Zobacz więcej

Pico de Orizaba 5636m – Jukatan – Najwyższy Wulkan Ameryki Płn

O wyprawie

Zdobyłeś Kilimanjaro? Elbrus? Chcesz zdobywać kolejne góry? Marzy Ci się Wulkaniczna Korona Ziemi? Pico de Orizaba nie stawia dużych wymagań, więc jeśli nie masz doświadczenia, a chcesz przeżyć wielką przygodę w Meksyku – ruszaj z nami – Gwieździsta Góra czeka! Pico de Orizaba robi imponujące wrażenie z Zatoki Meksykańskiej wznosząc się na ponad 5500 metrów ponad taflę oceanicznej wody. Jest też najwyższą górą Meksyku, najwyższym wulkanem Ameryki Północnej (Volcanic Seven Summits) i trzecią górą na całym kontynencie.

Ale ten wspaniały olbrzym to tylko jeden z celów naszej wyprawy, bezdrożami kraju Tequili udamy się w góry Sierra Nevada de Oriental, gdzie w burzliwych wodach rzeki Actopan spłyniemy fantastycznym raftingiem – to będzie przygoda, którą ciężko będzie przebić czymś lepszym! Ale spróbujemy! Co powiesz na nurkowanie w podwodnych jaskiniach Cenotes? Albo tuż przy karaibskiej wyspie Cozumel do podwodnych wraków? To jedna z tych rzeczy, które koniecznie trzeba zrobić przed podróżniczą emeryturą. I nie ma w tych słowach krzty przesady.

Meksyk powszechnie uważany jest za nurkowy raj, a takie miejsce jak Cenotes niespotykane jest w żadnym innym miejscu na świecie. Zalane krystalicznie czystą wodą były powszechnymi miejscami kultu Majów, to Włynie w ich pobliżu budowali swoje miasta i świątynie. Głębokość Cenotów waha się od kilku do kilkudziesięciu metrów. My wybierzemy takie, które oferują najwięcej frajdy przy jednoczesnym wysokim stopniu bezpieczeństwa. Nie musisz być doświadczonym nurkiem z kursami PADI. Lokalni instruktorzy popłyną z nami byś czuł się pewnie, a cała przygoda była dla Ciebie przede wszystkim dobrą zabawą! Miłośnicy kultury także znajdą coś dla siebie, aztecki Teotihuacan czy wybudowane przez Majów Chichen Itza to prawdziwe ikony archeologiczne

To naprawdę intensywny program! Jesteś gotów! Podejmij wyzwanie!
Pamiętaj Nie tworzymy sztucznych i sztywnych rozwiązań. Każdy program powstaje i zmienia się przy Twoim udziale!

 •     trekking na Gwieździstą Górę – Pico de Orizaba 5636m!
 •     zobaczysz największe miasto świata – Mexico City!
 •     Poczujesz się jak Indiana Jones w historycznych miastach Azteków i Majów: Teotihuacan i Chichen Itza!
 •     Spłyniemy górską rzeką w górach Sierra Madre Oriental!
 •     Odwiedzimy tajemnicze ruiny w Tulum!
 •     Przejedziemy przez przepiękne kolonialne miasto Puebla!
 •     Zanurkujemy w podwodnych jaskiniach Cenotes!
 •     Odwiedzimy kurorty-legendy: Veracruz i Playa del Carmen!

Wymagania

Zalecane szczepienia:

 • tężec, polio, dur brzuszny, żółtaczka A i B + książeczka WHO
 • dobra kondycja
 • paszport ważny co najmniej 6-mcy

 

Terminy (7) i ceny

Jesteś zainteresowany?

Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy sie resztą spraw!

captcha

lub zadzwoń Tel.: +48 507 17 62 85
Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

Program

Dla osób dolatujących indywidualnie:
Rozpoczęcie wyprawy: MEXICO CITY
Zakończenie wyprawy: MEXICO CITY

Dzień 1: Wylot z Polski

Wcześnie rano wylatujemy z Polski, a ze względu na różnice czasu w Meksyku lądujemy tego samego dnia. Mexico City to największa aglomeracja na świecie zamieszkana przez 30 milionów ludzi! Zakwaterowanie w klimatycznym hotelu w dobrej lokalizacji. Kolacja w restauracji na dachu hotelu 😉 .

