fbpx
Zobacz więcej

Huayna Potosi 6088 m – Trekking w Boliwii

Atrakcje

O wyprawie

TREKKING W BOLIWII – ZDOBYWANIE JEDNEJ Z NAJPIĘKNIEJSZYCH GÓR ŚWIATA – HUAYNA POTOSI 6088 m

Bajeczna Boliwia – nazywana czasem dachem Ameryki Południowej bardziej zasługuje na miano tronu za sprawą majestatycznych gór Kordyliery Królewskiej / Cordilera Real. Szczyty wyrastają u podnóża najwyżej położonego żeglownego jeziora świata – Titicaca.

To tutaj narodziło się słońce, a także powstała inkaska kultura. Boliwia to niesamowity kraj skupiający w sobie wiele przymiotników rozpoczynających się 'naj’: Najwyższa stolica, największe solnisko, najpiękniejsze góry.

To wszystko prócz rozrzedzonego powietrza potrafi doprowadzić do zawrotów głowy – ale spokojnie. Boliwię poznamy od jej najlepszej strony – dziewiczych gór i nieprawdopodobnie bogatej kultury. Po aklimatyzacyjnej wizycie nad legendarnym jeziorem Titicaca ruszymy na niezapomniany trekking prowadzący przez przypominający lecącego kondora masyw Condoriri, aż po zapierający dech w piersiach Huayna Potosi.

Wejście na ten sześciotysięcznik zwieńczy nasz trekking a sukces przypieczętujemy w La Paz – mieście przepełnionym indiańską kulturą , pełnym barwnych targowych uliczek, ale przede wszystkim przepięknie położonym u stóp potężnego masywu Illimani.

Gwarantujemy szereg fantastycznych krajobrazów, które na długo nie opuszczą twej pamięci. Już dziś zapraszamy Cię do magicznej Boliwii, z nami poznasz ten kraj od kuchni – bezpiecznie, choć przygodowo!

Najpiękniejsze szczyty Andów a zasięgu twojego wzroku – i obiektywu! Przeżyj wielką przygodę w jednych z najstarszych gór świata!

Wyprawa do Boliwii – Kordyliera Królewska – Huayna Potosi – atrakcje:

 •     wyprawa na Dach Ameryki Południowej – będzie autentycznie i z wysokogórską zadyszką!
 •     zobaczysz wschód słońca na szczycie sześciotysięcznika Huayna Potosi 6088m – ukoronowanie fantastycznego trekkingu!
 •     trekking w dziewiczych górach Cordillera Real – Kordyliera Królewska, już sama nazwa brzmi jak obietnica. Nie zawiedziesz się!
 •     fascynująca kultura Inków– ta historyczna z muzeum i wiecznie żywa, na co dzień!
 •     Isla del Sol – Tajemnicza Wyspa Słońca – to tutaj zgodnie z inkaskimi wierzeniami powstało słońce!
 •     święte jezioro Indian – Titicaca – najwyżej położone jezioro żeglowne na świecie!
 •     magiczne La Paz – prawdziwy kulturowy galimatias, a do tego najwyżej położona stolica na świecie!

Wymagania

 • Zalecane szczepienia:
  tężec, żółtaczka A i B, BTP – błonnica, tężec, polio
 • paszport ważny co najmniej 6-mcy

Terminy (6) i ceny

  Jesteś zainteresowany?

  Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy sie resztą spraw!

  Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

  lub zadzwoń Tel.: +48 507 176 285
  Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
  Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

  Dla osób dolatujących indywidualnie:
  Rozpoczęcie wyprawy: LA PAZ
  Zakończenie wyprawy: LA PAZ

  Dzień 1. Wylot z Polski

  Spotkanie na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Przelot do La Paz – stolicy Boliwii.

  Dzień 2. La Paz

  Przylot do La Paz, miasto leży na wysokości 3600 m i jest najwyżej położoną stolicą świata, w związku z czym rozpoczynamy wyprawę z andyjską zadyszką. Po zakwaterowaniu w hotelu położonym w sercu miasta udamy się na krótki spacer by poczuć klimat tego niesamowitego miejsca, nad którym góruje potężny masyw sześciotysięcznego Illimani 6438 m.

