Zobacz więcej

Sanktuarium Annapurny Trekking – Poon Hill

O wyprawie

Uchodzący za najpiękniejszy trekking na Ziemi – wokół Annapurny – z pewnością jest jednym z najbardziej znanych. Na pewno nie ma takiego pasjonata turystyki górskiej, który by nie słyszał o trekkingu do Sanktuarium Annapurny czy pełnym Annapurna Circuit .

Sanktuarium Annapurny – to niewątpliwie jedno z tych ‚jedynych’ miejsc na Ziemi. Od wielu lat nie ma sezonu bez naszej obecności na trekkingu pod południową ścianę Annapurny. Każdego roku kilka naszych grup odwiedza to magiczne miejsce w Himalajach. To jakich wrażeń możesz spodziewać się odnajdziesz w naszej galerii z wyprawy albo w przygotowanym dla Ciebie informatorze PDF.

Magiczna Annapurna 8091m – dziesiąta góra Ziemi, zdobyta najszybciej ze wszystkich, a mimo to, do dzisiaj ma najmniejszą liczbę wejść i najwyższe statystyki śmiertelności ze wszystkich himalajskich kolosów.

Podczas trekkingu w Himalajach do Sanktuarium Annapurny czekają Cię małe górskie wioski z ich przyjaznymi mieszkańcami, niezapomniane krajobrazy, konopne mosty zawieszone wysoko nad dolinami, bujna roślinność, kultowe miejsca i nieprzetarte szlaki.

Po trudach wędrówki wygrzewaj się w basenach termalnych Jinudanda. Przeżyj wielką przygodę w najwyższych górach świata! Pamiętaj Nie tworzymy sztucznych i sztywnych rozwiązań. Każdy program powstaje i zmienia się przy Twoim udziale!

 •     trekking do Annapurna Base Camp 4130m – pod 10-tą górą na Ziemi / tzw. Sanktuarium Annapurny
 •     baza pod Machhapuchhare 6997m – świętą górą nepalczyków zwana również Rybim Ogonem
 •     możliwe kąpiele w basenach termalnych
 •     Katmandu – Durbar Square, Swayambhunath, Pashupatinath, Bakhtapur i Pałac Królewski
 •     Pokhara z magicznym widokiem widokiem na ośmiotysięczne kolosy znad jeziora Phewaopcjonalnie: rafting na rzece Kali Gandaki

Wymagania

 • Zalecane szczepienia:
  tężec, żółtaczka A i B, BTP – błonnica, tężec, polio
 • żółta książeczka WHO
 • paszport ważny co najmniej 6-mcy
 • apteczka

 

Terminy (10) i ceny

Jesteś zainteresowany?

Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy sie resztą spraw!

captcha
Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

lub zadzwoń Tel.: +48 507 17 62 85
Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

Program

Dla osób dolatujących indywidualnie:
Rozpoczęcie wyprawy: Katmandu
Zakończenie wyprawy: Katmandu

Dzień 1. Wylot z Polski

Spotkanie na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Przelot do Katmandu, stolicy Nepalu.

Dzień 2. Katmandu 1350m

Po wczesno porannym lądowaniu i zakwaterowaniu w hotelu położonym w samym sercu Thamelu, czeka nas zwiedzanie miasta. Wąskie alejki i targi uliczne pozwolą poczuć wyjątkową atmosferę stolicy Nepalu. Wszystko z myślą o górach, wyprawach, trekkerach i alpinistach. Zobaczymy wszystkie ważne miejsca na planie Katmandu – Durbar Square, Pałac Królewski. Odwiedzimy znane wzgórze ze świątynią – stupą Swayambhunath, skąd roztacza się widok na całą dolinę Katmandu, kompleks świątyń hinduistycznych w Pashupatinath gdzie nad świętą rzeką dokonuje się rytualnego spalania zwłok zmarłych. Jeśli czas pozwoli pojedziemy do Bakhtapuru – starożytnej stolicy w dolinie Katmandu. Przekonamy się również, że nocne życie w Kathmandu jest bardzo intensywne. Część z zaplanowanych w Katmandu atrakcji możemy przenieść na dzień ostatni przed wylotem z Nepalu.

Dzień 3. Pokhara

Przejazd do Pokhary. Zakwaterowanie i zwiedzanie miasta. Z brzegu jeziora Phewa, nad którym leży miasto, roztacza się nieprawdopodobny widok na himalajskie kolosy Machapuchare i cały masyw Annapurny. Bezwzględnie wynajmujemy łódź i pływamy po malowniczym jeziorze Phewa.