Dzień 2: Zwiedzanie Mexico City

Cały dzień spędzamy w największym mieście na Ziemi zwiedzając najatrakcyjniejsze miejsca. Kolację zjemy w La Fragata del Mariachi.

Dzień 3: Mexico City – Teotihuacan

Dziś odwiedzimy miejsce, o którym pewnie niejednokrotnie słyszałeś – azteckie miasto Teotihuacan z olbrzymią piramidą słońca stanowi jedną z największych atrakcji Meksyku, którą absolutnie trzeba zobaczyć! Odważni będą mogli wejść na jej szczyt – mały trening przed zbliżającą się wspinaczkę na gwieździstą górę!

Dzień 4: Przejazd do Tlachichuca

Przejazd do miejscowości Tlachichuca leżącej u stóp Orizaby. Jeśli czas pozwoli po drodze zatrzymamy się na głównym placu w Puebli – mieście, którego historyczne centrum zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po dotarciu do Tlachichuca zakwaterujemy się w znanym schronisku (pensjonacie) Servimont, które przyjmuje większość zagranicznych grup zamierzających zdobywać Pico de Orizabę. Schronisko jest unikalnym obiektem w świecie, oferuje wyjątkową atmosferę przygody dla wspinaczy. Urządzone jest w klasycznym stylu ‚Alpine Lodge’ w zabytkowym muzeum – stuletniej fabryce mydła. Wieczorem będziemy uczestniczyć w seminarium dotyczącym wejścia na szczyt prowadzonym przez lokalnych przewodników i jednocześnie właścicieli schroniska. Jest to dzień, który sprzyja integracji grupy.

Dzień 5: Dzień aklimatyzacyjny – 4000m

4×4 wywożą nas na 3000m skąd wędrujemy do ok 4000m wzdłuż urokliwego wąwozu i licznych strumieni na zachodniej stronie góry. Niesamowite widoki zachodniego lodowca.

Dzień 6: Piedra Grande 4260 m

W dniu dzisiejszym czeka nas trekking do schroniska Piedra Grande położonego na wysokości 4260 m. Podejdziemy na około 4700 metrów w celu lepszej aklimatyzacji. Po zejściu w schronisku będzie na nas czekał ciepły posiłek. Ten dzień pozwoli nam jednak zaaklimatyzować się w odpowiedni sposób (metodą wchodź wysoko / śpij nisko) Wieczorem nastąpi odprawa przed akcją górską. Na nocną akcję szczytową otrzymamy paczkę z przekąskami oraz kanapki.

Dzień 7: Pico de Orizaba 5636m – atak szczytowy

Śpimy niewiele, bo wyjście do szczytu rozpoczyna się o 2 w nocy, jesteśmy wspierani przez lokalnych przewodników. Po siedmiu godzinach ciągłego podchodzenia powinniśmy osiągnąć szczyt Pico de Orizaba zwanej Gwiaździstą Górą – 5636 metrów n.p.m. Około godziny 13 będziemy z powrotem w schronisku, skąd samochód 4×4 zabierze nas do Tlachichuca.

Dzień 8: Przejazd w okolice Veracruz do Alto Lucero

Dzisiejszy dzień pozwoli nam złapać oddech po wyczerpującej wspinaczce, albowiem już kolejnego dnia ruszamy na rafting górską rzeką Actopan. Po dojechaniu do hotelu mamy czas wolny. W hotelu jest basen i SPA 😉 .

Dzień 9: Rafting na rzece Actopan

Rankiem udamy się na całodzienną wycieczkę na rafting. Kombinacja gór Sierra Madre Oriental z obfitymi opadami skutkuje wymarzonymi miejscami na spływy, z których słynie prowincja Veracruz. Tutejsze rzeki klasyfikowane są w przedziale trudności III-IV. Po pełnym wrażeń dniu wrócimy na nocleg do hotelu.

Dzień 10: Alto Lucero – lotnisko w Veracruz – Cancun – Tulum

Wczesnym rankiem wylatujemy z Veracruz do Cancun położonego na półwyspie Jukatan (lot trwa około 2h). Następnie przejeżdżamy (ok. 2h) do niewielkiej miejscowości Tulum położonej na Riviera Maja. Nieopodal na samej niemal plaży czekają na nas ruiny prekolumbijskiego miasta Majów. Otoczone murem, położone na 12-metrowym klifie Morza Karaibskiego stanowią jedną z głównych atrakcji okolicy.

