przejazdy jeepami, lokalni przewodnicy)
 • wszystkie opłaty za wstępy oraz przebywanie na terenie Parków Narodowych
 • zezwolenie wraz z pobytem i pełnym wyżywieniem w czasie sześciodniowego trekkingu w Parku Narodowym Kilimandżaro
 • wynajęcie licencjonowanej agencji, przewodników (obowiązkowi) i tragarzy
 • zapewnienie sprzętu: namiotów (na drodze Marangu schroniska), messy (namiot bazowy – jadalnia), krzeseł, stołów, przyborów kuchennych itp.
 • uczestnictwo i wsparcie lidera 4challenge z doświadczeniem na Dachu Afryki

Nie obejmuje

 • wizy (50$ Tanzania, 20$ Kenia)
 • napiwków (zwyczaj obowiązkowy)
 • wydatków własnych
 • nieuwzględnionych w programie atrakcji dodatkowych

Zainteresują Cię także