Dzień 4 do 13. Trekking do Sanktuarium Annapurny – bazy himalajskiej pod Annapurną

Etapy trekkingu można urozmaicać i w sumie stanowią one coś na kształt małej pętli. Staramy się tak prowadzić trekking, by w drodze powrotnej nie nocować w tych samych miejscowościach, których na trasie mamy sporo. Wiele też zależy od nas samych i warunków pogodowych z jakimi możemy się zetknąć. Możliwości zmian kolejności niektórych przejść są duże, a w sumie wszystkie etapy zostają zaliczone.

ETAPY:

Trekking Nayapul – Tikhedhunga 1490m
(5 godzin)
Przejazd wynajętym dla nas minibusem do miejscowości Nayapul 1070m czyli po naszemu – Nowy Most, skąd wyruszamy na szlak w kierunku Sanktuarium Annapurny. Ostatnie sprawdzenie bagaży przed przekazaniem ich Szerpom i w drogę. Tego dnia wzniesiemy się znacznie, by potem zaliczyć jeszcze przyzwoite zejście.
Trekking Tikhedhunga – Ghorepani 2850m
(6 godzin)
W Ghorepani, największej miejscowości na całej naszej trasie będzie można się rozejrzeć po małych lokalnych sklepikach, odwiedzimy też niewielki klasztor. Musimy również pamiętać o należnym wypoczynku, jutro czeka nas wczesne wyjście, którego głównym celem będzie Poon Hill skąd rozpościera się widok na jedną z największych przepaści 😉 na Ziemi, liczącą sobie około 6000 metrów deniwelację pomiędzy wierzchołkiem Dhaulagiri 8167m a dnem doliny Kali Gandaki.
Trekking Ghorepani – Poon Hill 3232m – Tadapani 2520m
(7 godzin)
Nad ranem opuszaczamy lodżę i rozpoczynamy trekking, by wschód słońca zobaczyć z jednego z najsłynniejszych punktów widokowych w Himalajach. Fantastyczna panorama Dhaulagiri 8167m, Annapurny i Machapuchare. Patrząc w dół w jeden z najgłębszych kanionów na świecie trudno będzie dostrzec płynącą Kali Gandaki, która rozdziela dwa ośmiotysięczne masywy. Wracamy do Ghorepani na śniadanie, po którym kierujemy się do Tadapani.
Trekking Tadapani – Chhomrong 2310m – Sinuwa 2310m / Bamboo Logde
(7 godzin)
Przemierzamy ryżowe pola ponad, którymi wznoszą się na naszych oczach zaśnieżone szczyty Annapurna South 7219m i Hiunchuli 6441m. Przechodzimy przez mosty linowe wysoko zawieszone ponad głębokimi dolinami. Zaczniemy od zejścia 450 metrów, wędrówkę zakończymy po 7 godzinach marszu.
Trekking Sinuwa / Bamboo Logde – Deurali 3150m
temperatura w nocy ok 0C
(6-7 godzin)
Kolejny dzień przybliżający nas do wielkiej góry.
Trekking Deurali – Annapurna Base Camp 4090m
temperatura w nocy ok (-5C)
(4-5 godzin)
Dziś pierwszy dzień, kiedy nie musimy tracić wysokości, by potem wchodzić jeszcze wyżej. Trekking wzniesie nas 860 metrów do bazy pod ścianą Machhapuchhare, mijamy Machhapuchhare Base Camp 3700m i w sumie po ok. 5 godzinach osiągniemy Sanktuarium Annapurny. Ogrom Annapurny może zwalić nas z nóg. Prawie 4000 metrów różnicy poziomów do szczytu, który jest na wyciągnięcie ręki. Nocleg w lodży w Annapurna Base Camp. Możemy też pokusić się o zmianę planów i zdecydować się na noc w Machhapuchhare Base Camp, a następnego dnia wyruszyć na wschód słońca pod Annapurnę, gdzie zjemy również śniadanie w jednej z lodży w Annapurna BC, a następnie udamy się w drogę powrotną.
Trekking Annapurna Base Camp – Dovan 2600m
temperatura w nocy ok 5C
(6 godzin)
Schodzimy i schodzimy, by zdążyć na późny lunch. Wędrówka przez lasy deszczowe, pola ryżowe, mosty linowe i liczne wioski a wszystko w cieniu świętego Machhapuchhare 6997m – góry zwanej Rybi Ogon.
Trekking Dovan – Chhomrong 2310m
(6 godzin)
Wracamy do Chamrong. Możemy rozważyć nocleg poniżej Ghomrong, w Jhinu Danda by zażyć z kąpieli w gorących źródłach – Jhinu Hot Springs nad rzeką Modi Khola, a ponieważ po wielu dniach trekkingu większość z nas marzy o wygrzaniu się w ciepłej wodzie to… nie ma się nad czym zastanawiać tylko trzeba chwilę dłużej wędrować.
Trekking Chhomrong – Ghaundrung 1940m
(3-4 godziny)
Na lunch dotrzemy do Ghaundrung, po południu spędzimy czas na poznawaniu tutejszej kultury – Gurung
Trekking Ghaundrung – Nayapul 1070m
(4 godziny)
To już koniec 10 dni trekkingu pod Annapurnę. Po długim i malowniczym trekkinngu jedziemy prywatnym minibusem do Pokhary na nocleg. Wieczór w Pokharze z licznymi placami targowymi, gwarem orientalnego miasta, po wielu dniach spedzonych na szlaku jest ucztą dla wszystkich zmysłów.