Dzień 11: Plaże Tulum i nurkowanie w otwartych wodach

Wyruszymy na całodzienne nurkowanie. Nurkujemy w otwartym morzu przy wejściach do jaskiń koralowych. Nurkowanie pełne życia, żółwie, tropikalne ryby, świetlne efekty z jaskiń koralowych, 5 min łodzią.

Dzień 12: Nurkowanie – Cenoty

Cenotes to miejsce absolutnie niepowtarzalne w skali światowej! Ukryte w meksykańskim lesie zwrotnikowym podwodne jaskinie znane były Majom od pradawnych czasów. Stanowiły one dla nich całoroczne źródło bezcennej wody, przez co to właśnie w ich pobliżu budowali swe miasta ze słynnym Chichen Itza na czele. Oczywiście nie wszystkie są całkowicie zalane – można je także eksplorować bez konieczności nurkowania. Jeśli podwodne przygody nie są twoją domeną możesz udać się na całodniową wycieczkę fakultatywną połączoną z eksploracją jaskiń, albo po prostu odpocząć na jednych z najbardziej malowniczych plaż świata. Może będziesz miał ochotę popływać z fajką, a może lekcja surfingu? Ty decydujesz! Playa del Carmen nie rozczaruje Cię swoją ofertą! Nigdzie indziej nie naładujesz akumulatorów przed powrotem bardziej efektywnie niż na Jukatanie!

Dzień 13: Dzień na odpoczynek i czas wolny / Chichen Itza

Tego dnia najwytrwalsi zwiedzający mogą wybrać się do Chichen Itza – prekolumbijskiego miasta Majów wpisanego na listę światowego dziedzictwa Unesco. Pozostali wypoczywają na pięknych plażach w okolicach Tulum, w końcu to ostatni dzień wyprawy.

Dzień 14: Przejazd do Cancun i przelot do Mexico City

Przejazd do Cancun i przelot do Mexico City. Wieczorem wylot do Polski.

Dzień 15: Przylot do kraju

Przejazd na lotnisko i wylot do kraju.

Noclegi

Zakwaterowanie w klimatycznych i niepowtarzalnych hotelach o wysokim standardzie. W trakcie wchodzenia na Pico de Orizaba skorzystamy ze schroniska.
Uwaga! Zawsze unikamy zakwaterowania w miejscach o niskim standardzie.

Uwagi

Pico de Orizaba jest górą pozbawioną trudności technicznych, niemniej jednak ze względu na znaczną wysokość nie można jej lekceważyć. Dotychczas nasze grupy zdobywały tą piękną górę w komplecie.
Nurkowanie w jaskiniach Jukatanu – Cenotes – jest dostosowane do możliwości uczestnika, można spokojnie skupić się na wspaniałych wrażeniach jakie dostarczają, każdy będzie miał swojego indywidualnego przewodnika pod wodą odpowiedzialnego za nasze bezpieczeństwo. TO NIE JEST WYPRAWA DLA WYCZYNOWCÓW. Każda aktywność (nurkowanie, rafting), którą uznamy za nieodpowiadającą naszym potrzebom, ma swoją alternatyną atrakcję.

Cena wyprawy

2250 $ , przelot od 2500 do 3000zł

Obejmuje

 • przelot do Meksyku i z powrotem
 • przelot na trasie Veracruz – Cancun
 • przelot na trasie Cancun – Mexico City
 • opiekę lidera 4challenge z wieloletnim doświadczeniem górskim
 • wsparcie lokalnych przewodników podczas wejścia na Pico de Orizaba
 • organizację i logistykę wyprawy na Pico de Orizaba
 • organizację raftingu
 • wszystkie lokalne przejazdy
 • wszystkie noclegi w hotelach ze śniadaniami
 • noclegi w schroniskach podczas akcji górskiej
 • wyżywienie podczas akcji górskiej na Pico de Orizaba
 • ubezpieczenie KL i NNW

 

Nie obejmuje

 • pozostałe wyżywienie (~150$)
 • atrakcji dodatkowych nie ujętych w programie
 • biletów wstępu do atrakcji programowych np. muzea, zabytki, piramidy
 • organizację nurkowań na Jukatanie
 • zwyczajowych napiwków
 • własnych wydatków
 • wypożyczenia sprzętu do nurkowania
 • nadbagażu

 

Zainteresują Cię także Wszystkie wyprawy