  Dzień 3. La Paz

  Dziś zobaczymy, w czym tak naprawdę tkwi magia tego miasta. Prócz kolonialnych budynków i niewielkich targów przepełnionych gwarą sprzedających tu Indianek, zerkniemy na uliczkę czarownic gdzie sprzedaje sie autentyczne specyfiki i talizmany.

  Dzień 4. Copacabana – Isla del Sol – jezioro Titicaca

  Wcześnie rano wynajętym transportem wyruszymy do Copacabany – miasteczka leżącego nad brzegiem jeziora Titicaca – najwyżej położonego żeglownego jeziora na świecie. Następnie łodzią udamy się na największą z wysp – Isla del Sol, to w tym miejscu narodziło się słońce a wraz z nim imperium Inków. Ścieżką prowadzącą wzdłuż wyspy udamy się w wędrówkę podziwiając fantastyczne pasmo Kordyliery Królewskiej. To tam znajduje się szczyt, który będziemy zdobywać – Huayna Potosi.

  Dzień 5. Isla del Sol – jezioro Titicaca – La Paz

  Rankiem powrócimy łodzią do Copacabany, a następnie wynajętym busem do La Paz, gdzie zrobimy zapasy na trekking oraz odpoczniemy z akumulatorami naładowanymi na wyspie Słońca.

  Dzień 6. Kordyliera Królewska – Condoriri

  Wyruszamy wynajętym transportem do niewielkiej wioski Tuni położonej w samym sercu Kordyliery Królewskiej. To tutaj rozpoczniemy trekking do campo base Condoriri (2-3h) leżącego nad laguną Chiarcota. Dzięki mułom niosącym bagaże będziemy mogli oddać sie nieskrępowanemu podziwianiu widoków. Niesamowity masyw przypomina wzbijającego się w powietrze Kondora. Jeśli szczęście nam dopisze po zmroku będziemy świadkami nieprawdopodobnego przedstawienia w wykonaniu rozgwieżdżonego nieboskłonu.

  Dzień 7. Kordyliera Królewska – Pequeno Alpamayo

  Pamiętając o tym, że Huayna Potosi to wysoka góra 6088m, popracujemy nad naszą aklimatyzacją i podejdziemy do bazy zlokalizowanej pod szczytem Pequeno Alpamayo. Po pracowitym dniu zejdziemy na odpoczynek do bazy nad laguną.

  Dzień 8. Kordyliera Królewska – Maria Lloco

  Wczesnym rankiem po zwinięciu obozu wyruszamy na trekking przez przełęcz do sąsiedniej doliny, następnie dotrzemy do bazy pod górą Maria Lloco sąsiadującą z zapierającą dech w piersiach zachodnią ścianą Huayna Potosi.

  Dzień 9. Kordyliera Królewska – Zongo

  Dziś znów wędrujemy, po kilku godzinach trekkingu w otoczeniu Huayna Potosi dotrzemy do schroniska o tej samej nazwie zlokalizowanego na przełęczy Zongo.

  Dzień 10. Kordyliera Królewska

  Po krótkim, dwugodzinnym podejściu dotrzemy do lodowca, na którym nauczymy was podstawowych technik lodowcowych, poruszania się z liną oraz komunikacji w zespole. Po tym ważnym dniu odpoczniemy w schronisku.

  Dzień 11. Kordyliera Królewska – Cahrquini 5392 m

  Przy pierwszych promieniach słońca wyjdziemy w kierunku szczytu Cahrquini mierzącego 5392m, z jego wierzchołka roztacza się fantastyczny widok na okolicę a w szczególności na nasz cel – Huayna Potosi. Po powrocie do schroniska zbieramy siły na kolejne 2 najbardziej intensywne dni.