Dzień 14. Pokhara – Katmandu

Przejazd do Kathmandu. Powinniśmy dojechać do hotelu w czasie lunch’u. Po południu zwiedzamy te części miasta, na które nie wystarczyło czasu pierwszego dnia po przylocie do Nepalu. Pożegnalny wieczór w stolicy Nepalu spędzamy na specjalnie przygotowanej dla nas uroczystej kolacji.
opcjonalnie: W przypadku atrakcyjnych cen połączeń lotniczych na trasie: Pokhara – Kathmandu, rozważymy możliwość przelotu.

Dzień 15. Powrót do Polski

W zależności od przewidzianej godziny wylotu do kraju, można śmiało na ten dzień przewidzieć jeszcze sporo atrakcji, może okazać się, że wylot będzie zaplanowany na noc, a to otworzy nam możliwość zaplanowania mniej napiętego spędzenia czasu w magicznym Katmandu, ‚stolicy himalajów’. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski. Żegnamy się z Himalajami.

opcjonalnie: Wydłużając wyjazd o dwa dni możemy zmierzyć się z rwącą Kali Gandaki. Na rafting wyruszamy z Baglung. Nepal uznawany jest za jedno z pięciu najlepszych miejsc do White Water Sports na świecie. Czeka nas dżungla, małpy, rzeka pieniąca się w krętym kanionie i noclegi na piaszczystych plażach.

Noclegi

W Kathmandu i Pokharze śpimy w najlepszych hotelach! Poniżej zdjęcia wybieranych przez nas hoteli z Kathamndu i Pokhary.
Podczas trekkingu do Sanktuarium Annapurny przewidujemy noclegi w hotelach/domach gościnnych i schroniskach górskich – najlepszych z oferowanych na trasie trekkingu do Sanktuarium Annapurny (zwanych tam Teahouse/Lodge/Guest Houses).

Uwagi

Aklimatyzacja na trekkingu do Sanktuarium Annapurny odbywa się bardzo powoli, więc żaden uczestnik nie powinien odczuć problemów wysokościowych.
Wyżywienie, które nie jest w cenie wyprawy dotyczy lunch’ów i kolacji. Śniadania podczas całej wyprawy są zawarte w kosztach. Ujmowanie wyżywienia w cenie wyprawy trekkingowej do Nepalu nie ma sensu ponieważ w lodżach posiłki wybiera się z karty dań, a to okazuje się korzystniejsze przy bieżącym regulowaniu rachunków i zostawia nam więcej swobody niż opłacone z góry posiłki.

Cena wyprawy

1250 $ + przelot od 2400 do 3300zł

Obejmuje

 • przelot do Katmandu i z powrotem
 • organizację i logistykę wyprawy do Sanktuarium Annapurny
 • wszystkie lokalne przejazdy również podczas wycieczek
 • zakwaterowanie w hotelach w Katmandu i Pokharze
 • śniadania hotelach w Katmandu i Pokharze
 • wszystkie noclegi ze śniadaniami podczas trekkingu wg programu
 • wsparcie lokalnych przewodników na trasie trekkingu
 • wynajęcie tylu tragarzy ilu jest potrzebnych dla komfortu uczestnika
 • uroczystą kolację pożegnalną w Katmandu przed wylotem
 • wycieczkę krajoznawczą z przewodnikiem po dolinie Kathmandu bez opłat wstępów do zwiedzanych obiektów
 • wycieczka łodzią po jeziorze Phewa w Pokharze
 • ubezpieczenie KL i NNW odpowiednie na tą wyprawę
 • kartę rejestracyjną TIMS (Trekkers Information Management System)
 • wstęp do ACAP – Annapurna Conservation Area Project (21$)
 • uczestnictwo i wsparcie lidera 4challenge z wieloletnim górskim doświadczeniem

 

Nie obejmuje

 • wizy nepalskiej (25$)
 • wyżywienia (obiady i kolacje) za wyjątkiem śniadań (~150$ na cały wyjazd)
 • drobnych napiwków dla tragarzy (~30$)
 • atrakcji dodatkowych nie ujętych w programie
 • własnych wydatków

 

Zainteresują Cię także Wszystkie wyprawy