  Dzień 12. Kordyliera Królewska – baza pod Huayna Potosi

  Dziś rozpoczynamy wejście na Huayna Potosi. Po 3-4h wraz z miejscowym przewodnikiem docieramy do górnego schroniska (namiotu) na wysokości 5300m a następnie przygotowujemy się do nocnego ataku na szczyt.

  Dzień 13. Kordyliera Królewska – Huayna Potosi 6088 m

  W nocy przy świetle czołówek wyruszymy na szczyt. Droga zajmie nam 7 do 8 godzin. Jeśli dopisze nam szczęście nasze twarze na grani oświetli wschodzące słońce. Fantastyczne widoki ze szczytu zostawiają niezatarty ślad w pamięci. Następnie zejdziemy aż do przełęczy Zongo i wynajętym transportem wrócimy na zasłużony odpoczynek do La Paz. To koniec naszej przygody z Kordylierą Królewską.

  Dzień 14. La Paz

  Ostatni dzień w La Paz to doskonały moment na zakup niepowtarzalnego rękodzieła. Tak piękne poncha czy charakterystyczne czapki Chullos dostępne są tylko w Boliwii.

  Dzień 15. La Paz – wylot do Polski

  Transport na lotnisko w El Alto, wylot do kraju.

  Dzień 16. Przylot do Polski

  Noclegi

  Zakwaterowanie w klimatycznych i niepowtarzalnych hotelach o wysokim standardzie. Podczas trekkingu w schroniskach i wysokiej jakości namiotach górskich. Tak gwieździstych nocy jeszcze nie widziałeś!
  Uwaga! Zawsze unikamy zakwaterowania w miejscach o niskim standardzie.

  Uwagi

  Trudności Huayna Potosi przypominają te z kulminacyjnego podejścia na Mont Blanc i wszystkie skupiają się w dniu ataku szczytowego. Poza tym, jedynym dniem podczas całej wyprawy, trudności technicznych nie ma. To NIE jest trekking dla wyczynowców! Nie musisz się wspinać, wystarczy, że poznasz podstawy poruszania się na lodowcu w czasie wyprawy. W trakcie ataku szczytowego na Huayna Potosi będziemy korzystali z usług lokalnych przewodników.
  Boliwia to jeden z najwyżej położonych krajów na świecie – lotnisko w El Alto (część La Paz) leży na wysokości 3700m. Raczej nie unikniemy zadyszki. Wyżywienie w miastach to śniadanie i obiadokolacja – 2 posiłki. W trakcie trekkingu pełne wyżywienie: śniadanie, lunch i kolacja przygotowana przez kucharzy wyprawy.

  Cena wyprawy

  2050 $ + przelot od 3500 do 4200zł

  Obejmuje

  • przelot tam i z powrotem (trasa przelotu jest ustalana tak, by zminimalizować koszty a jednocześnie nie zmęczyć uczestników)
  • lokalne przejazdy wg programu
  • wynajęcie przewodnika, sprzętu i mułów na czas trekkingu w Cordillera Real oraz w trakcie wspinaczki na Huayna Potosi
  • organizację wyprawy (m.in. pełne wyposażenie bazy: jadalnia, namioty itp. na czas trekkingu)
  • wstęp na Wyspę Słońca na jeziorze Titicaca
  • bilety wstępu, przewodnicy po zabytkach i innych miejscach przewidzianych w programie
  • noclegi poza górami Cordillera Real w hotelach, w górach w schroniskach i namiotach
  • wyżywienie: dwa posiłki na dole i pełne wyżywienie w górach
  • uczestnictwo polskiego lidera wyprawy – posiadającego wieloletnie doświadczenie górskie
  • ubezpieczenie KL i NNW odpowiednie na tą wyprawę
  • napiwki dla tragarzy

  Nie obejmuje

  • atrakcji nie zawartych w programie, jak również wycieczek fakultatywnych (biletów wstępu, przewodników po zabytkach i innych)
  • napojów do posiłków poza trekkingiem
  • wydatków własnych
  • nadbagażu (zazwyczaj nie płacimy)
  • podatku wylotowego – 25$

  Zainteresują Cię także